Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Sklenice červeného zrna není levné gastronomické potěšení, tolik lidí si produkt občas koupí a uloží na slavnostní stůl. Tato delikatesa vyžaduje nejen dovednou prezentaci, ale i správné skladování. Pojďme přijít na to, jak skladovat červený kaviár doma, aby neztratil svou speciální chuť a dobré vlastnosti pro tělo. Jak dlouho výrobek zůstává v originálním obalu čerstvý, co s ním po otevření plechovky dělat?

Metody skladování

Je známo, že je nemožné nechat tuto rozmarnou misku otevřenou na talíři, je nutné ji zakrýt a chránit před větráním a jak si výrobek nechat koupit pro budoucí použití? Podívejme se, jaké jsou způsoby domácího skladování této jemné delikatesy. Zjistíme, zda je možné potraviny zmrazit, kolik červeného kaviáru je uloženo v chladničce, jak zpracovat nádobu tak, aby se produkt nepokazil déle.

V lednici

Jak skladovat červený granulovaný kaviár na polici chladničky? Pokud není odstraněn z výrobního balení, je třeba se zaměřit na podmínky, které jsou uvedeny na štítku. Pokud jste otevřeli sklenici nebo zakoupili tuto vynikající pochoutku podle hmotnosti, budete muset rozložit obsah nádoby do skleněných nádob a skladovat je déle než jeden týden. Současně je nutné používat pouze čisté a suché plechovky, které musí být těsně uzavřeny.

V mrazáku

Zmrazit zrnitou pochoutku je žádoucí pouze tehdy, je-li to naprosto nezbytné. Tento způsob skladování zaručuje, že produkt nebude poškozen, ale bude měnit konzistenci kaviárové hmoty. Jak skladovat zrnitý červený kaviár zmrazený? Aby se kulatá elastická jádra nestala více podobnou kaši, zmrazte je, rozložte je do suchých nádob, které můžete zevnitř namazat rostlinným olejem. Některé hostesky rozkládají delikatesu v malých sáčcích s olejem a úspěšně ji uchovávají několik měsíců.

V plastové nádobě

Nádoby z polymerních materiálů jsou velmi vhodné pro skladování tohoto rozmarného a delikátního výrobku. Zvláštní podmínky s tímto způsobem balení nejsou poskytnuty. Nádoba musí být čistá, suchá, naolejovaná nebo ošetřená silným fyziologickým roztokem. Po naplnění kontejnerů položte na horní stranu naolejovaný papírový list nebo kryt pevným víkem. Hlavní věc - blokovat přístup vzduchu do vajec.

V plechovce

Skladování nebalených plechovek s vynikajícím jídlem nevyvolá žádné problémy. Jednoduše položte výrobek na polici chladničky a nechte ho tam, dokud nebude požadovaný okamžik (uchování trvanlivosti!). Pokud jste otevřeli kovovou nádobu, nemůžete tam nechat křehká vejce, jinak budou mít nepříjemnou chuť a oxidační proces přispěje k předčasnému poškození výrobku. Lahvičku přeneste do skleněné mísy a použijte během následujících tří dnů. Pro delší údržbu lépe zmrazte.

Podmínky uchovávání kaviáru

Všechny druhy kaviáru jsou potraviny podléhající rychlé zkáze. Podmínky skladování a zpracování ovlivňují trvanlivost:

  • rychlost dezinfekce po rybolovu;
  • podmínky zpracování surovin a konzervace (balení v nádobách);
  • hygienické podmínky obrobku;
  • dodržení teplotních norem.

Důležitým faktorem je přítomnost konzervačních látek. Domácí výrobci jsou často omezeni na bezpečné kyseliny, které produkt nefermentují, používají jako konzervační látky rostlinné oleje. Zahraniční dodavatelé se řídí svými nejmodernějšími standardy a perspektivou dlouhodobé přepravy lahůdek, proto jejich výrobky obsahují více konzervačních látek a jsou skladovány déle.

Optimální skladovací teplota

Co je dobrým kaviárem kromě velkého množství bílkovin? Bohatý soubor aminokyselin, které jsou zničeny teplem a hlubokým zmrazením, takže je nutné skladovat výrobek při příjemné teplotě pro tyto látky. Optimální režim je rozpoznán od tří do osmi stupňů mrazu. V chladničce se udržuje v rozmezí od mínus tři do nuly, v mrazáku - od 12 do 20. V takových podmínkách, pro dlouhodobé skladování (až jeden rok), je lepší zmrazit červený kaviár, a pokud ho uchováváte v chladničce, ne déle než jeden měsíc v uzavřené nádobě, blíže k stěny mrazničky.

Doba trvanlivosti kaviáru

Továrna granulovaná, připravená v souladu s výše uvedenými podmínkami, uvolněna ve vysoce kvalitních uzavřených nádobách, skladována po dobu přibližně jednoho roku. Vážený produkt toto období je 4-6 měsíců. Jemné jídlo se během této doby nepokazí, pokud je skladováno v optimálních podmínkách: při teplotě uvedené na obalu, nejdéle však po dobu stanovenou výrobcem.

Jak skladovat otevřený červený kaviár

Pokud jste rozbalili vzduchotěsnou nádobu nebo zakoupili pochoutku podle hmotnosti, nezapomeňte ji umístit do malých skleněných nádob (plochých desek) a pevně zavřít víčkem nebo utáhnout lepící fólií. Některé ženy v domácnosti, aby chránily obilí před vysycháním a navíc „uchovávaly“ je, nalijte ho na vrchol tenkou vrstvou sterilizovaného rostlinného oleje.

Další možností, jak prodloužit trvanlivost, je strmý fyziologický roztok. Opláchněte nádobu touto kapalinou, nechte ji uschnout a vložte do ní zrnitý kaviár. Pomáhá chránit produkt a led, který je umístěn na nádobě s vejci, a pokud se rozhodnete zmrazit tuto jemnou pochoutku, měla by být zabalena v jednorázových porcích, po rozmrazení je žádoucí je okamžitě použít.

Video: jak udržet červený kaviár doma

Chcete vědět, jaké konzervační látky se používají v průmyslové výrobě této pochoutky a jak uchovávat kaviár doma? Podívejte se na video s komentáři technologa. Dozvíte se, co nelze udělat kategoricky, zda je možné zmrazit červený kaviár, jaké podmínky dodržovat, aby nedošlo k poškození kvality tohoto užitečného produktu, jak si ho vybrat a koupit.

Přečtěte si, jak si můžete na vlastní pěst vybírat pstruhy.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: