Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

S porážkou nehtové ploténky s houbou člověk pociťuje vnitřní nepohodlí, komplex méněcennosti. Nehty se zbarví do žlutě, odlupují se, a proto je porušena jejich strukturální integrita. Pro obnovení zdraví nehtových destiček se doporučuje použít lék Fukortsin s antimykotickými, sušícími a baktericidními vlastnostmi.

Složení a účinek léčiva

Fukortsinovým roztokem je kombinovaný léčivý přípravek, účinný v boji proti plísňové infekci různých lokalizací, mechanického poškození integumentu. Kapalný lék jednotné konzistence červené barvy má ostrý, specifický pach fenolu. Po kontaktu s pokožkou (po pečlivém ošetření zaměření patologie) zanechává červené skvrny, které se obtížně čistí vodou.

Mezi lékařské indikace patří nejen nehtové houby, ale také trhliny, úlomky, řezy, rány, eroze, mikrotrhliny, odřeniny různých etiologií. Náklady na lék je 50-100 rublů. Uvedené léky je možné zakoupit v každé lékárně nebo za slevu na objednávku přes internet. Terapeutický účinek nehtové houby je zajištěn účinnými látkami Fucorcinu a jejich interakcí:

Složení

Farmakologické vlastnosti

aceton

účinně desinfikuje, schne a hojí zraněnou pokožku

resorcinol

mající keratolytické vlastnosti, zabraňuje šíření patogenní infekce, stimuluje regeneraci buněk

kyselina boritá

je silným antiseptikem, produktivně ničí houby různého původu

fenol

má baktericidní, dezinfekční, sušící vlastnosti, suší ránu, urychluje regeneraci tkání

purpurová

přírodní barvivo, které dodává roztoku tmavě červený odstín

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

Aplikace pro nehtové houby

Přípravek Fukortsin je určen k externímu použití. Používejte tento lék samostatně nebo jako součást komplexní terapie. Ve druhém případě hovoříme o komplikovaných klinických obrazech, ve kterých není vyloučen vstup sekundární infekce. Aby terapeutická sloučenina Fukortsin pronikla hluboko do nehtové ploténky, musí být připravena na nadcházející léčbu. Posloupnost akcí pacienta:

 1. První věc, kterou potřebujete, abyste zkrátili nehty nebo nehty na nohou, zatímco maximální délka řezu.
 2. Spusťte koupel na ruce nebo nohy (v závislosti na lokalizaci patologie) s antiseptickým účinkem. Doporučuje se přidávat do vody léčivé byliny, mořskou sůl, mýdlo na prádlo.
 3. Před použitím Fukortsina nehty je třeba podat k léku dostat se do hluboké vrstvy, urychlit hojení a obnovu nehtové desky.

Nehty postižené houbou jsou připraveny k léčbě místním antiseptikem. Vzhledem k absenci lékařských kontraindikací je nutné užívat přípravek Fukortsin následujícím způsobem:

 1. Pomocí speciálního aplikátoru, který je umístěn pod víkem skleněné láhve, nebo pomocí bavlněného tampónu, jemně rozdělte léčivou tekutinu bohaté červené barvy po celé délce nehtu.
 2. Vzhledem k tomu, že roztok mění tón pleti, je důležité, aby nedošlo k ovlivnění okolní zdravé tkáně během zpracování.
 3. Lék by se neměl dostat do očí a sliznic, protože takový kontakt vede k okamžitému popálení. Pokud k tomu dojde, je nutné místo patologie důkladně propláchnout tekoucí vodou.
 4. V počátečním stádiu vývoje plísně je nutná léčba platinové platiny s léčivem dvakrát denně, ve složitých klinických případech až čtyřikrát denně před nástupem pozitivní dynamiky.
 5. Průběh léčby je 4 týdny, ale na individuální doporučení dermatologa nebo mykologa lze prodloužit na dobu neurčitou.
 6. Současně s léčbou nehtů Fukorzinem může ošetřující lékař předepsat léčbu perorálními antimykotiky.
 7. Při použití roztoku se Fukortsin nedoporučuje ředit vodou, pouze koncentrujte.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Léčivo Fukortsin z nehtové houby se doporučuje pro použití nejen pro všechny pacienty podle indikací. Je zakázáno používat určené řešení pro:

 • náchylnost k alergickým reakcím;
 • těhotenství, kojení;
 • chronická dermatóza;
 • přecitlivělost organismu na léčivé látky Fucorcin;
 • opatrnost: v dětství.

Existují případy, kdy takový farmaceutický předpis pro nehtovou houbu, i když je aplikován externě, způsobuje nepříjemné vedlejší účinky u pacienta. Možné stížnosti pacienta popsané v návodu:

 • skoky krevního tlaku (symptomy hypertenze);
 • tachykardie;
 • závratě;
 • nevolnost;
 • obecná slabost;
 • lokální alergické reakce: kožní vyrážka, kopřivka, svědění a otok epidermis, pálení po aplikaci terapeutické kompozice.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: