Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Téměř každý člověk s určitou frekvencí dnes užívá alkohol, ale o nebezpečích těchto nápojů málokdy vážně myslí. Před použitím alkoholu je důležité vědět, jaké jsou stupně intoxikace, jejich příznaky, stadia změn vědomí, stav osoby po pití a možnost klinických případů po pití. To bude určovat vaše opatření a udržovat zdraví.

Co je to alkoholická intoxikace?

Jedná se o podmínku, která je výsledkem psychoaktivního účinku alkoholických nápojů. Během příjmu alkoholu dochází ke změnám v psychické a fyzické aktivitě jedince, jejím chování. Tento stav často vede k různým poruchám chování, zdravotním problémům: ztrátě kognitivních funkcí, onemocněním vnitřních orgánů.

Existují různé stupně jednoduché alkoholové intoxikace podle množství konzumovaného ethanolu a účinku vyvolaného na organismus. Záleží na váze osoby, na jejím zdravotním stavu, na množství potravy, kterou konzumujete, na síle nápoje. Existují i jiné faktory - například ve stavu extrémní únavy způsobuje i malé množství alkoholu těžké intoxikace. Každá etapa je charakterizována charakteristickými znaky změn v řeči, reakci a vnímání okolního světa.

Jak dochází k intoxikaci

Mechanismus procesu intoxikace je velmi jednoduchý. V normálním stavu jsou červené krvinky pokryty vrstvou maziva, elektrifikující během tření v cévách. Po pití etanolu žaludkem vstoupí do krevního oběhu, tato vrstva se odstraní a buňky se k sobě přilepí. Nepravidelné sraženiny se tvoří ze stovek červených krvinek a začnou blokovat arterioly. Kyslíková cirkulace se snižuje, dochází k hypoxii, krev proudí slabě do mozku.

Proces kyslíkového hladovění mozku je vnímán tělem jako euforie, pocit svobody. Během této doby se části mozku stanou znecitlivěny a pak vymřou. Souběžně s tím působí i vnitřní orgány. Produkce krevních destiček, bílých a červených krvinek je zničena v krvi. Lidské cévy jsou naplněny předčasnými sklerotickými změnami. Vážně zasáhne alkohol na slinivku břišní, žaludek.

Stav intoxikace

Mírné dávky alkoholu snižují duševní stres, mohou zlepšovat náladu, vytvářet iluzi svobody, euforii. Se zvýšením dávky ethanolu však dochází ke ztrátě vlastní kontroly. Tento stav se vyznačuje vzrušením, které vede ke zvýšené agresi, silnému pocitu deprese. Ve stavu intoxikace je osoba náchylná k páchání antisociálních činů. Existuje několik možností lidského chování v závislosti na psychickém stavu.

Atypická intoxikace je charakteristická pro nevyvážené, emocionální jedince, kteří mají jakékoliv problémy. To se děje s duševními poruchami, psychózou, neurologickými poruchami. Například stres může vést k dysforické intoxikaci, během které se člověk cítí nepřátelský ke všemu kolem sebe, hněvu, nelibosti. Takový stav je jako reverzní mince euforie po pití alkoholu. Člověk může mít krutý intenzivní vliv, známky deprese, stává se agresivním.

Patologická intoxikace - výsledek dlouhodobého užívání alkoholu. Po malém množství konzumovaného alkoholu se chování zcela změní, objeví se agrese, mohou začít halucinace a spontánní nesmysly. Člověk nemůže jednoduše vnímat svět kolem sebe, jinak bude vnímání zkreslené. Všechny tyto změny ve vědomí jsou spojeny s duševními problémy, které jsou katalyzovány produkty obsahujícími alkohol.

Stupeň intoxikace v ppm - tabulka

Dnes existuje schválený systém pro měření množství ethanolu v lidské krvi. Je definován v tzv. Ppm. Tato hodnota udává obsah látky v gramech na 1 litr. To znamená, že 0, 2 ppm je 0, 02% alkoholu na litr krve. V závislosti na množství ppm se mění stav pijáka, dochází k vnitřním orgánům s různým stupněm poškození. Opilost v ppm je určena speciálními zařízeními. Více než 5 ppm je považováno za kritickou dávku pro tělo. Níže je uvedena tabulka míry intoxikace v ppm:

Stupně intoxikace

Obsah alkoholu v krvi (ppm)

Příznaky

Snadné

0, 5-1, 5

Převaha psychotropních účinků (agitace, euforie)

Průměr

1, 5-2, 5

Reakce na psychotropní a toxické účinky (výkyvy nálady, impulsivita)

Těžké

2.5 a výše

Tělo je zcela pod vlivem toxických účinků alkoholu (centrální nervový systém je v depresi)

Příznaky intoxikace alkoholem

Po pití alkoholu dochází u člověka k mnoha fyzickým a psychoemotivním procesům. Jedná se o změnu chování, vnitřního stavu, postojů k ostatním a aktuálním událostem. Jak se asimiluje ethanol, mění se stav člověka - od mírné euforie a vnitřního komfortu až po agresivní a depresivní stavy. Etapy intoxikace a jejich příznaky byly dlouho studovány a klasifikovány. Problematika léčby, odstranění pacientů z intoxikace je řešena narkology.

Mírný stupeň

Existují tři stupně intoxikace. První z nich, mírná intoxikace, je první. Po pití alkoholu prožívá člověk pocit euforie, pocitu pohody, relaxace. Prakticky všechno okolní začíná přinášet radost, myšlení se zrychluje. Emoční pozadí se stává proměnlivým - maličká událost může proměnit zábavu v urážku a naopak.

První známky mírné intoxikace alkoholem jsou oživení mimiky, uvolnění gest. Zároveň si opilec sám tyto změny nevšimne. Objeví se zábavné, uvolněné, lehké. Osobnost se stává komunikativnější a otevřená vnějšímu světu, který je v kontaktu se společností. Z fyzických příznaků vyzařování bušení srdce, zvýšené chuti k jídlu a někdy i sexuální aktivity.

Průměrný stupeň

Médium je výsledkem toxických a psychotropních účinků ethanolu. Tohoto stavu je dosaženo s obsahem 1, 5-2, 5 ppm. Ten, kdo ho používá, mění řeč, stává se pro něj obtížnější vybrat si slova, zhorší se koordinace pohybů. Zvýšená koncentrace alkoholu zvyšuje sebeúctu, snižuje kritický postoj člověka vůči sobě, jeho chování se stává impulzivním a nedostatečným a dochází k duševnímu vzrušení.

Pro takový stav jsou typické náhlé výkyvy nálady - během několika minut lze relaxaci a vstřícnost nahradit agresí. Je zvláštní, že opilec zvedne hlas, několikrát opakuje stejné fráze, váhá. Dále, řeč se stane fuzzy, chůze - nejistý, objeví se ataxie. Opilec se může stát agresivním nebo ponurým. V poslední fázi je úplná ztráta reference.

Těžká intoxikace alkoholem

Těžká otrava alkoholem je důsledkem toxických účinků ethanolu. Existuje silný útlak centrálního nervového systému. Závažnost otravy alkoholem se projevuje, když je obsah 2, 5 ppm a vyšší. V tomto stavu, často porušení dýchání, snížení krevního tlaku. Někdy je nutný urgentní lékařský zákrok. Symptomy v tomto případě jsou určeny jednoduše.

Také zneužívání "paliva" vede k poruše regulace teploty v těle. Proto v chladném období riskují konzumenti omrzliny končetin. Stojí za to vyhnout se zneužívání u lidí s akutním srdečním selháním, vegetativně-cévní dystonií, žaludečním vředem a dalšími zřejmě nebezpečnými onemocněními.

Hladina alkoholu v krvi vyšší než 5 ppm povede k intoxikaci alkoholu, může vyvolat nevratné změny v mozku, výsledkem je alkoholické kóma a smrt. Časté příznaky těžké intoxikace alkoholem jsou ztráta referenčního bodu ve vesmíru, nedobrovolné močení a výkaly. Příštích několik dní během odchodu ze stavu intoxikace je pozorován pokles výkonnosti, amnézie. Často to vede k rozvoji chronického alkoholismu, smrti.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: