Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Světlana MarkováKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější!3. prosince 2015

Při vysokém stupni obezity pomáhá přítomnost hrubých jizev, poporodních strií, visící „zástěry“, kožních záhybů po prudkém zhubnutí, abdominoplastika břicha. Jedná se o typ plastické chirurgie, při které se odstraní přebytečné oblasti kůže a tukové tkáně a vytvoří se svalový rám. Podívejme se, abdominoplastika, co to je? Zjistěte, pro které případy jsou určité typy takové korekce potřeba, zda je každému umožněna taková operace, jaká je její cena, jak povzbudivé jsou výsledky.

Indikace k operaci

Plastická korekce těla není zdaleka vždy ukázána, protože jak zpevnit žaludek po císařském řezu, snížit usazeniny tuku na něm, posílit svaly je možné bez chirurgického zásahu, pomocí nabíjení. Abdominoplastika se provádí pouze u dospělých mužů a žen, pokud mají:

 1. tvorba "prázdných" kožních záhybů po prudkém zhubnutí;
 2. vzhled visící tlusté zástěry;
 3. diastáza;
 4. vzhled poporodních strií;
 5. vynechání přední stěny pobřišnice;
 6. přítomnost hrubých deformujících se švů.

Co je to abdominoplastika břicha

Chirurgická korekce břicha je indikována, když diety, masáže, cvičení nepomáhají zbavit se přebytečného objemu, posílit svaly, odstranit strie deformující jizvy. Lékař zvolí konkrétní typ abdominoplastiky, který vyhovuje konkrétnímu pacientovi. Může to být:

 • endoskopická plastická chirurgie;
 • plné břicho;
 • kombinace operace s procedurou odstranění tuku.

Endoskopický

Nejšetrnější typ operace - endoskopická plastika břicha -. Provádí se bez horizontálních a vertikálních řezů na kůži a svalech, pomocí punkcí (průměr 2-3 cm), zaváděním lékařských hadiček a nástrojů do nich. Po endoskopické plastice břicha nezůstávají žádné jizvy, zkracuje se doba rehabilitace a snižuje se možnost komplikací.

Tento typ korekce břicha zahrnuje vytvoření podpůrného svalového „rámu“, který umožňuje např. zpevnění břicha po porodu. Endoskopická abdominoplastika je indikována pouze při oslabeném tonusu, protažení břišních svalů. Nepoužívá se, když je potřeba zbavit se mastné zástěry a přebytečné kůže.Operace trvá přibližně dvě hodiny, často v kombinaci s liposukcí.

Klasika

Při nejvýraznějších deformitách břicha - přebytečný tuk, pokleslý tuk nebo kožní zástěra, hrubé jizvy je indikována klasická abdominoplastika (standardní, plná). Při operaci se provede řez nad pubis, oddělí se přebytečná kůže s tukem, zpevní se (sešijí se) svaly a případně se vytvoří nový pupek. Zákrok má největší počet kontraindikací.

Miniabdominoplastika

Tento typ operace je mezistupeň mezi klasickou plastikou břicha a liposukcí. Tato procedura je doporučována pacientům s malým množstvím přebytečné kůže, s ochabnutím svalů, propadlým dolním lisem, neestetickými striemi. U tohoto typu chirurgického zákroku se provede malý řez, po odstranění přebytečné tkáně zůstává pupek.Operace je méně traumatická ve srovnání s plastikou celého břicha a trvá asi tři hodiny.

Příprava a vedení operace

Po konzultaci chirurg určí potřebný typ abdominoplastiky, předepíše řadu testů a vyšetření:

 • krevní test (biochemický, obecný, koagulogram);
 • kardiogram;
 • diagnostika hepatitidy, HIV;
 • Konzultace s anesteziologem (pro některé pacienty).

Pokud při vyšetření nejsou žádné kontraindikace, určí den operace lékař. Do uvedeného data potřebujete:

 • 2 týdny před procedurou pro kuřáky, aby se vzdali tabáku;
 • udělejte si klystýr večer předem a ráno;
 • snadná večeře před 18:00;
 • od ranního pití, jídlo na odmítnutí.

Operace probíhá v několika fázích: anestezie, manipulace s kůží, svaly, tukovou tkání, šití chirurgickou nití. Celková anestezie se podává u jakéhokoli typu abdominoplastiky a délka lékařských manipulací závisí na variantě a složitosti korekce a pohybuje se od jedné a půl do 5 hodin. U endoskopické plastické chirurgie se dělají punkce, u mini- a klasické plastické operace se dělají řezy ve pubis, v podbřišku, kolem pupečního prstence. V procesu korekce chirurg odřízne přebytečnou tukovou tkáň, kůži, sešije svaly a vytvoří nový pupek.

Jaký bude šev po operaci

Po endoskopii nejsou žádné jizvy. Důsledky miniabdominoplastiky - malý šev (asi 10 cm) nad pubis. Taková jizva se snadno skryje i pod tím nejodhalujícím spodním prádlem. Po úplném stažení břicha je steh mnohem viditelnější a jeho umístění závisí na hranicích oblastí, které mají být odstraněny:

 • nad pupkem - šev kolem něj;
 • dole - kruhové plus svislé;
 • velká plocha kůže - dlouhý podélný šev.

Rehabilitační období

Po plastikách břicha není rehabilitační doba delší než měsíc (pokud nenastanou závažné komplikace). Pacient zůstává v nemocnici dva dny. V této době bolesti stále přetrvávají, proto jsou mu předepsána analgetika, antibiotika, léky na ředění krve. Pooperační zotavovací proces pak zahrnuje:

 • používání korekčního prádla (je přípustné nosit obvaz);
 • užívat analgetika, antibakteriální látky (masti, krémy);
 • Pravidelné kontroly plus převazy.

Při zánětech švů je pacientům indikována fyzioterapie, při tvorbě hrubých jizev je indikována masáž.V období rekonvalescence se doporučuje opustit procedury napařování, chránit poraněné břicho před přímým sluncem, dodržovat dietu, vyloučit těžkou práci, cvičení a jakýkoli jiný stres. K lékaři, který operaci provedl, musíte navštívit měsíc po operaci, poté šest měsíců poté, rok.

Kontraindikace

Abdominoplastika má svá omezení a kontraindikace. Pokud si necháte odstranit břicho chirurgicky, pak se ujistěte:

 • nemám cukrovku;
 • netrpí infekčními chorobami;
 • vaše štítná žláza bez patologií;
 • krevní tlak je normální;
 • žádné zhoubné nádory;
 • dýchání, kardiovaskulární systém je v pořádku;
 • srážlivost krve je normální.

Kolik stojí abdominoplastika na moskevských klinikách

Ceny za chirurgickou korekci břicha na klinikách hlavního města se pohybují od 40 do 200 tisíc rublů. Některé ceníky zahrnují cenu pobytu v nemocnici a předběžnou konzultaci, jiné pouze částku za operaci. Ceny za abdominoplastiku břicha různých typů a kategorií složitosti se liší. Přesná cena zákroku je známa až po konzultaci. V tabulce níže najdete ceny předních moskevských klinik pro abdominoplastiku a adresy těchto institucí.

Klinika

Adresa

Ceny

Klinika plastické chirurgie a kosmetologie prof. Blokhin S. N. a Dr. Wulf I. A.

st. Gilyarovsky, 55

od 300 000 rublů.

50% sleva do 1.1.16

Klinika plastické plastické chirurgie Art

st. Mnevniki 13/ pokoj 1

od 140 000 do 180 000 rublů

Luxusní klinika plastické chirurgie a kosmetologie

Nové zahrady, 2/str.1. (Peredelkino, 6. sv.)

od 80 000 rub.

celkové informace po konzultaci

Klinika plastické chirurgie doktora krásy

Nakhimovsky pr-t, 56

od 300 000 rublů. (průměrná cena)

Centrum plastické a endoskopické chirurgie Lancet Clinic

st. Spiridonovka, 24/1-3, budova 1

od 135 000 do 210 000 rub.

Sleva pro přátele na sociálních sítích

10 %! do-1.12.15

Klinika plastické chirurgie Proportion

Leninsky pr-t, 111/k.1

od 86900 do 180000 rublů

30% sleva do 31.12.15

Před a po plastice břicha

Nejlepší ukázka výsledků práce plastických chirurgů - dobrý příklad. Podívejte se, jak vypadá břicho před a po operaci. Níže uvedená fotografie ukazuje výsledky redukce objemu, napnutí svalů, vymizení kožních záhybů. Je patrné, jak mizí ochablost, prověšená zástěra, strie, když se pod spodním prádlem skrývá malý pooperační šev.

Recenze pacientů po plastice břicha

Irina, 47 let -17 let Snila jsem o plochém břiše. Po třech porodech se objevily strašné strie a po zhubnutí začalo břicho viset jako pomačkaný hadr. Pustil jsem se do operace, protože nic nepomáhalo odstranit můj ochablý žaludek. V roce 2013 jsme si s manželem naspořili peníze a odjela jsem do Moskvy. řeknu jednu věc! Vrátila se mi radost ze života, přestala jsem se cítit vadná a výsledek drží už dva roky!
Regina, 28 let - porodila jsem dvojčata - císařským řezem. Celé mé těhotenství chodila s obrovským břichem, ačkoliv sama je hubená. Žaludek dlouho neklesl a pak se svraštil a propadl. Ve výsledku se ukázalo, že jsem byl tak štíhlý a fit a můj žaludek vypadá hrozně. Nepomohlo žádné cvičení. Pacientce byla diagnostikována divergence břišních svalů po porodu. Operace břicha mi zachránila život!
Nikolai, 34 let - po zhubnutí jsem podstoupil liposukci.Za 2 roky jsem zhubla 120 kg. Všechno bylo skvělé, kromě břicha. Zástěra visela téměř ke kolenům. Chápete, že o intimním životě jste mohli jen snít a přemýšlet o tom, jak napnout kůži. Dvakrát jsem byl na moskevské klinice, protože odříznout celou zástěru při jedné operaci bylo nebezpečné. Jsem lékařům velmi vděčná, každá operace břicha byla snadná a bez komplikací.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: