Jsou situace, kdy je mobilní gadget téměř odpojen a není zde žádné ruční nabíjení nebo není elektřina. Pak některé znalosti pomohou tento problém vyřešit: nový vynález - bezdrátové nabíjení, můžete si to sami. Je vhodný pro použití, i když v okolí není žádný poplatek za auto.

Můžu si nabít nabíječku vlastníma rukama

Odpověď na tuto otázku je pozitivní. Každý, kdo má základní znalosti o vlastnostech vodičů a proudů, to dokáže. Než si postavíte podobnou konstrukci vlastníma rukama, musíte se postarat o dostupnost všech materiálů - diodu a měděný drát. Jako případ může sloužit jakýkoliv plastový box, například z CD disku. Budete potřebovat a tranzistory (bipolární nebo jiné), nejlépe pole - budou baterie nabíjet rychleji. Všechny ostatní nástroje jsou v každém bytě, včetně lepidla a nůžek.

Jak funguje bezdrátové nabíjení

Princip činnosti tohoto typu nabíjení je založen na indukci, vlastnosti cívky přenášet elektrický proud při kontaktu s přijímačem. Když je zařízení připojeno k jakémukoli zdroji energie, stane se středem kolmého magnetického pole. Pokud umístíte dvě cívky blízko sebe, jeden z nich je připojen k jakémukoli zdroji napájení, druhý bude mít napětí určité síly a energie pro mobilní telefon. Tento efekt je možný, pokud se obě cívky nedotýkají. Bezdrátové nabíjení do-it-yourself je realitou.

Jak provést telefonní poplatek

Téměř každý může vyrobit přenosnou bezdrátovou nabíječku vlastníma rukama podle pokynů. Celý proces se skládá ze dvou částí: výroby vysílače (vnitřní části) a přijímače (vnější části). První je samostatná, druhá je instalována v telefonu. Výhodou takového rozhodnutí je, že se můžete vždy s vámi obracet.

Zařízení vysílače:

  1. V předstihu je nutné připravit rám o průměru 7 až 10 cm, na kterém se zabalí asi 40 otáček drátu (výhradně měděné, o průměru 0, 5 mm), aniž by bylo nutné zapomenout na kohoutek uprostřed po 20 kolech. K tomu otočte drát, proveďte poklepání a pokračujte v navíjení.
  2. Připojte absolutně jakýkoliv tranzistor ke konci cívky a ke kohoutku. Je-li použito zařízení pro přímé vedení, musí být po připojení změněna polarita.
  3. Nainstalujte ji do plastové krabičky zpod disku nebo jiné. Zavřít.
  4. Zařízení, které přenáší elektřinu, je připraveno.

Přijímací zařízení:

  1. Na rozdíl od vysílače má plochý vzhled. Skládá se z 25 otáček, přičemž vodič by měl být odebrán o něco menší, v rozsahu 0, 3-0, 4 mm. Přijímač musí být postupně zesílen superglue.
  2. Obrys oddělte od plastické základny, na které byl navinut, pomocí nože.
  3. Připojte ho přes diodu (nejlepší je vysokofrekvenční křemík) a připojte k baterii nahoře. Pro stabilizaci použitého kondenzátoru.
  4. Připojte k nabíjecímu konektoru. V některých případech to lze provést přímo s baterií, ale senzor plný baterií nebude fungovat.
  5. Zavřete zadní kryt mobilního telefonu. Přijímač je připraven.

Chcete-li použít poplatek, musí být mobilní telefon položen na horní část vysílače. Zároveň je nutné monitorovat senzor na obrazovce smartphonu. Tam je jiný obvod tohoto zařízení používat zesilovač napětí a odpor. Takové bezdrátové nabíjení vlastními rukama může také oživit mobilní telefon bez elektřiny, ale doporučuje se používat pouze zkušené řemeslníky.

Nevýhody používání zařízení

Na první pohled se může zdát, že do-it-yourself telefonní nabíječka je ideální, a vy byste neměli utrácet peníze na drahé obchodní protějšky. Vlastní nabíjení má některé nevýhody, například proces trvá mnohem déle, protože výkon je malý. Toto mínus není nejhorší, ale vždy existuje riziko, že se polarita tranzistoru zmatí. V nejlepším případě, mobilní telefon prostě nebude účtovat, v nejhorším případě - to se zhorší: přehřátí může dojít, a zařízení vyrobené s vlastními rukama se nezdaří.

Video: jak provádět bezdrátové nabíjení telefonu

Kategorie: