Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pocit u žen náhlého silného brnění v těle, vzhled zarudnutí v oblasti hrudníku, na obličeji, trvající od několika vteřin do pěti minut - to jsou ženské návaly, první signály nadcházející menopauzy. Jak zmírnit nepohodlí a přežít těžké hormonální změny v těle během menopauzy?

Co je přílivem ženy

70% žen ve věku 45-55 let je obeznámeno s fenoménem přílivu a odlivu během menopauzy, ale ne každý rozumí jejich povaze. Útoky horečky a pocení u žen jsou výsledkem vegetovaskulárních poruch charakterizovaných periodickým výskytem tepla v těle, zčervenáním kůže na obličeji a krku s těžkým pocením, často doprovázeným palpitacemi. Fenomény začínají nastat, když se počet ženských pohlavních hormonů mění od určitého věku - po 40-45 letech.

Co je návaly horka během menopauzy

Útoky začínají několik let před klimakterickým obdobím. V této fázi klesá hladina estrogenů, na které tělo reaguje zvýšením hormonu stimulujícího folikuly. To je hlavní impuls pro všechny symptomy jako ochranná reakce hormonální nerovnováhy. V důsledku toho se zvyšuje srdeční tep, rozšiřují se krevní cévy, zvyšuje se pocení, během menopauzy dochází k přílivu a odlivu.

Pro každou dámu, období menopauzy prochází individuálně, po určité době tělo dokončí restrukturalizaci, termoregulace těla se stabilizuje. Kolik záblesků během menopauzy, jako jiné známky změn v hormonálním stavu, neexistuje žádná konkrétní odpověď. Období může trvat 10-15 let a pro někoho to skončí za rok. Faktory významně prodlužující stav - časná menopauza, menopauza na pozadí užívání drog.

Návaly horka nesouvisí s menopauzou

Podobné záchvaty jsou pozorovány nejen během menopauzy, ale i v jiných obdobích života žen - těhotenství, ovulace. Příčinou návalů horka, které nejsou spojeny s menopauzou, může být změna klimatu nebo onemocnění: problémy se štítnou žlázou, dystonií, neurologickými poruchami, hypertenzí. Při častých projevech je nutné lékařské vyšetření.

Noční přílivy u žen

Útoky tepla, pocení, projevené v noci, nejsou vždy typické pouze pro menopauzu. Noční přílivy u žen mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou:

 • používejte kořeněná, slaná, kořeněná jídla, alkohol, kávu před spaním;
 • večerní aktivní cvičení;
 • teplé oblečení, horké počasí, dusný pokoj během spánku;
 • emocionální stres;
 • užívání léků;
 • onemocnění (tuberkulóza, onkologie, hypoglykémie, hypertyreóza), mrtvice.

Přílivy před menstruací

Pocení, pocit tepla před menstruací - běžný jev spojený s ženskými charakteristikami. Před nástupem menstruace zažívá tělo hormonální bouři. Hladina estrogenů, progesteronových skoků, což destabilizuje termoregulaci. Periodické zvyšování tělesné teploty, pocení, nervozita, přepracování: téměř každá žena zažívá takové návaly tepla během menstruace. Fenomény zmizí, když jsou hormony obnoveny a není nutná žádná léčba.

Příčiny přílivu a odlivu

Povaha tohoto jevu je vysvětlena poklesem estrogenu, v důsledku čehož se mění biochemické procesy v mozku, konkrétně práce hypotalamu. Tato žláza reguluje spánek, chuť k jídlu, tělesnou teplotu, produkci hormonů a selhání v práci je srovnatelné s narušením fungování termostatu v místnosti. Hypotalamus zvyšuje tepovou frekvenci, signál přichází do cév, která je stimuluje ke kontrakci, zvyšuje teplotu a tělo se cítí v teple.

Ve skutečnosti, tělo není zima, a to rychle rozšiřuje cévy vychladnout. Stav, který způsobuje, že krev proudí do hrudníku a obličeje, cítí se jako horká silná vlna, je nahrazen refluxem. Intenzita útoku může být pro každého odlišná - od mírného vzestupu tepla s kapkami potu až po teplo s hojným pocením. Příčiny přílivu a odlivu u žen, mechanismus spojení estrogenů a hypotalamu jsou studovány dodnes.

Příznaky návaly horka u žen

Je těžké zaměnit útok s virovým nebo infekčním stavem. Mezi příznaky návaly horka u žen patří:

 • Útok začíná pocitem ostrého průtoku krve do horní části těla. Kůže obličeje, výstřih načervenal, silné teplo v hrudi a rukou.
 • Intenzifikace srdečních stahů, závratě, závratě, slabost, únava a nedostatek vzduchu.
 • Tělesná teplota krátce vyskočí, pak se vrátí do normálu s těžkým potem a dokonce i zimou.
 • Pot se může objevit na horním rtu, a může pokrýt celé tělo. Silné pocení způsobuje výměnu oblečení, otřete si ručníkem nebo se osprchujte.

Jak se zbavit přílivů

Co dělat se situací, pokud se jí nelze vyhnout? Je nutné na chvíli opustit své povolání, posadit se a relaxovat v pohodlném držení těla. Místo toho, aby se pokusil překonat útok, je důležité, aby mu umožnil jet a ustoupit jako vlna. Usnadnit potřebu vzít v úvahu faktory, které zhoršují stav, a poslouchat jednoduché tipy, které mu pomohou vyrovnat se.

 1. Vyhněte se stresu.
 2. Méně jsou v dusných místnostech. Spát ve větrané místnosti.
 3. Vzdát se kouření.
 4. Vyměňte kávu za zelený čaj. Tekutiny, jíst jídlo ve formě tepla.
 5. Jezte dietu s méně masa, s vysokým obsahem zeleniny, ovoce a potravin bohatých na vitamín E a draslík.
 6. Zlikvidujte syntetické a hubnutí spodního prádla, oblečení.
 7. Změňte svou duševní aktivitu se sportem, preferujte chůzi a plavání.
 8. Vyměňte teplou koupel, saunu a parní lázeň za kontrastní sprchu.
 9. Jaké léky, aby se na menopauze pro návaly horka, rozhoduje pouze lékař, který pomůže správně léčit stav, zbavit se návaly horka, ne-li úplně, pak alespoň výrazně zmírnit.

Finanční prostředky z přílivu během menopauzy u žen

Kromě doporučení pro životní styl, ženy potřebují léky pro menopauzu návaly horka a další příznaky. Léčba zahrnuje dva typy nápravných opatření:

 • nehormonální léky, včetně sedativ, fyto- a homeopatických léčiv;
 • hormonální léky.

Přijměte také:

 • Menopauza;
 • Femcaps;
 • Chi-Klim;

Pro mírné snížení příznaků menopauzy se používají nehormonální přípravky na bázi rostlinných složek, například kapsle ESTROVEL®, komplex fytoestrogenů, vitamínů a mikroprvků, jejichž složky působí na hlavní projevy menopauzy. ESTROVEL® obsahuje vitamin K1 a bór, které snižují riziko osteoporózy.

Lidové léky při přílivu během menopauzy

Kdo je kontraindikován v lécích, lidové prostředky pomáhají s klimakterickými obdobími během přílivu během menopauzy - sbírání bylin s fytoestrogeny a sedativní účinek. Snižují příznaky a podporují tělo během hormonální úpravy. To je:

 • jetel červený;
 • plody fenyklu;
 • kůra z rakytníku;
 • listy máty peprné;
 • tráva hořkého pelyněku;
 • lipové květy

Jak zmírnit návaly horka během menopauzy

Pozitivní postoj je důležitý pro zmírnění návalu horka během menopauzy. Čím méně nepokojů, tím méně přílivů. Během útoku je důležité se nebát, snažit se nadechnout břicho. Je nutné zajistit průtok chladného vzduchu. Oblečení by nemělo omezovat pohyb. Ztráta během silného potu musí být doplněna zásobou tekutin, nedovolit suchou pokožku a zlepšit pohodu. Efektivní prostředky, pomoc lékaře, pozitivní myšlenky se budou vyrovnávat s projevy menopauzy.

Video: jak se vyrovnat s návaly během menopauzy

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: