Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Olya LichachevaKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější :)4. srpna 2015

Krásné a zdravé vlasy seskupené do nádherného účesu, spletené do copu nebo jednoduše splývající v hladké vlně přes ramena, jsou úžasnou ozdobou každé ženy. Navíc není rozdíl, zda jsou prameny barvené hennou nebo přírodní, stočené kulmou nebo naopak narovnané žehličkou. Je důležité, aby zůstaly čisté a dobře vypadaly.To je třeba sledovat a včas vyčistit. Ale můžeš si mýt vlasy často?

Je škodlivé mýt si vlasy každý den a proč?

Naše pokožka neustále produkuje tzv. podkožní tuk, který chrání vlasy před poškozením nebo například rychlým vysycháním při delším pobytu na slunci. Díky tomuto tajemství se prameny stávají elastickými a příjemnými na dotek. Pokud se hlava několik dní nečistí, je v ní příliš mnoho tuku a účes vypadá méně upraveně. Odborníci však doporučují nezneužívat mytí a dělat to ne více než jednou za 2-3 dny. Názor, že když prameny často čistíte, rostou rychleji, je mylný.

Co se stane, když si často myješ vlasy? Přirozená ochrana je smývána chemickými prostředky. Nezáleží na tom, jaký šampon použijete – i ty „nejjemnější“ z nich tento úkol odvedou na výbornou.A složky v nich obsažené pleť příliš vysušují. Žlázy musí tajemství produkovat znovu – intenzivněji než kdy jindy. Ale zase to smyješ. A pak jde všechno v kruhu. Pokud si vlasy často myjete, časem dojdete k nutnosti to dělat denně (nebo i 2x denně), protože večer už bude mít mastný lesk zase efekt.

Jak často si dívky a kluci potřebují mýt vlasy

Ženy s dlouhými kadeřemi si je musí mýt častěji než dívky s krátkými vlasy - jejich vlasy rychle začnou vypadat zatuchle. Ale časté čištění nebude mít nejlepší účinek na prameny oslabené dlouhou délkou. Nejlepší možností je mytí každý druhý den. Vlasy krátké délky, stejně jako kudrnaté a tuhé vlasy, si déle zachovávají atraktivní vzhled. Umyjte je každé 3 dny. To je pohodlné, včetně toho, že není potřeba vlasy každý den upravovat.

U mužů jsou vlasy přirozeně náchylné ke zvýšenému obsahu tuku. Má velkou tuhost. Ale muži, kteří o sebe pečují, si vlasy dělají každý den. To není moc dobré: na jednu stranu nechcete chodit se špinavou hlavou, na druhou stranu časté mytí má více negativních aspektů než pozitivních. Šampony pro muže jsou často také sprchové gely. Takový „koktejl“ chemických přísad zdraví neprospěje. Co dělat v takové situaci?

 • Zkrátit si vlasy, alespoň v horkém období. Pak bude ke znečištění docházet pomaleji a bude se muset méně často umývat.
 • Pokud vlákna rychle tloustnou, jezte méně tučných jídel. Nahraďte například klobásu nebo vepřové maso vařeným kuřecím masem nebo grilovanými vepřovými řízky.
 • Pro začátek si vlasy myjte každé 2 dny, po měsíci a půl nebo dvou - každé 3 dny. Ulož je mezi.
 • Pro muže není časté čištění hlavy tak vážným problémem jako pro dívky. Jejich pokožka hlavy je odolnější vůči vnějším faktorům. Je důležité používat profesionální šampon a nekupovat produkty 3v1.

Suchý typ

Suché vlasy vyžadují pečlivou péči a pravidelné používání přírodních oplachů, bylinných odvarů, hydratačních šamponů, masek a balzámů. Jakékoli vodní postupy musí být přísně dávkovány. Suché vlasy by se měly mýt jednou týdně velmi horkou vodou. Co se stane, když si často myjete vlasy, když jsou příliš suché? Takže polovinu z nich můžeš ztratit.

Tučné

Lidé, kterým se vlasy slepí a hned druhý den po sprše vypadají jako špinavé rampouchy, musíte dodržovat jiný režim. Pokud je hlava mastná, myjte ji 4krát týdně. Na lupy (tento problém zná mnoho dívek s mastnými vlasy) používejte speciální šampony.Je důležité používat horkou vodu, která vyvolává zvýšení intenzity sekrece podkožního tuku. Její teplota by neměla překročit normální tělesnou teplotu, tedy + 37 °C.

Odborníci doporučují pravidelně používat přírodní alkoholové bylinné tinktury jako speciální masky. Za účinné jsou považovány tinktury měsíčku, červeného pepře. Urychlují růst vlasů. Po umytí vlasů je vhodné je opláchnout bylinnými odvary. A zapomeňte na používání fénu, horký vzduch přehřívá pokožku, způsobuje mastnotu a lámání.

Na seboroickou dermatitidu

Chronická seboroická dermatitida, lokalizovaná na pokožce hlavy, nemůže být vyléčena okamžitě. Terapii je nutné podstupovat dlouhodobě a 2x týdně používat speciální šampony až do eliminace projevů onemocnění.Minimální doba trvání je 1 měsíc. Po léčbě pokračujte v pravidelném užívání pro prevenci (každých 1,5-2 týdny). Abyste předešli závislosti na přípravku, je vhodné střídat mytí léčivým šamponem (například Nizoral) a běžným hydratačním krémem.

Jak často se doporučuje mýt vlásky svému miminku

Děti mají velmi tenké vlasy a citlivou pokožku. Výrobci pro ně vyrábějí speciální šampony, které nejsou příliš vhodné pro teenagery a dospělé. Pokud jsou prameny velmi tenké a je jich málo, je přípustné nahradit proceduru masáží mokrým kartáčem s měkkými štětinami. Takže zlepšíte krevní oběh a zvyknete si pokožku na česání. U miminek je sekrece tuku kůží méně intenzivní, takže hlava zůstane déle čistá. Úklid je nutnost, ale jak často?

 • Miminko - 1-2x týdně.
 • Dítě starší 1 roku by se mělo kartáčovat dvakrát týdně. Ujistěte se, že používáte nedráždivé šampony. Takže se nebude bát procedury koupání.
 • Dívky starší 2,5 let s dlouhými a hustými kadeřemi si potřebují vyčistit hlavu podle stejných pravidel jako u dospělých dívek. Jediný rozdíl je v tom, že rozhodně musíte používat dětské šampony a speciální přípravky, které usnadňují proces rozčesávání.

Je možné si často mýt vlasy lidovými prostředky

Přestože se na tuzemském trhu prezentuje obrovské množství kosmetiky, velké množství lidí dává přednost lidovým receptům, včetně mytí vlasů. Některé (například mýdlo) se používají jako alternativa šamponů, jiné (kopřiva) slouží jako materiál pro přípravu odvarů. Jak často se musíte uchýlit k takovým procedurám, abyste si nepoškodili vlasy?

Dehet nebo mýdlo na prádlo

O mytí vlasů mýdlem byste měli vědět několik důležitých věcí:

 • Vlasy není nutné třít samotnou tyčinkou, lepší je napěnit v dlaních a do mokrých vlasů nanést pouze pěnu.
 • Nepříjemný zápach zmizí po opláchnutí vodou a citronovou šťávou. Po takovém mýdle budou prameny hladší.
 • Nemusíte se bát, pokud se vlasy po začátku používání mýdla staly neposlušnými a nechutně rozčesanými - chvíli potrvá, než si „zvyknete“.
 • Používejte mýdlo dvakrát týdně.

Se sodou

Tisíce žen používá jedlou sodu místo šamponů, ale při častém používání pokožku vysušuje. Časté používání sody je kontraindikováno. Pro dívky, jejichž prameny jsou náchylné k mastnotě, bude tento produkt tím nejlepším pomocníkem. Vynikajícím efektem je použití sody v tvrdé vodě z vodovodu, a to se nachází v mnoha městských domech.

Jednou z nejběžnějších lidových metod je mytí kadeří roztokem sody. Pro jeho přípravu smíchejte půl polévkové lžíce sody s 250 ml teplé vody, dokud se úplně nerozpustí. Zatímco kapalina nevychladla, naneste roztok na vlasy a jemně je vetřete. Po opláchnutí můžete prameny opláchnout teplou vodou s trochou čerstvé citronové šťávy nebo jablečného octa (v poměru lžičky na 2 šálky vody). Ujistěte se, že to uděláte pro dívky s tenkými vlasy. Po opláchnutí se budou prameny snadněji rozčesávat. Doporučená frekvence je až 2x týdně.

Kopřivový odvar

Reklamy na šampony nejsou tak zbytečné. Díky ní jsme se dozvěděli, že vlasy potřebují vitamín K, karoten a některé kyseliny. Tyto přísady nejsou levné. Ve složení běžné kopřivové šťávy jsou však obsaženy v nemenším množství. Kopřiva urychlí růst vlasů, posílí je a uzdraví, pomůže zapomenout na lupy.Stačí si po umytí dvakrát týdně opláchnout hlavu odvarem.

Vaječný žloutek

Některá vlasová péče z vaječného žloutku se dědí z generace na generaci po staletí. Nejjednodušším receptem je nanesení žloutku na navlhčené prameny (pokud jsou vlasy dlouhé, dva najednou), předem oddělené od proteinu a ochranného filmu, který se špatně smývá. Pokud je dostatek času, může být přípravek uchováván na hlavě až hodinu pod čepicí, poté by měl být omyt. Vajíčkem si myjte vlasy 1-2x týdně.

Video:-

Dlouhé, bujné, zdravé, lesklé vlasy jsou univerzální ozdobou ženy bez ohledu na její účes nebo například preferovaný styl oblékání. Aby ale prameny na ostatní působily luxusním dojmem, je nutné jim věnovat značné množství času a úsilí. Šampony, masky, balzámy, kondicionéry - každý produkt přispěje k vytvoření vlasů úžasné krásy, objektu závisti a obdivu.Podívejte se na užitečné video, které odhaluje všechna tajemství správné péče o dlouhé prameny.

Dlouhé a husté vlasy. Jak si správně a často mýt vlasy? | Váš NejlepšíBlog

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: