Podle popisů s háčkovanými vzory, tunika háčkování může být vyrobena v paletě motivů a vzorů, včetně prolamovaných, který být obzvláště populární v plážových možnostech. Tento prvek šatní skříně je vhodný pro každou sezónu. V létě ho můžete nosit přes plavky a na podzim ho můžete ochránit před chladem. Ve druhém případě může být velikost výrobku více než je nutné - to je způsob, jakým je vytvořen pocit přehozený přes pléd. Háčkované pletené tuniky se schématy jednodušší na výrobu, zejména pro mistrovské třídy s podrobným popisem.

Co je to tunika?

Toto je název oblečení pro horní část těla, jehož délka dosahuje přibližně linie kyčlí. To je prakticky stejný vrchol plodin, pouze zavírání zadku. Tyto halenky se nosí s džíny, těsné kalhoty nebo legíny. Nejsou vhodné pro sukně, ale záleží na jejím stylu. Dámská tunika slimuje i majitele nádherných forem, což jim dává představu o šikovnosti. Existuje mnoho možností pro pletení takových výrobků, které poskytují hustou nebo prolamovanou tkaninu, rukávy nebo jejich nepřítomnost, přítomnost jednoduchého nebo slavnostního dekoru.

Styly pletené vzory

Dnes můžete najít různé styly a návrhy těchto halenek. Jejich hlavní klasifikace je založena na rozdělení podle ročního období:

 1. Teplé dlouhé nadměrné množství. Vypadají jako protáhlý svetr. Jsou pletené silným plátnem z tlusté příze, například kašmír, vlna, mohér nebo angora. Populární ozdoby jsou Norové. Jedná se o zvířata nebo sněhové motivy nahoře nebo dole. Kromě toho může mít výrobek kapuci nebo velký límec.
 2. Jaro a podzim. Zde jsou v nabídce možnosti s krátkými rukávy nebo bez nich. Pod takovými módními modely je možné nasadit roláky nebo badlon.
 3. Pláž. Tenké prolamování je zde nenahraditelné. Vzdušné a lehké, zdůrazňují elegantní postavu v bikinách. Poloprůhledné vzory jsou často zdobeny geometrickými, květinovými nebo květinovými ornamenty (obzvláště populární je ananas). Chcete-li jít do takových šatů ve městě, měli byste mít na sobě vhodné tričko nebo tričko.
 4. Prolamované léto pro město. Provádí se prolamované světelné vzory z tenkých bavlněných nití.

Háčkovaná pletená tunika

Hlavní výhodou pleteniny je, že se dá snadno vyrobit ručně. Tyto výrobky jsou oceňovány pro originalitu a pohodlí. Navíc se ukáže, že každý z nich je jedinečný a snadno se přizpůsobuje různým stylistickým směrům. Tento oděv chrání nejen proti podchlazení, ale také úspěšně sedí na postavě, přičemž zdůrazňuje pouze jeho důstojnost. Chcete-li plést jakýkoli model sami, je třeba připravit potřebné nástroje, vyberte přízi a správně vypočítat počáteční počet smyček.

Co je potřeba

Hlavní nástroj pro pletení - háček. Mělo by být pohodlné držet se v ruce, být ostré a ne příliš malé, aby dobře procházelo smyčkami, ale ne zranit ruce. Kromě tohoto nástroje budete potřebovat následující:

 • rovné jehly;
 • odvážná jehla;
 • tlusté nebo tenké příze v závislosti na ročním období;
 • nůžky;
 • dekorativní prvky podle potřeby.

Jak vypočítat počet smyček

Aby konečný výrobek správně zapadl do obrázku, musíte nejprve vytočit určitý počet smyček. Pro výpočet tohoto parametru je třeba vybrat ornament, který se vám líbí, a vzít tento vlákno, ze kterého bude prvek šatníku sám. Z nich se hodí kontrolní vzorek:

 • na vybraném ornamentu spojit plátno 10 x 10 cm;
 • praní, suché a hladké;
 • poté naneste vzorek na karton, také o velikosti 10 x 10 cm;
 • podél hlavní strany vzorku spočítejte počet smyček zachycených na kartonu;
 • pokud vzorek vyjde méně, pak vezměte tlustší háček, a pokud je naopak tenčí.

Jak si vybrat správnou přízi

Dalším důležitým bodem před zahájením práce je nákup vhodné příze. Její volba závisí na několika kritériích:

 1. Sezóna Pro letní modely byste si měli vybrat bavlněnou, viskózovou a bambusovou přízi a pro zimní - čistou vlnu, kašmír, mohér.
 2. Obrázek Silné a volné vzory vypadají z tlustých nití krásně. Motory lehkého vzduchu se lépe pletou přidáním syntetických látek.
 3. Účel Sportovní možnosti doporučujeme plést z jemné vlny a elegantnější - s Lurexem.
 4. Zobrazení vláken. Při výběru se doporučuje dát přednost přírodním materiálům - dobře absorbují vlhkost a umožňují průchod vzduchu. Patří mezi ně hedvábí, viskóza, ložní prádlo, bambus a bavlna. Lze použít i umělé nitě, ale jejich obsah by neměl překročit 30%.

Háčkování tuniky - schémata a popis pro ženy

Dokonce i začínající kvalifikovaní pracovníci, kteří nikdy nedrželi háček ve svých rukou, budou schopni vytvořit tuniku pomocí jednoduchých diagramů a popisů pro ně. První začátečníci by měli snadněji pracovat s jednoduchými ornamenty. Po vyškolení můžete přejít na složitější produkty. Diagramy vždy označují symboly odrážející pořadí řádků a použité typy smyček.

Pláž

Jednou z výherních možností pro plážové tuniky je obvyklé pletivo. Ona jen mírně zavře plavky a zdůrazní číslo. To může být hozen na rolák nebo nahoře. K práci bude vyžadovat:

 • hák - № 3, 5;
 • Gala příze (11% polyamid, 48% hedvábí, 17% lnu, 24% viskóza) - 450 g pro velikost 44-46.

Vzor výrobku a vzor opakování jsou zobrazeny na fotografii. Každá část halenky je vytvořena podle následujících jednoduchých pokynů:

 1. Zadní a přední strana. Provozujte řetězec 125 vzduchových smyček (VP) + 3 VP výtahy. Pletená síťovina až do 77 cm prádla, po které je práce dokončena.
 2. Rukáv Vytvořte řetěz 89 VP + 3 VP pro zvedání. Po 30 cm pleteném pletivovém motivu dokončete plátno. Stejným způsobem se provede druhý rukáv.
 3. Sestavte Udělejte ramenní švy, nechte médium otevřené na 28 cm pro krk. Pak steh rukávy, spustit jejich švy, šít po stranách.

Vzor pletení v neformálním stylu

Příležitostná příležitost je nejpraktičtější a nejpohodlnější. Takové oblečení je velmi pohodlné, je lepší nosit je s kalhotami nebo džíny. Chcete-li svázat dlouhou blůzu, budete potřebovat:

 • příze s vlnou, kašmírem nebo mohairem ve směsi - 450 g;
 • hák - №4.

Můžete si vzít libovolnou barvu, od žluté do černé. K provedení vzoru v podobě klikat. Na spodním řádku je malý baskický 18 cm široký, oddělený od hlavního plátna hustým vzorem. Podrobnější pokyny:

 1. Vytočte řetězový VP o délce 46 cm.
 2. Forma 18 cm podle schématu 2, zmenšující se v každé druhé řadě 2 smyček od každého konce.
 3. Dále, 5 cm by mělo být vzorováno podle obrázku 1. Pak se vraťte do druhého schématu a navázejte dalších 23 cm.
 4. Na každé straně přidejte 18 VP. Pokračujte v práci na 2 dalších schématech 25 cm.
 5. Stejným způsobem se vytvoří druhá část. Běh bočních švů, šití rukávy a zadní s přední, takže výřez pro krk.

Teplý

Hlavní podmínkou pro zimní model je teplá příze. Vzor nemusí být těsný. Prolamování záleží na cíli, zda nahradí vestu nebo svetr. Požadované materiály a nástroje:

 • zelená a tmavě zelená příze - 50 g;
 • smaragdově zelená příze (akrylová) - 200 g;
 • hák - №2, 5.

Chcete-li tuto možnost je velmi snadné - musíte provést zpět a dříve, které pak šít. Instrukce obsahuje následující kroky:

 1. Take vlákno smaragdové barvy, aby řetěz 90 VP.
 2. Knit pod schématem 1, střídající odstíny.
 3. Po 42 cm tkaniny na každé straně vytočte 13 VP pro hadice.
 4. Pokračujte rovně do celkové výšky 42 cm.
 5. Na stejné technologie, aby se dříve.
 6. Píchněte detaily na vzoru, navlhčete a nechte uschnout, pak dokončete všechny švy.
 7. Podél obvodu dna smaragdové nitě se váže 8 řádků podle schématu 2.
 8. Výstřih by měl být svázán vzorem podle obrázku 3.

Krajky bavlněné příze

Podle této hlavní třídy je výrobek přibližně 44-46 velikostí. Seznam položek háčkování nezbytných pro výrobu tuniky zahrnuje:

 • Šedá nit Binario - 750 g;
 • hák - №4 a №4, 5.

Celý produkt je prováděn v jednom velmi komplikovaném vzoru. Směr je na diagramu označen šipkou. Pro hlavní třídu musíte postupovat podle tohoto návodu:

 1. Zadní a přední strana. Použijte menší hák pro vytočení čísla 101 VP + 3 VP. Knit hlavní vzor 20, 5 cm, pak na obou stranách přidat 1 rapport pro průramky. Knit dalších 28, 5 cm, ale už velký háčkování. Povrchová úprava pletiva v celkové výšce 83 cm.
 2. Popruhy. Pomocí nástroje №4 navlékněte řetízek 14 VP, udělejte 7 cm sloupy háčkování.
 3. Sestavte Šijte popruhy dozadu a dopředu, šijte švy po stranách. Háček číslo 4 kravatu 2 řady sloupců bez nakida.

Letní tunika motivů

Následující model je velmi jednoduchý - je třeba spojit určitý počet motivů, podobně jako kulaté vyřezávané sněhové vločky. Pro pletení je třeba:

 • Příze sněhové vločky - 250 g;
 • hák - №1, 1.

Podle jednoduchých instrukcí popsaných níže se hotová halenka změní na 38 velikostí oblečení. Sled jeho vyvyazyvaniya následující:

 1. Podle schématu 1, aby 117 celých motivů, a podle obrázku 2 - 2 poloviny částí.
 2. V procesu formování poslední řady kombinovat všechny motivy v kruhovém plátně.
 3. Pro horní část forehandu rozdělte 9 fragmentů - 5-4 v řadách a pro zadní část 7 motivů - 4-3 a 2 poloviny vzoru. Další 1 motiv opustit spojení na zadní a přední straně.
 4. Přilepit okraje 1 v blízkosti sloupků bez nakida a další 1 v blízkosti „kroku kroku“.

Pletená tunika pro dívky

V horkých letních dnech bude dítě pohodlné v jednoduché prolamované tunice. Pro její pletení budou vyžadovat nástroje a materiály z následujícího seznamu:

 • hák - №2;
 • příze 160 m / 50 g - 100 g;
 • Saténová stuha široká 1, 5 cm

Hustota pletení je 24 smyček na 10 cm, výrobek má třmen a pleteniny bez pevné části bez bočních švů a ve směru zdola nahoru. Instrukce obsahuje následující kroky:

 1. Vytočte řetěz 185 VP, plette podle schématu 1 asi 7 cm plátna.
 2. Dále rozdělte pletení na polovinu a na každé straně ponechte 1 rapport.
 3. V celkové výšce 20 cm končí zpět. Pro krk ve výšce 12 cm, nechte střední 2 rapport, a pak dokončit obě strany samostatně.
 4. Zevnitř, v každé řadě, ponechte polovinu opakování 5 krát - to bude zaokrouhlovat řez.
 5. V poslední řadě se připojují přední a zadní strany, pletení z mořského okraje spojovacích sloupků.
 6. Od skládací hrany kokety shora dolů provádějte 17 řádků ve vzoru podle 2 vzorů.
 7. Pod třmenem natáhněte stuhu.

Háčkovací tunika pro obézní ženy s programy

Dámy s ladným vhodnějším modelem siluety A nebo vyrobené v empírovém stylu. Tyto tuniky skrývají další libry. Kromě toho jsou schopni vyrovnat obvod svěží boky. Těsné modely s příliš konvexními vzory nedávají kouzlu plnému číslu, takže byste neměli používat příliš tlusté nitě. Důraz na hrudi může být proveden s V-neck.

Mys na boho plavky

Tunika v tomto stylu je snadno rozpoznatelná originálním lemem, který je vyroben v půlkruhu. Může být konkávní nebo konvexní. Straight nebo A-line je ideální pro obézní ženy. Požadované materiály a nástroje pro hlavní třídu:

 • mercerovaná bavlněná příze - 600 g;
 • hák - №0.9.

Základem je obdélníkové schéma ubrousků v metodě svíčkové. Instrukce je jednoduchá:

 1. Podle schématu ubrousků se vzduchovými smyčkami a dvojitými háčkama připojte velký čtverec s designem výstřihu pro zadní a přední část.
 2. Připojte ramenní švy, malý záblesk z podpaží.
 3. Dále navlékněte nit do oblasti mezi díly, začněte provádět pletení klínových beder podle schématu, zavádějící háček do každého dalšího oblouku.
 4. Pak proveďte rukávy, výpočet přidávání přímo na vzoru.

Teplé s rukávy

V případě teplejších modelů stojí za to použít nitě z ovčí vlny, přibližně 750 g. Nástroj pro její použití je vyžadován na čísle 5. Postupujte podle níže uvedených pokynů:

 1. Zadní strana. Vytočte řetězec 158 VP + 1 VP pro zvedání. Pletený s prolamovaným vzorem 50 cm, dále 4, 5 cm pletení s jednoduchými háčky (SCN), vázání 132 SBN v první řadě. Pokračovat v pletení prolamované vzor, ​​počínaje 158 sc. Po 22 cm nechte na krku průměr 22 cm, obě strany ve výšce 27 cm.
 2. Předtím Kravata jako záda, ale na krk 15 cm za pruhem, ponechte průměr 22 cm.
 3. Rukávy. Spusťte řetěz 110 VP, pletený s prolamovaným vzorem asi 58 cm.
 4. Sestavte Připojte ramenní švy, steh rukávy, šité strany, ve vzdálenosti 9 cm od spodní části rukávů sbírat struny.

Stuha příze

Další originální verze tuniky je pletená z pásky příze. To bude vyžadovat 250 g bílé a béžové. Nástroj je lepší vzít na číslo 4. Instrukce je následující:

 1. Zadní strana. Spustit řetězec 144 VP, zavřete prsten, pletené hlavní vzor v kruhu s 24 rapport podle diagramu. Barevné příze se střídají každé 3 řady. Po 56 řádcích rozdělte dílo na polovinu a dokončete obě části zvlášť. Pro zadní provedení dalších 21 sérií.
 2. Předtím Běh jako záda, ale po 2 řadách nechte střední 6 rapports pro krk a kravatu obou částí od sebe.
 3. Rukávy. Z bílého závitu číselníku 72 VP, zavřete prstenec, pletené hlavní vzor, ​​také střídají barvu vláken. Po 42 řadách se pletou dopředu a dozadu, pro okat, bez pletení na obou stranách 4x1 rapport v každé 3 řadě. Práce dokončete 52 řádků.
 4. Sestavte Šít po stranách, steh rukávy. Ve spodní části tuniky a výstřihu jsou 3 řady RLS.

Montáž a dokončovací práce

Po výrobě dílů je nutné sestavit tuniku, pokud není spojena s pevnou látkou. Prvky jsou šité na bocích, zanechávají zářezy pro šití rukávů. Dále je šijte i na boku. Je lepší spojit díly s jehlou se stejnou nití, ze které je tunika pletená. Více ladná silueta bude, pokud si zúžené rukávy a hluboký krk, jak je uvedeno na fotografii.

Jak sešít díly

Hotové díly je třeba nejprve vyžehlit a nechat uschnout. Dále jsou předběžně zametáni, aby si vyzkoušeli produkt. Pak můžete provést švy v následujícím pořadí: rameno, strana a rukávy. Neměli byste používat vlákno, které je příliš dlouhé, protože se může otřít a roztrhnout. Při šití je nutné se zaměřit na smyčky jedné řady, vodorovné nebo svislé.

Zpracování hrdla a lemování rukávů

Surové hrany krku, dna a rukávů výrobku mohou být zdobeny různými způsoby, kombinující tyto nebo jiné vzory. Hlavní jsou následující:

 1. Dokončovací ozdoba o šířce 1, 5 - 4, 5 cm, což může být obvyklý krok, picot nebo samostatný vzor, ​​který je vázán na hrany.
 2. Úzká hranice o šířce ne větší než 0, 5-1, 5 cm, pro prolamované a dětské věci je tato možnost optimální. Častěji je to páskování s jednoduchými řadami jednotlivých háčkovacích sloupů.
 3. Hranice, otáčení do límce. Používá se pouze na ústech, přistupuje k jakýmkoliv modelům tuniky.

Jak pečovat o výrobek

Háčkované pavučiny jsou hustší než pletací jehlice. Shrinking je téměř neohrožuje, ale zmenšení je docela možné. Z tohoto důvodu výrobek neumývejte při teplotách nad 30 stupňů. Je lepší odmítnout praní v pračce a sušit pouze rozložené. Žehlení je nutné pomocí tenké vlhké látky.

Video

Kategorie: