Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V moderních školách, děti jsou často dané non-standard domácí úkoly: například, skládat verš nebo psát příběh o sobě, skládat verbální portrét přítele, kreslit rodinný hřeben. Ten je zaměřen na probuzení zájmu dětí o historii své rodiny a pochopení její hodnoty.

Jak vytvořit rodinný erb

Aby rodinný znak byl více než jen kresba, musí obsahovat povinné prvky. Podle pravidel heraldiky:

 • Klasický erb musí být ve tvaru štítu;
 • Na obou stranách hlavního prvku jsou štítové nosiče (mohou to být lidé, různá zvířata nebo postavy, které mají určitý význam pro rodinu);
 • erb může být orámován hranicí s mottem nebo obrazy objektů souvisejících s rodinnými tradicemi;
 • ve středu štítu je hlavním symbolem (zpravidla slouží jakémukoli zvířeti, postavě nebo rostlině).

Zvíře - symbol rodiny

Podle heraldických pravidel může erb rodiny obsahovat až čtyři zvířata. Rodiče s dítětem by se měli dívat do knih, periodik nebo na internet, aby zobrazovali obrazy zvířat, které symbolizují vlastní vlastnosti rodiny. Pro školu je přípustné čerpat zvířata sami pomocí akvarelů nebo tužek. Řezané obrázky by měly být podepsány a vysvětlují, co charakteristika rodiny charakterizuje. Chcete-li pro školu vytvořit hřeben rodiny, můžete použít obrázky:

 • fénix (označuje nesmrtelnost, nekonečno);
 • holub (symbolizuje mír, harmonii);
 • lev (odráží odvahu a sílu);
 • ryby (symbolizuje úspěch, štěstí, materiální bohatství);
 • labuť (označuje loajalitu, oddanost);
 • hady (odráží moudrost);
 • včely (symbolizuje tvrdou práci);
 • delfín (tento obrázek označuje lásku, souhlas v rodině);
 • drak (zosobňuje imunitu, silnou vůli).

Tvar štítu znaku

Především při vytváření rodinného znaku pro školu je nutné zvolit vhodný štít. Existuje mnoho různých forem tohoto tématu. Dříve na znaku byl zobrazen štít odpovídající umístění města nebo časové období, ve kterém byl rod založen. Rodiče a děti by měli přijít s původní formou rodinného erbu, ale můžete použít existující šablony (je snadné najít vzorky na internetu).

Pokud je to žádoucí, štít je rozdělen do několika zón, z nichž každá bude věnována určitému členu rodiny. Znak můžete rozdělit do dvou sektorů - mateřských a otcovských, které tvoří horizontální, vertikální nebo diagonální část. V tomto případě umístěte do středu symbol dítěte. Nad štítem by měl být hřeben, který je zpravidla natřen stříbrnou nebo zlatou barvou. Pro jeho obraz používají postavy čelenek, křídel, rohů, peří nebo monogramů s prvním písmenem příjmení.

Rodinné motto na erbu

Krátká věta může vyzdobit dolní část erbu rodiny, nicméně, motto může také být umístěno nad štítem nebo kolem toho, jestliže hlavní prvek znaku je zaoblený. Slovo může být jakýkoli populární výraz nebo vlastní slova autora, která reprezentují vaši rodinu nebo znamenají její základní princip. Motto navíc může sloužit jako rodinné vyznání nebo neotřesitelné životní zásady. Volitelně může být text zašifrován tak, aby jeho význam byl jasný pouze vám.

Jak nakreslit rodinný znak vlastníma rukama

Před začátkem tvůrčího procesu by rodiče a děti měli věnovat čas na vytvoření tématu pro školní prezentaci. Jak vytvořit svůj vlastní erb? Zapamatujte si svá oblíbená místa, aktivity, které chcete dělat společně, koníček. Pro usnadnění vytvořte seznam slov, které odrážejí rodinné hodnoty. Rodinný erb pro školu může obsahovat popis povahy každé osoby, vyjádřený formou symbolického obrazu (kniha je mysl, úsměv je laskavost, atd.).

Vzhledem k tomu, že projekt pro školu by měl vyprávět o vlastnostech rodiny, naplňte ji maximálním množstvím informací a podrobně si promyslete, jaké obrázky jsou jednoduché, ale vypráví o vás příběh. Neměli byste však přetížit krásný znak detaily: omezte se na čtyři základní symboly, zradíte rodinné rysy. Příroda můžete kreslit jako znamení, že ji milujete nebo zobrazujete objekty, které charakterizují povolání rodičů, pokud je pro ně práce důležitá. Každý obrázek musí být podepsán.

Jak udělat znak vaší rodiny ve fázích:

 1. Zvolte vhodné obrazy symbolů, vytvořte pro ně nápisy.
 2. Přemýšlejte nad heslem, tvarem loga. Snažte se vytvořit jedinečný vzhled projektu - tento znak bude jedinečný.
 3. Nakreslete znak na silnou lepenku A4 nebo více, rozřízněte ji podél obrysu.
 4. Přilepte vybrané obrázky nebo nakreslete své vlastní, vyberte vhodné místo pro ně. Předem rozdělte znak na několik částí (číslo by mělo odpovídat počtu vybraných obrázků).
 5. Na konturu znaku rodiny pro školu se může nalepit krásná stuha.
 6. Vyberte barvy pro čáry kreslení a další prvky projektu. To může být jen tóny, které se vám líbí, nebo symbolické odstíny pro rodinu. Můžete kreslit jako tužky nebo voskové pastelky a fixy, barvy, fixky.
 7. Poslední etapa - čerpání z práce hesla. Mělo by být provedeno co nejjasněji, ale ne velké.

Význam květin v heraldice

Jak vytvořit erb vaší rodiny pro školu originální a krásná? K tomu byste měli zvolit vhodné barevné řešení a je lepší, aby použité tóny měly význam. Každá barva něco symbolizuje, zvažte při vytváření loga:

 • šarlat - odvaha, láska;
 • bílá - upřímnost, spravedlnost;
 • zlato - šlechta, bohatství;
 • modrá - naděje;
 • modrá - upřímnost, štěstí;
 • oranžová - veselost;
 • černá - moudrost;
 • zelená - klidná, hojná;
 • žlutá - milosrdenství, víra.

Pokud je málo zkušeností s kreslením zvířat, pak se při pohledu na navrhované foto a video instrukce naučíte, jak kreslit koně tužkou ve fázích.

Video: Jak udělat rodinný erb s vlastními rukama

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: