Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Začátek těhotenství je zvláštním momentem v životě ženy. Někdo to dostane snadno, bez velkého úsilí. Jiní vynakládají určité úsilí, takže jsou obzvláště dychtiví zjistit, zda to dopadlo. Nejspolehlivější způsoby, jak zjistit, zda došlo ke koncepci: absence menstruace v pravý čas, 2 proužky při testu nebo krevní obraz hCG. Existují i jiné primární příznaky těhotenství, které vám řeknou, že bude brzy dítě.

Jak zjistit těhotenství před zpožděním

Pokud znáte období ovulace, můžete předvídat těhotenství bez jasných důkazů. Tento proces v ženském těle začíná v 12-14 den menstruačního cyklu, ale může se také mírně odchýlit (v důsledku stresu, nerovnováhy hormonů nebo sexuální infekce). S malou závadou můžete ještě otěhotnět. Současně s ovulací mohou být tyto příznaky:

 • bolest bederní;
 • drozd;
 • brnění podbřišku;
 • zvýšené sekrece sliznic.

Pokud v té době žena měla pohlavní styk a dítě je plánováno, je pravděpodobné, že dojde k pojetí. Další rodiče musí čekat 2-3 týdny, aby provedli těhotenský test nebo provedli krevní test. Mnozí zástupci slabšího pohlaví chtějí vědět od prvních dnů, kdy došlo k pojetí. Naslouchají svému tělu, je to správné: podle vnějších příznaků a vnitřní pohody je možné pozorovat známky těhotenství v prvních dnech po pohlavním styku (6-7 dní).

První příznaky těhotenství před menstruací

Existuje mnoho prvních příznaků těhotenství před zpožděním menstruace. Mezi ně patří: bolest, těžkost v břiše, pocit plnosti v močovém měchýři, závratě, brnění v hrudi. Tyto příznaky mohou také znamenat nástup menstruace, nachlazení nebo indispozici. Pokud se první příznaky těhotenství před zpožděním menstruace projeví v agregátu a nejsou charakteristické pro určitou ženu, pak se s největší pravděpodobností vyskytlo pojetí.

Přidělení

Během těhotenství, tam jsou jasné propuštění z pochvy, ale mohou naznačovat takové onemocnění jako drozd. Je důležité poradit se s lékařem, diagnostikovat, projít testy k vyloučení infekcí v genitáliích: děloha, vaječníky. Zpravidla hojný bílý výtok naznačuje, že se dítě narodí, není tlustý, ale není tekutý. Další výtok může mít růžovou, hnědou nebo žlutou barvu (objevují se v den 7-14 po početí), což znamená, že embryo je zakořeněné v děloze. Mají rozmazaný charakter a je jich málo.

Pokud dříve došlo k cervikální erozi, časné známky těhotenství před zpožděním se projevují formou mírného krvavého výboje. Takový symptom někdy hovoří o nástupu menstruace, proto je nepravděpodobné, že by vzniklo podezření na vzniklé pojetí. Pokud je krvácení silné nebo má charakter, který neodpovídá standardnímu průběhu procesu, pak je lepší jít do gynekologa, aby slyšel jeho verdikt. Nebezpečí spočívá v tom, že krvácení je známkou mimoděložního těhotenství.

Pocit plnosti v podbřišku

První příznaky těhotenství před měsíčním zpožděním zahrnují symptom, jako je neustálý pocit plnosti v močovém měchýři. Žena to cítí i po odchodu z WC. Během těhotenství je častější nutkání močit, nastávající matka chodí na toaletu každých 20-30 minut. Toto je normální jev, kvůli struktuře těla, blízké blízkosti stěny dělohy k močovému měchýři.

Cystitida jako znamení těhotenství k zpoždění

V některých případech po častém močení dochází v genitáliích k nepříjemným pocitům. Pocity jsou podobné těm, které se vyskytují u cystitidy. Pokud žena ještě neví, co čeká dítě, ale předpokládá, že je lepší, aby se nebrali žádné léky, aby se nepoužívaly metody alternativní medicíny, ale aby šli na schůzku s lékařem. Teprve po vyšetření vám gynekolog řekne, jak se vypořádat s nepohodlím, aby nedošlo k poškození dítěte.

Teplota

Často na počátku těhotenství je pocit indispozice: horečka, slabost, letargie. Není studený ani kašel. Často dochází ke změnám horečky a zimnice. Tento příznak je subjektivní. Některé ženy zaznamenávají změnu teploty, i když je stabilní. Pro ostatní je bazální teplota neustále vysoká. Ještě jiní nemají žádné nepohodlí. Je důležité se o sebe postarat, předcházet onemocněním, protože imunita ženy v pozici je oslabena a není možné ji léčit pomocí většiny léků.

Žena se často rychle unavuje, neustále chce spát. I po 12 hodinách odpočinku prožívá ospalost, slabost. Existují i jiné problémy se spánkem, například nastávající matka se náhle probudí uprostřed noci nebo brzy ráno a nemůže spát. Zpravidla ani káva, ani procházka na čerstvém vzduchu, ani jiné způsoby, jak se zbavit. Příznak projde o něco později nezávisle.

Bolí hrudník v raných fázích

V některých případech má žena silnou bolest v prsních žlázách. Dokonce i při nejmenším dotyku je matka, která nastala, v bolesti. Stává se to a naopak, když se prsa stává necitlivou (je to typické pro ty, kteří měli zvýšenou citlivost během menstruace). Žena má problémy s libido nebo naopak chce častěji sex. Organismy jsou odlišné, takže reakce je velmi odlišná.

Nadýmání

Další znamení, že žena očekává, že dítě je nadýmání. Často je pálení žáhy, které přetrvává po celou dobu těhotenství. Toto je kvůli umístění orgánů: děloha tlačí na orgány lokalizované nad (žaludek), od této doby nepohodlí. Nadýmání se projevuje bohatou výživou a chudými. Jako indikátor těhotenství by tento indikátor měl být zvažován pouze společně s ostatními.

Jak to bolí žaludek

V době těhotenství v žaludku je pocit těžkosti. To je způsobeno aktivnějším průtokem krve do pánevních orgánů. Žena pociťuje nepohodlí, jako je bolest při menstruaci, vnitřní tlak. V individuálním případě se takové nepohodlí projevuje v pozdějších obdobích, a to i po celou dobu dětského ložiska.

Zácpa

Když začne koncepce, tělo budoucí maminky začne pracovat jinak, mnohem pomaleji, rozdělovat svou sílu tak, aby živiny a energie stačily k vytvoření nového člověka. V důsledku toho dochází k narušení funkce střev, s nesprávnou výživou, objeví se příznak, jako je zácpa. Považuje se za indikátor nástupu těhotenství, kdy existují jiné známky početí před zpožděním.

Brnění v děloze až do zpoždění

Kromě gravitace v břiše, brnění se vyskytuje v děloze nebo oblasti kde to je lokalizováno. Takové prekurzory přicházejí již v prvním týdnu těhotenství, což je způsobeno hormonálními změnami, procesem zavádění oplodněného vajíčka. Tyto pocity se mohou pohybovat do bederní oblasti: jsou tam výstřely, dávat do svalů nohou, možné křeče. Je nutné se vyrovnat s takovým nepohodlím, protože záda zažívá neustálé přetížení a po celou dobu těhotenství.

Nevolnost

Tato funkce se může nebo nemusí objevit v konkrétní osobě. Nevolnost se nazývá indikátor toxikózy u těhotných žen. Příznak je pozorován již v prvním týdnu po početí (zřídka se cítí nemocný) nebo o něco později. Často se rána vyskytuje ráno, bezprostředně po spánku. Odtud se mohou objevit zvláštní chuťové preference nebo naopak popírání určitých produktů.

Během tohoto období má žena zhoršující čich: cítí se nevolně z téměř jakéhokoli zápachu. Na druhou stranu, nastávající matka se může snadno vztahovat na pachy, které ve standardní situaci nejsou tak příjemné: tabák, sýr, ryby, detergenty, aceton, atd. Žena začíná vnímat pachy jinak (jídlo voní jako aceton a barva -) něco příjemného a chutného).

Slinění

Kdyby bylo pojetí, pak by žena mohla velmi změnit stravu a dietu. Slinění je silnější, takže chce neustále jíst a nepociťuje sytost. Stává se, že v prvních dvou měsících těhotná žena získá několik kilogramů najednou, protože nechápe, zda se jí dobře (říkají, že jí dva). Musí existovat kontrola, protože nadměrné jídlo přetěžuje tělo, které je nyní již těžké.

Bolesti hlavy

Často, když nastane těhotenství, dojde k bolesti hlavy. Pocity mohou být jak prchavé (jako náhlé a rychle procházející závratě) a prodloužené. Může dojít k vážným závratím se ztmavnutím v očích a také ke ztrátě vědomí. Tyto příznaky jsou vysvětleny skutečností, že tělo je pod obrovským stresem, existují velké změny v systémech, hormonální systém.

Vnější změny

Co se stalo koncepcí, lze dokonce určit vizuálně. Ne vždy jsou přítomny všechny vnější příznaky těhotenství v raných stadiích, ale alespoň jeden by měl být:

 • Opuch rukou a obličeje. Často se vyskytuje zejména v horkém období. Někdy se objeví na samém začátku, ale pak je třeba se poradit s lékařem, protože to může znamenat nemoc.
 • Vzhled akné (jednorázové nebo celé vyrážky) je spojen s velkým uvolňováním hormonu (progesteronu), protože mazové žlázy začnou pracovat aktivněji. Vzhled akné vzniká ze špatných návyků, podvýživy, stresu, pobytu v dusných místnostech, dehydratace, špatné péče o pleť.
 • Výběr žil na hrudi. Vzhled žilní sítě, když je jasně viditelný pod kůží, je spojen se zvýšeným průtokem krve v těle.
 • Zvýšení velikosti prsu a jeho citlivost je důsledkem změn hormonálních hladin. Často se to stává patrným již v prvním týdnu po početí.
 • Tmavnutí kůže kolem bradavek, expanze poloměru halo - to jsou fyziologické procesy, které se vyskytují u téměř všech žen. Temný kruh poblíž bradavky ukáže budoucímu dítěti, že jídlo je tady. Někdy ztmavuje střední linii od pupku po pubis.
 • Zčervenání kůže obličeje je někdy spojeno s alergiemi, nedostatkem vitamínů B, A, E, C, poruchou v těle, stresem nebo nějakou infekcí.
 • Vlasy a nehty rostou rychleji v důsledku hormonů.
 • Tělo má tendenci být zaoblené: hrudník se zvětšuje, boky se rozšiřují.

Známky otěhotnění chlapce a dívky

Chcete-li zjistit, zda bude chlapec nebo dívka, musíte počkat na laboratorní testy a screening v 18-20 týdnech těhotenství. Pokud to rodiče chtějí zjistit dříve, spoléhající na nuance vzhledu a pohody budoucí matky a před ultrazvukem, můžete identifikovat pohlaví dítěte:

Známky

Chlapec

Ta dívka

Vzhled

Kůže vypadá lépe: stává se matnou, čistší, silnější, nehty silnější.

Moje dcera "bere" krásu od své matky, takže žena se často stává nepříjemnou pro sebe. Rty mohou nabobtnat, objeví se opuch kůže, zarudnutí. Samotná tvář je bledá, hojné kožní vyrážky, akné.

Teplota nohy

Nohy jsou venku studené, ale žena se cítí v teple, někdy se cítí v končetinách horká. S takovými pocity se tělesná teplota často nezvyšuje.

V nohách je zimnice, ale tělesná teplota je mírně zvýšená: končetiny jsou velmi teplé.

Chuť k jídlu

Lepší chuť od prvních dnů, nastávající matka dává přednost masu.

Chuť k jídlu se snižuje a podle chuti jsou následující: sladkosti, citrusy.

Nevolnost

Nevolnost často není vůbec nebo může být vzácná a není silná.

Často nemocný, zvláště ráno. Příznak se může objevit velmi brzy: již v prvním týdnu po početí.

Nálada

Neexistují žádné výrazné výkyvy nálady, žena je překvapivě aktivní a účinná. Slabost a deprese jsou vzácně přítomny.

Možné jsou výkyvy nálady. Žena je příliš emocionální, spáchá nelogické činy. Nastávající matka má zvláštní a úžasné myšlenky.

Belly

Tvar břicha se v dolní části stává zaoblenějším. V některých případech to lze vidět již v raných fázích, v jiných - do konce těhotenství.

Břicho neroste dlouho (možná kvůli snížené chuti k jídlu a časté nevolnosti), v posledním trimestru má více špičatý tvar než zaoblený.

Příznaky vícečetného těhotenství

Někdy, když je dítě koncipováno, objeví se dvě embrya a budou tam dva plody. Počet dětí může být stanoven pouze ultrazvukem přibližně ve 12. týdnu tepem (nebo srdcem). Pokud existuje pravděpodobnost vícečetného těhotenství (v rodině se vyskytly takové případy; koncepce jako výsledek IVF) a chci se o tom dozvědět co nejdříve, můžete pozorně sledovat vnější stav ženy a sledovat její blaho:

Znamení

Popis

Vzhled

Vážnější restrukturalizace probíhá v těle než v těhotenství.

Časté močení

Děloha se zvyšuje ještě více než během těhotenství singleton, takže časté nutkání k močení je velmi patrné.

Chuť k jídlu

Tam je touha neustále, váha je získána mnohem více. Ochutnávka chuti může překvapit: chcete maso a ryby a sladkosti.

Nevolnost

Zvracení začíná téměř okamžitě po početí, ale toto nepohodlí neinterferuje s aktivní výživou a zvýšenou chutí k jídlu. Nepohodlí trvá dlouhou dobu, může být po celý den.

Nálada

V souvislosti s obecnou podmínkou neustálého spaní je slabost. Nálada je deprimovaná, výkon je téměř nulový.

Břišní tvar

Zaoblení břicha lze pozorovat již v prvním trimestru. Je kulatá, v pozdějších obdobích je velmi velká.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: