Zařízení od společnosti Apple mají předinstalovaný operační systém iOS. Z některých osobních důvodů se tomu nemusí líbit. Důležitá a zodpovědná fáze změny OS pro majitele smartphonu se blíží - přenos kontaktů z iPhone na android. Moderní technologie umožňují zbavit se rutinního přepisu dat z knihy.

Jak přenášet kontakty z iPhone do zařízení Android

Pro pohodlí uživatelů bylo vytvořeno několik způsobů, jak kopírovat kontakty z iPhone na android. Chcete-li přenášet informace z jednoho mobilního telefonu do druhého, můžete použít různé služby. Cloudové servery, poštovní agenti a vestavěné funkce samotných smartphonů pomohou udržet seznam čísel a přenést je z iPhone na Android bez vážných následků.

Přenos kontaktů do služby Gmail

Pro přenos telefonního seznamu prostřednictvím poštovní služby budete v tomto systému potřebovat účet. Podstatou metody je synchronizace a kopírování dat do účtu Google. Pokyny pro přenos kontaktů do systému Android prostřednictvím služby Gmail:

 • přejděte na nastavení iPhone;
 • Klepněte na část "Pošta, adresy, kalendáře";
 • Klepněte na možnost Přidat účet;
 • vyberte ze seznamu navrhovaných služeb Google;
 • přihlásit se;
 • určete potřebné položky, které mají být synchronizovány.

Tyto akce zkopírují všechna data z telefonního seznamu do vašeho účtu. Pokud si nejste jisti, že import proběhl správně, můžete přejít na poštu prostřednictvím počítače a zkontrolovat přítomnost souborů v poštovní službě. Poté zkopírujete pouze čísla:

 • přejděte do menu "Účty a synchronizace";
 • vyberte Google, přejděte na účet, který byl použit pro kopírování z iPhone;
 • určete položky, které chcete kopírovat, a souhlasíte se synchronizací: informace budou přeneseny do zařízení.

Přes iCloud

Jednou z možností pro přenos kontaktů na android z iPhone je iCloud. Chcete-li to provést, musíte mít účet v této službě, Apple ID, abyste se mohli přihlásit do svého účtu. Zkopírujte všechna data z telefonního seznamu a potom procházejte prohlížečem z počítače pomocí svého ID na webu. Poté:

 1. Vyberte všechny položky v sekci „Kontakty“.
 2. Klikněte na ikonu ozubeného kola a klepněte na Exportovat vCard. Informace budou přeneseny na pevný disk počítače v jednom souboru.
 3. Připojte smartphone s Androidem k počítači, zkopírujte tento dokument do kořenové složky systému.
 4. Otevřete seznam čísel (může být prázdný), přejděte do hlavního menu, klikněte na řádek „Import / Export“.
 5. Systém vás požádá o zadání zdroje pro kopírování, karta SD je vhodnější.
 6. Klepněte na tlačítko "Další", smartphone nabídne přiřazení úložiště, je lepší zvolit si samotné zařízení.

Přes iTunes

Jedním z nejpopulárnějších programů pro majitele zařízení Apple je iTunes. To je také další možnost, jak převést své kontakty na android z iPhone. Budete potřebovat PC s přístupem na internet, kabel pro iPhone, účetnictví v Google. Všechna data si můžete stáhnout: telefonní číslo, obrázek, adresu atd. Musíte provést následující:

 1. Spusťte iTunes z počítače.
 2. Připojte kabel iphone.
 3. Telefon musí být definován programem. Kliknutím na jeho obrázek získáte přehled o zařízení.
 4. Klikněte na sekci Informace.
 5. Zaškrtněte políčko Synchronizovat kontakty a v rozevírací nabídce vyberte položku Kontakty Google.
 6. Zadejte své přihlašovací jméno a kód ze společnosti Google, klikněte na tlačítko Použít.
 7. Program synchronizuje informace se společností Google.
 8. V zařízení se systémem Android přejděte do Nastavení a v nabídce Účty se přihlaste do Googlu.
 9. Klikněte na „Sync“ a zkontrolujte položky, které chcete kopírovat.

Via Yandex

Pokud jste vášnivý fanoušek Yandex, ale také nabízejí možnost házení kontaktů z iPhone na android - Yandex.Moving služby. Je to navíc k cloudovému úložišti "Disk". Chcete-li kopírovat, musíte nainstalovat aplikaci na iPhone, která přenáší data do cloudové služby plus generuje bezpečnostní kód pro tuto operaci. Obě zařízení by měla mít vždy připojení k internetu. Postup je následující:

 1. Nainstalujte nástroj Yandex.Move na iPhone. Zadejte účet, heslo z účtu, klikněte na tlačítko "Další". Pokoje budou přesunuty do cloudové služby.
 2. Yandex.Disk musí být nainstalován na vašem telefonu Android. Zadejte stejná data, která byla použita v iPhone.
 3. Spusťte aplikaci, přejděte do nabídky „Nastavení“, klepněte na „Přesunout z telefonu na telefon“.
 4. Napište dříve vygenerovaný kód, klepněte na „Start transfer“.

Použití programu Bump

Tento program je možností, jak rychle z iPhone přenášet kontakty na android. Pro přenos informací musí být aplikace dostupná na obou smartphonech. Spusťte ji a souhlasíte s aktivací geolokace. Chcete-li provést přenos, postupujte takto:

 1. Otevřete seznam čísel na iPhone (musí být spuštěna aplikace Bump).
 2. Vyberte telefony, které chcete přenést.
 3. Mělo by se objevit tlačítko „Bump now!“.
 4. V dialogovém okně klepněte na tlačítko "Připojit".
 5. Poté začne přenos, po dokončení se všechna vybraná čísla objeví ve druhém smartphonu.

Přenos dat z iPhone na Android pomocí aplikace Outlook

Pro přenos telefonních čísel přes aplikaci Outlook je třeba je nejprve zkopírovat na server. Procedura téměř kompletně opakuje možnost kopírování ze služby Google, ale není nutné zadat Gmail, ale aplikaci Outlook. Všechny akce vyžadují aktivní účtování ve službě. Na smartphonu s Androidem, který chcete přenést ze seznamu dostupných služeb, vyberte "Outlook.com". Po autorizaci potvrďte synchronizaci a všechny informace budou zkopírovány do zařízení.

Aplikace pro přenos kontaktů Moje kontakty Zálohování

Nejnovější verze programu je k dispozici bez placení v AppStore. Pokud hledáte nejjednodušší možnost přenosu dat z telefonního seznamu, potřebujete tento program. Po instalaci požádá o povolení k vytvoření souboru vCard. Pak jej můžete přenést do počítače nebo poslat poštou, která je přístupná ze zařízení Android. Přeneste jej na paměťovou kartu nebo přímo do kořenového adresáře zařízení a rozbalte jej. Všechna data budou automaticky přidána do seznamu telefonů.

Jak kopírovat kontakty z Androidu na iPhone

Pokud máte opačnou situaci a potřebujete přenést data ze systému Android do iPhone, pak se tento postup provede podobným způsobem. Celý proces můžete rozdělit do dvou podmíněných fází:

 1. Přeneste položky do cloudové služby Google. Přejděte do nabídky jako „Nastavení-> Účty-> Google-> Vybrat účet.“ Proveďte synchronizaci, počkejte na úplnou kopii všech nezbytných informací. Do této služby bude uložen veškerý telefonní seznam.
 2. Synchronizace na iPhone. Vezměte si smartphone od společnosti Apple a sledujte cestu „Nastavení-> Pošta, adresy, kalendáře“. Chcete-li stáhnout telefonní seznam, přidejte účet CardDAV. V polích "Uživatel", "Heslo", "Server" zadejte následující údaje: e-mailová adresa Google, heslo z ní, google.com. Po kliknutí na tlačítko "Přeposlat" začne služba přenášet soubor.

Video instrukce: jak odhodit kontakty z iPhone na Android

Kategorie: