Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Při hubnutí jsou účinné nejen silový trénink, ale také kardiovaskulární cvičení. Posilují tělo, zvyšují vytrvalost. K tomuto účelu můžete využít rotopedu. To se liší snadnost zařízení, pohodlí. Chcete vědět, zda cvičební kolo zhubnout? Pak si přečtěte informace o jeho výhodách a nevýhodách níže.

Co je to rotopedu?

Samotný takový simulátor je napodobeninou běžného jízdního kola, ze kterého se odlišuje pouze několika užitečnými vlastnostmi. Nemusíte ho nosit nahoře, abyste se z apartmánu vyndali, a za každého počasí na něm můžete trénovat. Tento simulátor má mnoho návrhů. Rozlišujeme mini, pás, elektromagnetické, vertikální, horizontální, magnetické, eliptické. Je rotoped užitečný? S pomocí tříd můžete:

 1. Zbavte se nadváhy. V tomto případě jsou třídy na rotopedu prováděny při zatížení mírně pod průměrem. Výhody takového cvičení jen v hubnutí, protože pedály točit hladce a snadno, protože to, co člověk jen utrácí kalorií, a nečerpá svaly.
 2. Posílit kardiovaskulární systém. V takové situaci by mělo být pohodlné šlapání, aby trénink nevyvolával přepětí a extrémní únavu.
 3. Stáhněte si určité svalové skupiny. Tato výhoda přinese rotopedu, pokud nastavíte úroveň odporu pedálů na vyšší. Svaly tak budou aktivně pracovat.

Co je užitečný rotoped pro ženy?

První věc, která ukazuje výhody rotopedu pro ženy, je hubnutí. Díky šlapání pedálů po dobu nejméně půl hodiny začíná aktivní pot, který vede k odlupování tuku. Použití "domácího" kola je neocenitelné v následujících oblastech:

 1. Měřená a tichá jízda, zejména s vaší oblíbenou hudbou, má blahodárný vliv na nervový systém, pomáhá v boji se stresem a na uvolnění emocí.
 2. Aktivní činnost svalů ovlivňuje vnitřní orgány, takže začnou uvolňovat všechny potřebné enzymy ve správném množství - buněčný metabolismus a krevní tlak se vrátí do normálu.
 3. Užitečné zatížení na dolních končetinách a dolní části zad má pozitivní vliv na držení těla a rovnoměrnou chůzi. Navíc zvýšená odolnost vůči poranění.
 4. Kvůli zátěži v nohách se zvyšuje krevní oběh a snižuje se celulitida.

Využití rotopedu pro muže

Dokonce i vědci prokázali, že výhody rotopedu pro muže jsou stejné jako pro ženy. Ačkoli silnější sex je mnohem důležitější nejen pro hubnutí, ale i pro budování svalů. V tomto případě je třeba se zabývat pouze pedály s vyšším odporem. Abychom to shrnuli, přínosy takového simulátoru pro mužské tělo budou následující:

 • zlepšení dýchacích, kardiovaskulárních systémů;
 • úbytek hmotnosti se zlepšenými konturami postavy, včetně hýždí, břicha, stehen, nohou;
 • zvýšená celková odolnost;
 • zlepšení pevnosti kloubů a vazů, tj. snížení rizika poranění;
 • posílení imunity v důsledku pravidelné fyzické aktivity;
 • stresu, emocionální úlevu.

Cvičení Bike pro hubnutí

Soudě podle četných recenzí, trénink na stacionárním kole pro hubnutí je velmi účinný. Jak to jde? Během cvičení se nahromaděné tuky přeměňují na energii v důsledku oxidace kyslíkem. Ten se dostává do tkání díky aktivní práci svalů. Mnoho rotopedů dokonce má kalorií instalované. Jejich spalování vede ke ztrátě hmotnosti. Kromě toho, pravidelné zatížení na stejné svaly umožňuje zpřísnit je, protože z toho zlepšuje celkové kontury obrázku.

Jaké svaly pracují na rotopedu

Hlavní zatížení během šlapání je aplikováno na nohy, tj. Svaly chodidla, hýždí, holenní kosti a stehna. To není jediná odpověď na otázku, které svaly se pohybují na stacionárním kole. Jedná se o dolní páteř. Z tohoto důvodu, během cvičení, nohy nejen třást a kalorií jsou zbytečné, ale záda je také posílena. Výsledkem je lehká chůze a rovnoměrnější držení těla.

Jak cvičit na stacionárním kole, jak zhubnout

Během tréninku na rotopedu je důležité udržovat správnou polohu těla. Postavení by mělo být rovné a rovné, jak je znázorněno na fotografii. Je důležité nastavit výšku sedadla - kolena by se neměla zvedat nad volant, zatímco nohy snadno dosáhnou pedálů. Zde je několik základních pokynů pro využití těchto aktivit:

 1. Ovládání dechu. Musíte dýchat nosem, ne ústy. V extrémních případech můžete jen vydechovat ústy.
 2. Zahřát Těsně před tréninkem byste měli zahřát svaly - udělejte několik jednoduchých cvičení, například dřepy, otočení krku a boky.
 3. Intenzita a četnost výcviku. Pro začátečníky je dostačující 4 krát týdně půl hodiny. Obecně by kurz měl být 6-8 týdnů. Další krok je 3 až 5 krát týdně již 45 minut. Pokud jste již po přestávce připraveni, nebo chcete obnovit formulář, můžete pracovat až 4-6 krát týdně. Každé školení by mělo trvat nejméně 1 hodinu.

Intervalový trénink na stacionárním kole

Pro zvýšení přínosu a účinku rotopedu se doporučuje provádět intervalový trénink. Pravidla pro něj jsou stejná jako pravidla pro běžné užitečné činnosti. Změní se pouze povaha samotného tréninku. Program je rozdělen do cyklů:

 • 30 sekund s maximální rychlostí;
 • 30 sekund jízdy s průměrnou rychlostí asi 20 km / h.

Intenzitu lze měnit v závislosti na jejich přípravě a pocitu. Doporučujeme postupně zvyšovat dobu aktivní práce na 60 sekund. Je možné změnit interval odpočinku - až na 75 sekund a o něco více, pokud nemáte čas na obnovení dechu. Počet cyklů aktivní, měřené jízdy by měl být od 8-12. Neměli byste jít za tyto limity, protože právě tyto hodnoty pomáhají vypracovat svaly, zvýšit vytrvalost, strávit velké množství kalorií.

Cvičení Bike - recenze a výsledky

Mnoho lidí si zvolí takový simulátor pro přístupnost a výhody při ztrátě hmotnosti. S tímto zařízením můžete kdykoliv trénovat doma a ne v posilovně. Pokud pochybujete o účinnosti těchto cvičení, přečtěte si recenze o hubnutí na stacionárním kole:

 1. Maria, 28 let. Po porodu se dostala do formy. Při kojení pro mě to byla jediná cesta, protože nebylo možné dodržet přísnou dietu. Hrála asi 40 minut denně přímo před televizí a někdy i hudbou. Výsledek - bez jakékoli diety po dobu šesti měsíců, jsem upustil 5 kg, a to trvalo 4 cm od pasu.
 2. Alevtina, 51 let. Prakticky bez změny stravy, za 2 měsíce jsem ztratil 3 kg. Šetřila 40 minut 3-4 krát týdně. Někdy si dovolila sladkou. Pokud jde o objem - trvalo 1, 5 cm od pasu a od boků až 3 cm.

Co je užitečné pro rotoped pro zdraví

Hlavním motorem lidského těla je srdeční sval. Pokud jiné orgány někdy odpočívají, pak to funguje celý život bez přerušení. Výhody rotopedu pro zdraví srdce jsou neocenitelné. Tepová frekvence je stabilizovaná, funkční rezerva orgánu se rozšiřuje, riziko patologických stavů je sníženo. Nervový systém také posiluje - rotopedu je způsob, jak se zbavit negativních emocí, zlepšit náladu. Díky pravidelné fyzické námaze se zlepšuje imunita - člověk je nemocný méně často, zejména nachlazení.

Kolo na nohu

Bringing cvičení na stacionárním kole je pro pohybový aparát velkým přínosem. Stehna stehenních, čtyř a bicepsových stehen jsou posílena. Podílí se na práci hýždí, šikmých svalů, svalů zad. Rozvíjí pružnost, dynamiku nohou i celého těla. Doporučené rotopedy pro křečové žíly - zvýšení žil s otokem a těžkostí dolních končetin. Díky takovému tréninku jsou nohy posíleny. Nadváha, která je často společníkem křečových žil, navíc zmizí.

Cvičení na kole pro společný design

Je možné použít rotopedu a při nejrůznějších onemocněních kloubů, ale ne pouze během exacerbací. Spolu s dalšími léčebnými opatřeními, jako je masáž, fyzioterapie, plavání, tento trénink výrazně zlepší stav kolen. Výhodou rotopedu pro klouby je zvýšení jejich mobility a síly. Kromě toho se posilují vazy, které hrají v těle stejně důležitou roli - drží kosti společně a přímý pohyb.

Cvičení na kole pro prostatu

Podle lékařů by muži, kteří mají problémy s potencí, měli být opatrnější při používání jízdního kola a rotopedu. Ačkoli se správně zvoleným sedlem, které bere v úvahu všechny anatomické rysy struktury těla, bude tento výcvik přínosem. Jsou předepsány k profylaxi nebo již při akutním zánětu. V oblasti slabin zvyšuje průtok krve, což pomáhá zlepšit stav. Cvičení kolo pro prostatitis není součástí svědectví pouze v případě přechodu onemocnění v chronické fázi.

Škody na rotopedu

Dokonce i se všemi výhodami, je zde také škoda na rotopedu pro ženy a muže. Při nesprávné organizaci školení můžete pouze zhoršit své držení těla nebo zhoršit situaci se srdečním selháním, anginou pectoris, tachykardií a srdečním astmatem. V tomto případě by měl být trénink koordinován s lékařem. Poškození rotopedu pro muže se projevuje při onemocnění prostaty, zejména v chronické formě. Obecně lze kontraindikace cvičení na stacionárním kole kombinovat do následujícího seznamu:

 • těžký diabetes a hepatitida;
 • chřipka, akutní respirační virové infekce, zejména horečka;
 • zhoršení chronických onemocnění;
 • hypertenze;
 • bronchiální astma s pravidelnými ataky;
 • těžká zranění, včetně dlouhodobých;
 • zanedbaná artróza;
 • velmi stáří;
 • komplikovaná osteochondróza;
 • meziobratlová kýla;
 • nedávný císařský řez;
 • bolestivá menstruace.

Video: Účinnost rotopedu pro hubnutí

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: