Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Před několika desetiletími se ve světě malby objevily nové barvy na bázi polyakrylátů. Různobarevné směsi se vyznačovaly schopností rychle schnout, rovnoměrně se rozptýlit na jakémkoliv povrchu, nezměnit odstíny pod vlivem času a přijmout konzistenci trvanlivého nátěru. Akrylové barvy pro kreslení se staly darem nejen pro umělce, ale i pro ženy, představitele módních návrhářů a návrhářů. Poučení „Jak se naučit malovat na nehty s akryly“ jsou populární a neustále se zlepšují novými technikami.

Co je to akrylová barva

Látky pro nátěry různých povrchů mají své vlastní vlastnosti. Výhody akrylu několikrát vyšší než u jiných typů barev. Jeho hlavní vlastnosti jsou považovány za zvýšenou elasticitu, pevnost, eliminaci prasklin, nedostatek odezvy na změny vlhkosti a teploty vzduchu. Akrylové malby na dlouhou dobu nerostou tupě a nezmizí na slunci.

Složení

V širokém smyslu jsou barviva na bázi polyakrylátů směsí vody, speciální pryskyřice a pigmentů různých odstínů. Pojivem je syntetický materiál zvaný polymerní emulze. V důsledku odpařování vody hlavní složení látky schne a promění se ve film. Samostatným typem je tekutý čirý akryl. Tato látka nemá vlastní barvu, neobsahuje barviva a má široký rozsah použití.

Dále zahrnuje:

 • speciální komponenty, které mění účinek finálního nátěru (lesklý nebo matný);
 • pomocné prvky (zahušťovadla, emulgátory atd.).

Aplikace

Barviva na bázi polyakrylátů mohou být použita v kombinaci s jakýmkoliv povrchem - kovem, sklem, látkou, papírem, kůží (pro aplikace výrobků z kůže). Vodotěsný podstavec umožňuje použít k vytvoření abstrakcí nebo jiných dekorací na stěnách. Hlavní nuancí je správná příprava povrchu (odmašťování) a ve většině případů není nutné fixovat kompozici lakem nebo jinými látkami.

Hlavní aplikace akrylu pro kreslení:

 • kresby na papíře (je třeba začít zvládat techniku jednoduchými kompozicemi (růže, heřmánek, několik barev), při práci, ředění a míchání nátěrových hmot se musí provádět nezbytně);
 • nátěry na dřevo (vytváření kompozic na dřevěném povrchu, zdobení předmětů z tohoto materiálu, opakování známých technik, například Gzhel);
 • výkresy na tkanině (pozadí může být barevné nebo monofonní, kvalita nátěru je obzvláště důležitá, pro tkaninu by měly být použity speciální odrůdy);
 • design nehtů (práce se provádí speciálními akrylovými nehty v kombinaci s gelovou manikúrou).

Výuka lekcí s akrylovými barvami pro začátečníky po etapách

V prodeji najdete akrylové několik typů a v různých baleních. Nejběžnější možnosti jsou barvy v tubách nebo plechovkách. Mohou být míchány, ředěny pro snadnou aplikaci a rovnoměrné rozložení po povrchu. Tradičně jsou akrylové barvy určené pro kreslení rozděleny do dvou kategorií - studentské a výtvarné. První typ je vhodný pro ty, kteří začali zvládat akryl.

Techniky kreslení akrylovými barvami na plátně

Naučit se vytvářet kompozice s akrylem není obtížné. Pro první pokusy se doporučuje použít umělecké barvy Ladoga nebo Decola. Můžete si je koupit samostatně nebo v sadách. Rozsah barev je odlišný. V paletě jsou standardní odstíny (bílá, černá, červená atd.) A možnosti pro zlato, stříbro, perleť. Na otázku, jak malovat akrylovými barvami, musíte pochopit základní techniky práce s nimi.

Základní principy práce s akrylem:

 1. „Mokrý“ (technika pro začátečníky, barviva se ředí a povrch plátna je navlhčen teplou vodou).
 2. „Suchý“ (kresba se provádí na suchém povrchu, doporučuje se použít dva kartáče k vytvoření a opravě kompozice).
 3. "Vrstvené zasklení" (silná akrylátová vrstva se nanáší silnou vrstvou, na jejímž povrchu je vytvořena kompozice).
 4. "Impasto" (není nutné ředit akryl, technika připomíná olejomalbu).

Kolik akrylové barvy schne

Proces sušení akrylu se neliší v délce. Každá vrstva může být aplikována několik minut po předchozím. Tato nuance je způsobena rychlým odpařováním vody. Tento faktor je považován za současnou výhodu a nedostatek barvy. Kartáče v procesu kreslení musí být neustále udržovány v kapalině. Pokud barvivo zaschne na klcích, textura vzoru se zlomí.

Konečná doba schnutí pro akrylát:

 • 15 minut, pokud je kresba provedena v tenkých vrstvách;
 • 1 den, pokud je na podklad nakresleno několik silných vrstev akrylových barev.

Co dělat, pokud jsou akrylové barvy vysušeny

Po práci s akrylem by měly být trubky nebo plechovky pečlivě zakryty víčky. Pokud se barviva suší, pak se jejich konzistence může vrátit pomocí speciálního rozpouštědla. Takový nástroj se doporučuje zakoupit předem v obchodě nebo objednat s akrylem. Aby se zabránilo rychlému vysušení obrazu, odborníci doporučují pravidelně stříkat základnu vodou.

Které kartáče si vybrat

Nákup hlavní kreslicí nástroj, musíte zvážit techniku práce. Je-li akrylát používán ve zředěné formě, měl by být kartáč syntetický, vyrobený ze srsti, sloupu nebo skotu. Je vhodnější vytvořit výplň hlavního povrchu hromádkou veverek. Pro silné směsi jsou vhodné tvrdé kartáče (štětina, paletový nůž, sobolí). Doporučuje se, aby byly nástroje umístěny do vody přes noc. Suchý kartáč přispívá k rychlému sušení akrylu na hromadu.

Video: jak kreslit akrylovými barvami

Pro tvorbu uměleckých kompozic existuje několik technik. Odchylky závisí na povrchu, na kterém je kresba aplikována. Video tutoriály ilustrují, jak nakreslit krásnou květinu, naučit se malovat akryly a ovládat umění vytváření jasných vzorů na dřevěných objektech. Ve speciálním videoklipu můžete vidět podrobné pokyny, jak se naučit vytvářet výkresy na nehtech. Fotografické materiály pomohou zvládnout kreslicí schéma, pokud má dítě zájem o akryl.

Viz také podrobné video tutoriály a fotografie, jak kreslit koně tužkou ve fázích.

Jak k tomu akrylové květiny

Stromem

Malování na nehty

Akrylová malba

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: