Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tato nádherná exotická květina je pýchou mnoha milovníků pokojových rostlin. Někdy je však obtížné donutit takový rozmarný pohledný muž k rozkvětu s jemnými pupeny. Vyvstává otázka, proč orchidej nekvete doma a jak tuto situaci napravit. Vše závisí na typu zařízení, na situaci, ve které se nachází. Pokud chcete povzbudit vzhled pupenů ve vašem domácím mazlíčku, některé triky a lidové triky přijdou na záchranu.

Proč kvetou orchideje

Připomeňme si prostředí, které je přirozené pro tohoto zástupce flóry. Nejednotnost podmínek je hlavní odpovědí, proč orchidej nekvete a listy rostou. Jemná stvoření rostou v tropickém podnebí, kde je hodně světla, tepla a půdy je úrodná a vyživující. Pokojové podmínky mohou být pro květinu nepříznivé. Pokud chcete, aby vás zelený mazlíček potěšil delikátními květy po několik měsíců v řadě, musíte vytvořit podmínky pro rostlinu. Orchidej by se měl cítit co nejblíže k původnímu stanovišti.

Hlavní faktor, který je zodpovědný za zdraví vnitřních rostlin - osvětlení. Pro mnoho členů této rodiny je zapotřebí velké množství světla. Pro nejběžnější odrůdy - Phalaenopsis - dost rozptýlené denní světlo městských bytů. Současně, Oncidium, Cattleya, a jiné odrůdy vyžadují použití zvláštních lamp, které budou poskytovat více světla. Pochopení toho, jak udělat orchidejový květ, je třeba vzít v úvahu tyto vlastnosti.

Péče o orchideje doma znamená speciální způsob zavlažování. Toto je také kvůli tropickému klimatu, které je domácí k nim. V místech, kde tito zástupci flóry rostou, jsou dlouhá období dešťů nahrazena stejně dlouhým suchem. Domy nemohou dát rostlině stejné množství vlhkosti po celý rok. Konstantní rovnoměrné zalévání vede k intenzivnímu růstu listů a dlouho očekávané květy se neobjevují.

Pochopení, proč květiny v bytě nemají kvetou, věnujte pozornost půdě, ve které vaše domácí zvířata rostou. Jejich kořeny potřebují hodně kyslíku. Doma, Phalaenopsis, stejně jako ostatní odrůdy, potřebuje speciální substrát, který je třeba v průběhu času vyměňovat. Líbilo se tvé oblíbené mazlíčko a přestalo kvést? Zanedbání pravidelných transplantací Phalaenopsis nebo jiného člena tohoto druhu se stává příčinou.

Jak udělat orchidejový květ

Nalezení společného jazyka s těmito exotickými krásami není tak těžké. Vědět, proč orchidej nekvete doma, je pro ni snadné vytvořit dobré podmínky, což provokuje vznik nových pupenů. Je třeba vzít v úvahu jeho vlastnosti a nezanedbávat jednoduchá pravidla pro zavlažování, osvětlení a přesazování:

  1. Vytváření iluze měnících se tropických dešťů a sucha vyžaduje jednoduchý zavlažovací systém. Teplota vody by měla být vysoká - nejméně 30 stupňů. Nejprve vodu pravidelně a hojně zalévejte. Pak se náhle zastaví přívod vody. Je nutné stříkat listy a kořeny by měly být ve vzácných případech navlhčeny, pokud je vzduch v místnosti suchý.
  2. Určení, jak udělat květ orchideje Phalaenopsis, musíte si uvědomit, že miluje světlo. Hrnec s ním by měl stát u okna. Je žádoucí, aby světelný zdroj nezakrýval stromy.
  3. Důležitou roli hraje včasná transplantace a hnojení domácích zástupců flóry.

Přečtěte si navíc, jak se starat o orchidej doma.

Video: co dělat, když orchideje ne kvetou

Jemný, pozorný přístup k exotickým domácím mazlíčkům je také důležitým faktorem jejich kvetení. Je obzvláště příjemné, když ostatní lidé sdílejí vášeň pro exotickou vegetaci. Ze společných zájmů se můžete dozvědět užitečné znalosti a cenné zkušenosti. Podívejte se, co o nich vědí milovníci takových krásných a pestrých barev. Zkušení "kolegové" ve videu vám řeknou, proč Phalaenopsis nekvete a co s tím dělat.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: