Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Správně organizovaný respirační proces nejvíce ovlivňuje úspěšnost porodu. Mnoho budoucích matek se blíží ke konečné fázi těhotenství, aniž by si uvědomovalo důležitost tohoto okamžiku, což negativně ovlivňuje přirozený průběh procesu vyhoštění.

Pomáhá správné dýchání při práci a práci?

Není pochyb o tom, že žena by měla mít plnou důvěru v sebe sama během celého stádia vzniku nového života. Nenechte se odradit, pokud ještě nemáte ponětí, jak správně dýchat během porodu. V krátké době můžete zvládnout jakoukoliv techniku bez větších obtíží. Jak praxe ukazuje, správné dýchání během porodu velmi urychluje latentní fázi, usnadňuje dobu vyhoštění plodu.

Taková pozitivní dynamika je vysvětlena skutečností, že nastávající matka se nezaměřuje na nepříjemné pocity a během porodu a porodu se žena zaměřuje na počítání dechů, což ji činí méně bolestivou. Navíc, pokud správně dýcháte, tělo ženy je nasyceno kyslíkem, což přispívá k účinnějšímu snížení svalových struktur dělohy, porodního kanálu.

Jak dýchat během porodu a porodu

Modernost se vyznačuje tím, že existuje mnoho center pro přípravu na závěrečnou fázi těhotenství. Návštěva těchto institucí vám pomůže naučit se správně dýchat během porodu a porodu. V této oblasti je mnoho změn, ale obvykle očekávaným matkám je nabídnuta jednodušší volba, aby nedošlo k přemrštění ženského mozku s doporučeními, jak vše správně provádět. Dýchání během porodu a porodu by mělo být prováděno z rozmaru, ale v rámci navrhovaného programu.

Odborníci na školení často doporučují těhotným ženám, aby si přečetli literaturu na toto téma. Bylo by vhodné říci, že Grantley Dick-Reed je považován za jednoho z nejlepších autorů, kteří se zabývají tématem přirozené anestezie při porodu prostřednictvím respiračních zařízení. Lékař ve své knize klade zvláštní důraz na potlačování úzkosti u žen v práci, hovoří o základních principech latentní a aktivní fáze.

Dýchání během porodu

Přípravná fáze porodu je charakterizována jako „skryté“ období, během něhož dochází k „vyhlazování“ stěn děložního čípku. Pokud se žena připravuje na porod poprvé, může se „objev“ objevit po dlouhé době: od 8 hodin do 2 dnů. Ve druhém a následujících porodech je latentní fáze intenzivnější. Správné dýchání během kontrakcí může nastat najednou několika způsoby, aby bylo možné pochopit, jak správně dýchat při kontrakcích a porodech, je nutné jasně rozlišit 3 období kontrakce dělohy: začátek, vrchol a relaxaci.

Na první z nich se ženě v porodu doporučuje, aby se zhluboka nadechla a vydechla pomalu, zatímco vydává jakýkoliv dopis samohlásky. Je velmi důležité, aby zvuk směřoval dolů. Špičkový moment vyžaduje určitou trpělivost od budoucí matky, čehož je dosaženo změnou dýchání z hlubokého na rychlý a mělký. Když kontrakce dělohy „zmizí“, žena v práci musí vědět, jak se správně uvolnit. Toho napomáhá technika dýchání během porodu.

Během pokusů

Aktivní fáze práce je fází skutečné fyzické práce zahrnující celé tělo sil v procesu. V bezprostředním období vyhoštění plodu je velmi důležité nenechat si ujít blížící se tlak. Obvykle pro jeden pokus žena v práci má jen asi minutu (tak jedno silné snížení trvá). V tomto krátkém časovém období by měla plnit plíce vzduchem a pokračovat v dýchání „jako pes“, postupně uvolňovat kyslík v malých porcích.

Je důležité vědět, že po dokončení pokusů není možné vydechovat ostře celý vzduch. Toto špatné chování ženy při porodu je příčinou dlouhého zrození hlavy dítěte. Nicméně, když se to již stalo, taktika se zcela mění: porodník informuje ženu, že by měla přestávku a radí ženě, aby šla do lehkého rytmu dýchání. Obvykle během této doby má dítě čas obrátit se, po kterém pokračuje porod s výsledkem zbytku tele tele.

Narození placenty

Konečná fáze porodu je poznamenána uvolněním "místa dětí". V této fázi může žena v práci volně dýchat, protože není třeba prudce tlačit placentu, aby opustila placentu. Porodníci obvykle usilují o urychlení třetí etapy práce, ale nevynucují takové události. Nesprávné stadium narození placenty může často způsobit poporodní krvácení. Z tohoto důvodu musí žena v práci před svým „vypuštěním“ trochu odpočinout, dát dítě do prsou. Ten bude signálem pro oddělení „místa dětí“.

Pokud je odchod placenty zpožděn, doporučuje se matce, aby provedla několik lehkých kašel a změnila pozici, která problém ve většině případů řeší. Poporodní období je charakterizováno přítomností povrchu rány uvnitř dělohy, aby bylo možné dále zajistit „dezinfekci“ této oblasti, je nutné provést krátkodobé zadržení dechu. Správně provedené cvičení pomůže neustále oxidovat krev a uvolňovat T-zabijáky z cévního lůžka, které jsou odpovědné za ochranu těla před patogenními mikroorganismy.

Doporučení porodníků a gynekologů

Odborníci radí se připravit předem na generické období a vzít kurzy pro těhotné ženy. Přednášky vysvětlují, jak dýchat ženu během porodu a porodu, mluvit o gymnastice a dalších věcech, které pomohou snížit nepohodlí. Budoucí matka by měla pochopit, že vzhled nového života je často doprovázen nepříjemnými pocity a dokonce i bolestí. To vše však lze přenést, zažít, pokud víte, jak dýchat při porodu, připravit se na ně s plnou odpovědností a dobrou náladou, jak radí Dr. Komarovsky.

Video tutoriály

Podle recenzí zkušených maminek, pokud je vzhled dítěte doprovázen důkladnou přípravou, pak celý proces probíhá bez komplikací. Pokud jste ještě nečetli doporučení odborníků o tom, jak správně dýchat při lehkém porodu a porodu, můžete sledovat videa níže. Získané informace z tréninkového videa pomohou ve správný čas „shromáždit ducha“, aby se dosáhlo dlouho očekávaného výsledku.

Jak usnadnit porod

Dýchací technika při porodu a porodu

Jak dýchat během porodu

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: