Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Náš vzhled a nálada jasně vypovídá nejen o náladě, ale i o zdravotním stavu. Čínští lékaři provádějí kompletní diagnostiku a výsledek zjistí až po úvodním vyšetření, přičemž věnují pozornost tak specifickým věcem, jako je tón pleti, barva duhovky, tón hlasu, vůně. Běžný člověk bez specializovaných znalostí je také schopen některé neduhy rozpoznat pouze podle vzhledu, podle vyrážek na obličeji a jejich lokalizace.

Jaká je souvislost mezi akné na obličeji a vnitřními orgány

Vyrážky nejsou to nejpříjemnější.Proto, jakmile se objeví, přemýšlíme, co dělat s akné na obličeji. Ve snaze zbavit se jich mechanickými a kosmetickými prostředky si málokdo myslí, že to mohou být tělesné signály o našem zdraví. Jejich lokalizace může přímo naznačovat problémy s určitými orgány. Tato diagnostická technika není know-how a má dlouhou historii. Lékaři nepopírají fakt o vztahu mezi akné a nemocemi, i když se této metodě v profesionální léčbě vyhýbají.

Jak zjistit onemocnění orgánů na kůži obličeje

Výskyt vyrážky nad obočím nebo pod očima není náhodný, zvláště pokud se pravidelně opakuje. Za jaké orgány jsou zodpovědné akné na obličeji? Každá oblast je spojena s určitým orgánem. Vznik stařeckých skvrn, zarudnutí také signalizuje problémy a přítomnost neduhů. Proto, než se zbavíte akné, měli byste určit příčinu jejich vzhledu.Možná je tady kosmetička bezmocná. Správná diagnóza a terapie pomůže vyléčit stávající onemocnění a v důsledku toho akné.

Význam akné na obličeji podle zón

Co říkají pupínky na čele nebo nad rtem? Věnujte pozornost tomu, kde se vaše akné nachází. Možná je to brada nebo kořen nosu. Pokud se tyto vyrážky objevují pravidelně nebo jsou zcela trvalé, stojí za to zkontrolovat stav orgánů spojených s touto oblastí obličeje. Je nepravděpodobné, že jeden pupínek, který se jednou objevil v jakékoli oblasti, naznačuje přítomnost nevyléčitelné nemoci. Zároveň nepodceňujte signály, které nám naše tělo vysílá. Mapa vztahu mezi oblastmi obličeje a orgány (foto níže) vám pomůže tento poměr vidět.

Na čelo

Vzhledem k této oblasti stojí za to zdůraznit několik zón. Pokud je na čele akné, který orgán trpí, pomůže to určit místo jejich lokalizace.Umístění v blízkosti růstu vlasů signalizuje onemocnění žlučníku. Oblast obočí je spojena se střevy. Akné, které se zde objevilo, hovoří o jeho podráždění, přerušení práce tohoto orgánu. Na čele je velké množství potních žláz a akné zde není nic neobvyklého. Celá tato oblast je spojena s trávením a fungováním trávicího traktu, takže návštěva gastroenterologa nebude zbytečná.

Na kořen nosu

Tato malá oblast obličeje, která se nachází mezi obočím, je také „odpovědná“ za svůj orgán. Pupínky umístěné v této oblasti jasně indikují poruchu funkce jater. Častou příčinou je podvýživa, alkohol a tučná jídla. Neškodné potraviny, jako je mléko a smetana, konzumované v nadměrném množství, způsobují jaterní problémy. Doporučení jsou v tomto případě jednoduchá: vzdejte se alkoholu, hlídejte si jídelníček, zařaďte sport do svého denního režimu.

Na nos

Diagnostika onemocnění akné na nose je obtížná. Mohou být způsobeny různými důvody. V období hormonálních změn jsou vyrážky častým jevem. Přechodný věk, těhotenství, menstruace jsou období, ve kterých nelze výskyt akné jednoznačně interpretovat. Za jaké orgány jsou zodpovědné akné na obličeji v oblasti nosu? To je motor našeho těla – srdce. Zkontrolujte krevní cévy, hladinu cholesterolu. Pupínky vám umožní včas rozpoznat vážnější problémy.

Na uši

Výskyt akné zde hovoří o onemocnění ledvin. Ledviny léčí nefrolog. Zpočátku byste měli kontaktovat terapeuta, který je schopen rozpoznat onemocnění, a v případě potřeby se obrátit na odborníka. Obecná doporučení zahrnují: dietu, pití velkého množství vody (měla by to být čištěná nesycená voda). Pokud nejsou žádné vážné problémy, kontaktujte kosmetičku.

Na tváře

V této oblasti jsou 2 oblasti zodpovědné za různé orgány. Pupínky umístěné na tvářích (blíže k očím) jsou "vázány" na žaludek. O něco níže je oblast spojená s našimi plícemi. Opakovaně bylo zaznamenáno, že akné na tvářích se objevuje častěji u kuřáků. Rizikové a alergické. Pokud se objeví akné, proveďte fluorografii, přestaňte kouřit, zkontrolujte střeva. Slunce a nadměrné pocení může způsobit akné, proto si před pobytem na slunci chraňte pokožku.

Kolem očí

Za jaký orgán je zodpovědný akné na obličeji kolem očí? Tato oblast je svou vazbou na vnitřní orgány podobná uším a koreluje s ledvinami. Stojí za to vzít v úvahu nejen přítomnost akné, ale také zarudnutí, otoky, tmavé kruhy. Papilomy naopak naznačují vysokou pravděpodobnost přítomnosti cyst a kongesce. Mastné plaky - o tvorbě ledvinových kamenů.

Oblast rtů

Výskyt vyrážek zde souvisí s fungováním nervového systému. Možná stojí za to věnovat pozornost času vyhrazenému spánku a odstranění stresových situací. To pomůže nejen najít odpověď na naléhavou otázku - co pomáhá s akné na obličeji, ale také výrazně zlepšit celkový stav. Naše srdce může mluvit o svých problémech prostřednictvím výskytu akné nad horním rtem. Tato oblast je stále schopna signalizovat nestabilitu hormonálního pozadí. Časté dotýkání se rtů špinavýma rukama a v jejich blízkosti přispívá k tvorbě vyrážek.

Na bradě

Takové akné u žen je vážným důvodem ke konzultaci s gynekologem, protože ukazuje na problémy v oblasti pánve. Pro muže jsou to potenciální problémy s prostatou. Nemoci trávicího systému se často projevují v podobě akné v oblasti brady.V tomto případě obohaťte jídelníček o velké množství vlákniny, pijte bylinkové čaje.

Video: o čem se mluví a jak vyléčit akné na obličeji

Proces tvorby akné a příčiny jejich vzniku jsou podrobně rozebrány ve videu. Kvalifikovaní specialisté budou srozumitelným jazykem hovořit o technice diagnostiky onemocnění vyrážkami a jak se bezpečně a efektivně zbavit akné na obličeji. Informace uvedené ve videu obsahují konkrétní rady a názvy léků doporučené odborníky.

Zdraví s Elenou Malyshevou O Pimples

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: