Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Když se právě začínali vzdalovat od telefonů s tlačítky, objevily se smyslové smartphony, pro jejich použití se prodávaly pera stylus - speciální tyčinky, na které obrazovka reagovala. Monitory pak začaly vnímat dotyky prsty a nástroje byly opuštěny - koneckonců byly často ztraceny a psaní miniaplikace se ukázalo být pohodlnější. I když je tato metoda stále nejběžnější pro mobilní telefony, situace je u tabletů odlišná vzhledem k velkým velikostem obrazovky a cílům použití. Některé věci jsou s dotykovým perem opravdu pohodlnější.

Co je stylus pro tablet

Dotykové pero je řecké slovo znamenající hůlku se špičatým koncem. Termín mluví sám za sebe, protože přístroj vypadá jako malé pero pro tablet. Pomocí této malé věci je vhodné zařízení spravovat (pořizovat fotografie, psát text) a kreslit na displeji. I když někteří odborníci předpověděli konec éry stylusu, kdy se začaly objevovat dotykové obrazovky, se kterými bylo možné pracovat bez nich, ještě se to nestalo. Mnoho známých značek vyrábí nové modely miniaplikací, se kterými je obtížné pracovat bez dalších nástrojů.

Dotykové pero pro tablety má mírnou podobnost s tužkou a někteří lidé to nazývají. Jiná možná jména jsou pero nebo dokonce hůlka. Hlavní výhodou tohoto nástroje je pohodlí. Existují dvě nevýhody najednou: tyčinky se rychle zlomí a snadno se ztratí. První mínus závisí na modelu a přesnosti majitele a druhý výrobce se snaží programově řešit: například zařízení začne pípat, pokud je rukojeť daleko.

Co je z toho

Princip činnosti a to, z čeho je stylus vyroben, závisí na typu obrazovky přístroje (odporové nebo kapacitní). V prvním případě je hlavní věcí pro přístroj mít špičatý hrot, protože monitor reaguje na samotné kliknutí. V každodenním životě lze stylus pro odporovou obrazovku nahradit tužkou, plastovou kartou nebo dokonce nehtem. Výhodou použití speciálního zařízení je, že je vyroben z měkkých kluzných materiálů, silikonu nebo teflonu, aby nedošlo k poškrábání zařízení.

V druhém případě (pokud je obrazovka kapacitní), hlavní součástí stylusu pro tabletu je hrot, který má elektrickou kapacitu. Výrobek je vyroben z měkké gumy nebo silikonu a uvnitř tužky obsahuje magneticky vodivý kroužek, cívku nebo kovové piliny. Obvyklá kovová tyč, bez ohledu na její tloušťku, kapacitní obrazovka neodpovídá. Stylusy pro něj činí minimálně 6 mm a více matné než u odporových displejů.

Tabletové pero

Jedná se o stylus, který se používá pro psaní na tabletu nebo surfování po internetu. Tyto gizmos jsou univerzální, mohou stát drahé i levné (v závislosti na funkčnosti). Stylusy vypadají jako obyčejná pera, takže se pohodlně používají. Produkty lze zakoupit v obchodě s elektronikou v Moskvě, Petrohradě nebo v jiném městě v Ruské federaci nebo si objednat online s donáškou domů. Zvláště v poptávce jsou jednoduché modely, jejichž cena je malá:

 • název modelu: Ginzzu GH-990B;
 • cena: 290 rublů;
 • vlastnosti: z hliníku, pro kapacitní obrazovku, tam jsou dva stylus v sadě: liší se velikostí, tloušťkou hrotu;
 • Výhody: kompaktní, nízká cena, dobrá citlivost, vhodný pro všechny OS (Android, Apple);
 • Nevýhody: uživatelé si stěžují, že malý stylus reaguje horší.

Levné jednoduché tužky jsou pohodlné, ale nespolehlivé: kvalita trpí kvůli nízké ceně. Ne všichni uživatelé raději riskují, i když v malých množstvích, a věnují pozornost značkám s reputací. Samsung má velký výběr stylusů a často mají propagační akce, prodeje a slevy:

 • Název modelu: S Pen pro Samsung Galaxy Note 4 (EJ-PN910BBEGRU);
 • cena: 1 430 str.;
 • vlastnosti: pero pro tablet s kapacitní obrazovkou, hrot 0, 7 mm;
 • Pros: můžete si poznámky na obrazovce vypnout, můžete ručně zadat znaky;
 • nevýhody: neznámá kompatibilita pro jiné modely, s výjimkou Galaxy Note 4.

Stylus pro kreslení na tabletu

Toto zařízení má dva typy v závislosti na tabletu: miniaplikaci, která funguje nezávisle, nebo stylus připojený k počítači a ve spojení s ním tvořícím vstupní zařízení. Chcete-li kreslit na tabletu, můžete zkusit použít běžné pero, ale s největší pravděpodobností nebude dostatek funkcí. Je lepší zvážit specializované modely:

 • Název modelu: JoyFactory Pinpoint Precision Stylus E1;
 • cena: 2 930 rublů;
 • vlastnosti: tažné zařízení, baterie, nevyžaduje připojení Bluetooth;
 • Výhody: záruka výrobce, pracuje s produkty jakékoliv značky;
 • nevýhody: vysoké náklady; nepodporuje rozpoznání náhodného dotyku (musíte aplikaci nainstalovat).

Stylus pro grafický tablet je dodáván s přístrojem, ale může být nutné jej vyměnit. Při výběru je důležité, aby tužka a tablet byly stejného výrobce. Charakteristiky někdy naznačují, že přístroj je vhodný pro použití se zařízením stejné značky nebo specifického modelu:

 • název modelu: Wacom UP-610-74A-1;
 • cena: 1, 710 str.;
 • Vlastnosti: Pero pro tablet Pen Wacom STU-500;
 • Plusy: tenké, snadno spadají do požadovaného pixelu, reagují na stupeň deprese;
 • nevýhody: žádná kompatibilita s jinými modely.

Jak vybrat stylus pro tablet

Kritéria výběru závisí na účelu, pro který jste se rozhodli pro stylus pro tablet. Za prvé, mělo by být vhodné použít tužku. Je důležité, aby produkt dobře zapadl do ruky, zapadl do velikosti, hmotnosti. Z tohoto důvodu, pokud jste dříve nedrželi a neviděli zařízení žít, je nežádoucí, aby si ji v internetovém obchodě, aby bylo možné obdržet zboží poštou. Při nákupu produktu byste měli věnovat pozornost faktorům:

 • Vzhled. Nejpohodlnější stylus v podobě pera. Pokud je k pouzdru tabletu zvláštní připevnění, je obtížnější tento nástroj ztratit a víčko pro hrot, takže výrobek vydrží déle.
 • Kvalita materiálů. Výrobek by měl snadno a volně sklouznout po obrazovce, aby se dostal na správné klávesy a místa na displeji. Přečtěte si obsah balení: špička musí být vyrobena z měkkých materiálů, aby nedošlo k poškrábání monitoru.
 • Účel Pokud jsou běžné modely vhodné pro aktivní surfování na internetu a psaní, je třeba vybrat speciální pro kreslení. Bude mnohem pohodlnější je používat kvůli tloušťce hrotu a vestavěným funkcím.
 • Další funkce. Na některých modelech jsou tlačítka, na jiných můžete nastavit stupeň deprese a další - jsou programově propojeny se zařízením Android nebo Windows, na kterém pracují. To vše musí být vzato v úvahu při výběru.
 • Cena Nepochybná odpověď, kolik je stylus, ne. Cena se liší. Nejjednodušší čínské modely jsou levnější než cokoliv jiného, ale ani oni by neměli být spaseni - kvalitní pero od značky s dobrou pověstí vydrží déle.

Video

Recenze

Michael, 46 let

Dcery darovaly tabletku, a ačkoliv se mi dar líbil, při používání byly nějaké nepříjemnosti. Naučil jsem se, že si můžete koupit stylus, i když to nebylo v původní konfiguraci. Vybral jsem si nejjednodušší model, ve skutečnosti jsem potřeboval jen náhradu za prsty. Zastavil jsem u dotekového pera. Používám ho už rok, vše se hodí, doporučuji koupit.

Marina, 23 let

Miluju kreslit, takže používám stylus, abych vytvořil své malé mistrovské dílo na svém tabletu. Ta věc je velmi pohodlná, ale já jsem blaf, a já tu tužku neustále ztrácím, takže jsem ji nedávno získal. Nakreslím grafický tablet Genius, s nímž bylo pero prodáno. Naposledy jsem hledal náhradu za něj, doporučuji vám, abyste výrobek neztratili.

Catherine, 34

Po dlouhou dobu dohadovat se s chlapem, že obvyklé ruční použití tabletu je mnohem pohodlnější stylus. Ale nakonec jsem se vzdal přesvědčování a koupil jsem ho kvůli experimentu: s podmínkou, že pokud se mi to nelíbí, měla by být dána kytice květin. Výsledek - sedím bez květin, ale potěšený, protože tam je stylus. Psaní se stalo rychlejším a bez chyb. Doporučuji!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: