Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vzhledem ke zvýšené akumulaci plynu ve střevech má dítě problémy se stolicí, což ho činí náladovým a podrážděným. K rychlému a bezpečnému odstranění koliky, zácpy a distenze břicha je nutná ventilační trubice pro děti. Tento cenný přístroj pro děti se prodává v lékárně, způsob aplikace je rektální.

Jaká je ventilační trubice pro novorozence?

Ve skutečnosti se jedná o silikonovou trubku se středovými a bočními otvory požadované délky, podle WHO. Jemně se vkládá do řiti, bezbolestně se pohybuje podél konečníku a zajišťuje produktivní eliminaci přebytečného vzduchu, který se náhodně dostal do trávicích orgánů dítěte - s další částí mateřského mléka. Trubka pro odběr plynu pro děti je skutečnou pomocí při vyprazdňování střev a pro rodiče je to skvělá příležitost dobře spát v noci. Dospělí by jej však měli používat k určenému účelu pouze ze zdravotních důvodů.

Zobrazení

Než si koupíte vývod plynu, musíte se rozhodnout o konkrétním modelu a přitom vzít v úvahu věkovou kategorii malého pacienta. Důležitým výběrovým kritériem pro dospělé je průměr samotné trubice, které je přiřazeno určité číslo. Například, pro děti prvního týdne života, je lepší koupit větrací trubku o velikosti 16 a děti budou pohodlnější s 18 velikostmi.

Je možné pečlivě studovat a identifikovat všechny existující typy odvzdušňovacích trubek pro novorozence podle hodnocení výrobce. Například u mladých matek se v moderní pediatrii osvědčila ochranná známka Windi s masovou výrobou takových zdravotnických prostředků pro jednorázové použití. Parní trubice mohou nahradit klystýr i při tendenci novorozence k chronické zácpě.

Jak vypadá parní trubice pro novorozence?

Vnějšku se trubka páry podobá kapacímu prvku, zatímco má centrální otvor pro odvádění přebytečného vzduchu. Pokročilejší produkty Windy se skládá ze dvou segmentů - trubice samotné a špičky pro odstranění plynu. Každý rodič ví, co ventilační potrubí vypadá pro novorozence, pouze s individuální velikostí je důležité, aby při nákupu nedošlo k překročení. Chcete-li ušetřit trochu, aby se takové zařízení k odstranění zvýšené tvorby plynu je reálné a doma bez dodatečných finančních nákladů.

Jak často mohu dát

Je důležité ujasnit, že trubice od kojenců pro kojence je nouzovým opatřením, jak rychle odstranit střevní koliku, normalizovat dosud stabilní práci zažívacího traktu. Nedoporučuje se jej užívat denně, navíc díky prodloužené retenci v konečníku je možné oslabit charakteristickou svalovou skupinu a způsobit vážný zdravotní problém. Řídit tento druh zařízení je povoleno s časovým intervalem 4 hodiny, přičemž ho nenecháváte v dětském střevě déle než 15 minut. Další znaky použití parní trubice jsou uvedeny níže.

Plynová trubka pro kojence - návod

Pokud okresní pediatr doporučil tuto metodu kontroly trávení dětí, je nutné ve všech podrobnostech zjistit, jak v praxi použít odvzdušňovací trubku. Nic složitého, ale navíc budete potřebovat vazelínu, dětský krém nebo rostlinný olej, ubrousek z gázy. Postup činností rodičů je podrobně popsán níže:

  1. Pokud je to malé dítě do jednoho roku, musíte ho položit na záda, vrhnout nohy, vybrat si pohodlnou pozici pro něj.
  2. Předem namažte špičku parní trubice vazelínou nebo dětským olejem, aby nedošlo k poranění konečníku.
  3. Když starší dítě (od 6 měsíců a starší) trpí zvýšenou tvorbou plynu, je nutné ho položit na jednu stranu, zatímco držíte obě nohy.
  4. Trubka pro výstup plynu se zavádí do hloubky 5 cm, zatímco se udržuje v konečníku, dokud nejsou žíly zcela odděleny, ne však déle než 15 minut.
  5. Po dokončení procedury pomalu vyjměte zkumavku, opláchněte (v případě, že se jedná o opakovaně použitelné zařízení) až do dalšího nastavení.
  6. Podobným způsobem můžete použít jednorázová zařízení ze slavné společnosti Vindy, ale nejprve si přečtěte návod dodaný v balení.

Lékaři recenze

Moderní pediatrové, se správnou implementací této metody, ji řadí mezi efektivní, spolehlivé a bezpečné. Chybí škodlivé složky a riziko pro zdraví dětí je minimální, pokud je čas na odstranění parní trubice z konečníku. Jeho použití je vhodné pouze na naléhání pediatra, jinak může nevědomky zkomplikovat práci zažívacího traktu, poškodit konečník. Lékaři mají pozitivní hodnocení ventilační trubice pro novorozence, zejména pro produkty Windy s podrobnými pokyny.

Cena

Většina rodičů s novorozenými dětmi je stejně znepokojena cenou problému. V lékárně bude nákup poněkud dražší, proto před výběrem tohoto zařízení je vhodné pečlivě zvážit virtuální katalogy. Na těchto tematických lokalitách můžete zjistit ceny nejen odbytů plynu, ale také katétry, stříkačky, sondy, bavlněné kuličky nejen od společnosti Windy. Pokud si objednáte a zakoupíte v internetovém obchodě, bude to levné.

Pokud se konkrétně zajímáte o to, kolik stojí ventilační trubka pro novorozence, cena závisí na výrobci. Například náklady na výrobky Windi se pohybují až do 1 000 rublů na balení s 10 jednorázovými zkumavkami pro rektální podání a pokyny. Domácí farmakologická zařízení jsou mnohem levnější - budou stát kupujícího v rámci 100-200 rublů.

Jak vyměnit plynovou trubku za novorozence

Někteří krátkozrakí rodiče, kteří nepochopili závažnost následků, místo ventilační trubice, se rozhodnou pro vložení normálního teploměru (teploměru) do novorozence v řiti. Ve skutečnosti pochybná náhrada, která s neopatrným jednáním a rektálním podáním může u novorozence vyvolat známky intoxikace.

Je lepší odstranit plyny vatovým tamponem nebo běžnou injekční stříkačkou, která musí být předem vařena. Můžete si koupit malý klystýr, zatímco vaše dítě masáž pohyby břicha. V každém případě není nutné experimentovat se zdravím dětí, zejména jako parní trubka pro kojence - to je ideální pro problémy střeva.

Video

Recenze

Marina, 35 let

Poslouchal jsem převod Dr. Komarovského a okamžitě poslal svého manžela do lékárny na odvzdušňovací trubku. Windy je drahý, takže přinesl klasiku - vyrobenou ze silikonu as otvory na bocích. S výsledkem jsme spokojeni, zejména pokud ho dáte svému synovi před spaním, takže celou noc spí. Hlavní je správně aplikovat a provádět speciální cvičení.

Arina, 24 let

Snažil jsem se zavěsit Windiho syna více než jednou, ale bez výsledků. Oblouk v oblouku, napíná zadek, silně křičí a není dán. Proto v případě problémů s trávením používám malý kus mýdla, který jsem vložil do řiti. Tímto jednoduchým způsobem zmizí problémy se zácpou během 5 minut. A to vše bez dodatečných peněžních nákladů.

Svetlana, 31 let

Přizpůsobil jsem použití bavlněných pupenů. Pokud děláte vše správně, je metoda pro novorozence naprosto bezpečná. Abych vyloučil budoucí zranění, předpřipravím hůlku a kůži kolem řiti s rakytníkovým olejem. Procedura trvá 10 minut, ale pak se dítě chová klidně, vyváženě, ne rozmarně.

Inna, 27 let

Moje první dítě strávilo první rok na takové trubici a pak gastroenterolog běžel jako práce. Dnes má moje dcera už 5 let, ale často se objevují zažívací problémy, které neustále trpí zácpou. Takže s takovými zařízeními je lepší experimentovat, aby nedošlo k zasazení zdraví jejich potomků v raném dětství.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: