Můžete překvapit dívku, přátele nebo hosty pomocí papírových řemesel. Květiny z papíru budou zdobit každý dárek nebo hostinu. Vyberte si zde navrženou verzi.

Papír řemesla - cenově dostupné a vzrušující zážitek. Imitace papíru někdy vypadá jako přírodní věci, prostě úžasné. Někteří lidé například vědí, jak z papíru vytvořit růži, ale ne každý jej může vytvořit co nejblíže živé růži.

Papírové růže mohou být vyrobeny sami, přilákat děti k asistentům, nebo dokonce udělat mezi přáteli. Takový originální dárek jistě ocení okolní ženy. Níže uvedené pokyny vám pomohou realizovat vaše plány.

Jak udělat růži z barevného papíru

Tato metoda je velmi jednoduchá. Potřebujete pouze papír správné barvy, papírnické nůžky a lepidlo. Můžete ukázat představivost a malovat nejobvyklejší bílý list s barvami, fixy a tak dále, abyste získali skutečně jedinečnou výzdobu.

Na kus papíru nakreslete čtverec o straně 10 cm, uvnitř čtverce ručně nakreslete spirálu. Pomocí nůžek pečlivě vyřízněte spirálu, aby se vytvořil pruh s jednotnou šířkou. Začněte skládat růže, počínaje vnějším koncem spirály. V procesu kroucení přilepte cívky k sobě na základně růže a snažíte se co nejvěrněji otočit květinu. Hotovou růži lze doplnit listy jiné barvy. Jako stonek pro růži použijte jakoukoliv tyč nebo větvičku.

Zde je další možnost, jak udělat růži z papíru.

Jak udělat růži z ubrousku

Můžete ozdobit sváteční stůl nebo překvapit své přátele u stolu s kavárnou, pokud otočíte papírový ubrousek do krásné růže. Vše, co potřebujete, je ubrousek a vlastní ruce. Doporučení: ubrousek by měl být jednovrstvý a měl by mít vhodnou barvu, nejlépe růžovou.

Po jedné hraně ubrousku přeložte pás asi 5 cm široký a přidržte jej dvěma prsty, držte ubrousek mezi nimi. Jemně zabalte ubrousek kolem prstů přes zbytek šířky, aby se sláma. Přibližně jedna třetina výšky tubulu shora se točí a vytváří hustý stonek. Otáčením stonku o polovinu délky ohněte spodní okraj ubrousku nahoru. Bude to list. Pokračujte v otáčení páčky až na konec.

Tip: aby se růžice neodvíjela, dejte jí sílu běžným lakem na vlasy.

Růže saténovou stuhou

Existují různé způsoby výroby saténových růží. Zvažte nejjednodušší. Potřebujete jehlu s nití v tónu pásky, nůžky a samotnou pásku. Úzká stuha pro jeden květ nebude vyžadovat více než jeden metr a široká (6 cm) bude delší, asi jeden a půl metru.

Začněte pracovat z jednoho okraje pásky. Konec musí být ohnutý pod úhlem 45 stupňů a upevněn závitem. Šijeme podél jedné ze stran pásky po celé její délce. Vytáhnutí konce nitě, lehce zvážená páska. Zabalte ho kolem zakřivené špičky a vytvořte lístky. Abychom dali květu sílu, uděláme skrz celou květinu stehy. Špička pásky na konci práce je ukryta v základně květu.

Vlnitá růže

Vlnitý papír umožňuje vytvářet růže, velmi podobné skutečné přírodní květiny. Existuje několik populárních triků pro výrobu růží. Při výběru metody byste se měli zaměřit na dostupnost volného času a dostupných materiálů.

Doporučení: vytvořit kompozici několika barev, použijte papír několika odstínů.

Pro jeden květ bude vyžadovat:

  • Vlnité plechy dvou barev - pro okvětní lístky a listy.
  • Základem stonku je tyč, větvička, drát.
  • Lepidlo nebo elektrická páska.

Řez okvětní lístky. Každý vlnitý okvětní lístek může být řezán individuálně, nebo můžete použít jednodušší metodu: přeložte papír ve 4 nebo 8 vrstvách a vyřízněte okvětní lístky podél předem nataženého obrysu. Špička každého okvětního lístku je zkroucena tak těsně, jak je to jen možné, což dává objem plátku. Kolem základny stonku navíjíme proužek zelené barvy, po kterém k němu připojujeme letáky. Všechny výsledné okvětní lístky jsou připevněny k hornímu konci stonku. Pokud je květina malá, můžete ji upevnit lepidlem nebo izolační páskou vhodné barvy, pokud je růžice velká. Několik flitrů nebo korálků přilepených na okraj okvětních lístků dá květu velmi elegantní a slavnostní vzhled.

Když si zvolíte určitou metodu a trochu si procvičíte, můžete si udělat nádherné dekorace vlastníma rukama. Papírová květina bude zdobit slavnostní stůl, interiér, šaty, klobouk, ručně vyráběné přání a tak dále.

Mistrovská třída vám pomůže naučit se vytvářet velmi krásné růže z vlnitého papíru:

Kategorie: