Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nízký krevní tlak během těhotenství může vážně poškodit nenarozené dítě. Dobrý, normalizovaný krevní tlak pomáhá snáze snášet období toxémie a dále zajišťuje pravidelný přísun kyslíku a živin, které dítě potřebuje do placenty. Jaké přípravky zvyšují tlak během těhotenství, čtěte dále.

Jak zvýšit tlak během těhotenství

Hypotenze se vyznačuje zvýšenou únavou, bolestmi hlavy, častými výkyvy nálady, nevolností a tinnitem. Jedná se o nepříjemnou řadu příznaků na pozadí obecné hormonální úpravy, z nichž nejhorší může být mdloby. Zvýšení nízkého krevního tlaku během těhotenství pomůže mnoha způsoby: od vyvážené stravy, léků, tanců, po fyzioterapii.

Jaké pilulky zvyšují krevní tlak

Každá žena má jedinečný organismus, odezva na léky se také výrazně liší. Než je použijete, měli byste se poradit se svým lékařem, který viděl výsledky testů a jasně chápe, s čím se zabývá. Základem tablet zvyšujících tlak je funkce zužujících se nádob, což je nebezpečí pro plod v děloze. Zvažte ty nejoblíbenější:

 • Vazodilatátor Dipyridamol, který je přisuzován ke zlepšení průtoku krve, jako prevence proti kyslíkové hladovění srdce, ředí krev.
 • Pantocrin, tekutý alkoholický extrakt z rohů jelena, stimuluje nervový systém. To je přičítáno neurasthenia, slabosti srdečního svalu, hypotenzi. Nedoporučuje se tento přípravek užívat ve druhé polovině dne, protože neumožňuje usnout v důsledku jeho tonického účinku.

Jak zvýšit tlak bez léků

Alternativou k medikaci je fyzioterapie. Neuropatolog vám řekne, jak zvýšit tlak bez léků, což naznačuje, že podstoupíte fyzioterapii, která je vhodná pro těhotnou ženu pro její zdravotní stav. Elektroforéza a elektrospotřeba, postupy využívající slabého vybíjení proudu, pod dohledem lékaře, vyrovnávají krevní tlak bez poškození plodu. Pro zlepšení oběhu krve pomůže okysličení ošetření pleti a vody. Střediska nabídnou:

 • perličkové koupele:
 • terpentinové lázně;
 • krokové koupele
 • balneoterapie (s využitím minerálních vod).

Produkty zvyšující tlak

Můžete zvýšit tlak bez léků s pomocí produktů, pokud je používáte opatrně a moderně. Zde jsou některá známá fakta o potravinách:

 • Dobře zvyšuje tlak pečiva, moučných výrobků, škrobových výrobků.
 • Sýr, tvaroh, vejce, ořechy (vlašský ořech, brazilský, pekanový ořech, arašídy) vám pomohou diverzifikovat menu.
 • Zelenina - brambory, fazole, kukuřice, celer, mrkev a řepa rychle normalizují krevní tlak.
 • Máslo, rybí olej, sádlo nejsou pro konzumaci žádoucí. Pro přesnější informace o přípravě vaší stravy se poraďte s odborníkem na výživu.

Doporučuje se omezit používání:

 • Koření, jako je křen, hořčice, černý pepř, může způsobit podráždění v žaludku.
 • Pikantní, uzené pokrmy a konzervy - játra mohou reagovat.
 • Sůl Kromě toho, že akumuluje přebytečnou vodu, čímž zvyšuje celkový objem, zlepšuje průtok krve, může vyvolat edém.
 • Kofein. Špatný vliv na srdce.

Plody zvyšující tlak

Dalším dobrým nástrojem pro krevní tlak je ovoce. Kromě vysokého obsahu vlákniny, fruktózy a stopových prvků a vitamínů důležitých pro tělo těhotné ženy lze nejen zvýšit krevní tlak, ale i imunitu. Pro hypotenzi, ovoce, které zvyšují tlak zahrnují: hruška, granátové jablko, banán, jahody, hrozny, data, sušené meruňky, citrusové plody. Když není sezóna, můžete přejít na sušené ovoce nebo dokonce šťávy - účinek bude stejný.

Co berry zvyšuje krevní tlak

Která bobule zvyšuje krevní tlak nejlépe, je kontroverzní záležitost. Chokeberry, rakytník, kalina, divoká růže, bobule goji, moruše, malina jsou nepostradatelnými pomocníky pro podporu a podporu zdraví a pohody. Tinktura, zbrklý džem - všechno. Všechny s mírným použitím pomohou zvýšit krevní tlak.

Tlak zvyšující potraviny

Správná výživa pomůže upravit tón, posílit stěny cév, normalizovat průtok krve. Jezte s výhodou 4-5 krát denně, v malých porcích. Take jako základ dietní recepty, maso (ryby) + zelenina + ovoce. Sacharidy vedou v míře asimilace - ale jejich použití ve velkém množství nestojí za to. Malý kousek čokolády, med, vám pomůže rychle obnovit vaši pohodu. Jídlo ke zvýšení tlaku by mělo být:

 • užitečné, s obsahem železa;
 • zdravé, s obsahem flavonoidů;
 • bohaté na proteiny.

Jak zvýšit tlak lidových prostředků

Tradiční medicína je z velké části založena na léčivých bylinkách, jejichž účinek je časově testován. Odvar z měsíčku, radioli růžové - aktivuje centrální nervový systém, čímž se zvyšuje krevní tlak. Výtažek z Eleutherococcus, květy zelí zajíce, infuze bylinných návnad - dávají sílu. Vývar z karkade (súdánská růže), jako zelený čaj, je sanitka a rychle se ptá, jak zvýšit tlak těhotné ženy doma.

Video: jak zvýšit tlak během těhotenství

Recenze

Karina, 32 let

Nikdy jsem si nemyslel, že bez tablet můžete normálně zvýšit tlak během těhotenství! Stačí se řídit pravidly zdravého stravování a přidat zdravé ovoce a zeleninu do svého jídelníčku. Například, brusinka mi hodně pomohla. Nemám rád to jíst, je to velmi kyselé a nápoj se ukáže velmi chutný. I po porodu jsem jedl jen zdravé jídlo.

Alesya, 41

Ona otěhotněla pozdě v 40 letech. S mým nízkým stavem arteriální krve jsem byl zpočátku připraven na možné komplikace. Po přečtení informací na internetu a po konzultaci s neurologem, který říkal, jak zvýšit tlak během těhotenství, jsem se rozhodl zaměřit se na fyzioterapii. Kromě toho, pečlivě sledoval jeho dietu, vyhnout se škodlivým hamburgery, chipsy a sušenky. Výsledek - nezávislý porod a zdravá dívka 3, 4 kg.

Marianna, 17 let

Mám nízký krevní tlak na celý život, a když jsem se přihlásil s těhotnou ženou v 16 letech, lékař byl zděšen. Velmi jsem se obával, mohlo by to mít dopad na dítě, nevěděl, co dělat, takže když policista doporučil normalizovat tlak během těhotenství (pití bylinných čajů a řepné šťávy), pak jsem neváhal splnit předpis. Chci říci, že už dva týdny, protože zdravé dítě porodilo bezpečně, všechno pomohlo! Není nutné přeplácet peníze za drahé léky, správná výživa je nejefektivnějším způsobem.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: