Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Léčivé vlastnosti kořenů kozlíku jsou známy již od starověku. Léčitelé starověkého Řecka věřili, že tato bylina může nejen uklidnit, ale také vyčistit mysl. Použití valeriánu, vyrobené na základě léčivého kořene, není v těchto dnech o nic méně populární. Ale nezapomeňte, že je to léčivo. Jak vzít valerian tak, aby nedošlo k poškození vašeho těla? Informace o dávkách, indikacích a kontraindikacích naleznete v článku.

Návod k použití

Valeryanka v tabletách a kapkách má podobný multilaterální účinek na tělo - jemně snižuje excitabilitu centrálního nervového systému, rozšiřuje koronární cévy, zatímco zpomaluje srdeční rytmus, usnadňuje nástup klidného spánku. Tento farmakologický účinek valeriálního extraktu je dosažen díky složení přípravku: organické kyseliny, esenciální gumy, kyselina valerová. Společně mohou zvýšit účinky antispasmodik a sedativních léků.

Indikace

Valeriánské tablety jsou častěji vyžadovány pro hysterické nervové podmínky. Pro bolesti hlavy, které jsou podobné příznaky migrény, poruchy spánku, drobné abnormality v kardiovaskulárním systému a zažívacím traktu, když potřebujete zmírnit křeč, dlouhá cesta užívání valeriánu v tabletách a tinktuře pomůže. Extrakt Valeriana hraje pozitivní roli v životě ženy v různých fázích: během PMS, během nástupu menopauzy a během porodu.

Dávkování

Na základě údajů o farmakokinetice, která zkoumá chování léčiva na molekulární úrovni, při požití, po dlouhém použití valeriánu, začíná působit jako nezávislé terapeutické léčivo, a nikoli pouze jako pomocné léčivo. Různé dávky a doba podávání mají na tělo výrazný účinek. Infuze, odvarů oddenků valeriánu mají silnější účinek. V případě předávkování dochází k nadměrné stimulaci, strnulosti, nevolnosti, zvracení. Podívejte se, jak vzít valerian v tekuté formě nebo tablety.

Prášky

K dispozici valeriány v tabletkách malé velikosti, potažené žlutou nebo hnědou. Díky pohodlnému balení můžete lék nosit s sebou. Kromě kořenů valeriánu obsahuje kompozice uhličitan hořečnatý, želatinu, bramborový škrob. Prodej valeriánu v lékárnách se provádí bez lékařského předpisu. V případě menších nervových poruch, poruch spánku, před obtížným emocionálním dnem, by měl dospělý užívat pilulky třikrát denně po dobu 1-2 kusů. Pro akumulaci v těle sedativ lze kurz prodloužit o týden nebo o něco více.

Kapky

Použití valeriánu v kapkách je nejvhodnější v domácích nebo stacionárních podmínkách. Valeriánská tinktura se užívá orálně, průměrná jednorázová dávka umožňuje dospělým vypít 15-30 kapek denně. Pro stabilní sedativní účinek, zmírnění křečí, kapky se opijí přidáním malého množství vody před jídlem tři, čtyřikrát denně. Pro závažnější zdravotní problémy lékař předepíše dávku valeriánu individuálně.

Kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že kozlík má rostlinný základ, aniž byste se poradili s lékařem, neměli byste se sami léčit. Existuje celá řada kontraindikací, a to i pro zdánlivě neškodný lék jako valeriánský extrakt. Pozorně si přečtěte seznam varování. Pokud máte i sebemenší pochybnosti o užívání výtažku Valerian - neohrožujte své zdraví, vyhledejte radu u lékaře. Kontraindikace:

 • děti, jejichž věk nedosáhl tří let;
 • těhotenství prvního trimestru;
 • individuální intolerance na fruktózu;
 • nesnášenlivost alespoň jedné ze složek, které jsou součástí alergických reakcí na ni.

Vedlejší účinky

Při pravidelném používání valeriánu dochází ke zpomalení rychlosti odezvy. Proto, lidé spojené s prací mechanismů, kde potřebujete rychlou reakci, řízení, musíte být velmi opatrní při užívání léků valerian. Pokud není možné léčbu přerušit, měli byste informovat zaměstnance nebo členy rodiny o možných negativních důsledcích v důsledku relaxačního účinku po užití valeriánu.

Jak užívat během těhotenství a gv

Valeryanka během těhotenství, předepsaný lékařem - široce používaná praxe. Během hormonální úpravy těla cítí matka nastávající úzkost, úzkost, která může vést ke ztrátě spánku, poruchám srdečního rytmu (tachykardii) a křečím žaludku nebo dělohy. Po zvážení všech stran výhod a nevýhod výhod používání valeriánu, lékař učiní rozhodnutí a doporučí, zda je droga užívána, aby nedošlo k poškození dítěte v děloze.

Počínaje čtvrtým měsícem těhotenství lékař zvažuje možnost předepsání tinktury nebo valeriánských tablet, aby zmírnil tón dělohy, což může vést k předčasným stahům a ztrátám dítěte. Pozdní toxikóza není pro ženy o nic méně bolestivá než v raných stadiích. Odstraňte křeč žaludku pomůže Valerian tablety. Kapky jsou považovány za bezpečnější pro konzumaci, jsou předepsány třikrát denně po dobu jednoho kusu po dobu ne delší než dva týdny v řadě.

Často, po narození dítěte, obavy nejen nezmizí, ale také zvýšit. Valerián kojící matky je doporučován gynekologem pod dohledem pediatra, který bude sledovat změny v reakci dítěte na kojení. Během laktace se extrakt z valeriánu s mlékem dostává do těla dítěte. Valeryanka s kojením může pomoci mámě, ale poškodit dítě. Pokud se dítě stalo letargickým, saje prsa špatně, spí příliš dlouho, použití valeriánu v extraktu po vyšetření pediatra by mělo být zastaveno.

Je možné dětem dát valeriána

Bez zjevného důvodu je nemožné dávat dětem děti valeriánské, jen proto, že rodiče chtějí, aby se dítě chovalo klidněji. Děti mladší než tři nebo čtyři roky by neměly používat valeriánský extrakt v žádné formě. Jmenování dětského valeriána by mělo být odůvodněno přesvědčivými důvody. Pediatr nemůže předepisovat přípravek Valerian extrakční medicínu, aniž by věděl o historii vývoje dítěte. Ve výjimečných případech předepsané valerijské tablety:

 • věk 3-7 let - 1 tableta třikrát denně;
 • Od 7 let a starší - dávkování pro dospělé 1-2 tablety.

Kolik můžete pít

Užívání tablet valeriánského extraktu je šetrnější způsob, jak zmírnit nervový systém napětí nebo křeče. Dlouhodobé užívání valeriánu však může vést k hromadění látek, které jsou složkami. Průběh léčby přípravkem valeriánského extraktu závisí na individualitě pacienta, diagnóze a předpisu lékaře. Průměrná předepsaná doba pro užívání valeriánu by neměla překročit jeden měsíc nebo méně, pokud očekávaný účinek léku přišel dříve.

Při použití čerstvých odvarů kořene v neomezeném množství existuje předávkování valeriány. Nekontrolovaný příjem valeriálního extraktu, nezávisle na délce trvání nebo dávkování, poškodí tělo. Když se hromadí v krvi a tkáních nadbytečných látek, které tvoří lék valeriánu, jsou pozorovány následující příznaky:

 • zvýšená ospalost;
 • obecná slabost;
 • letargie svalové tkáně;
 • inhiboval myšlení a reakci;
 • závratě;
 • arytmie;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • snížená ostrost zraku, sluch;
 • nevolnost;
 • střevní porucha.

Video o valeriánském extraktu

Užitečné informace o valeriánu, které se naučíte sledováním videí, budou užitečné v jakékoli fázi života, a to jak pro sebe, tak pro pomoc lidem kolem vás. Neškodná rostlina valeriánu, jejíž extrakt se používá k léčebným účelům, může nejen pomoci, ale také mít škodlivý účinek. Pečlivě si přečtěte seznam vlastností valeriánu, indikace pro jeho použití, doporučené dávkování tablet a alkoholické tinktury, které zvyšují a urychlují dobu vystavení léčiva tělu.

Jak se vyhnout hypertenzní krizi v důsledku ostrého, krátkodobého skoku krevního tlaku, s pomocí prostředků, které mají uklidňující účinek na nervový systém - poučte se z druhého přiloženého videa. Doporučení pro uklidňující infuze a pilulky budou užitečná pro každého, protože vysoký krevní tlak je mezi obyvatelstvem velmi rozšířený.

Tinktura

Se zvýšeným tlakem

Recenze o použití valeriánu

Oleg, 52 let: Poučil se ze své vlastní zkušenosti, že valerian mohl nejen pomoci, ale téměř i život. Práce jako speditér byla vždy spojena se zvýšenou nervozitou. Rozhodl jsem se na chvíli pít valeriánské tablety, protože tinktura obsahuje alkohol. Po tři dny jsem se cítila dobře, byla jsem klidná, vyvážená, až jsem skoro zemřela, ztratila jsem stráž a vyrazila na silnici. Nehoda mě stála moje zdraví. Doporučuji, abyste nebrali piloty!

Alexandra, 28 let: První těhotenství bylo podle lékařských standardů pozdě, ve věku 27 let, proto obtížné. Protože mě lékaři udržovali v neustálé kontrole nad svým zdravotním stavem, byl jsem ještě nervóznější. Slzy, vzteky se mi staly běžnými. Použití obyčejného valeriána, který gynekolog předepisoval během druhého trimestru, mi nejen usnadnilo život, ale i vnitřní změny. Měl jsem nevolnost, snížil jsem děložní tón. Hrozba potratu uplynula díky práskům valeriánu.

Svetlana, 37 let: Až donedávna nevěděla, že hypertenze je tak "mladší". V mém věku jsem již zažil krizi, která byla způsobena neustálým nervovým napětím v práci a každodenním životě, poruchami, nedostatkem spánku. Kromě hlavní léčby, lékař v nemocnici předepsal valeriánské kapky. Zpočátku jsem byl touto kombinací překvapen, ale jak se později ukázalo, valeriánský extrakt nejen zklidňuje nervy, ale má také blahodárný účinek na oběhový systém, zmírňuje vazospazmus a zvyšuje účinek léků, které stabilizují tlak. Takový nenápadný pomocník je valeriánský.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: