Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V boji proti roztočům, ničení zemědělských rostlin (hmotnosti pavouků, hroznů a jiných druhů) a při zajišťování ochrany člověka před tímto parazitem mají akaricidy vysokou účinnost. Jejich činnost je zaměřena na zničení samotného hmyzu, jejich vajíček a larv kvůli ochrnutí jedinců a útlaku mechanismu jejich reprodukce.

Druhy akaricidních léků proti klíšťatům

Akaricidní látky ovlivňují tělo parazitů, což způsobuje paralýzu končetin, která zabraňuje pohybu klíště a ulpívání na kůži oběti. Látky založené na látkách (permethrin, alphamethrin nebo diethyltoluamid) postupně ničí nervový systém hmyzu a vedou k jeho smrti. S ohledem na jejich složení jsou akaricidy rozděleny na insectocaricides, acarofungicides a specifické akaricidy. Způsobem požití členovce jsou všechny prostředky rozděleny do následujících typů:

  • fumigace (přes dýchací trakt);
  • střevní (přes trávicí trakt);
  • kontakt (s fyzickým kontaktem).

Ochrana před klíšťaty pomocí akaricidních látek se provádí buď ošetřením území reprodukce parazitů, nebo zpracováním lidského oděvu pro jeho individuální ochranu. Vzhledem k vysoké toxicitě hlavních složek těchto přípravků nemohou být aplikovány přímo na pokožku. Nejvhodnější formou osobních ochranných prostředků je sprej.

Prostředky pro člověka

Akaricidní přípravky z roztočů pro ošetření oděvů se vyrábějí ve formě sprejů nebo aerosolů. Procedura se provádí několik hodin před opuštěním domu, aby textilie měly čas sušit. Doba trvání těchto prostředků je 10 až 14 dní a během této doby nelze namočit a smazat položky ošetřené akaricidy. Účinné akaricidy pro individuální ochranu jsou uvedeny v tabulce:

Jméno Formulář vydání Mechanismus působení Způsob aplikace, doba platnosti Cena, rublů
Gardex (Gardex)Akaricidní aerosolČinidlo na bázi alfa-cipermethrinu paralyzuje klíšťata kontaktemNanášejte na oděv a vybavení několik hodin před použitím. Po 10 dnech by měla být léčba opakována.450-500

Taiga anti-mite

Akaricidní sprejHlavní aktivní složkou akaricidního činidla je alfa-cipermetrin (0, 17%), zbavuje roztoče mobility a vede k jeho smrti.Lék se používá k ošetření oděvů, moskytiér, stříkání se provádí ze vzdálenosti 20-25 cm, opakované zpracování je nutné po 10-15 dnech.100-150

Z roztočů prachu

Pro ochranu proti roztočům je použití akaricidních přípravků kombinováno s pravidelným mokrým čistěním, výměnou podestýlky (polštáře, přikrývky), likvidací starého čalouněného nábytku. Chemická povrchová úprava se provádí následujícími způsoby:

Jméno Formulář vydání Mechanismus působení Způsob použití Cena, rublů

Acaril

Přísada pro praní prádlaÚčinná látka methyl salicylát ničí roztoče, jejich larvová vajíčka během mytíPřidává se spolu s práškem do pračky.2400 (240 ml, určené pro 12 praní)
MilbiolAkaricidní sprejVyrábí se na bázi akaricidních rostlinných složek (netoxických), inhibuje reprodukci klíšťat a vede k její smrti, narušuje metabolické procesy v buňkách parazitů.Nanášení na povrch koberců a čalouněného nábytku po jejich předčištění; první dvě ošetření se provádějí v intervalu 6 týdnů, pak jednou za 10-12 měsíců128-150
AkarosanAkaricidní aerosolHlavní složkou akaricidního léčiva benzylbenzoátu je ničí klíšťata, jejich larvy a vejceUrčeno pro zpracování textilu (čalouněný nábytek, koberce). Doba trvání akce - 6-9 měsíců250-320

K léčbě oblasti

Akaricidní ochrana proti klíšťatům pro ošetření území se vyrábí ve formě speciálních roztoků nebo prášků pro jejich přípravu. Prostředky účinné proti ovocným, pavoukovcům, hroznovým a podobným druhům parazitů jsou uvedeny v tabulce:

Jméno Formulář vydání Mechanismus působení Způsob použití Cena, rublů
MasaiPrášek rozpustný v akaricidní voděAkaricidní lék nové generace na bázi tebufenpyradu ničí všechny mobilní osobyProveďte 2 ošetření pro klíšťata za sezónu, první - na jaře, v poměru 0, 25-0, 38 kg / ha, druhá - v létě, po vzhled letní populace4000 (na kilogram)
SunmiteSmáčecí prášekKontaktní specifický akaricidní přípravek na bázi pyridabenu s ovicidním účinkem5 g na 5 litrů vody. Ošetření klíšťat se provádí dvakrát za sezónu, během období květu rostlin a nejpozději jeden měsíc před sklizní.110 (5 g)
ApolloAkaricidní roztokAkaricidní lék specifického typu s kontaktním působením na bázi clofenteziny. Ničí larvy a vajíčka, zabraňuje reprodukci dospělých jedinců4 ml léku na každých 10 litrů vody. Pro různé rostliny se normy postřiku na hektar pohybují od 0, 4 do 3, 5 litru. Klíšťata jsou ošetřena brzy na jaře a během kvetení.350-580 (280 ml)

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: