Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Zajímavou techniku háčkování lze považovat za irskou krajku. Je to jeden z nejtěžších úkolů. Plátno jsou zároveň prolamované prvky malé velikosti, které mohou být hladké nebo objemné, liší se v barevném gamutu. Více o této technice a jejích motivech se dozvíte z níže uvedených pokynů.

Co je irské pletení

Termín skrývá jeden z háčkovacích stylů - výrobu jednotlivých prvků. Jsou reprezentovány květy, hmyzem, rozetami, pupeny, ovocem a lístky. Tyto prvky se pak spojí a vytvoří pevný pás. Ukázalo se, že kresba je prostě fascinující, ale fragmenty mají zároveň velmi složitý tvar, díky čemuž je irská krajka považována za obtížnou. Takové umění se objevilo v 19. století. Pak to bylo považováno za luxus najednou v několika koutech planety - jako jsou evropská hlavní města (Paříž, Řím, Londýn) a dokonce i USA.

V moderním světě módy, irský háčkování neztratil jeho pozici, jen získat popularitu. Používá se k výrobě pevných šatních skříní, jako jsou bundy, sukně, halenky nebo pelerín. Navíc, irské motivy jsou používány dělat jednotlivá kusy oděvu, takový jako límec, živůtek, nebo manžety. I při vysoké pracovní náročnosti zůstává tato technika v poptávce a je stále více využívána k tomu, aby dávala šatníku jedinečnou krásu a sofistikovanou ženskost.

Zvláštností tohoto typu vyšívání je svoboda jednání, proto není možné toto umění zvládnout úplně. Zkušení mistři každý den nabízejí všechny nové nápady pro vázání jednoho nebo jiného motivu. Existuje jen několik obecných principů, po nichž se člověk může naučit tkaní v Irsku. Výsledek také závisí na smyslu pro složení a barvu, jakož i na přítomnosti dobrého vkusu zkušeného pracovníka, který se jeví se zkušenostmi.

Zařízení Irská krajka pro začátečníky

Pro začátečníky je trochu obtížné plést irskou krajku, ale s pomocí diagramů a popisů je možné zapojit se do takových vyšívání. Práce spočívá v postupné výrobě jednotlivých motivů a jejich následné kombinaci. Pro tento účel je vytvořena skica, po které jsou vyobrazeny související vzory, což má za následek celé plátno. Připojení se provádí pomocí:

 1. Mřížka. Mezery mezi kousky krajky pletou na vzoru.
 2. Brid Jedná se o speciální pomocné nitě, které táhnou z jedné části vzoru do druhé.

Existuje jiná technika pletení irské krajky. V něm nejprve vytvořte prolamované plátno nebo stejnou mřížku. Poté na základě přijatých míst irské motivy. Zvláštností je, že místo síťoviny nebo prolamovaného prádla obvykle berou obyčejný tyl. Jako příze byla původně použita hedvábná nit bílá barva nebo odstín žlutý krém. Postupně se začal používat len s bohatou barevnou škálou. Pro každý kus irské krajky se používají následující nitě v tloušťce:

 • tlustý - pro vázání v hustých sloupcích středních přízí;
 • medium - pro svázání samotných motivů;
 • tenký - provést mřížku spojující všechny prvky.

Princip irského páření spočívá ve vázání tlustšího niti rámu. Dále, motivy jsou kombinovány do jednoho plátna, a více často s pomocí nepravidelné mřížky, protože tato metoda je jednodušší. Je lepší začít z těch míst, kde je vzdálenost mezi díly menší. Spojení spočívá ve výrobě řetězu vzduchových smyček a jeho připojení k motivům s háčkem. Vytváření samotných vzorů se liší od obvyklých háčkovacích lekcí, protože proces není jen řádky za sebou, ale složitější sekvence smyček.

Kromě nitě k práci vyžaduje několik háčků, protože použité nitě jsou různé tloušťky. Navíc, více nůžek a jehly budou užitečné, pokud jsou motivy spojeny dohromady nebo spojeny pomocí můstku. V případě, že je to žádoucí, je snadné zcela nahradit mřížku nebo síťovou síť irského plátna. Kromě toho, v některých popisech mistrovských tříd, můžete ozdobit pozadí motivů picotovým vzorem, který bude produkt více originální a zajímavější.

Háčkovací motivy pro irskou krajku

Chcete-li plést irské háčkování krajky, musíte nejprve naučit techniku provádění jednotlivých vzorů. Je jich mnoho, ale existuje několik základních motivů, které se častěji používají ve výuce. Mezi nimi jsou následující vzory s následujícím popisem:

 1. List s otvory. Má jednoduchý systém, který lze snadno vylepšit zvýšením nebo snížením počtu vzduchových smyček v obloucích. Pokud navíc připojujete body připojení, můžete získat velmi odlišné letáky. Je možné plést jak jednobarevnou přízí, tak i vícebarevnými nebo dokonce profilovými barvami.
 2. Květina Tyto prvky v různých formách jsou nutně přítomny v jakémkoliv provedení irské krajky. Mohou být ploché nebo reliéfní, malé nebo velké, monofonní nebo pestré. Můžete vidět vyvyazyvaniya jeden z nich na fotografii.
 3. Leták. V pletacích časopisech jsou tyto prvky prezentovány ve velkém množství a v různých formách a typech. To mohou být jednoduché jetele, letáky s pruhy nebo prolamovaná okna, a dokonce i javorové listy.
 4. Hrozen. Tento motiv se týká trojrozměrných prvků. Používá se pro dokončovací bundy, šaty nebo dokonce klobouky.
 5. Šňůry. Oni jsou používáni více často kombinovat části do jednoho složení, ačkoli oni někdy se chovají jako nezávislé dekorační elementy pro dokončovací rukávy, výstřihy, dna nebo uzávěry.
 6. Kadeře. Kromě motivů zobrazujících konkrétní objekty používá irská krajka více abstraktních vzorů. To může být různé ve velikosti a tvaru kadeře nebo kroužky, které jsou vhodné pro design jakéhokoli výrobku.

Video tutoriály: jak spojit prvky irské krajky

Pokud se naučíte plést irskou háčkovanou krajku, můžete si vytvořit jakoukoliv věc, ať už jde o elegantní večerní šaty, krásný top, originální sako, plavky nebo jednoduchý ubrousek. Vše záleží na vaší touze a představivosti. Vše, co je potřeba, je připravit potřebné materiály a nástroje a využít bezplatných lekcí, které jsou prezentovány ve velkém počtu níže. Můžete se podívat na několik vizuálních videí, abyste se rychle naučili postupné vytváření motivů irského tkaní.

Hromadné háčkování květin pro irské krajky

Jak plést větev listí: mistrovské třídy

Pletení irské krajky - Paisley vzor

Mřížka v irské krajce

Fotky modelů vyrobených technikou irské krajky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: