Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Je těžké si představit, že stacionární počítač nemá reproduktory. V noteboocích jsou vestavěné reproduktory, ale obyčejný počítač bez akustiky nemůže. Pokud se s tímto úkolem setkáváte poprvé, měli byste vědět, jak zapnout reproduktory v počítači. Postup se může lišit v závislosti na typu akustiky.

Připojení reproduktorů k počítači

Než připojíte reproduktory k počítači, musíte zjistit, jaký systém máte. Kromě standardních sloupců 2.0 můžete například použít:

 • stereo 5.1;
 • počítačová akustika 2.1;
 • reproduktory z hudebního centra;
 • z domácího kina (některé modely);

Všechny mají určitá pravidla, posloupnost spojení, někteří používají bluetooth (bluetooth) kanál ke komunikaci se zdrojem. Je-li to žádoucí, můžete dokonce připojit audio systém automobilu, ale to není nejjednodušší možnost získat zvuk. JBL, Defender, Sven jsou považováni za nejoblíbenější v této oblasti, ale staré sovětské reproduktory také produkují docela slušný zvuk.

Jak připojit reproduktory k počítači

Princip připojení reproduktorů k počítači je stejný pro téměř všechny výrobce. Nejprve musíte zjistit, které konektory jsou na základní desce nebo zvukové kartě: některé modely mají 3 vstupy, jiné podporují 6 konektorů, což umožňuje připojit stereo systém a dosáhnout vynikajícího zvuku. Chcete-li připojit prvky, ujistěte se, že používáte instrukce pro udržení správného pořadí připojení.

Pasivní reproduktory

Obvyklé připojení reproduktorů k počítači nevytváří žádné obtíže: zpravidla se jedná o 2 reproduktory, které jsou propojeny drátem. Pro lepší zvuk si můžete zakoupit verzi se subwooferem (systém 2.1), schéma připojení se neliší od 2.0. Pro jejich připojení:

 1. Připojte reproduktory k sobě.
 2. Najděte konektor mini-jack (3, 5 mm) na zadní straně počítače. Má zelenou barvu.
 3. Zapojte jej do konektoru z hlavního reproduktoru (má tlačítko napájení a nastavení hlasitosti).
 4. Zapojte napájení systému, klikněte na tlačítko "On".

Někdy notebooky jsou zakoupeny velmi malé přenosné reproduktory, které ani nevyžadují napájení připojení. Namísto 3, 5 mm konektoru USB konektoru. V tomto případě je stačí vložit do notebooku na notebooku - a okamžitě si vydělají. Systém automaticky přepne přenos zvuku z interních reproduktorů na externí. Stacionární počítače mají někdy výstup na předním panelu (také zelený), můžete také zapnout audio systém.

Aktivní akustika

Pro sledování filmů nebo poslech hudby můžete využít stereosystémy (5.1 nebo 7.1). Okamžitě obsahují zesilovač, který zlepšuje kvalitu zvuku, musíte připojit 6 konektorů (pokud nejsou k dispozici na základní desce, musíte si koupit zvukovou kartu). Jak připojit reproduktory k počítači:

 1. Podle instrukcí zařízení propojte subwoofer a ostatní prvky. Měly by být označeny Front (přední 2 ks), Rare (zadní 2 ks), Center (central) a zesilovač (Sub).
 2. Uspořádejte systém tak, aby byly všechny prvky na svém místě. Uživatelé je často zavěšují blíže ke stropu, aby dosáhli lepšího vlivu na životní prostředí.
 3. Všechny vodiče budou mít barvu, vložte je do příslušných konektorů PC. Subwoofer zabírá mikrofonní vstup (růžový), takže pokud ho budete potřebovat, nebude fungovat. Případně jej můžete připojit k přednímu konektoru na systémové jednotce.
 4. Zapojte zástrčku do zásuvky a zapněte tlačítko „On“ na subwooferu.

Ne každý systém se vejde do PC: například, některé modely domácího kina mají specifické konektory, které jsou vhodné pouze pro DVD, se kterým byly prodány. Někdy může být tento problém vyřešen připojením přes jeden konektor mini-jack (out konektor), ale prostorový zvuk nebude fungovat, signál bude stejný ve všech reproduktorech.

Jak nastavit zvuk v počítači

Správný zvuk není vždy okamžitě získán, někdy není systém ani detekován počítačem. Je třeba provést nezbytné změny v nastavení zvuku, které definují odchozí kanál. Současné modely základní desky jsou k dispozici s podporou VIA HD, dřívější modely jsou Realtek HD nebo AC97. Při instalaci softwaru pro základní desku musí být ovladače nainstalovány dříve. Úprava zvuku:

 1. Klikněte na "Start", přejděte na "Ovládací panely".
 2. Najděte jeden z programů popsaných výše, například VIA HD.
 3. Klikněte na něj, uvidíte rozhraní, které vám pomůže pracovat s konektory, upravovat zvuk.
 4. Můžete nastavit požadované parametry audio systému, nastavit ekvalizér a mnoho dalšího.

Další informace o připojení subwooferu k počítači.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: