Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Existuje seznam léků, které pomáhají účinně léčit giardiázu u dospělých. Infekce parazity těla se ve většině případů vyskytuje u dětí, ale onemocnění může někdy postihnout osobu ve věku. To pacientovi přináší mnoho nepohodlí, ale pokud budete dodržovat terapeutický režim, můžete se jich zbavit.

Jak léčit Giardii u dospělých

Toto onemocnění je lékaři dobře prozkoumáno, což umožňuje každému pacientovi nabídnout účinnou léčbu lamblie u dospělých. Používají se dvě možnosti léčby.V prvním případě, kdy je diagnostikována akutní forma onemocnění, se u dospělých používají tablety Giardia v kombinaci s Trichopolum (Metronidazol), Pirantel nebo podobnými antiparazitiky.

Při chronické přítomnosti lamblie u dospělých se používá klasická třístupňová možnost léčby. Tato metoda je vhodná, aby se zabránilo intoxikaci, projevu alergických komplikací po užití silných tablet proti parazitům. Je založena na principu postupné přípravy člověka na terapii, prevence relapsů po kurzu. Léčebný režim je následující:

 1. První etapa se skládá ze souboru opatření zaměřených na normalizaci metabolismu enzymů a posílení imunitního systému.
 2. Druhá fáze zahrnuje antiparazitární léčbu silnými léky.
 3. V poslední fázi jsou výsledky konsolidované, prevence relapsu a imunita je udržována ve vysokém tónu.

Nejlepší léky na pilulky Giardia

Nejúčinnější lék na Giardii u dospělých může předepsat pouze lékař po vyšetření pacienta. Samotný komplex zahrnuje několik skupin léků, které musí být užívány přísně podle protokolu, který odborník sepíše. Mezi hlavní skupiny patří tyto známé, osvědčené nástroje:

Skupina nitroimidazolů:

 • Ornidazol (Tiberal). Zahrnuto v seznamu nejoblíbenějších tablet pro giardiózu. Často předepisován v přítomnosti zjevných atopických příznaků dermatózy navíc k přítomnosti Giardia.
 • Metronidazol (Trichopolum). Velmi oblíbená varianta tablet v léčbě tohoto onemocnění, jiné "žaludeční" bakterie.
 • Tinidazol, Albendazol (Nemozol). Má široké spektrum účinku, proto je předepsáno k užívání v přítomnosti jiných helmintů v těle.

Nitrofuranová skupina:

Toto je druhá kategorie léků, které se vyrovnávají s giardiózou, doprovázenou patologií močových cest (cystitida, pyelonefritida, kvasinkové infekce). To zahrnuje následující drogy:

 • McMiror. Používané léky pro dospělé a děti, patří do skupiny léků bezpečného účinku. Spektrum léčby je rozšířeno díky zařazení do thioetherové skupiny, má dobrý antiprotozoální, antimikrobiální účinek.
 • Furazolidon. Lék je vhodný pro jakýkoli věk, užívá se před jídlem. Dávkování se vypočítává na základě hmotnosti pacienta (na každý kg hmotnosti 10 mg léku).

Skupina léků obsahujících akridin:

 • Mepakrin. Přípravek je vysoce toxický, vhodný pouze pro dospělé, nedoporučuje se podávat dětem.
 • Quinacrine. Také toxická droga.

Účinné léky pro léčbu giardiázy během těhotenství

Všechny léky mají jasný seznam kontraindikací. Ve schématu, jak léčit giardiázu u dospělých, je uvedeno, že většina tablet není vhodná pro kojící matky nebo těhotné ženy. Dobrá účinnost léků je spojena s vysokou toxicitou a vynikající střevní absorpce léků je činí přísně zakázány pro děti, dívky během kojení a porodu. Lékař může v této situaci selektivně předepsat ten či onen lék.

Metronidazol je například povoleno používat v těhotenství až po prvním trimestru, kdy je dokončen proces tvorby orgánů, základních systémů u dítěte (po 12 týdnech). Neměli byste začít užívat sami, lékař by měl lék předepsat pouze v případě, že je to naléhavě nutné po vyšetření. Lék Macmirror má mnohem mírnější účinek, často se předepisuje v těhotenství a u malých dětí.

Jak si vybrat pilulky na Giardii u dospělých

Jmenování a výběr tablet Giardia u dospělých by měl provádět výhradně odborník po všech nezbytných diagnostických postupech. Správné dávkování se vypočítá na základě fáze onemocnění, věku a hmotnosti pacienta. Každá tableta má kontraindikace, proto je důležité vzít v úvahu individuální charakteristiky giardiázy u pacientů. Výběr léků ovlivňují i další faktory, např.:

 1. Při chronických onemocněních trávicího traktu jsou předepisovány léky ze skupiny nitrofuranů.
 2. Při exacerbacích, které vyvolal Helicobacter pylori, je častěji předepisován metronidazol. Tento lék se používá na gastritidu.
 3. Při exacerbacích, které jsou spojeny s působením hub, bude Intetrix účinný.

Ceny pilulek Giardia pro dospělé

Většina léků této akce je levná, lze je objednat nebo zakoupit v internetovém obchodě, nejbližší lékárně. Cena se bude lišit v závislosti na dávkování, zemi původu. Průměrné ceny oblíbených pilulek jsou:

 • McMiror. Cena - od 900 rublů;
 • Vermox. Cena - od 170 rublů;
 • Trichopolum. Cena - od 90 rublů;
 • Metronidazol. Cena - od 70 rublů;
 • Nemozol. Cena za 1 tabletu - od 170 r.

Video: jak léčit giardiázu u dospělých

Léčba giardiózy

Recenze výsledků po léčbě

Kirill, 28 let Před měsícem se mi ráno začalo dělat nevolno, zvláště po sladkostech. Dělal jsem testy na klinice a byla mi diagnostikována přítomnost parazitů. Okamžitě jsem se jich zeptal, jak léčit Giardii u dospělých a bylo mi doporučeno pít Vermox 2x denně, speciální antihelmintický čaj.Nástroj je drahý, ale účinný. Po průběhu léčby nedošlo k recidivě a všechny příznaky zmizely.
Elena, 27 let Nějak se podařilo pochytat parazity. Když jsem viděl, kolik tablet z lamblie pro dospělé je nabízeno, byl jsem okamžitě zmaten. Byl doporučen Vermox, ale ten se ukázal jako nejdražší. Dostal jsem Nemozol, lékař předepsal denní dávku 500 mg denně. Kurz trval dva měsíce, poté jsem udělal rozbor a žádný parazit nebyl nalezen.
Victor, 33 let Lékař mi předepsal Tiberal. Možná je to moje osobní reakce, ale kvůli němu jsem neustále chtěl spát, nemyslel jsem to dobře. Tablety měly velmi jasný, výrazný sedativní účinek. Mluvili jsme s doktorem a on navrhl přejít na Trichopolum. Byl jsem spokojen s nízkou cenou produktu a absencí vedlejších účinků. Průběh léčby trval téměř 2 měsíce.
Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: