Pletené klobouky jsou často předkládány příbuzným, přátelům, kolegům na dovolenou nebo z žádného důvodu. Pokud není čepice zakoupena, ale je sama spojena, pak je radost z přítomnosti mnohem větší. Proč ne potěšit své dítě, přítelkyni nebo matku vytvořením krásné originální čelenky pomocí háku a nitě? Ale jak háčkovat klobouk? I když pletení pro vás je nová věc, není to problém. S dostupným podrobným schématem párování, malou inspirací a vytrvalostí je snadné dosáhnout vynikajícího výsledku.

Krok za krokem instrukce pro pletení s diagramy

Krásné pletené čepice jsou vždy v módě, bez ohledu na roční období a věk. Můžete plést chladnou podzimní sadu, která obsahuje klobouk a šátek pro vaši sestru, neobvyklý letní klobouk pro svého syna, a klobouk pro vaši milovanou babičku. Zjistěte, jak snadné je háčkování klobouku, strávení trochu času na této události, bude to dopadat s ready-made diagramy. Podívejte se na jasné a jednoduché vzory pro vytvoření pleteného mistrovského díla a pak experimentujte.

Dámská čepice z tlusté příze

Vytvořte klobouk s velkým úpletem i nováček. Silné nitě jsou mnohem snazší plést, a navíc je snazší okamžitě vidět chyby, to je důležité pro nezkušený pletař. Pokrývky hlavy, které používají tento typ příze, vhodné pro dospělé i děti. Velký styl pletení vypadá skvěle s podzimní a zimní kabáty, bundy, vesty. Jak plést módní klobouk z tlusté příze? Získáváme háček (č. 4), 150 g hustých vlněných nití a začneme plést čepici podle navrhovaného schématu. Hlavní věcí je striktně dodržovat všechny nuance tvorby jakékoli pletené položky:

 1. Spleteme smyčky v kruhu a přidáme na deset míst.
 2. Ve 3. řadě vytváříme „listy“ pomocí sloupců různé výšky.
 3. První „list“ se vejde kolem smyček třetího řádku.
 4. Je lepší začít od sloupce b / nakida, pokračovat silným sloupcem s jedním, dvěma a třemi.
 5. "List" je připojen k základně prvního sloupce dalších pěti polořadovkou.
 6. Vytáhněte smyčku do výšky CCH (dvojité háčkování) a umístěte ji na horní část sloupu pomocí polostříku.
 7. Další "list" pleteme kolem tohoto sloupu (takže je nutné plést celý řetězec smyček až do konce).
 8. Čtvrtý a pátý řádek budoucího víčka uděláme s 10 přírůstky tak, že v pátém řetězci máme 50 sloupců (v tomto řádku pleteme deset „listů“).
 9. Pokračujeme v pletení stejným způsobem, vytváříme "listy" v lichých řádcích.
 10. Přímé páření bez zvýšení začne, když bude šířka skládané pokrývky hlavy 27 cm.
 11. Pletení končí u "listí".

Pletení vzor jarní klobouk

Spousta lidí má zájem naučit se háčkovat, jak těžké je zvládnout toto řemeslo? Pokud je k dispozici podrobný přehledný systém, není nic složitějšího. Například, pokuste se navázat na hlavu jednoduchou pokrývku hlavy. Takový klobouk si vychutnáte v každé módě, v jakékoliv barvě a zdobené podle vlastního vkusu. K tomu budete potřebovat bavlněné nitě střední tloušťky (80-100g), háček (č. 3.5). Postup postupného pletení vzoru pružinového víčka bude všem srozumitelný:

 1. Mělo by být okamžitě řečeno, že páření bude dvojité a jeho hustota bude 10 cm (18 smyček).
 2. Linku sbíráme - pět vzduchových smyček, uzavíráme spojovací sloupek (podobně jako následující).
 3. Podle schématu jsme se pletou sedm řetězců, od 8. do 15. jsme duplikovat 7. řádek vzorku.
 4. Pletení 16. řady je následující: z každého háčkování spodní linie pletené jeden sloup bez háčkování; z oblouků vytvořených pomocí 2 vzduchových smyček plette dva sloupy bez krytu.
 5. 17. pruh je pleten s háčkem.
 6. Cap připraven. Čelenka je zdobena brože, oblázky, korálky, nášivkami, korálky nebo podobnými ozdobnými prvky.

Dětský klobouk s ušima

Mnoho lidí vidělo neobvyklé a vtipné klobouky v podobě zvířecích náhubků, kreslených postav a pohádkových postav. Pokud chcete potěšit své dítě takovým darem, pak byste měli zjistit, jak plést klobouk tohoto stylu. Pokuste se vytvořit zábavný klobouk s ušima. K dispozici by měly být následující materiály: příze - 100 g (přednostně akryl), hák č. 6, jehla s barevnými nitěmi (pro šití částí). Hustota páření: dvě vzduchové smyčky na dvou sloupcích - 2, 5 cm Vazba bude provedena v kruhu - odspodu až po spodní část výrobku:

 1. První řada. Pleteme prstenec - pět vzduchových smyček (VP) - tak, aby mohl být opraven.
 2. Druhý řádek. Vyrábíme dvě smyčky bez háčkování, pletení do sloupců (získá se 10 smyček).
 3. Třetí smyčkový řetěz. Vytvořit jeden háčkovací smyčku v jednom sloupci, pak dvě non-háčkování smyčky ve druhém sloupci. Opakování v kruhu. Výsledkem bude 15 smyček.
 4. Čtvrtý pás. Navazujeme první smyčku v příštích dvou sloupcích. Po tom, dvě smyčky bez háčkování v každém dalším sloupci. Podle takového systému jsme dokončili pásek a získali 20 smyček.
 5. Pátá řada Provádíme první tři sloupce na 1. smyčce bez nakida. Ve čtvrté jsme pletli dvě smyčky. Dokončete řetěz smyček.

Vazba následujících proužků závisí na objemu hlavy dítěte:

 • do tří měsíců: 6-12 řetězů je pleteno v jedné smyčce bez háčkování, které je pleteno v každém sloupku;
 • od tří měsíců do šesti měsíců: 6. pruh - jedna smyčka bez nakidy je pletena v dalších 4 sloupcích, dvě smyčky b / nakida - v 5. sloupci opakujeme; Od 7. do 15. pigtails - pleteme jednu smyčku najednou, pleteme ve sloupcích;
 • věk od šesti měsíců do jednoho roku (1, 5 roku): sedmý řádek smyček - v prvních pěti sloupcích jsme pletli jeden b / nakida, v šestém sloupci - dvě smyčky (dokončujeme smyčkový řetěz); 8. –19. Řádky - přes dříve vázané příspěvky, každá smyčka.

Uši pro medvědí čepici jsou vyrobeny následovně:

 • počáteční pásek - první smyčka háku (vzduch), 10 b / nakida, jeden vzduch, otočení;
 • druhá řada - přes každý sloupec devětkrát plést jednu smyčku, opakujeme;
 • Třetí řetězec - osmkrát pleteme jednu smyčku mezi sloupky a rozkládáme;
 • čtvrtý řádek smyček - sedmkrát jeden přes každý sloupec, opakujeme;
 • 5, 6, 7 pásků - pleteme 6, 5, 4 krát v každém sloupci;
 • osmý řetězec - uděláme tři smyčky bez nakidy a dokončíme ucho pro medvídě.

Druhé oko pleteme do stejného vzoru. Bereme jehlu, provádíme basting na ušním boltci. Zavazujeme uši a šijeme k víčku. Vazby na čelenku, kterou děláme, pomocí pásku stužek spojených vzduchovými smyčkami, připojíme k víčku. Pokud chcete, aby oči a nos, přičemž světlé tlačítka. Nechte své dítě být stylové a zábavné, bez ohledu na počasí.

Letní panama s květinami

Chcete se naučit plést letní klobouk pro dívku? Je snadné potěšit svou mladší sestru nebo dceru jasným a krásným novým oblečením: kravatu roztomilé panama pro dítě. Háčkování letní klobouk pro dívku nevyžaduje mnoho času a hluboké znalosti v oblasti pletení. Připravujeme nitě z bio bavlny (100 g, 50 g v různých barvách), háček č. 2. Pečlivě se zaměřte na schéma a pokračujte v procesu páření pokrývek hlavy. Pruhy různých barev se střídají nebo uspořádají tak, jak je uvedeno na obrázku vedle diagramu. Vyrobíme několik květin pro výzdobu.

Čepice pro chlapce

Kravata k mužskému dítěti není o nic méně příjemná. Chlapci také rádi vypadají dobře a světlé barvy v oblečení jen zlepšují náladu karapuz. Pro pletenou čepici, vezmeme 100 g vícebarevné příze, se zaměřením na oblíbené barvy dítěte, a hák č. 2. Při pohledu na tipy ve vzoru, jsme pletené klobouk:

 • kruh potřebných velikostí (průměr hlavy dítěte);
 • pak udělejte 5 řad smyček bez přísad a přísad;
 • čepice pro kepi je také vytvořena podle vzoru, s jednotným poklesem smyček na každé ze dvou stran;
 • pokud se časem výrobek natáhne, pak na jeho okraj vloží pružinu do barvy víčka.

Prolamované baret pro dospívající dívky

Pletené klobouky pro dívky jsou vhodné v téměř každém stylu av každém ročním období. Nechte hýčkat mladou módy s neobyčejnou, okouzlující čelenkou. Ujistěte se, že i vrtošivá dospívající dívka bude potěšena neobvyklým darem, který vytvoří ruce matky nebo babičky, starší sestry, kmotry. Speciální šperky a krajky učiní věc stylovou. Pro práci nakupujeme 50 g příze skládající se z viskózy a bavlny (barvy nití - dle přání) a háčků č. 1.4. Při pohledu na schéma změníme barvy nití postupně:

 • od 1. do 6., od 8. do 11., 14-17th, 20-22 pruhů - jedna z vybraných barev, a 7., od 12. do 13., 18-19 řádků - druhá barva;
 • 18 a 19 pruhy vázané s dvojitými háčkama, pletoucí dohromady 8-9 sloupců;
 • 20 smyčkový řetězec - síť CCH a VP;
 • Děláme řádky 21-22 jednoho háčku (sc), snižujeme pruhy na požadovanou velikost;
 • prolamované baret připraven.

Pro originalitu ozdobte pokrývku hlavy šťavnatou saténovou stuhou, motýly, květinami z nití, flitry, korálky nebo jinými doplňky. Dívky milují všechno světlé a stylové, protože takový model čepice bude muset jít na dvůr a jho, a skromný, zatmění jiné pokrývky hlavy a obrací se v oblíbenou část šatů.

Video návody pro začátečníky pletení čepice háčkování

Pokud se opravdu chcete naučit plést s háčkem, a ne pletací jehlice, můžete vám pomoci jako užitečné lekce s bezplatnými videa. Po přečtení zajímavých videí pochopíte pravidla - jak háčkovat začátečníky. V navrhovaných záznamech najdete podrobný návod pro vytvoření hluboké čepičky (punčochy) a také uvidíte, jak se zimní čepice hodí, jak udělat čepici nebo čepici pro novorozence. Jednoduchý, ale elegantní čelenka pro muže vyjde stylově: zkuste to - a určitě uspějete.

Viz také: šátek trubka s popisy pletení a krok-za-krokem pokyny.

Módní punčocha nebo ponožka

Jak plést jednoduchý pánský klobouk

Víčko pro novorozence

Mistr třídy na pletení teplé zimní čepice

Naučte se, jak udělat pompon pro klobouk.

Kategorie: