Podle statistik, banky s konzervovanými okurkami explodují mnohem častěji než s rajčaty. To je vysvětleno zvláštností ve struktuře ovoce okurky. Aby se předešlo takovým problémům se zákrutem na zimu, je nutné pečlivě připravit ingredience a samotnou nádobu, aby se vytvořily konzervované potraviny.

Proč obracet konzervy v konzervách

Dokonce i začínající ženy v domácnosti, poté, co daly zeleninu do sklenic, potřebné koření, zaplavily je vodou a vyvalily je, otočily nádoby. Někteří to dělají, přijímají zkušenosti maminek a babiček, jiní - čtou o potřebě receptů na konzervování. Proč taková akce, mnozí si to neuvědomují. Inverze plechovek po seamingu je vysvětlena z následujících důvodů:

 • Zkontrolujte těsnost. Uvedení kontejneru se zeleninou nebo bobulemi vzhůru nohama, můžete vidět, zda kapalina uniká pod krytem. To je velmi důležité, protože dobře uzavřené produkty nebudou kazit, bakterie neproniknou do nich.
 • Sterilizace horních částí nádoby. Převrácení nádoby horkou tekutinou uvnitř pomůže ohřát a dezinfikovat nejen dno, ale také hrdlo nádoby.

Proč jsou banky zabalené

V technologii vaření konzervované okurky, to je psáno, že po otočení, banky by měly být zabaleny. Pokud jde o otázku, proč se to dělá, existuje několik názorů:

 • Konzervace náhradních sterilizací. Nádoba chladí déle, více času je ošetřeno teplem. To znamená, že se získá intenzivnější dezinfekční proces.
 • Produkty jsou chutnější. To je věřil, že s takovou chvění, budou okurky infúzi sebe, budou lépe nasycené s marinádou a dostane bohatší a chutnější chuť.
 • Zajistí banky. Další vysvětlení je, že pomalé chlazení zachovává integritu skla. Může prasknout, pokud po sterilizaci a vylití vroucí vody ihned nádobu položte na studený povrch.

Proč okurky banky zakalují a vybuchují

Solení nebo moření okurky, každá hospodyňka se obává, že banky explodují, a jejich obsah poroste, bude nepříjemný zápach. Tyto incidenty se často vyskytují. Důvod, proč banky s konzervovanými okurkami explodují, může být způsoben různými podmínkami, které jsou založeny na nedbalosti vaření nebo na nekvalitních nádobách, kde byla konzervace umístěna. Abyste se vyhnuli neštěstí a nemuseli všechno znovu opakovat, musíte pečlivě dodržovat recept a dodržovat bezpečnostní opatření při výběru nádob.

Vzduch vstupující do okurky

Před pokládkou okurky, je třeba vybrat. Pro polotovary vhodné malé, silné a čerstvé ovoce bez dutin uvnitř. To je důležité pravidlo, protože vzduch a bakterie se hromadí ve velkých okurkách. Mikroorganismy, které bývají zamořené se zeleninou, pokračují ve své činnosti, emitují plyny. Objemy plynných látek a vzduchu, které se uvolňují z dutin okurky, expandují, postupně se plní nádobu. Jako výsledek, loď exploduje. Aby se tomu zabránilo, zkušené ženy v domácnosti doporučují namáčení okurek několik hodin.

Porušení technologie vaření

Při šití okurek pro skladování pod železnými víčky, v žádném případě nelze narušit pořadí a technologii vaření konzervovaných potravin. Je důležité důkladně opláchnout okurky a všechny koření, které jsou nezbytné pro moření. V opačném případě budou spolu s kontaminací mikroby spadat do nádoby, která může během několika minut způsobit, že okurky budou vybuchnout. Důkladné mytí je nezbytné k odhalení listů potřebných rostlin, koprových deštníků a česneku.

Špatná příprava plechovek pro konzervování

Běžným důvodem, proč banky s nakládanými okurkami explodují, je špatná příprava balení. Tento faktor může ovlivnit bezpečnost domácích výrobků ve 2 případech:

 • S nesprávnou sterilizací. Sterilizujte sklenice nad párou a víko ve vroucí vodě potřebuje tolik času, kolik je stanoveno v receptu. Není nutné tuto dobu zkracovat, je lepší ji trochu zvýšit, protože nedostatečná léčba může zanechat mnoho mikroorganismů naživu. Po napařování plechovek musí okamžitě položit ingredience. To by mělo být provedeno co nejrychleji. Měli byste vyhrnout kryty, které byly právě vyjmuty z vroucí vody.
 • Pokud nádoba není dostatečně čistá. Nezapomeňte sledovat čistotu plechovek a jejich integritu. Na krku se hromadí velké množství nečistot, které musí být zcela odstraněny. Horní část musí být kompletní, jinak může dojít k vniknutí vzduchu, což způsobuje kvašení.

Porušení receptu

Důvod, proč banky s okurkami explodují, může být způsoben zanedbáním proporcí popsaných v receptu. Látky, které jsou nezbytné pro bezpečnost okurek v zimě, je třeba dodat, přesně podle receptu. V opačném případě riskujete neočekávanou chuť nebo zahájení procesu kvašení. Vložit ocet, sůl, cukr a kyselinu citrónovou v množství předepsaném receptem, a ne podle vlastního uvážení, aby nedošlo k poškození domácího, neotáčejte.

Jaké odrůdy okurek jsou vhodné pro konzervování

Chcete-li získat vysoce kvalitní okurky z okurek bez možného výbuchu plechovek, musíte správně vybrat odrůdy pro konzervaci. Existují kritéria výběru:

 • Velikost zeleniny. Vyberte si okurky o velikosti 10-12 cm, které jsou vhodně umístěny ve sklenicích, vypadají velmi chutně.
 • Tloušťka odlupování Okurky se silným smirkovým papírem vycházejí křupavější. Identifikace správného ovoce je snadná: zkuste ho propíchnout nehtem. Je-li toto dosaženo obtížně, má pokožka vhodnou hustotu.
 • Barevné hroty. Plody s černými trny jsou vhodné pro solení, moření a vytváření slaných okurek. Tyto odrůdy dokonale projdou okurkou, to dopadá velmi chutné. Zelenina s bílými páteřemi je nejlepší ponechat na saláty.
 • Barva kůže by měla mít tmavý odstín. Označuje vhodnou odrůdu a stupeň zralosti zeleniny. Světlé a žluté odstíny jsou příznaky přezrálých okurek, které mohou mít uvnitř dutiny vzduch, což může vyvolat kvašení. Příliš zralé plody mají velká semena, která nejsou příliš příjemná v konzervované formě.

Mezi odrůdami pro domácí přípravu si můžete vybrat:

 • Jaro - okurky mají dobrou chuť, téměř nikdy hořké;
 • Zasolochny - vyznačuje se vysokým výtěžkem, hroty a hrbolky, má dobré chuťové vlastnosti;
 • Hermann - odrůda má vysoké hlízy a mnoho páteří, dobře se hodí pro polotovary;
 • Gay kluci - plody jsou zelené s bílými pruhy, mají dobrý vkus.

Video: proč konzervované banky explodují

Kategorie: