Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vyjednávání o platu může být ještě více znepokojující než váš první pracovní pohovor. Mluvit o penězích mezi vámi a vaším zaměstnavatelem může být napjaté a nepříjemné, ale také nemusí. Zjistěte více o tom, jak požádat o zvýšení platu.

Kdy požádat o zvýšení platu

Některé společnosti během roku zvyšují nebo zvyšují platy, jiné mají určitou dobu, během které navyšují zásluhy. Vyberte si čas, kdy máte pocit, že by nebylo neobvyklé promluvit si se svým manažerem o svém aktuálním platu.

Jak se připravit na žádost o zvýšení

Příprava na obtížné úkoly pomáhá snížit úzkost z jejich dokončení. Tyto tipy vám pomohou cítit, že jste připraveni požádat o zvýšení platu.

Podívejte se na nové povinnosti

Zeptejte se sami sebe, zda v současné době nemáte ve vaší společnosti nějaké další povinnosti nad rámec vašeho původního popisu práce. Pokud je nyní vaše současná role mnohem širší než dříve, řekněte nám, co se změnilo a jak jste se této výzvě postavili. To pomůže vytvořit silný důvod pro další kompenzaci.

Sbírejte chválu po celý rok

Kdykoli vám někdo pochválí vaši pracovní morálku, týmovou práci nebo jiný prvek vašich dovedností, zapište si to. Zvláště když takové pozitivní komentáře přicházejí od vašeho manažera, jsou cenným argumentem, že získáváte povýšení.Dlouhá historie dobrého chování a vynikajících výkonů za uplynulý rok může jít dlouhou cestou.

Zvažte načasování

Přemýšlejte o sezóně, než požádáte o zvýšení platu. Pokud se blížíte ke své výroční kontrole, měli byste být v pohodě prodiskutovat toto téma se svým šéfem. Mohou však existovat určité polehčující okolnosti. Pokud například vaše společnost právě oznámila kolo propouštění, nemusí být ve finanční situaci, aby mohla rozdávat navýšení.

Jak požádat o zvýšení platu

Při žádosti o zvýšení platu přistupujte ke svému zaměstnavateli se zdravým rozumem a zdvořilostí. Mějte na paměti tyto tipy, když zahajujete konverzaci o povýšení se svým manažerem.

Vytvořte svou hodnotu

Seznamte se se svým zaměstnavatelem osobně nebo prostřednictvím softwaru pro videokonference a pohovořte si o svém výkonu za poslední rok.Mluvte o komplimentech, které vám dali, a o jakékoli pozitivní zpětné vazbě, kterou s vámi sdíleli vaši kolegové. Řekněte nám, co přinášíte společnosti a proč jste nadšení, že tomu každý den dáváte všechno.

Buď chytrý

Uvědomte si, že odpověď možná nedostanete hned. Váš manažer bude pravděpodobně muset mluvit s personálním oddělením a výkonným týmem. Požádejte také o přiměřené zvýšení platu vzhledem k příslušným údajům o platu. Když budete střílet na měsíc, budete si připadat frivolní.

Proveďte průzkum

Zkuste se svými dlouholetými zkušenostmi odhadnout průměrnou tržní sazbu pro člověka na vaší pozici. Proveďte průzkum platů na podobných pozicích a v případě potřeby vyjednávejte. Pokud každý rok provádíte kontrolu výkonu, požádejte svého manažera o informace o metrikách, které vaše společnost používá.Tímto způsobem můžete svou práci přizpůsobit jejich očekáváním.

Zaměřte se také na budoucnost

Když mluvíte o své skvělé práci v minulosti, ujistěte se, že váš manažer ví, že vaše nedávné úspěchy jsou jen prologem do budoucnosti. Ukončete konverzaci konkrétním procentem nebo číslem, které hledáte, a také souborem cílů, kterých plánujete dosáhnout, abyste ospravedlnili zvýšení platu v příštím roce.

Zůstaňte profesionální

Zkuste se zaměřit na profesní důvody povýšení. Formulování osobnějších důvodů může způsobit nepohodlí pro vás i vašeho manažera. Vyhněte se ultimátům, protože se mohou obrátit proti.

Co dělat poté, co požádáte o zvýšení platu

Doba poté, co požádáte o zvýšení platu, může být obzvláště nervy drásající. Po podání žádosti o navýšení mějte na paměti tyto tipy:

  • Buďte připraveni na jakoukoli odpověď.
  • Pokračujte v tvrdé práci.
  • Projevte vděčnost bez ohledu na výsledek.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: