Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Představte si, že váš život bez počítače již není možný. Doma preferují lidé místo skutečné komunikace internet a při práci musí být všechny dokumenty vytištěny. Schopnost to udělat rychle, aby šetřila váš drahocenný čas, je k nezaplacení. Pochopte, jak se naučit psát na počítači.

Pravidla pro rychlé psaní na klávesnici

Nejoblíbenější metoda rychlého psaní je slepá, to znamená, že se člověk nedívá na klíče, ale pouze na monitor. Tento způsob tisku již dlouho používali tajemníci a pisatelé, kteří museli psát velké a malé texty pro své nadřízené a nejen pro ně. Vzhledem k tomu, že typ písma je více než 100 let starý, existují základní pravidla, jak se rychle naučit psát na klávesnici:

 • pouze přímé držení těla, zatímco záda by měla být uvolněná;
 • je zakázáno dokonce se dívat na klávesnici;
 • během tisku musí být použity všechny prsty;
 • Poslední falangy palců obou rukou by měly ležet pouze na mezeře.

Metody rychlého psaní na klávesnici

Existuje několik různých způsobů, jak se rychle naučit psát na klávesnici. Nejjistější možností je přihlásit se do kurzů ve vzdělávací instituci, kde budete pod dohledem zkušeného učitele a poskytnete užitečné rady. Pokud nechcete navštěvovat kurzy, pak budete muset mít trpělivost a vytrvalost pro domácí vzdělávání. Budete muset opravit pouze své chyby. Pro homeschooling, existuje spousta programů a on-line služeb, které poskytují příležitost zvládnout dovednosti slepého psaní z libovolného místa na světě.

Metoda slepého tisku - sada deseti prstů

Není těžké odhadnout z názvu metody tisku, že se do procesu zapojují všechny prsty obou rukou. Kromě toho je zakázáno dívat se na klávesnici během tréninku a pak prostě není potřeba. Mozek je schopen si pamatovat, kde se nachází prst a který klíč je zodpovědný. Nejvhodnější je vytvořit takovou paměť pomocí speciální ergonomické klávesnice, která má pod zápěstí speciální stojan, a klíče jsou odděleny prázdným prostorem, označeným hranicemi pravé a levé ruky. Důležité body:

Umístění prstu

Nejdůležitější věc, kterou je třeba si pamatovat, je naučit se rychle psát na klávesnici - to je správná poloha. Pro každý prst existuje určitá sada klíčů. Nejen proto, že se umístění dopisů v průběhu let nemění. Vše proto, že je navrženo speciálně pro každodenní práci s metodou potisku řidiče. Jak tedy potřebujete správně umístit prsty na klávesy:

 • pravá ruka - malíček - leží na klíči "g", bezejmenném - "d", prostředním - "l", ukazováčku - "o";
 • levá ruka - malý prst se nachází na klíči "f", bezejmenný - "s", prostřední - "v", ukazováček - "a";
 • Palec nahoru na vesmír.

Učte každou ruku zvlášť. Hlavní věcí není spěchat, protože v této věci je velmi důležité přinést výsledek do ideálu. V opačném případě budete muset zkontrolovat své texty a strávit spoustu času opravou překlepů. Můžete trénovat pomocí speciálních slovníků, které nabízejí texty pro slepé psaní - od nejjednodušších po nejsložitější.

Strike technika

Když stisknete klávesu, stane se na stroji. Nikdo si nemyslí, jak je zasáhnout. Podle pravidel je však nutné postupovat následovně: Nejprve se jedná nejen o prsty, ale o celou ruku, za druhé, tlak je prudký úder a potom se prst vrací do původní polohy. Mezerník by měl být přitlačen okrajem palce, nikoli podložkou.

Rytmus tisku

Čím lépe během tréninku pozorujete stejný rytmus úderů prsty, tím dříve bude tento proces automatizován. V některých případech se může zdát, že některé klávesové zkratky mohou být mnohem rychlejší než jiné, ale neměli byste. Rytmus tisku musí slepě zůstat během celého procesu stejný.

Návody pro rychlé psaní na klávesnici

Na otázku, jak se můžete rychle naučit psát na klávesnici, bylo mnoho odpovědí vynalezeno. Některé z nich jsou uznány za skutečně účinné při učení se rychle. Tyto tutoriály vám pomohou zvládnout všechno od nuly. Typický softwarový produkt je určen pro průměrného studenta a skládá se ze samostatných jednotek tříd s průběžnou kontrolou výsledků. Kromě toho nemusíte navštěvovat kurzy mimo domov, protože takové školení je určeno pro nezávislé a pravidelné:

 • Výdrž. Vynikající program, který vás rychle naučí psát, aniž byste se dívali na klávesnici. Byla vyvinuta v roce 2000, poté několikrát dokončena, téměř dokonale dokončena. Všechny lekce jsou strukturovány tak, aby byly vyplňovány pouze v pořadí, v jakém jsou nabízeny. Pokud se pokusíte naučit slepého psaní s tímto programem, pak určitě dosáhnete výsledku. Hlavní výhodou je, že program je zcela zdarma.
 • SOLO. Program pro učení rychlého tisku "Solo" byl napsán učitelem fakulty žurnalistiky na Moskevské státní univerzitě Shakhidzhanyan V.V. Podle jeho vlastního vyjádření je tato metoda nejjednodušší a nejvhodnější cestou, jak se chopit základních dovedností nesnášenlivého procesu. Můžete ho najít a stáhnout na internetu nebo si jej zakoupit na oficiálních stránkách a začít se učit kdykoliv.
 • VerseQ. Tvůrci programu VerseQ tvrdí, že se jedná o jednu z nejlepších možností, jak se můžete rychle naučit psát na klávesnici. Průměrný člověk, který chce zvládnout metodu slepého tisku, bude podle svých výpočtů schopen po hodině výuky. Po 8-15 hodinách tréninku lze rychlost a kvalitu tisku srovnávat s absolventem školy písařů.

Online služby

Kromě vzdělávacích programů můžete najít online služby. Hravě nabízejí způsoby, jak se naučit psát slepě. Výhodou těchto služeb je, že můžete pracovat s libovolným zařízením s klávesnicí, aniž byste museli instalovat program. Dnes je populárních několik možností online učení:

 1. Clavogonki. Zatímco nejoblíbenější hra pro učení metody dotykového psaní. Jděte na internet kdykoliv a začněte trénovat. Hra se odehrává jako soutěž mezi uživateli, takže budete mít vždy motivaci jít dopředu předjet soupeře. Ve speciálním seznamu uvidíte výsledky své vlastní i výsledky ostatních.
 2. Všechny 10. Pohodlný online simulátor pro samoučící se metodu slepého psaní. Webové stránky programu podrobně popisují všechny tipy nejen na rozložení prstů, ale také na pozici, rytmu rytmu a tak dále. Stačí jít na stránky, dostanete spoustu užitečných informací, a pak můžete okamžitě použít pro školení.
 3. Časová rychlost. Další online způsob, jak se naučit psát, aniž byste se dívali na tipy. Tvůrci tvrdí, že doslova během první lekce má student první výsledky. S každým novým tréninkem se zvyšuje rychlost tisku a výsledkem jsou všechny články, písmena atd. vytištěno v minutách. Je-li jen dost inspirace!
 4. VerseQ online. Online verze výše uvedeného programu. To vám umožní naučit se psát odkudkoliv na světě kdykoliv, a kromě toho, soutěžit s ostatními studenty a ukázat své dovednosti. Ujistěte se, že si můžete vychutnat ty, v nichž žije konkurenční duch, a učení se tímto způsobem bude mnohem zajímavější.

Video Tutorial: jak tisknout text na počítači

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: