Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Budoucí matka, blíže k okamžiku narození, si myslí, která matrace je pro dítě vhodnější. To je velmi důležitá otázka, protože malé tělo potřebuje vytvořit ideální podmínky pro zdravý a pohodlný spánek. Pravidla pro výběr matrace v dětské postýlce nejsou stejná jako pro dospělé.

Jak si vybrat matraci pro novorozence

Výrobek musí splňovat následující požadavky:

 • Mají dobrou tuhost. Novorozenec je kontraindikován spát na měkkém povrchu.
 • Být vyroben z přírodních materiálů nebo vysoce kvalitních a ekologicky šetrných umělých látek.
 • Přesně přizpůsobit velikost postýlky.
 • Mají rovný povrch, na některých místech nemačkejte.

Druhy výplní

Vzhledem k otázce, jak si vybrat matraci v postýlce pro novorozence, je třeba věnovat zvláštní pozornost vnitřnímu obsahu výrobku. Pediatři jedním hlasem prohlašují, že v raných stadiích vývoje drobků se páteř zpevňuje a tvoří se pozice. Abychom v budoucnu neměli problémy, musíte si vybrat kvalitní model a nešetřit na něm peníze. Je třeba upřednostnit takové typy náplní:

 • Kokosový ořech kokos. Přírodní materiál, který se získává zpracováním kokosového vlákna. Matrace má dobrou tuhost, poskytuje normální výměnu vzduchu a vlhkosti, neabsorbuje pachy, prakticky nezmokne, je hypoalergenní. Drahé zboží má přirozenou impregnaci (například kokosový latex). Při výrobě levných matrací lze pro dítě použít nebezpečnou impregnaci.
 • Latex. Další přírodní materiál, který je vyroben z mízy stromu Hevea. Ve výjimečných případech způsobuje alergie, má dobrou elasticitu, ale ne tak tvrdou jako kokos. Nejlepší možností je kombinace přírodního latexu a kokosového kokosového ořechu.
 • Polyuretanová pěna. Jednoduchá slova - tvrdá pěna. Má dlouhou životnost, nevydává toxiny, zajišťuje dobrou výměnu vzduchu a vysokou úroveň požární bezpečnosti. Používá se pro výrobu ortopedických matrací.
 • Streamfiber. Hypoalergenní látka vyrobená z přírodních a syntetických stlačených materiálů. Pokud ještě nevíte, které matrace si vybrat pro novorozence v postýlce pro zimní čas, přemýšlet o struttofiber - tento výplň je teplý a praktický.

Velikost matrace pro dětskou postýlku

Výška kvalitního výrobku je cca 10 cm, matrace by měla přiléhat ke stěnám postele, být o 2-3 cm menší než spodní. Vytváření mezer není dovoleno, protože rukojeť nebo noha dítěte se v nich mohou zaseknout, což povede ke zranění. Příliš velký model vytvoří deprese a hrboly, což je škodlivé pro dětský páteř. Standardní velikost lůžek je 120x60 cm, evropské parametry jsou poněkud odlišné - 125x65 cm, jsou zde vzorky 140x70 cm.

Který kryt matrace je lepší zvolit

Rodiče by měli případu věnovat pozornost. Dobrý výrobek se nezmokne, podílí se na vytváření příjemné mikroklima pro drobky, měkčí povrch na spaní. Jak si vybrat matraci v postýlce pro bezbranné novorozence a které matrace podložku dávat přednost? Užitečná doporučení:

 • Je vhodné použít výrobek s bočními stěnami na gumičce. Při výběru této možnosti nezapomeňte vzít v úvahu výšku matrace.
 • Kupte si pouzdro s ochranným vodotěsným (membránovým) povlakem. Vnější strana výrobku by měla být vyrobena z měkkého přírodního materiálu.
 • Pokud si nemůžete koupit podložku na matraci, podívejte se na nepromokavé plenky, které nejsou vodotěsné.
 • Prošívané žakárové výrobky se osvědčily pro čalounění. Calico a chintz rychle ztrácejí svůj původní vzhled.

Která matrace je lepší

Tyto výrobky jsou pružinové a bez pružin. Jak si vybrat matraci v postýlce pro novorozence? Druhá kategorie je častější u preferencí rodičů, protože má přijatelnou cenu a dobré funkční vlastnosti. Jarní vzorky způsobují určité pochybnosti. Hlavní věcí v dětské matraci je to, že udržuje správné držení těla dítěte a je pohodlné.

Jaro

Pro novorozence to není nejcennější možnost a zkušený pediatr tuto informaci potvrdí. Stále se rozhodl pro jarní vzorek? Pak byste měli vědět, která matrace je pro novorozence nejlepší. Výrobci vyrábějí tyto modely:

 • Se závislou pružinovou jednotkou. Při zatížení se aktivuje každá pružina výrobku, protože jsou navzájem spojeny. Model se silně ohýbá, což pro dítě není příliš dobré. Je lepší zvolit výrobek s malým průměrem pružin, ale ani to nezaručuje zcela zdravý spánek.
 • S nezávislou jednotkou. Pokud je náraz na jedné pružině, zbytek zůstane ve stejné poloze. Model nepropadá a uvolňuje páteř. Má velkou výšku - 13-15 cm.

Ortopedická matrace pro novorozence

Nejlepší volba pro ty nejmenší. Stále přemýšlíte, jak si vybrat matraci ve standardní postýlce pro novorozence? Kupte si ortopedickou nebo ortopedickou. Modely kvality mají jeden nebo více výše uvedených plniv. Také vnitřní obsah může být lisován žíně. Díky střídání tvrdých a měkkých vrstev se dosahuje optimální pružnosti matrace. V nejmenším věku je dítě spát na tvrdé straně, a když vyroste, matraci lze otočit vzhůru nohama.

Dítě vatové v postýlce

Tento model není jednoznačně odpovědí na otázku, která matrace je pro novorozence nejlepší. Ačkoliv je materiál považován za bezpečný, nepřinese dětem žádný užitek. Výrobek snadno vstřebává vlhkost, pachy, rychle se zbavuje a ztrácí svůj tvar. Vatové matrace nepodporují páteř, což dále vede k jejímu zakřivení. Nenechte se divit, pokud se nakonec drobky objeví plenkové vyrážky a pichlavého tepla. Vadný výrobek, který byl v provozu, špatně prochází vzduchem. Když dítě vyroste do 2 až 3 let, můžete o koupi tohoto modelu přemýšlet.

Top matrace pro novorozence

Mezi rodiči jsou oblíbené následující společnosti:

 • Afalina Bayu-bye. Vynikající ortopedická matrace, která dala zdravému spánku více než jedno dítě. Vyrobeno z ekologických materiálů, má dvě strany - zimní a letní. Výška - 14 cm, čalounění - žakár.
 • Plitex Společnost nabízí kvalitní výrobky ve středním cenovém rozpětí. Výplň - kokosový a umělý latex. Model získal pozitivní zpětnou vazbu od rodičů.
 • RedCastle. Výrobce matrací kukly. Určeno pro děti do 4 měsíců. Model je výrobek ve tvaru kukly s dutinou uprostřed, připomínající podlouhlé hnízdo.

Video

Recenze

Catherine, 27 let: Nezapomeňte věnovat pozornost výšce matrace! Můj manžel a já jsme spěchali a koupili si model s kokosovým výplní, ale jeho výška je pouze 6 cm, možná to nevadí, ale myslím si, že je lepší zvolit matraci od 10 cm, dítě na ní dobře spí, ale já jsem to dal ještě silnější. podložka na matraci.

Margot, 35 let: Koupili jsme matraci Afalina pro naše drobky do rozměrů 120x60 cm, perfektně položíme, nejsou žádné mezery a nerovnosti. Výrobek je středně tvrdý, má dobrou výšku. Po rozbalení došlo k mírnému zápachu nového výrobku, ale po pár dnech vysílání na balkóně zmizelo „aroma“. Dítě na něm dlouho spalo, teď už nejsou žádné problémy se zády.

Tamara, 21: Bylo mi okamžitě řečeno, že neexistuje žádná pěnová guma, vata a jiné podobné materiály. Středně tvrdá matrace bude optimální. Tam, kde nebyl strčen, všude nabízel model kokosový ořech + latex. Koupeno, nelitováno. Teprve teď chtělo dítě spát se mnou víc než v postýlce, takže matrace zůstala tak dobrá jako nová.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: