Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tinguinální houba neboli epidermofytóza je nakažlivé onemocnění. Patologie se zřídka projevuje jako nezávislá léze. Plísňová onemocnění zpravidla vyžadují integrovaný přístup k léčbě. Nejúčinnější metody a prostředky pro boj s epidermofytózou budou zváženy níže.

Jak léčit plíseň v tříslech

Důležitým faktorem pro co nejrychlejší dosažení léčebného efektu je neoblomné dodržování všech doporučení lékaře pacientem. Často se houbová ložiska v tříslech musí léčit po dobu 2 měsíců.Mužské pohlaví zpravidla při prvních pozitivních výsledcích opouští zahájenou léčbu, což přispívá k následnému opakování infekce v agresivnější formě.

Léčba tříselné plísně je založena na systémové medikaci, ale paralelně odborníci radí bojovat s nemocí jinými metodami. Vhodné je používat osvědčené lidové recepty. Nekonvenční metody léčby tříselné plísně jsou často účinnější než konvenční. To je způsobeno nedostatkem odolnosti patogenů vůči vícesložkovým lidovým lékům. Je důležité si uvědomit, že existují nuance v léčbě kožního onemocnění u slabšího a silnějšího pohlaví.

Léčba plísně v tříslech u mužů

Dermatomykóza může být dlouhodobě v remisi, což komplikuje diagnostiku. U mužů zpravidla plísňová onemocnění kůže v tříslech současně postihují nohy a oblast genitálií.U pokročilých forem se infekce může rozšířit do dalších částí těla. Z tohoto důvodu, abyste se vyhnuli následným recidivám, budete muset zakoupit nejen mast na houby v tříslech mužů, ale také dezinfekční sprej na boty.

Kolonie patogenního patogena mohou být zcela vyhubeny pouze dlouhým vyvařováním pacientova oblečení mýdlem na praní. V případě, že je pro vás relevantní otázka, jak vyléčit houbu v tříslech u mužů, zkuste nejprve trochu změnit typ oblečení. Při epidermofytóze odborníci nedoporučují nosit kalhoty nebo spodní prádlo přiléhající k tělu.

Jak léčit plíseň v oblasti třísel u žen

Primární ohnisko kožního onemocnění u žen se objevuje pod prsy nebo mezi hýžděmi. Houba u žen se zpravidla vyskytuje v důsledku přiléhavých kalhotek nebo těsné podprsenky, pod kterou se pokožka potí. Dalším nedílným atributem dámského šatníku, vzhledem ke zvláštnostem krejčovství, stlačuje malé cévy, což vytváří příznivé podmínky pro rozvoj epidermofytózy.Správný výběr spodního prádla není poslední věcí při léčbě tříselné plísně u žen. Lékaři doporučují upřednostňovat výrobky z přírodních tkanin se širokou gumou.

Jak léčit plíseň

Léčba epidermofytózy je založena na použití speciálních léků. Většinou se používají protizánětlivé masti. Když problém zašel příliš daleko, mohou být předepsány antifungální léky ve formě injekcí nebo tablet. Neměli byste nezávisle provádět diagnózy a rozhodnout, jak léčit houbu. Tento přístup nadělá více škody než užitku. Léčba inguinální houby by měla být založena na doporučeních zkušeného lékaře. Paralelně s tradičními metodami terapie lze použít i lidové léky schválené odborníkem.

Protiplísňové masti na intimní oblast

Léčba plísní v tříslech je doprovázena použitím lokálních prostředků na bázi klotrimazolu nebo terbinafinu.Při absenci abscesů a vředů na těle pacienta je postižená oblast před aplikací mastí a krémů několik dní ošetřena jódem. Aplikace antifungální kompozice na perineální oblast by měla být doprovázena předběžnými hygienickými postupy. Aby se zabránilo vzniku rezistence patogenů k používaným lékům, musí být tyto léky měněny každé 2 týdny. Nejúčinnější antimykotické masti na tříselné lišaje jsou:

 • Clotrimazol;
 • Triderm;
 • Mikonazol;
 • Candide B;
 • Lamisil;
 • Lotrimin.

Systémová léčba mykózy v tříslech

Terapie termatomykózy zpravidla spočívá v použití azolů. Když je onemocnění doprovázeno závažným klinickým obrazem, pacientovi jsou předepsány pilulky, injekce speciálních roztoků.Systémová léčba příznaků inguinální houby umožňuje dosáhnout výrazného terapeutického účinku po několika dnech od začátku kurzu. Perorální přípravky a injekce musí být doplněny o použití topických přípravků. Z moderních léků systémového účinku proti inguinální dermatomykóze lze rozlišit:

 • Biózní;
 • Saparal;
 • Sangviritrin.

Lidové léky na houby

Nekonvenční metody léčby inguinální epidermofytózy jsou často užitečnější a účinnější než konzervativní. Lidové recepty se z velké části skládají z různých rostlinných složek, které si člověk může nasbírat sám, jen jednou uvidí fotku požadované bylinky. Před použitím jakékoli kolekce nezapomeňte zkontrolovat její ingredience na alergenicitu.

Tinguinální kožní onemocnění lze léčit doma:

 1. Komprimuje s celandinem. Čerstvě sklizená tráva musí být rozdrcena do stavu kaše. Výsledná směs by měla být umístěna na obvaz a poté aplikována na postiženou oblast po dobu půl hodiny. Délka léčby houby je 10 dní.
 2. Březový nálev. Asi 20 listů břízy je třeba zalít 100 ml vodky a nechat 5 dní vyluhovat. Výsledným roztokem je nutné 2x denně mazat místo lokalizace plísně - dokud příznaky onemocnění úplně nezmizí.
 3. Česneková mast. Rostlina může být užívána perorálně a aplikována na postižená místa kůže ve formě kaše několikrát denně. Obzvláště dobré je očistit tělo česnekem, k tomu je třeba před spaním spolknout jeho rozdrcené plátky a vše zapít fermentovaným mléčným nápojem.

Video: tříselná houba u mužů

Recenze

Alena, 38 let Dlouho se léčila na tříselnou plíseň různými prostředky, ale až Triderm mi opravdu pomohl zbavit se opruzeniny.Nejprve zmírňovala příznaky Nystatinem, ale brzy si patogen pravděpodobně na tento lék zvykl. Suprastin byl zachráněn před silným svěděním. Mohu také říci, že jsem se cítil lépe ze sodno-solných koupelí.
Oleg, 27 let V zimě jsem dostal plíseň. Zřejmě se vlivem teplého oblečení objevila plenková vyrážka v tříselné rýze, které jsem si včas nevšiml. Kvůli nepozornosti si toto místo vybral patogen. Asi týden jsem sháněl účinnou mast proti plísním v tříslech mužů a nakonec jsem se rozhodl pro Mikosol. Dobrý lék, rychle pomohl vyrovnat se s nemocí.
Marina, 45 let Vzhledem k mé trpké zkušenosti s hledáním optimálního léku na tříselnou houbu mohu říci, že pouze Biosed v injekcích funguje na pokročilé formy patologie. Po zavedení zanícená ložiska na těle zblednou, to strašné svědění zmizí. Po týdnu houba postupně přestává překonávat, vrací se bývalý výkon.
Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: