Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Toto rozšíření označuje, že soubor obsahuje grafická data, výkres. Informace jsou uloženy ve vektorové podobě - tento formát je nejoblíbenější volbou pro projekty v CAD programech. Data mohou být ve 2D nebo 3D, ale pro některé uživatele je obtížné zobrazit soubory dwg.

Jak otevřít dwg soubor

Chcete-li otevřít tento formát, měli byste použít specializovaný prohlížeč dwg. V nejlepším případě by se měl jednat o program AutoCAD (AutoCAD), ale za jeho použití budete muset zaplatit spoustu peněz. Pokud s tímto formátem po celou dobu nepracujete, takový nákup nebude účelný a je mnohem snazší stáhnout si bezplatný prohlížeč (program pro prohlížení souborů dwg) a otevřete jej prostřednictvím výkresu. Mnohé z těchto aplikací jsou kompatibilní se všemi moderními operačními systémy:

 • Mac (Apple);
 • Windows;
 • Linux

Volné programy pro práci s dwg

Existuje celá řada bezplatných programů, které mohou otevřít formát výkresů. Neposkytují tak širokou funkčnost jako jejich placené protějšky, ale dost jsou dost na to, aby se seznámili s kresbou nebo projektem. Volný formát dwg:

 1. DWG TrueView. Nástroj, který nevyžaduje platbu, což umožňuje otevřít formát, ale ne jej upravit. Určeno pouze pro čtení. Abyste mohli aplikaci používat, musíte se zaregistrovat na webu vývojáře.
 2. Autodesk Design Review je bezplatná verze programu od tvůrců AutoCADu. Na rozdíl od verze „full-fledged“ tento nástroj nevyžaduje platbu. Poskytuje možnost zobrazit dokument, zanechat poznámky a poznámky, ale ne editovat.
 3. Brava! Volný DWG Viewer je nejjednodušší možností než otevřít formát dwg. Změny ve výkresu nejsou možné. Schopen číst program a rozšíření XRef.
 4. eDrawings Viewer je bezplatná aplikace vývojářů SolidWorks. Poskytuje příležitost nejen otevírat, ale také odesílat dokumenty ve formátu dwg, dxf, edrw.
 5. nanoCAD je bezplatný editor pro správu základních CAD systémů. Má přímou podporu pro formát projektů, má všechny potřebné funkce pro práci s výkresy, návrh a vydání. Stáhněte si nejnovější verzi nanoCADu, která obsahuje všechny potřebné opravy a další funkce: podporu pro DirectX, soubory autocad, rychlý výběr objektů, automatickou opravu a automatické dokončení.
 6. DraftSight je produkt Dassault Systèmes distribuovaný zdarma. Nemá manuál v ruštině, proto se musíte naučit anglicky.

Zobrazení souborů dwg pomocí bezplatných služeb online

Ne každý vlastník počítače bude chtít nainstalovat nějaký software, který bude muset být použit pouze jednou. V takových případech jsou online služby, které nevyžadují stahování nebo instalaci na PC, vhodné pro prohlížení. Jak otevřít online formát dwg:

 1. ShareCAD - služba je snadno dostupná ve vyhledávání Google, určená pro čtení dokumentů s rozšířeními z programu AutoCAD. Rozhraní aplikace je velmi jednoduché, srozumitelné pro každého uživatele. Schopen otevřít projekt, jehož velikost nepřesahuje 50 MB. Pokud je velikost souboru překročena, bude třeba ji zmenšit.
 2. Autodesk 360 je cloudová služba společnosti Autodesk. Chcete-li použít, musíte projít registrační postup, po kterém obdržíte 5 GB paměti pro ukládání souborů, možnost prohlížet, upravovat dokument.

Seznam placených profesionálních programů

Pokud člověk potřebuje nejen schopnost číst projekty s kresbami, ale také provádět úpravy a možná si vytvořit vlastní, měli byste použít plnohodnotné profesionální verze programů. Pomohou s otázkou, jak můžete otevřít formát dwg.

 1. Kompas - domácí produkt společnosti "ASCON". Otevírá plnou funkčnost pro práci s výkresy, poskytuje možnost provádět práce podle standardů řady ESKD. Program má několik možností: Home, LT, 3D, Graph, SPDS. První tři verze se používají pro nekomerční účely. Funkce takového softwaru umožňuje rychle generovat sadu dokumentů, vytvářet další obrázky, importovat, exportovat modely, otevírat formáty třetích stran.
 2. AutoCAD - hlavní nástroj pro konstruktéry, architekty. Jedná se o velmi mocný nástroj pro vytváření projektů, kreslení v trojrozměrném prostoru. Pro běžného uživatele bude obtížné porozumět, protože pracovní prostředí je určeno pro lidi se znalostmi v této oblasti. Program je distribuován prostřednictvím předplatitelského systému, musíte ho pravidelně platit. Vývojáři poskytli plnohodnotnou funkcionalitu pro tvorbu dokumentace, práci s tabulkami, vkládání textu a kontrolu výkresů. Aplikace má schopnost komunikovat s MS Excel.
 3. ArchiCAD je softwarový balíček pro architekty společnosti Graphisoft. Je široce používán pro návrh krajinných řešení, stavebních konstrukcí, konstrukčních prvků, nábytku. Hlavní výhodou tohoto softwaru je úzký vztah všech částí projektu mezi sebou. Je založen na technologii „virtuální budovy“, která otevírá možnost pracovat jak s jednotlivými prvky, tak s celým výkresem jako celek. Pokud provedete změny plánu, pak jsou všechny specifikace přepočítány, změny budou automaticky provedeny na řezech. To značně snižuje čas strávený na designu. Profesionál, který je stále při tvorbě kresby, bude schopen identifikovat možné problémy, eliminovat je tak, aby se neprojevovaly v dalších fázích nebo na staveništi.
 4. Advance Steel je aplikace pro AutoCAD, která otevírá možnost rychlé simulace ocelových konstrukcí. Nástroj je schopen vytvářet v automatickém režimu pracovní a obecné zobrazení výkresů, listů, datových souborů pro CNC stroje. Aplikace zjednodušuje interakci s formátem jak pro jednotlivého zaměstnance, tak pro celý tým při společné práci. Advance Steel je součástí komplexního řešení GRAITEC, které je schopno automatizovat proces výstavby.

Jak na to: otevřít dwg rozšíření

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: