Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Profesionální aktivity většiny moderních lidí jsou nerozlučně spjaty s počítači. To způsobuje tendenci k rozvoji zrakových problémů i u mladých lidí. Pravidelná práce s počítačovým vybavením je častou příčinou dalekozrakosti, krátkozrakosti nebo dokonce šedého zákalu. Následkům je možné se vyhnout pravidelnými návštěvami oftalmologa, dodržováním režimu práce u počítače a užíváním vitamínových přípravků. Jedním z takových prostředků jsou oční kapky Taufon. Jsou předepisovány k prevenci a léčbě mnoha nemocí.

Složení a mechanismus účinku léku

Oční vitamíny v kapkách vypadají jako bezbarvá tekutina. Lahvička je dodávána s dávkovačem pipety o objemu 10 nebo 5 ml. Hlavní účinnou látkou přípravku Taufon je taurin, který je v léku obsažen v poměru 4 mg na 1 ml. Složení léčiva zahrnuje pomocné látky: nipagin, čištěnou vodu. První působí jako konzervant prodlužující trvanlivost Taufonu.

Hlavní složka určuje účinek léku. Taurin je aminokyselina obsahující síru. Zdravé tělo produkuje tuto látku samostatně, ale pod vlivem elektromagnetického záření na oko se tvorba aminokyselin snižuje. Působení očních kapek Taufon je zaměřeno na obnovení regeneračních procesů orgánu zraku. U šedého zákalu je lék účinný při zastavení růstu skvrny. Přínos pravidelného užívání léku spočívá v provádění zpětných procesů, díky nimž může katarakta ustoupit.

Indikace pro použití

Taufon je metabolický prostředek používaný v oftalmologii. Má příznivý vliv na strukturu oka v přítomnosti různých dystrofických procesů. Zlepšuje složení energie a metabolických procesů orgánu zraku. Kromě jiného lék normalizuje tlak tekutiny uvnitř oční bulvy. Na co se používají kapky Taufon? Lék se používá k léčbě následujících patologií:

 • poškození očí slunečními paprsky;
 • zranění sliznice;
 • rohovková dystrofie;
 • glaukom;
 • cizí předměty;
 • šedý zákal jakéhokoli původu;
 • retinodystrofie;
 • popáleniny očí (včetně chemických látek).

Návod k použití a dávkování

Pokud používáte Taufon k léčbě šedého zákalu, vyplatí se používat lék 4krát denně po dobu 3 měsíců. Po kurzu se udělá měsíční přestávka a v případě potřeby se pokračuje v terapii. Při léčbě glaukomu se do postiženého oka vkápnou 2 kapky půl hodiny po použití Timololu. Postupy se opakují třikrát denně, dokud není dosaženo pozitivního účinku. Oční kapky od zarudnutí a únavy Taufon aplikujte třikrát denně po dobu 2-3 týdnů. Je nutné jednat následovně:

 1. Zatřeste lahvičkou.
 2. Kapejte 1-2 kapky do každého oka (větší objem se nevejde do spojivkového vaku). Bude to trochu pálit, ale to je normální reakce.
 3. Zavřete oči a provádějte rotační pohyby zorniček, aby se tekutina rovnoměrně rozprostřela po sliznici orgánu.

Mohou děti kapat Taufon

O léčbě dětských očních onemocnění Taufonem je na internetu mnoho pozitivních recenzí, nicméně v popisu léku je uvedeno, že jej lze užívat od 18 let. Rodiče mají otázku: je nebezpečné používat kapky pro dítě? Doporučení k užívání léku výhradně dospělými je založeno na nedostatku jeho studií u dětí. Zkušení lékaři však často předepisují kapky nezletilým na základě pozitivních výsledků léčby Taufonem pro děti.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Taufon červené oční kapky zřídka způsobují vedlejší účinky. Pokud při používání výrobku pocítíte vážné nepohodlí nebo zaznamenáte změny na svém těle, měli byste okamžitě navštívit očního lékaře. Specialista pomůže problém vyřešit a poradí s pokračováním léčby. Možné vedlejší účinky Taufonu mohou být:

 • aktivní trhání;
 • alergická reakce;
 • pálení nebo svědění v oku.

Je Taufon povolen během těhotenství? Medicína nemá dostatek informací o tom, jak lék působí na těhotnou ženu a dítě. Kapky ze suchých očí pro kojící a těhotné dívky mohou užívat pouze podle pokynů lékaře. Navíc během terapie musíte pečlivě podávat účinek léku. Očekávaný účinek kapek by měl převyšovat riziko nežádoucích účinků. Kompletní kontraindikace použití kapek jsou:

 • období těhotenství;
 • vysoká citlivost na taurin;
 • do 18 let.

Kde koupit a kolik to stojí

Někteří lidé si kupují levnější podobný lék, Taurin, který se předepisuje na stejné příznaky.Nedá se říci, že by Taufon byl lepší než Taurin. Rozdíl mezi těmito nástroji je pouze v názvu. U Taufonu se cena v Moskvě může lišit vzhledem k objemu lahvičky a umístění lékárny.Navíc Taurine je ruský název léku. Taufon je patentovaný dovážený lék. To vysvětluje jejich cenový rozdíl ve prospěch druhého. Mnoho zahraničních léků zdražilo, oční kapky nejsou výjimkou. U očních kapek Taufon je cena následující:

Ochranná známka

Název drogy

Adresa drogerie

Cena

" DIAPHARM"

Taurin 4%, 1 ml 10 ks

Moskva, ''Evrofarm'', st. Butyrskaya, 86B

25 b.

" DIAPHARM"

Taurin 4% 5 ml + kapátko

Petrohrad,

Spassky lane, 14/35

25 b.

OBNOVA

Taurine Bufus (4%), 5 ml

piluli.ru

24 b.

Moskevská endokrinní rostlina

Taufon kapky (4%), 10 ml

eapteka.ru

118 b.

PHARMSTANDARD

Taurin 4% 5 ml n1 lahvička/kapané oční kapky

apteka.ru

$17,6

Názor lékařů na drogu

Oční lékaři hovoří o léku pozitivně na základě dlouhodobého a úspěšného používání očních kapek Taufon. Podle doporučení lékaře vykazuje lék vysokou účinnost při léčbě všech výše uvedených onemocnění. Oftalmologové považují lék za spolehlivý a účinný, protože pacienti užívající kapky zaznamenávají výrazné zlepšení svého stavu. Nežádoucí účinky během léčby jsou extrémně vzácné.

Recenze na výsledky aplikace

Natalia, 34 let - Před rokem mi začal prudce klesat zrak, oči byly velmi unavené a bolely po dni v nemocnici počítač. Přátelé mi doporučili používat speciální hydratační kapky (malá lahvička stojí asi 500 rublů). Pomohly 1-2 hodiny, po kterých se nepříjemné příznaky znovu objevily. Později se obrátila na lékaře, který jí předepsal levný Taufon.Efekt se mi líbil více - pálení a zarudnutí byly pryč.
Oleg, 29 let - Už delší dobu mám problémy s očima. Kapky mi doktor předepsal před 3 lety, od té doby je používám v kurzech na udržení zraku. Když jsem byl nedávno znovu na kontrole u očního lékaře, ukázalo se, že během léčby zůstal můj zrak nezměněn a předtím velmi rychle upadal. Jediným negativem léku je nepohodlí při instilaci (štípání očí a nosu).
Anna, 40 let -Taufon používá její manžel již více než 4 roky. Bezprostředně po operaci korekce zraku lékař předepsal léčbu pomocí kapek, aby se zbavil suchých očí a únavy. Vzhledem k tomu, že práce manžela je spojena s počítačem, večer jeho oči velmi zčervenají a začnou bolet, neustále s sebou nosí kapky. Dokonce jsme fotili „před“ a „po“ používání Taufonu. Výsledek je zřejmý.
Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: