Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud máte několik desítek starých CD leží kolem vašeho domova, použijte je pro dekorativní účely. Brilantní duhové kruhy našly stovky aplikací pro sebe a můžete si je všimnout. Řemesla z disků diverzifikují interiér, přinášejí trochu originality do domácí atmosféry. Fanoušci vyšívání sdílejí nápady, které se zrodily v procesu tvůrčí reflexe. Poslouchejte je, aby váš život trochu zajímavější. Jednoduché tipy vám sdělují, jak lze v originálním materiálu pro dekor použít nepotřebné informační médium.

Co lze udělat ze starých disků vlastníma rukama

Vyhození jedinečného dekoračního materiálu je velmi nevhodné. Pomocí zbytečných CD můžete udělat vše, co přijde k letu fantazie. Taková řemesla se hodí k dekoraci bydlení. Budou vhodné pro běžné svátky a tematické oslavy. Kromě toho existuje mnoho nápadů pro výrobu neobvyklých položek z kompaktních disků. Seznamte se s nimi, přidejte si vlastní kreativitu a vlastními nápady realizujte originální nápady, aby byl život jasnější!

Svítidlo

Pokud se váš starý lustr rozpadl nebo si jednoduše uvědomil, že je příliš zastaralý, a proto kazí interiér, vyměňte ho za neobvyklou lampu ze starých disků. Aby to bylo doma, nepotřebujete nic zvláštního, jen sadu jednoduchých materiálů a trochu vytrvalosti. Postupujte krok za krokem, abyste nezapomněli:

 • Připravujeme 12 CD / DVD, 30 kovových spon nebo sponek na papír, vrták o minimálním průměru (2 mm) a kazetu s lampou.
 • Pomocí úhloměru rozdělíme jeden disk, který bude později použit jako šablonu, na 5 segmentů. Úhel mezi čarami oddělujícími segmenty je 72 °.
 • Ve vzdálenosti 3-4 mm od okraje vyvrtáme 5 otvorů.
 • Vložte šablonu do krabice s dalšími 11 disky a vyvrtejte je současně podél označených otvorů. Aby se zabránilo vzájemnému pohybu, jsou do hotových otvorů vloženy pevné tyče. Budou hrát roli průvodců. Pro tyto účely jsou vhodné těstovinové kuličkové pero.
 • V jednom z disků nastavte kazetu. K opravě díry není nutné, je již perfektní.
 • Hlavní část lampy je připravena. Pomocí klipů / závorek k němu připojíme další disky.
 • Před instalací se do kazety vloží lampa s kapacitou až 25 wattů.

Šaty

Někdo je překvapen překvapením, představoval si šaty z CD, ale je to docela reálné. Počítačové disky, které moderní generace vnímá jako zbytečný odpadní materiál, se hodí k vytvoření extravagantního oblečení. Dělat šaty fragmenty sedět pohon není velký problém. S minimálním úsilím se stanete hrdým vlastníkem původního oblečení.

Vyrobíme zrcadlový vzor na šaty z CD:

 • Použitím velkých nůžek na krejčovství jsme řezali disky na malé kousky trojúhelníkového tvaru.
 • Hrubé hrany leštíme brusným papírem jemnou frakcí. Naneste na ně průhledný lak na nehty.
 • Na každém fragmentu z jedné strany připevníme kolík pomocí stavebního lepidla.
 • Připevněte dekorační prvky na šaty.

Disco koule

Není nic jednoduššího než dělat disco koule s vlastními rukama. K tomu potřebujete velký kulatý balón, pár nechtěných novin, vodu, pastu a několik desítek CD disků. Skladujte vše, co potřebujete, zdarma 3-4 hodiny pro vyšívání a start. Podrobný návod na výrobu disco koule je uveden níže:

 • Nafoukněte balón na maximální velikost. Na gumový povrch položte vlhké noviny. Kousky musí být malé, aby nedošlo k žádným nesrovnalostem.
 • Když papír trochu vyschne, naneste na něj druhou vrstvu novin namočenou v pastě. Opakujte tento postup několikrát, aby se shell trvanlivý.
 • Nechte míč na teplém místě, dokud nebude zcela suchý. Za hodinu bude tvrdý.
 • Punch míč s jehlou a kreslit silnou nití nebo vlasec přes to. To je nezbytné pro následné zavěšení hotového výrobku ze stropu.
 • Hotové s přípravou rámu, jít do hlavní části. Rozdělte několik CD na čtvercové kousky o velikosti 1x1 cm. Okraje fragmentů ošetřete průhledným lakem tak, aby se magnetický povrch neodlupoval.
 • Zakryjte míček zrcadlovými kousky v kruhu a ujistěte se, že bod vpichu, z něhož vypadá předem vložený rybářský vlasec, je nahoře. Spodní část koule by měla být vložena velmi pečlivě. Pro horní polovinu, která bude pod stropem, můžete použít kusy nepravidelného tvaru, tam nebudou viditelné pro oko.

Řemesla pro mateřské školy

Použitím použitých disků DVD můžete ozdobit dovolenou ve školce. Originální řemesla budou vhodná pro Vánoce, 8. března, pro den matek a ne jen. Udělejte si vlastní tematický dekor pro konkrétní oslavu nebo jednoduchou výzdobu, která potěší oko ve všední dny. Podívejme se na některá řemesla z CD pro děti.

Sova

Pro vytvoření originální fantazie budete potřebovat následující sadu materiálů a nástrojů:

 • CD disk - 12 ks;
 • fólie - 20 cm2;
 • úzká lepicí páska - 30 cm;
 • Momentové lepidlo - 20 g;
 • černá lepenka - 1 list A4;
 • žlutá lepenka - 1 list A4;
 • kuličkové pero v tmavě modré barvě - 1 ks;
 • jednoduchá tužka - 1 ks;
 • nůžky - 1 ks.

Vytváření sovy:

 1. Použití nůžek na okrajích osmi kotoučů rozřezaných na "třásně".
 2. Na žlutém kartonu nakreslete oči - dva kruhy o průměru 5-6 cm.
 3. Vystřihněte žáky z černé lepenky - kruhy o průměru 20-25 mm.
 4. Přilepte žáky k očím. Umístění vzhledem ke středům žlutých kruhů by mělo být stejné.
 5. Řez zobák z jednoho disku - kus ve formě kapky vody.
 6. Zbytky nosiče řezu se používají k vytvoření hrany. Pro tyto účely namontujte ostré trojúhelníky stejné velikosti.
 7. Vezmeme ještě jeden disk a vystřižíme z něj tlapky.
 8. Malé kousky, zbytek dvou řezaných disků, dávají formu listů. Na nich s tužkou kreslit pruhy.
 9. Lepenkové oči jsou nalepeny na dva disky s třásněmi a pak se navzájem překrývají. Ze zadní části první části plavidla přilepte další disk, přesně uprostřed.
 10. Přední zobák. Sova je připravená!
 11. Zabalte tužku do fólie. Dostaňte větvičku. K tomu pomocí lepicí pásky nebo lepidla připevníme listy.
 12. Z pěti disků s řezaným lemem děláme kufr. Spojíme dva disky tak, aby celková šířka byla větší než oči. Připevněte k nim další tři disky připojené v řadě.
 13. Tělo spojujeme s hlavou. Přilepte nohy.
 14. Na hotovou sovu připojte ratolest s listy. Řemesla jsou připravena!

Květina

Pokud jste zvědaví, jak můžete použít staré disky, z nich krásné řemesla s vlastními rukama v podobě květin. Tento úkol není velký problém. Z rekvizit budete potřebovat CD, kleště, nůžky, svíčku a malování. Výroba jednoho květu netrvá déle než 5 minut. V tomto procesu, budete muset roztavit disk nad svíčky, takže je lepší sedět na balkóně nebo jít ven na nádvoří.

Otočte se sedět v krásné růže:

 • Vyjměte disk podél celého poloměru.
 • Zahřívejte jeden okraj řezu přes svíčky.
 • Když se plast začne roztavit, použijte pár kleští, abyste ho odložili stranou.
 • Pomalu otáčejte knoflíkem nad ohněm svíčky a pokračujte v otáčení kleští.
 • Po úplném otočení disku bude pupen připraven.
 • Malování v jakékoli barvě se vám líbí. V případě potřeby připevněte nohu. Pro krásu můžete okvětní lístky ozdobit jiskrami.

Nový rok

Každé dítě sní o něčem úžasném, co se děje v novém roce, a můžete ho zorganizovat. Originální dětská řemesla pro nový rok ve školce budou zdobena slavnostním ranním představením a dají dětem magickou slavnostní náladu. Vytvoření slavnostní atmosféry pomůže řemeslům z CD disků, které si můžete udělat vlastníma rukama doma.

Opice

Vzhledem k tomu, že se rok opice blíží, budou velmi důležitá řemesla ve formě tohoto zvířete. Udělej to schopen těm, kteří vědí, jak se plést. Kromě nití a pletacích jehel budete potřebovat jedno zbytečné CD a nic víc. Kravata opice kulatý obličej na velikost disku, aby krásná zadní část z jakéhokoli materiálu a spojit je podél okraje pomocí nitě. Disk bude hrát roli kostry, na které se bude konat ploché plavidlo. Hotový výrobek lze použít jako stojan na šálek nebo zavěšení ze stropu, zdobení interiéru.

Rybí kost

Další zajímavou možností je domácí kutilství pro nový rok. Vánoční stromeček je symbolem zimních prázdnin, a proto ho nebudete litovat. Pro vytvoření takového ornamentu budete potřebovat list lepenky formátu A3, lepidlo Moment, půl tuctu zbytečných CD a malou vánoční kouli. Podrobný návod k výrobě řemesel je uveden níže.

 1. Vytvořte lepenkový kužel s širokou základnou.
 2. Rozstřihněte disky na ostré trojúhelníky do délky 2 cm.
 3. Zakryjte kužel s disky, počínaje zdola.
 4. Nastavit vánoční koule na vrcholu skrýt okraje fragmentů disku a ozdobit produkt.

Sněhulák

Původní řemeslné zpracování počítačových disků, které bude relevantní v období vánočních svátků. Sněhuláka můžete zavěsit na prominentní místo v hale pro hosty nebo použít jako ozdobu na vánoční stromeček. Chcete-li slavnostní sněhulák, budete potřebovat dva nepotřebné CD nebo DVD CD, bílý hadřík, několik tlačítek a 2 hodiny volného času.

Vytvoření sněhuláka:

 • Pomocí kompasu nakreslete na disk kruh o průměru 90 mm a nakrájejte jej pomocí papírového nože. Ujistěte se, že obě části jsou neporušené. Z nich uděláte kufr.
 • Vyřízněte hlavu z druhého kotouče - kruh o průměru 60 cm.
 • Naplňte kruhy bílým hadříkem a přilepte je dohromady.
 • Pro nos použijte červené tlačítko. Oči z černých tlačítek.
 • Můžete se usmát pomocí obvyklého fixu.
 • Šijte několik hnědých tlačítek na těle. Budou zobrazovat spojovací materiál kožichů.

Naučte se, jak udělat sněhuláka z plastových kelímků.

23. února

O tom, co lze udělat ze zbytečných věcí, už znáte dost. Tyto nápady budou stačit, aby se vaše vlastní řemeslo milovaný muž 23. února. V pravých rukou se disky CD / DVD promění v univerzální materiál, který se hodí pro výrobu různých dekorativních předmětů. Na Obránce vlasti den, prosím, svého muže s originální řemeslo. Může to být tank, letadlo, hvězda nebo dokonce válečná loď. Volba je na vás! Spojte fantazii, abyste se příjemně překvapili.

Video workshopy

Pokud nesouhlasíte s tím, že osud zbytečných optických médií je recyklován, přečtěte si užitečné tipy z níže uvedených videí. Myšlenky zkušených řemeslníků vás budou inspirovat k vytváření všech druhů řemesel z počítačových disků pro domky a domácnosti. Kreativní přístup pomůže transformovat obvyklé předměty domácnosti, ať už se jedná o fotografie, obrázky, hračky nebo oděvy, které jsou nepoznatelné.

Vánoční hračky

Decoupage

Hot Stands

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: