Jen před 9 lety se Bitcoin objevil jako inovativní finanční nástroj plateb, úspor, vzájemného vypořádání a výdělků. Zpočátku ho jen velmi málo lidí bralo vážně jako náhradu za peníze. Stávající elektronické platební systémy, bankovní platby za bezhotovostní platby fungují s virtuálními peněžními analogy papírových peněz. Nárůst počtu bitcoinů a objem transakcí s nimi se ukázal jako veškerá krypto měna - jedná se o elektronický typ měny budoucnosti, který je skutečnou náhradou za fiat peníze, zejména při provádění plateb mezi různými zeměmi.

Co je to krypto měna

Obvyklé peníze pro nás vydávají centrální banky různých zemí. Jejich náklady ovlivňují vládní rozhodnutí, národní ekonomiky, mezinárodní obchod. Kryptografická měna je zásadně novým nástrojem vzájemného vypořádání. Pro generování mincí nebo těžby je nutné vytvořit specifický matematický algoritmus pro výpočetní techniku. Každá krypto jednotka je posloupností bloků a každý z bloků je složitý matematický vzorec. Pro vytvoření nové mince je nutné vytvořit nový řetězec bloků transakcí.

Historie vzhledu

Vznik Bitcoinu byl pokračováním vývoje konceptu blockchain. Tento termín v překladu z angličtiny znamená řetězec bloků. Skupina programátorů, vedená Satoshi Nakomoto, představila koncept kryptoelektrické měny založený na principu generování řetězců bloků, jejichž výpočet se provádí podle určitého matematického vzorce. K vytvoření krypty, která se nazývá těžba, se používají výpočetní schopnosti počítačů, ve kterých mají grafické karty nejvýkonnější matematickou funkčnost.

Jaký je rozdíl mezi digitální měnou a běžnými penězi?

Na rozdíl od průkopnických peněz, reprodukce kryptografických měn nezávisí na zemích, vládách a mezinárodních vztazích. Míra krypto měny ve vztahu k ostatním měnám je ovlivněna pouze složitostí jejich těžby a poptávkou po jejím dokončení k vypořádání osad. Cryptocurrency může být vydán libovolným programátorem. Operace s Bitcoinem, které vznikly v roce 2009, začaly po roce 2011, kdy se pro jeho ukládání objevily veřejné elektronické peněženky a způsoby přenosu z jednoho vlastníka na druhého.

Typy kryptogramů

Vytvořeno a je na trhu své krypto měny více než 700 s jinou rychlostí a počtem mincí. Hlavní je bitcoin krypto měna. Maximální množství v oběhu je 21 milionů bitcoinů. Jeho kurz 27. května 2022-2023 překročil 3.000 dolarů. Jak 21. července 2022-2023 (dále) to je se rovnat 2732 amerických dolarů. Jeho kapitalizace přesáhla 44 miliard dolarů. Všechny kryptografické krypty jsou citovány vzhledem k bitcoinu. Nejoblíbenější krypto měny jsou:

Litecoin:

 • uvedení lightcoinu se uskutečnilo v roce 2011;
 • Bitcoin derivát, autor Charles Lee;
 • na druhém místě na seznamu btc forts po Namecoin;
 • má limit 84 milionů mincí.

Peercoin:

 • elektronický platební systém se objevil v srpnu 2012;
 • na základě bitcoinového kódu;
 • vývojáři jsou Scott Nadal a Sunny King;
 • V centru Pircoinu je další šifrovací kód, který se nazývá PoS - důkaz o sázce.

Namecoin:

 • První vydání mincí je duben 2011;
 • na základě bitcoinového kódu;
 • vytvoří vlastní DNS server;
 • Je těžké těžit Neimcoina.

Feathercoin:

 • se na trhu objevila dne 3. května 2013;
 • Neznámý autor;
 • identický algoritmus hash dat s Litecoinem;
 • limit 336 milionů.

Freicoin:

 • byla vytvořena v roce 2013 na základě Bitcoinu;
 • Maximální počet vyrobených mincí může být 100 milionů;
 • Roční daň ve výši 5% se automaticky odebere ze získané částky.

Zvlnění:

 • v roce 2012;
 • jeho tvůrce Jed McCaleb, RippleLabs pokračuje;
 • systém je open source;

Nem:

 • NEM (Nové hnutí ekonomiky) znamená „nové ekonomické hnutí“ nebo „hnutí za novou ekonomiku“;
 • v roce 2022-2023;
 • původní open source;
 • pomocí algoritmu POI (Proof of Importance) je uživatel rozhodnut generovat další blok.

Ethereum:

 • zahájení proběhlo 30. července 2022-2023;
 • autori Vitaly Buterin a Gavin Wood;
 • funkce nejsou omezeny na elektronickou měnu, a to díky inteligentním smlouvám o technologiích, které se používají při registraci transakcí při sdílení zdrojů;

Zcash:

 • na trhu od podzimu 2022-2023;
 • podílí se na vývoji týmu kryptografů z nejznámějších univerzit na světě;
 • na základě nového ověřovacího protokolu bez znalosti nebo zk-SNARK;
 • absolutní anonymitu tohoto platebního systému.

Dash:

 • přejmenován z Darkcoinu v roce 2022-2023;
 • rozlišuje bezpečnost a anonymitu transakcí;
 • Denní obrat DASH je 7% celkového obratu krypto měn;
 • Těžba DASH nevyžaduje mnoho zdrojů;

Elektronická měnová bitcoin

Při tvorbě Bitcoinu bylo vynalezeno několik vynalézavých principů těžby. Když viděl, jak rychle rostla cena a popularita prvorozených, objevilo se mnoho unikátních služeb, které s ní souvisely. Nezávislost Bitcoinu a vzestup jeho hodnoty vedl vedení několika velkých zemí, jako je Čína, k tomu, aby je využívaly jako jednu z rezervních měn. Nyní je těžší extrahovat bitcoiny, cena elektřiny za jejich reprodukci začíná převyšovat její tržní hodnotu.

Co je forka

Jednou z výhod Bitcoinu byla otevřenost a veřejná dostupnost jeho kódu. Poté, co vyšlo najevo o finanční životaschopnosti kryptografických měn, se začaly objevovat varianty digitální měny, kopie bitcoinu nebo vidlice. Jejich počet je více než 700. Zvláštním znakem viditelnosti kryptogramů je vylepšený kryptografický kód ve srovnání s bitcoinem. Vyžadují méně těžebních nákladů, takže jsou oblíbené pro malé těžební farmy.

Charakteristické rysy

Hlavním rysem většiny kryptografických měn je jejich generování na základě blockchainu podle určitých postupů. Blockchain předpokládá posloupnost každé následující mince informace celého předchozího bloku řetězce. Krypto-měny se liší v programovém kódu, počátečním a maximálním množství emisí a složitosti těžby e-gold. Na internetu se objevilo mnoho speciálních výměn, ve kterých je hodnota krypto měn určována poptávkou po digitálních mincích.

Decentralizované účetnictví digitálních počítacích jednotek

Všechny tyto akce jsou decentralizované - každý má možnost se k tomuto procesu připojit. Skutečná krypta má pouze tvůrce a neexistuje žádná ústřední autorita pro účetnictví a kontrolu těžby. Všechny informace o pořadovém čísle a celém předchozím okruhu jsou v každém bloku. Nabídky pro krypto-jako HYIP projekty se objeví na trhu s vidličkami, které jsou popsány z hlediska krypto-měn a technologií blockchain, ale jsou finanční pyramidy. Jsou odměňováni prodejem partnerů.

Použití kryptografie

Mnozí jsou konfrontováni s kryptografií při šifrování vstupu do peněženek. Při generování Bitcoinu se používají dva typy kryptografie. Výsledkem je, že těžba vytváří novou minci v digitální podobě. Profil zprávy o jeho vytvoření (hash) je vytvořen s prvním typem kryptografie. Druhý typ se používá pro šifrování elektronického digitálního podpisu pro každou část celého řetězce Bitcoin. Tyto podpisy jsou uloženy v peněženkách vlastníků Bitcoinu. Podpisy se neopakují, zatímco je snadné ověřit pravost objemu krypty, která je na peněžence.

Nezávislost na vládních nebo finančních institucích

Vznik kryptografických peněz a růst jejich popularity byly tak rychlé, že orgány státní správy nebyly připraveny pochopit a ocenit rozsah incidentu. Jsou zcela nezávislé na národních vládách a bankovních strukturách. Tato decentralizace je jednou z jejich hlavních výhod, což vede k tomu, že mnohé země začínají používat kryptografické měny pro mezinárodní platby a jako rezervní měny. Operace v Bitcoinu jsou stále častěji prováděny na globálních finančních trzích.

Transakce Nevratnost

Jednou z mála nevýhod kryptografických peněz je nezvratnost transakcí. To vyplývá z jejich naprosté nezávislosti na regulačních orgánech. V samotném provozu převodu bitcoinů nebo jiných mincí je podvádění nemožné. To také přináší závažnější požadavky na výběr partnerů v těchto operacích, na kontrolu jejich spolehlivosti, na absenci podvodných akcí při reklamě zboží a služeb na internetu.

Přítomnost horní hranice celkové emise

Nástrojem předběžné ochrany vyráběných krypt od inflace je omezení limitu jejich celkových emisí. Tato vlastnost stojí za to věnovat pozornost horníkům při výběru vidlice. Pokud počet vydaných mincí dosáhne svého limitu, znamená to zvýšení nákladů na těžbu, ale i zvýšení tržní hodnoty. Některé krypty nemají limit pro vydání. To je pro ně další možnost emisí v důsledku jejich stávajícího množství u každého horníka.

Kde získat krypto-měnu

Je možné zakoupit, začít používat a vydělávat peníze na kryptě několika způsoby:

 • existuje příležitost ke koupi a poté se zvýšením tržní hodnoty prodávat mince ve směnárnách;
 • cryptobirds jsou navrženy tak, aby měnily průkopnické peníze pro vybrané vidličky a obchodovaly je nákupem, když jsou sníženy a poté prodány, když jejich tržní hodnota vzroste;
 • Nejvíce finančně a energeticky náročným způsobem je těžba. Bude to vyžadovat slušné investice fondů, neustálý upgrade zemědělských podniků, ale příjem z toho bude vysoký.

Jak se provádí kryptogram

Pro začátek si klient stáhne e-peněženku do počítače nebo smartphonu, kde jsou uloženy krypty. Nákup je prováděn s odkazem na směnárnu nebo na krypto-výměnu. Výměnou vaší průkopnické měny za kryptu označte peněženku, ke které je připsána. Pokud potřebujete zaplatit za zboží nebo služby ve vaší peněžence, existuje funkce „převod“, podobná peněžním převodům. Zadejte v něm ID peněženky peněženky příjemce peněženky, částku, potvrďte převod. Pro majitele peněženky neexistují žádná omezení.

Těžba krypto měny - co to je

Proces, jímž se krypto měna těží, se liší od zlata nebo uhlí. Těžba začíná montáží farmy. Pro splnění tohoto úkolu se používá základní deska běžného PC počítače, server nebo výkonnější zdroj napájení, pevný disk, monitor a několik výkonných grafických karet s přídavným chlazením. Rychlost, množství, výpočetní výkon grafických karet určí těžební kapacitu farmy. Nainstalujte specializovaný důlní program, spusťte jej, vyberte fond a vidličku, spusťte skutečnou těžbu.

Jak vytěžit elektronické peníze

V první fázi těžby se volí vidlice nebo typ krypto měny, například synchronizace kryptokontroly. Kritéria výběru jsou:

 • ziskovost - ziskovost reprodukce ve srovnání s náklady;
 • likvidita na trhu - schopnost rychle a ziskově prodávat na burze nebo výměně;
 • Komplexnost šifrovacího algoritmu klade nároky na hardware farmy.

Další etapou je výběr bazénu, registrace v něm pracujících - důlních počítačů. Důležitou vlastností fondu je jeho provize nebo podíl ceny bloku, který dostanete. Další je volba horníka - program těžebních mincí:

 • cudaminer - pro těžbu na grafických kartách Nvidia (GPU);
 • cgminer - pro těžbu na grafických kartách ATI (GPU);
 • pooler cpu miner (minerd) - pro těžbu na procesorech (CPU).

Pro zahájení těžby je nutné provést řadu jednoduchých operací, jejichž typ a pořadí závisí na zvoleném horníkovi. Konečná fáze bude vyžadovat výstup krypty. K tomu se peněženka stáhne z místa vidlice a výdělky z krypto měny se na ní zobrazí za účelem dalšího prodeje na burze nebo výměně. Příjmy lidí, kteří produkují vidlice, závisí na využití výpočetního výkonu grafických karet, na síle počítačů a na správném výběru počátečních podmínek.

Kurzy měnových kurzů

Jméno

Datum vytvoření, rok

Kapitalizace, USD Spojené státy

Kurz do Dol. Spojené státy

dne 21. července 2022-2023

1

Bitcoin BTC

2009

44, 980, 424, 884 USD

2, 732, 57000000 $

2

Ethereum ETH

30. července 2022-2023

$ 20, 869, 418, 048

223, 32976857

3

Zvlnění XRP

2012

$ 7, 179, 845, 361

$ 0.18750549

4

Litecoin LTC

2011

2 369 813 791 USD

$ 45.48653984

5

Ethereum Classic ETC

30. července 2022-2023

1 487 364 619 USD

$ 15.86224051

6

Dash DASH

2015

1 446 589 161 USD

194, 44401059 USD

7

Nem xem

2015

1 288 004 336 Kč

$ 0.14311159

8

Iota miota

2016

820 261 622 USD

0, 295, 10800 dolarů

9

Monero xmr

2014

607 370 886 $

$ 40, 99578266

10

Stratis STRAT

2016

569 230 948 USD

$ 5, 78064373

11

EOS EOS

2017

421 619 310 EUR

1, 82894000 USD

Výhody a nevýhody

Výhody kryptografických peněz jsou:

 • příjmy nepřetržitě dostupné všem;
 • nízké transakční poplatky;
 • žádné zdanění;
 • využití krypty k úhradě zboží, vypořádání se zákazníky různých zemí;
 • Způsoby, jak provádět kryptografické měny, jsou dostupné všem.

Mezi nevýhody patří:

 • nedostatek regulátorů výstupu a obratu - klient je vinen chybami;
 • neschopnost vrátit chybnou platbu;
 • existují rizika krachobirgového bankrotu;
 • Všechny krypto-měny mají vysokou volatilitu.

Jak vydělat peníze na kryptografii

Příjmy z krypto-měn existují několika způsoby:

 • důlní kryptokapitola, v níž příjem závisí na kapacitě zařízení zemědělských podniků;
 • jejich využití jako ziskového investičního objektu;
 • obchodování na kryptogramech - speciální služby pro prodej.

Investice

Rostoucí náklady předků všech krypt ukázaly svůj slib jako objekt akumulace a investic. Průměrný růst hlavní krypto měny v první polovině roku 2022-2023 činil 800%. Taková ziskovost se nemůže pochlubit většinou investičních programů s vysokým výnosem. Pro horníky se doporučuje ponechat 50% příjmů v kryptě. S růstem tržní hodnoty se rentabilita těžby několikrát zvyšuje. Toto pravidlo zvyšuje efektivitu celého procesu.

Cryptocurrency obchodování

Vydělávat peníze na vidlicích používaly tradiční způsob obchodování. Chcete-li to provést, musíte se zaregistrovat na šifrovací výměně. Například se navrhuje zvážit výměnu yobit.net. Při registraci klient vytvoří peněženky v rublech, dolarech a ve všech kryptách, na kterých se provádí výměna. Klient doplňuje účet v peněžních jednotkách. Pak vytvoří požadavek na nákup bitcoinů - označuje požadovanou kupní cenu, výši transakce. Když je člen burzy - prodávající bitcoinů ve výši, kterou určíte, dojde k transakci. Dále se bitcoiny mění na libovolnou vidlici.

Video

Kategorie: