Už jste někdy chtěli plést čelenku? Vyšívání a pletení oceňovány po celou dobu. Věc vytvořená vlastníma rukama vypadá elegantněji, je ideální pro člověka, protože předmět byl pleten přesně podle svých norem. Pletená čelenka s pletacími jehlicemi je skvělým doplňkem, který se vejde do šatníku, chrání před větrem za špatného počasí.

Jak uvázat obvaz pro dívku

Čelenka pro dívku s pletacími jehlami často. Ta věc se dobře hodí pro podzimní nebo jarní počasí, kdy je již horko chodit v klobouku, a vítr může foukat vaše uši, a pravděpodobnost, že onemocní, bude skutečná. Další nevýhodou čepice je, že často poškrábá čelo, ne všechno vypadá dobře. Pokud uděláte obvaz s pletacími jehlicemi na hlavě ve dvou vrstvách, můžete je bezpečně nosit iv zimě! Za chladného počasí zůstane hlava v teple a účes se nebude kazit: vlasy budou ležet úhledně, vzhled nebude nic pokazit.

Co je potřeba pro práci

Před pletením, musíte vážně připravit: je třeba zvolit pletací jehly předem. Hustota budoucího obvazu závisí na jejich tloušťce. Nejlepší je vzít čtyři paprsky. Pokud si vezmete tenčí nástroj, očka budou blíže k sobě, hotový výrobek se nebude dobře natahovat, bude příliš těsný k hlavě. A na tlustý obvaz bude příliš snadné, musíte šít dvě vrstvy, nebo produkt nebude zahřívat hlavu.

Je nutné zvolit přízi, ze které bude obvaz zhotoven pletením na hlavě. Obchody mají velký výběr materiálů: můžete najít jakoukoliv tloušťku, typ, barvu. Doporučuje se zvolit odstín, který bude nejlépe kombinovat s svrchním oděvem. Chcete-li zjistit, jaký materiál plést, musíte se rozhodnout, v jaké roční době bude toto příslušenství nosit. Vlna by měla být vybrána na zimu, bude teplá a akryl bude vhodný na podzim a na jaře. Je také nutné vzít čepy, nitě s jehlami.

Který vzor zvolit

Na internetu najdete několik hotových možností pro pletací jehlice na hlavě: jsou vhodné jak pro dívky, tak pro ženy. Všechny výrobky vypadají elegantně a zajímavě, mohou být vždy ozdobeny krásnou brož nebo neobvyklým vzorem. Jaký druh příslušenství k zastavení závisí pouze na vaší chuti a pletení. Čím složitější je kresba, tím více zkušeností by řemeslnice měla mít.

Krok za krokem hlavní třída o pletení

Pokud budete postupovat podle instrukcí podle níže uvedeného schématu, budete mít na hlavě obvaz s jehlami, jako na fotografii. Můžete si vybrat libovolnou barvu pro produkt, můžete dokonce hrát s gamut, vzít dva různé odstíny, pak hotový výrobek bude vypadat zajímavější. Podrobný popis níže vám ukáže, jak vytvořit stylový atribut vašeho šatníku. Kravata věc, která může být hlavním rysem vašeho obrazu.

Patch cop na hlavě

Musíte si vzít příze (metr vlny váží asi 100 gramů), pletací jehlice. Pracovní příkaz:

 1. Vytočit smyčku. Jejich počet ovlivňuje šířku budoucího produktu. Průměrná tloušťka se dosáhne, když vytočíte 24 smyček. Je nutné plést gumičku: dvě smyčky na přední straně, dvě - obruba.
 2. Mělo by vázat celý pás. Jeho délka závisí na obvodu hlavy. Vypočtený vzorcem: obvod hlavy mínus deset cm, vydělte výslednou hodnotu do dvou.
 3. Potom k vytvoření elementu "cop" bude nutné udělat twist. Je nutné rozdělit všechny smyčky na dvě části, oddělit je odděleně. Pro větší pohodlí, můžete odstranit polovinu smyčky, pak je položte na vodič. Každou polovinu pletete o šest cm.
 4. Pak musíte udělat twist, a pak začít plést dohromady. Je nutné plést stejnou délku jako ve třetím odstavci.
 5. Je čas dokončit produkt. Je třeba šít konce. Pokud smyčku nezavřete, bude šev méně patrný.

Čelenka pro dívky

 1. Tento obvaz nabízíme s perleťovým vzorem. Chcete-li to provést, musíte vytočit první řadu proužků, střídavě předních, obručových smyček, a na druhé řadě je třeba navázat obruba přes obličej a naopak.
 2. Vytočte deset smyček, kravatu pásku. Délka by měla být rovna obvodu hlavy.
 3. Samostatně vytvořte malý obdélník.
 4. Tento obdélník přidejte do obvazu, upevněte jej na okraj pásu uprostřed. Šijte ji z nesprávné strany.
 5. Posledním krokem je spojit obvaz, zavřít (zpracovat) hrany. Mělo by to udělat nádhernou čelenku.

Pletené zboží pro ženy

Toto příslušenství bude skvěle vypadat nejen pro mladou dívku, ale i pro ženu, která chce ukázat, že má chuť a její volný styl zahrnuje různé atributy. Je nutné zanechat předsudky stranou a navázat krásné příslušenství pro chladné a mrazivé počasí s šátkem. Během přípravy plátna se ukáže elegantní, hlavní věc - řídit se všemi pokyny.

Pletení turban

Turbanový obvaz je neobvyklý vzor, ​​který bude vypadat elegantně s klasickým kabátem. Nabízíme vám zajímavé barevné řešení: rozdělte celý produkt na polovinu a vyplňte každou polovinu ve vlastní barvě: například šedou a kouřově šedou. Různé barvy pouze pár tónů bude vypadat skvěle v kombinaci s ostatními.

 1. Vytočte 28-30 smyček.
 2. Řádky musí plést tak. První řada: okrajová smyčka, vpředu, vzadu, vpředu, vzor - pro to je potřeba asi dvacet smyček - pak přední, zadní, přední, hranový. Druhá řada se liší pouze tím, že v místě fronty se ukáže, že je špatná a naopak.
 3. Kravatu 50 cm dlouhé položky.
 4. Změňte barvu srsti. Navlékněte dalších 50 cm.
 5. Složte poloviny na polovinu.
 6. Zasuňte do kroužku druhý konec výrobku.
 7. Sešít konce dohromady.

Prolamované čelenku

Obvaz může být svázán nejjednodušší: bude vypadat jako proužek, jehož konce jsou svázány dohromady. Pokud však používáte prolamovaný vzor, ​​bude takový obyčejný produkt vypadat zajímavě a mimořádně. Existuje mnoho takových vzorů, jejich schémata lze nalézt na internetu. Čím složitější je kresba, tím zkušenější by měla být dívka, která se rozhodla svázat. Pozornost a trpělivost pomůže vytvořit potřebné tvary, protože okruhy musí být sledovány a ne jediná smyčka, která má být vynechána, jinak může být vše zkaženo.

Video: jak spojit čelenku s pletacími jehlicemi

Kategorie: