Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V dnešní společnosti je digitální fotografie v popředí zájmu. Lidé mají tendenci ukládat své obrázky do počítače, ale existuje také segment, který nechce věšet fotografie do rámečků a dávat je do alb. Chcete-li to provést, musíte si pořídit domácí fototiskárnu s výběrem z různých modelů.

Jakou tiskárnu zvolit pro tisk fotografií doma

Při výběru tiskárny pro tisk fotografií je důležité vzít v úvahu všechny vlastnosti technologie, která se používá v procesu přenosu obrázků z digitálních médií na papír. V současné době existují tři varianty tiskového mechanismu:

 • jet;
 • laser;
 • sublimace.

Laserová domácí fototiskárna

Fototiskárny pro domácnost s touto tiskovou technologií jsou plněny speciálním tonerem, který se nanáší na papír a následně se taví laserem. Taková zařízení mají mnoho pozitivních aspektů. Mají dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Kvalita tisku na laserovém stroji je velmi dobrá. Navíc tisknou rychle a s minimálním hlukem. Všechny tyto výhody může odškrtnout cena fototiskárny, která je mnohem vyšší než u ostatních typů.

Inkoustová domácí fototiskárna

Mechanismem inkoustové technologie je tisk inkoustu na papír speciálními otvory. Inkoustové fotografické tiskárny produkují jasné a čisté obrázky. Další důležitou výhodou je nízká cena, proto je tento typ ve většině případů volen pro domácí tisk.Při nákupu myslete na to, že zařízení budete muset plnit drahými kazetami a rychlost tisku je nízká, takže pokud potřebujete přenést na papír hodně fotografií, zvolte jiný typ tiskárny. Spotřebu inkoustu můžete snížit, pokud si koupíte fototiskárnu s CISS pro domácnost.

Sublimační tiskárna

Pokud potřebujete vytisknout malé fotografické karty, bude vám vyhovovat sublimační fototiskárna. Tato technologie je nedávná, ale již získala popularitu kvůli ceně a pohodlí. K přenosu obrazu na papír přístroj nepoužívá barvu, ale speciální film. Obsahuje barviva základních barev. Tiskárna vytváří vysokou teplotu a inkoust se přenáší na papírový pás. Důležitým plusem je, že můžete tisknout fotografie z USB flash disku vložením do USB vstupu pomocí čtečky karet.

Nejlepší tiskárna pro domácí tisk fotek

Jak vybrat nejlepší fototiskárnu pro domácnost - hodnocení oblíbených modelů:

 • Canon Pixma MG 7140 je inkoustová tiskárna ideální pro domácí použití. Uvnitř stroje je 6 kazet různých barev. Zařízení je multifunkční. Ve svém arzenálu má nejen tisk, ale i skenování, možnost pořizovat kopie vašich fotografií. Rozhraní fototiskárny je navrženo tak, abyste mohli tisknout z počítače nebo mobilního zařízení. Tiskárna se vyznačuje tiskem ve vysokém rozlišení. Barvy na snímcích pořízených zařízením jsou bohaté a hluboké.
 • HP PhotoSmart 8453 - hlavní rozdíl mezi touto tiskárnou a většinou je přítomnost dvou odstínů šedé v kazetě. Tato paleta poskytuje jas a sytost obrázků. Fototiskárna tohoto modelu si dokonale poradí s černobílými fotografiemi. Pro snadné použití má zařízení barevný LCD displej, čtečku karet a klávesnici, která vám pomůže přímo používat tiskárnu odděleně od počítače.
 • Epson L800 je model fotografické tiskárny, který je vybaven systémem kontinuálního tisku. Tento doplněk pomáhá spotřebovat méně inkoustu v procesu práce, což výrazně šetří peníze na výměnu kazety. Tisk jedné fotografie ze zařízení trvá pouhých 12 sekund. Tento model se kupuje nejen domů, ale i ve fotosalonech, což opět potvrzuje jeho kvalitu.
 • HP PhotoSmart 7510 - zařízení kombinuje mnoho funkcí: fax, tiskárnu, kopírku a skener. Model má vysoké rozlišení, které přímo ovlivňuje kvalitu výsledných fotografií. Pro snadnou správu má fototiskárna dotykový displej. Obrázky k tisku můžete z mobilního telefonu posílat na dálku díky Wi-Fi připojení ve stroji.
 • Epson PictureMate 500 je malé, kompaktní zařízení pro domácí tisk fotografií. Ve svém arzenálu má paletu 6 barev, které poskytují vynikající reprodukci barev. Přirozené tóny na obrázcích jsou dosaženy díky přítomnosti červené v kazetě.Fototiskárna má displej a čtečku karet, která podporuje většinu známých formátů paměťových karet. Další výhodou je možnost pracovat z baterie bez připojení k síti.

Zjistěte více o tom, jak skenovat dokument do počítače pomocí skeneru.

Kde koupit a kolik to stojí

Kvalitní zařízení pro tisk fotografií je nejlepší zakoupit ve specializovaných prodejnách. Chcete-li zkrátit dobu výběru, můžete si zařízení, které se vám líbí, objednat na webových stránkách prodejny na internetu a poté si jej vyzvednout na místě nebo zajistit doručení kurýrem. Ceny fototiskáren se liší v závislosti na technologii tisku. Kvalitní inkoustovou tiskárnu lze zakoupit zaplacením od 4 000 rublů. Nejdražší jsou laserové, jejich cena může dosáhnout několika set tisíc.

Jak vybrat fototiskárnu pro domácnost

Při výběru tiskárny pro domácí tisk fotografií věnujte pozornost následujícím kritériím:

 • Mechanismus tisku. Laserové fotografické tiskárny mohou poskytovat levné obrázky, protože mají levný spotřební materiál. Jejich cena je však mnohem vyšší než u zařízení s jinou technologií. Do domácnosti je lepší pořídit si inkoustové nebo sublimační stroje.
 • Rozšíření je důležitým ukazatelem, protože určuje, jak jasné budou obrázky. Při výběru fototiskárny se musíte okamžitě rozhodnout, jakou velikost fotografií budete tisknout. Nezapomeňte se informovat u prodejce, abyste se vyhnuli zklamání při používání.
 • Důležitá je cena spotřebního materiálu, za předpokladu, že budete hodně tisknout, budete muset často měnit kazety. Pokud neplánujete tisknout obrázky v dávkách, můžete tento indikátor ignorovat. Při výběru se však zajímejte o cenu spotřebního materiálu u modelů, které se vám líbí.
 • Rychlost tisku na domácích tiskárnách není důležitým ukazatelem, takže byste za takovou důstojnost neměli přeplácet.

Video: fototiskárny pro domácnost

Recenze

Arkady, 49 let Dříve bylo pro tisk fotografií nutné chodit do specializovaných salonů, což způsobovalo určité nepříjemnosti. Koupil jsem si domů fototiskárnu Canon. Zařízení nezpůsobilo stížnosti na práci. Fotografie jsou ostré a reprodukce barev vynikající. Drahé materiály mě neděsí, protože moc netisknu.
Julia, 23 let Často fotím chytrým telefonem, protože fotoaparát je dobrý a vždy po ruce. Vybral jsem tiskárnu pro domácnost, veden tímto faktorem. Usadil jsem se u LG, protože je skladný, umí tisknout fotky na dálku, snadno připojí telefon, paměťové karty i flashky. Myslím, že pro moderního člověka je to ideální varianta.
Michail, 28 let Jsem profesionální fotograf, a tak jsem si pečlivě vybíral zařízení domů. Mám tiskárnu Epson.Práce na něm je velmi pohodlná díky systému průběžného tisku. Obrázky jsou jasné, krásné a jasné. Rychlost pro mě byla velmi důležitá, takže toto zařízení perfektně sedělo.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: