Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Světlana MarkováKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější!19. března 2016

Každá žena zvládne boj se stárnutím sama. Důležité je pouze znát a umět kompetentně využívat dostupné prostředky. Gymnastika na obličej proti vráskám se s tímto úkolem vyrovná o nic horší než dobrá hygienická kosmetika, salonní procedury a domácí masky proti stárnutí. Jaký je přínos školení? Existují pravidla a speciální podmínky pro gymnastiku? Jaká cvičení by se měla provádět k prodloužení mládí? Podívejme se na nuance gymnastiky z vrásek.

Jaké je užitečné cvičení pro obličejové svaly

Největšího efektu lze dosáhnout zahájením výcvikového kurzu do 30-35 let. Může to být například japonská nebo tibetská gymnastika na obličej od vrásek, technika faceliftu, komplex obličejového aerobiku. Jakékoli školení bude užitečné, protože:

 • rozpohybuje svaly, posílí je;
 • aktivuje průtok krve;
 • zlepšit výživu dermis;
 • zachovává pružnost pokožky;
 • vyhladit drobné vrásky;
 • zmenšit váčky pod očima;
 • oddaluje stárnutí.

Pravidla omlazující gymnastiky

Zahájíte-li kurz cvičení s efektem nechirurgického omlazení, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • dělej každý den gymnastiku pro obličej od vrásek;
 • provést celý komplex včetně procvičení svalů čela, brady, tváří, krku;
 • dělej gymnastiku ráno a před spaním;
 • začněte cvičit, kompletně očistěte pleť od make-upu;
 • před gymnastikou si udělejte lehkou masáž obličeje;
 • udržovat rytmus dýchání;
 • kombinujte svalový trénink s masáží, naneste na pokožku hydratační krém, použijte masážní olej.

Účinná sestava cviků proti vráskám na obličeji

Účinek omlazující gymnastiky je založen na základních reflexech svalového napětí a uvolnění, správného a hlubokého dýchání. Při nádechu zatněte obličejové svaly, při výdechu uvolněte. V důsledku střídání aktivní a pasivní fáze každého cvičení se krev obohacuje o kyslík a zrychluje se její proud.Spustí se proces regenerace, dosáhne se efektu foto- a fyzického omlazení.

Vrásky kolem očí

Chcete odstranit vrásky pod očima, oddálit vznik "vráních nohou" ? Pak proveďte tato cvičení:

 1. Zavři oči. Položte prostředníčky na vnější koutky očních víček, lehce vytáhněte kůži do stran. Otáčejte oční bulvy v kruzích. Deset doleva, pak deset doprava.
 2. Stiskněte prsty kůži na okraji kostí (prohlubně pro oči v lebce) ve vnějších koutcích víček. Lehce jej zatáhněte zpět. Bez uvolnění tlaku zvedněte oči, zavřete víčka. Počkejte pět sekund, otevřete oči. Udělej pět až sedm opakování.
 3. Čtyři prostředníčky obou rukou se přitisknou na kůži pod obočím. Mírně je nadzvedněte. Zavřete oči, počkejte pět sekund. Otevřete oční víčka a pokračujte v tlaku na kůži pod obočím. Uvolněte svaly. Udělej deset opakování.

Zjistěte více metod k odstranění vrásek pod očima.

Pro posílení svalů rtů

Tyto cviky na obličejové svaly pomohou vyhladit vrásky nad horním rtem, zmenší nosoretní rýhy:

 1. Otevřete ústa co nejširší. Pevně přitiskněte rty na zuby, jako byste je objímali. Nadechněte se nosem a vydržte v této poloze deset až sedmnáct patnáct sekund. Uvolněte svaly, zavřete čelisti. Cvičení zopakujte ještě několikrát.
 2. Vytáhněte pootevřené rty hadičkou, jako byste vyslovovali "O" . Pomalu, s napětím, tlačte rty dopředu, otevřete ústa dokořán. Uvolněte svaly, zavřete ústa. Udělej deset až patnáct opakování.
 3. Pootevřete ústa. Aniž byste zavírali zuby, zkuste pevně stisknout rty. Začněte zvedat koutky úst, jako byste se usmívali. Udělejte deset až patnáct strečinků. Pokud to nepůjde, pomozte si rukama a vytáhněte koutky rtů nahoru.
 4. Napněte svaly na spáncích a v horní části lícních kostí. Svalovým úsilím natáhněte kůži čela a „přitáhněte“ ji k uším. Zrychlete tempo pružnými pohyby, napětím a relaxací.

Pro lifting tváří a kontury obličeje

Obnovit konturu obličeje, zpevnit tváře, vyhlazovat vrásky napomáhá pravidelné dávkované zátěži spodní části obličeje. Pro požadovaný efekt provádějte gymnastiku skládající se z následujících cviků:

 1. Zavři čelisti. Spusťte spodní ret dolů tak, aby byly vaše zuby odkryté, ale koutky úst držte v klidu. Vnímejte napětí brady, zůstaňte v tomto stavu pět sekund, uvolněte svaly. Proveďte pět až sedm opakování.
 2. Naplňte si ústa vzduchem, nafoukněte tváře. Svalovým úsilím tlačte vzduch z jedné tváře na druhou. Ujistěte se, že spodní čelist zůstává nehybná. Cvičte, zrychlujte tempo, simulujte vyplachování úst vodou.
 3. Položte konečky prstů na lícní kosti, přitiskněte a zpevněte pokožku. Pevně zavřete rty a přitiskněte je k zubům. Napněte tváře, zkuste natáhnout rty do oválu, aniž byste otevřeli ústa. Uvolněte se, opakujte cvičení ještě devětkrát.
 4. Přitiskněte si dlaně pevně na tváře. Pokuste se natáhnout ústa do úsměvu a vzdorovat si rukama. Uvolněte se, cvičení ještě několikrát zopakujte.

Pro svaly brady

Problém dvojité brady se týká mužů i žen. Abyste se toho zbavili, napněte povislou kůži, pomohou speciální jednoduché cviky. Tento komplex „zakulatí“ a zesvětlí hranatou bradu, zjemní obličej ovál:

 1. Nakloňte hlavu a snažte se přitlačit bradu k hrudi. Opravte tuto polohu. Počítej do deseti. Zvedněte hlavu. Proveďte cvičení ještě čtyřikrát.
 2. Dívej se dopředu. Vysuňte bradu dopředu, vtáhněte spodní ret do úst a kousněte. Silně pohybujte čelistí doleva a doprava. Udělej pět nebo šest opakování.
 3. Otevřete ústa, zakloňte hlavu dozadu. Zatlačte spodní čelist dopředu, utáhněte bradu, zavřete rty. Narovnejte hlavu. Udělej pět nebo šest opakování.

Vrásky na čele

Je velmi obtížné trénovat svaly čela. Chcete-li vyhladit vrásky, které se objevují z aktivních výrazů obličeje, ukáže se, že použijete svaly v oblasti obočí a chrámů. Cvičení na obličej na vrásky vypadají takto:

 1. Položte složené dlaně podélně na čelo (prsty ke spánkům). Přitiskněte si ruce k obličeji co nejsilněji. Zavřete oční víčka a otáčejte oční bulvy doleva v kruhu a poté doprava. Uvolněte svaly, sundejte ruce. Cvik opakujte ještě pětkrát nebo šestkrát.
 2. Zvedněte obočí co nejvýše. Otevřete oči dokořán a zůstaňte v tomto stavu dvě až čtyři sekundy, uvolněte se. Cvičení opakujte ještě pětkrát a zrychlujte tempo.
 3. Položte si dlaně podélně na čelo, palce položte na spánky. Zatlačte na čelo. S námahou svalů prudce zvedněte obočí, čímž rukama vytvoříte překážku tomuto pohybu. Udělej pět až sedm opakování.
 4. Položte si pravý ukazováček na kořen nosu, levý nad něj. Přitiskněte ruce na kůži, přesuňte se od nosu ke spánkům a opakujte vzor obočí. Vyměňte prsty a opakujte. Postupujte podle dalšího postupu zvětšením průměru půlkruhového vzoru. Cvičte, dokud si nepromasírujete celé čelo.

Na krk

Sada cviků na krk je založena na protahování. Jemné protažení svalů je napne, napne pokožku a zbaví druhé brady. Před nabíjením byste si měli masírovat krk a hladit jej hřbetem ruky od klíčních kostí nahoru. Masáž by měla zakončit gymnastiku, skládající se z následujících cviků:

 1. Položte dlaně na sebe, obejměte jimi krk a lehce zatlačte na kůži. Jemně otáčejte hlavou do stran, pak tam a zpět. Pomocí rukou vytvořte mírný odpor a proveďte pět sérií otáčení a naklánění hlavy.
 2. Zatni zuby. Zakloňte hlavu dozadu a představte si, že se dotknete temenem hlavy vašich lopatek. Vnímejte napětí ve svalech a kůži. Držte tuto pozici po dobu deseti sekund. Udělej ještě čtyři sady.
 3. Posaďte se na podlahu s koleny přitisknutými k žaludku. Vytáhněte krk nahoru. Snažte se nehýbat rameny, tlačte hlavu co nejvíce dopředu a poté pomalu posuňte zadní část hlavy dozadu. Neházejte hlavu dozadu, dívejte se dopředu. Udělej pět sad.
 4. Zvedněte hlavu. Vytáhněte rty trubičkou a představte si, že jimi držíte tužku. Začněte „psát“ všechna písmena abecedy jedno po druhém, pohybujte hlavou. Cvičení opakujte dvakrát nebo třikrát.

Videonávody na provádění gymnastiky pro obličej od vrásek

Chcete vidět, jak se dělá obličejové cvičení na vrásky? Podívejte se na výběr videa, který představuje orientální praktiky proti stárnutí a autorské techniky vyvinuté moderními kosmetology.Dozvíte se, jak odstranit vrásky pod očima pomocí aerobiku, co je japonská obličejová gymnastika a čínská masáž, co je face-building (obličejové cvičení s tvarovacím efektem). Vyberte si cvičení, která vám vyhovují, poslouchejte recenze různých praktik, ovládněte gymnastiku pomocí online lekcí.

Japonská gymnastika Asahi (Tsogan)

Japonská masáž obličeje Asahi (Zogan) - ruské hlasové herectví / Yukuko Tanaka's Face massage Zogan (Asahi)

Shiatsu obličejová akupresura

Shiatsu masáž (Shiatsu). Video. Vzdělávací sezení

Mimická gymnastika

Mimická gymnastika pro obličej

Jak vypadat na 35 na 50

Gymnastika na obličej od vrásek aneb jak vypadat na 50 na 35

Čínská gymnastika proti vráskám na obličeji

2 čínská protahovací gymnastika na vrásky rtů a nosoretní rýhy

Facelift obličeje Emmy Hardyové

Gymnastika na obličej od vrásek.Emma Handy gymnastika na obličej

Aerobik pro pokožku a svaly obličeje Carol Maggio

OBLIČEJOVÁ GYMNASTIKA CAROL MAGGIO Část 1

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: