Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

To je molokogonny kořenová plodina, která zvyšuje výtěžnost mléka u krav a koz. Krmná řepa je ráda, že jedí trpasličí králíky a další drobná zvířata. Kořenová plodina nezpůsobuje žádnou škodu, naopak v zimě zcela vyplňuje potřebu vitamínů pro zvířata.

Krmná řepa

Jedná se o vytrvalou rostlinu rodu Amaranth, zabudovanou do užitečné kultury v Asii. V Rusku se pěstuje po desetiletí a slouží jako krmivo pro hospodářská zvířata. Zobák krmiva vysoce produktivní odrůdy, zrání 90-100 dnů po klíčení. Formování probíhá rychleji za teplého počasí. Délka kořene - do 20 cm Zelenina má kuželovitý tvar, velkou velikost, hladký povrch. Barva - žlutá se zelenou hlavou. Dužina je šťavnatá, váží až jeden kilogram. Pod zemí se zelenina prohlubuje o 1/2 - 1/3, proto ji lze snadno vytáhnout. Má vysoký výnos a téměř nekvete.

Rozdíl mezi cukrovkou a krmivem

Hodnota krmné řepy je velké množství pektinu a minerálů, vitamínů a sacharidů. Její listy obsahují téměř o 16% více bílkovin než normální zrna. Rozdíl mezi krmnou řepou a cukrovou řepou spočívá v tom, že se téměř nepěstuje na parcelách. Nemá smysl, protože cukrová řepa je chutnější a vhodnější pro vaření. Kultury se liší svým vzhledem. V odrůdách cukru, listy jsou mnohem delší, rostou s řapíky světle zelené barvy. Krmné odrůdy mají list ve tvaru srdce s hladkým lesklým povrchem.

Výnos krmné řepy z 1 ha

Jako polní plodina, to je považováno za vynikající předchůdce pro obiloviny. To dělá půdu úrodnou, čistí pole od plevelů. Z mnoha dalších pěstovaných plodin je získán nejvyšší výnos na hektar. Výnos krmné řepy je zajištěn plným využitím vegetačního období a odolností vůči negativním vlivům prostředí. Jeho počáteční produktivita se správnou péčí se může lišit. Dává čísla 12-13 000 kořenových plodin na hektar. Je důležité, aby kultura každoročně vykazovala konzistentní výsledky.

Odrůdy krmné řepy

Ze starých odrůd kulatého tvaru je stále poptávka:

 • Poltava bílá,
 • Poltavský polosukr,
 • Centaur Poly,
 • Kultura semi-cukrů Uman.

Existují nové druhy vítězných, které přinášejí velké výnosy a jsou odolné vůči nemocem. Jedná se o odrůdy krmné řepy:

 • Ekkendorfsky žlutá řepa;
 • Lada;
 • Naděje;
 • Milán

Oni stali se populární kvůli jejich nízké barvě a vysokým výnosům. Mají obvyklé žluté plody protáhlého oválného tvaru. Takové druhy kultury jako:

 • Vermon je hybridní hybrid pro centrální oblast. Může se lišit ve válcovitém tvaru plodu střední délky a šířky. Produktivita - více než 800 kg / ha.
 • Starmon - má žlutý kuželový kořen. Jeho výtěžek je téměř 700 kg / ha. Nejnižší výnos v Jasmine, méně než 85 kg / ha.
 • Ideální Krishe - vyšlechtěný přes Golden Tankard s Ekkendorfskaya žlutou. Kořenová plodina má válcovitý tvar a žlutou barvu.

Technologie pěstování krmné řepy

Pěstování plodin vyžaduje vysoce úrodné půdy bez plevelů. Zohledňuje se střídání plodin. Využívají pozemky, kde byly dříve pěstovány ozimé obiloviny, roční trávy nebo obdělávané plodiny. Technologie pěstování krmné řepy vyžaduje pro dosažení vysokého výnosu hnojení od 20 do 40 t / ha. Zvláště taková agrotechnika je relevantní na písčitých půdách. Zavedení organické hmoty a minerálů zvyšuje výnos o 30%. Vápno se aplikuje před loupáním strniště a superfosfátem - před hlubokou orbou.

Krmná řepa - pěstování

Je nutné pěstovat krmnou řepu brzy, na konci března - začátkem dubna. Pěstování se provádí na zahřáté na 5 Na zemi se pak semena začnou objevovat za 2 týdny. Půda je ošetřena herbicidy a pesticidy proti plevelům. Před setím jsou semena krmné řepy ošetřena na škůdce. Hloubka otvoru nebo drážky v zahradě je 5 cm, ulička je až půl metru. Vzdálenost mezi rostlinami je 25 cm a pěstování krmné řepy obsahuje dvakrát uvolnění brány. Plevel se provádí v případě potřeby. První zalévání - po zředění, pak podle potřeby.

Sklizeň krmné řepy

Nejlepší doba pro sklizeň krmné řepy je konec září - začátek října. Pro tento účel existují speciální stroje na sběr kořenů. Zelenina z 10 řad se umísťuje ručně páskou o šířce metru a výšce 30 cm. Botva se rozseká sekačkou. Lze použít bagr brambor, zvedáky řepy a další vybavení. Ve dvou stupních je k dispozici proudová metoda čištění. Za prvé, listy jsou řez, pak se kopat zeleninu a okamžitě načíst. Sekačka je instalována tak, aby řapík zůstal až 4 cm.

Skladování krmné řepy

Správná teplota je jednou z hlavních podmínek skladování. V žádném případě nesmí překročit 2-3 ° C a poklesnout pod 0 ° C. V prvním případě kořenová plodina vyklíčí, v druhém případě zamrzne. Skladování krmné řepy je bezpečnější provádět v deskách na vysoké úrovni. Šířka desky je od 2, 5 do 3 m, výška je od 1, 2 do 1, 5 m, je dlouhá - až 30 cm, vrchní kryt je vyroben ze slámy se zemí nejméně 60 cm tlusté, ostatní zelenina jsou ukládány do speciálních skladů, ve kterých se nachází tam je ventilace a speciální teplota je udržována.

Video: krmná řepa - pěstování a péče

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: