Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Důležitou roli při vytváření pohodlí a dobré domácí atmosféře hrají vnitřní rostliny. Například, spathiphyllum je obvyklé dát dívkám. Všechny vnitřní květiny pro štěstí žen dávají vzniknout mnoha legendám. Ženské štěstí je především velmi krásná a nenáročná rostlina v péči.

Jak vypadá ženský květ?

Nikdo neopustí tento luxusní keř s originálními pupeny. Spathiphyllum květina se liší v tom, že nemá stonky. Listy jsou umístěny na protáhlých stopkách, které se vynořují z oddenku, dosahují délky 14-17 cm, z oddenku vyrůstají stopky, zelené nebo bílé. Květiny budou potěšovat oči majitelů každé jaro a podzim, pokud poskytnete kompletní péči o rostliny.

Květina ženského štěstí - jak se starat o květ

Pokud rostlina nezačne dlouho kvést, pak je to důvod přemýšlet o důvodech. Za prvé, je nutné řádně vodu květinu, protože z nedostatku kapaliny, může vadnout, začne vadnout, a jeho listy suché a zase žlutá. Jak udělat spathiphyllum květina doma? První věc je pečlivě sledovat půdu, nedovolí jí vyschnout. Přebytek vlhkosti však může způsobit nenapravitelné poškození zařízení. Pokud se listy začaly zčernalé, naznačuje to potřebu snížit napájení.

Stejně tak důležité je umístit zařízení do světlé místnosti, kde není žádný průvan. Spathiphyllum bude dobře kvést, pokud přijme správné množství světla, ale nebude hořet pod ultrafialovým světlem. Příliš široký hrnec pro ženské štěstí se nedoporučuje volit, protože to zpomalí kvetení. Průměr nádrže by neměl být mnohonásobkem velikosti oddenku. Kromě toho, pro úspěšné kvetení je třeba zasadit klíčky bez poškození kořenového systému.

Spathiphyllum - domácí péče

Aby se rostlina mohla dobře rozvíjet, musíte k tomu vytvořit příznivé podmínky. Je nutné přijmout několik pravidel, jak se starat o květinu.

 1. Regulovat teplotu v místnosti ne méně než 15 stupňů v zimě a 22 stupňů v létě.
 2. Vyhněte se návrhům.
 3. Ovládat vlhkost vzduchu, protože spathiphyllum dorazil do Ruska z tropických zemí. K tomu můžete nainstalovat fontánu doma nebo pravidelně stříkat listy.
 4. Osvětlení je nutné pro ženskou květinu, ale přímé paprsky slunce ho mohou poškodit. Stůl u okna by byl ideální pro umístění hrnce, protože světlo se na rozdíl od parapetu dobře šíří.

Jak zalévat květinu

Jedním z nejdůležitějších momentů pěstování pokojových rostlin je správné zavlažování. Jak se starat o spathiphyllum, takže to nevyschne, nezačne zčernat a hnilost? Je nutné, aby byl květ jednou za týden v zimě a 2-3 krát v létě. Teplota vody by měla být přibližně 20 stupňů (pokojová teplota). Nedoporučuje se spathiphyllum zavádět do lahvičky nebo destilované vody.

Nejlepší možností je voda z vodovodu, usazená v otevřené nádobě tak, aby se chlor odpařoval (nejméně jeden den). Pro zjemnění tekutiny před zalévání pomůže dřevo popel, citronová šťáva, kyselina šťavelová nebo ocet. Vybraná látka se přidává v malém množství před usazením. Je zakázáno používat vařenou vodu, protože nerozpouští vzduch a může způsobit hnijící kořeny.

Květina Žena štěstí - reprodukce

Zpravidla je nejlepším časem zasadit nebo vysadit keř na jaře. To by mělo být provedeno po přípravě podkladu. Algoritmus je následující:

 1. Půda se skládá z písku, rašeliny, rašeliny, humusu (2 části zeminy a 1 část ostatních složek).
 2. Dospělá rostlina má mnoho kořenových vrstev. Musí být opatrně odděleny, aby nedošlo ke zničení keře.
 3. Výsledné mladé výhonky s kořeny jsou zasazeny v nových nádobách.
 4. Půda je dobře rozlitá vodou.
 5. Transplantované keře jsou ponechány několik dní na aklimatizaci.

Zkušení pěstitelé znají způsob šíření spathiphyllum doma tím, že rozdělí oddenky. Tato možnost je však složitá, vyžaduje určité dovednosti, protože neopatrné akce mohou poškodit kořen a výhonky. Další metoda - reprodukce keře s pomocí semen, ale vyžaduje hodně času a není populární u zahradníků.

Spathiphyllum - přenos

Je-li bush štěstí žen vzrostla hodně, je třeba transplantovat do větší nádoby, díky které rostlina bude moci růst a kvést normálně. Jak transplantovat květinu

 1. Připravte půdu z listu, půdu trávníku, humus, písek.
 2. Na dno nádoby umístěte odtok (rozbitá pěna nebo expandovaná jíl).
 3. Dejte do ní trochu půdy.
 4. Vložte kořenový systém do hrnce.
 5. Nalijte zbytky půdy.
 6. Rozlitou půdu připravenou vodou.

Květina štěstí žen - znamení a pověry

Tato rostlina je považována za neobvyklou. Spousta lidí, spiknutí a pověr je spojena se šťastím žen. Je obvyklé dát ženám a dívkám květinu: je velmi důležité, aby se nekoupila sama, ale aby byla prezentována milovaným. Zástupci spravedlivého pohlaví s radostí udržují ženské štěstí v sobě a věří, že květina nese toto jméno z určitých důvodů.

Známky o květu Žena štěstí: \ t

 1. Předpokládá se, že květina daná dívce ji činí přitažlivější pro muže, ženskou a něžnou.
 2. Pokud si myslíte, že znamení, pak Dámské štěstí v domě dává dívkám příležitost mít rodinu.
 3. Pokud je květina umístěna v ložnici manželů, pak se hádky a spor obejít rodinu.
 4. Předpokládá se, že ženské štěstí v domácnosti pomáhá nastávajícím matkám snáze přenášet těhotenství.

Spathiphyllum - nemoci

Když listy oblíbené rostliny vyschnou nebo začnou žloutnout, pěstitelé květin se velmi obávají a nevědí, co mají dělat. Pokud je květ ženského štěstí nemocný, příznaky se zpravidla projevují takto:

 1. Růst se zpomaluje. Mírné zalévání a mírné stínování pomůže zachránit květinu.
 2. Listy se začnou měnit na žlutých nebo na černých na špičkách, uprostřed hnědého odstínu se objevují skvrny. To může znamenat parazity nebo nadměrné zalévání ženského štěstí.
 3. Černé špičky a středy listů mohou znamenat nedostatek fosforu, dusíku a draslíku v půdě.
 4. Špičky listů se změní na žlutou, suchou - znamení adaptace transplantovaného květu na nové prostředí. Pokud je ženské štěstí již zralé a utvářené, mělo by být zalévání zintenzívněno.
 5. Škůdci (mšice štítu, roztoče pavouka, mšice obecná) mohou zasáhnout květ, pokud je v místnosti suchý vzduch.

Proč nekvasí ženské štěstí

Mnozí majitelé této květiny říkají, že to nemůže dlouho kvést. Důvody, proč spathiphyllum nebývá doma, mohou být následující:

 • příliš velký hrnec;
 • nesprávné zavlažování;
 • nedostatek světla;
 • nízká teplota vzduchu;
 • nedostatek vrchního obvazu;
 • potřebují transplantaci.

Spathiphyllum krmivo

K tomu, aby květina potěšila hostitele svým krásným výhledem, potřebuje pravidelné krmení. Bez toho bude kvetení nepravidelné nebo úplně zastaví. Jak krmit spathiphyllum? Nejjednodušší možností je použití organických hnojiv. Můžete si vzít ptačí trus nebo koupit minerální formulace pro kvetoucí rostliny v obchodě. Krmení lze provádět každý měsíc jednou. Během období aktivního rozvoje bude třeba dvakrát krmit.

Pokojová rostlina Žena štěstí - fotografie

Stojí za to vidět jednou krásnou rostlinu - a určitě ji budete chtít usadit ve svém domě. Spathiphyllum je velmi svěží keř s protáhlými listy zelené barvy, bez stonků. Jeho výška dosahuje 50 cm, z fotografie kvetoucí spathiphyllum lze usuzovat, že květenství rostliny může být červené a bílé. Pokud se řádně staráte o keř, pravidelně vstřikujete a zaléváte podle plánu, rostlina bude vypadat skvěle, jako na obrázku.

Video: péče spathiphyllum doma

Recenze

Irina, 36 let

Před 5 lety mi můj manžel dal "dámské štěstí". Nejsem si jistý, že to láká hodně štěstí, ale roste dobře, neustále kvete bílými a červenými pupeny, nenáročný. Již několikrát bylo nutné zasadit keř, protože rychle roste.

Elizabeth, 42 let

Sestra koupila spathiphyllum na mé narozeniny. Bydlí u mého domu už 10 let, stále se rozkvétá. Bush nepřinesl osobní štěstí, ale vypadá to velmi krásně. Je snadné transplantaci a péči o něj, rostlina nemá žádné zvláštní rozmary.

Julia, 21

Maminka si koupila své tchánské spathiphyllum, po které se nečekaně oženila po 15 letech osamělého života a velmi úspěšně. Zeptal jsem se také jako dar tento zázrak. Nyní v mém pokoji roste krásný keř s velkými listy a červenými pupeny, stejně jako na fotografiích v časopisech. Péče o květiny není zátěž.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: