Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Některé infekce, jakmile proniknou do těla, zůstávají navždy, i když nejsou náchylné k vyhlazení ani silnými antibiotiky. Mezi nimi smrtící virus lidské imunodeficience (HIV), který neustále potlačuje imunitní funkci, vytváří příznivé podmínky pro rozvoj nádorových buněk a sekundárních infekcí.

Co je to HIV

Onemocnění, vyvolané zvýšenou aktivitou viru lidské imunodeficience, se nazývá HIV - jedná se o smrtící lézi těla. Počet pacientů roste každým rokem a nemoc je vlastní teritoriálnímu faktoru. Samotný virus je nestabilní struktura, protože umírá mimo tělo. V systémovém oběhu se však HIV cítí skvěle, produkuje rozsáhlé, ničí imunitní buňky. Kromě toho, všechny biologické tekutiny v těle, jako volba - lymfy, tajemství vaginální žlázy, sperma jsou předmětem infekce.

Jak se liší HIV od AIDS?

Dokonce i žáci mohou rozluštit tajemnou zkratku této hrozné nemoci. Nebezpečná diagnóza HIV má dlouhou historii vzniku viru imunodeficience, který odráží změny v těle infikované ženy nebo muže. Není však na škodu objasnit a objasnit všem zúčastněným stranám, jak je HIV odlišný od AIDS.

Zkratka HIV je původcem samo o sobě - virus lidské imunodeficience, který postupně ničí jednou zdravé buňky imunitního systému. Druhá charakterizuje syndrom vyvolaný zvýšenou aktivitou HIV. Jednoduše řečeno, AIDS je důsledkem HIV, nebo spíše jeho posledním, ale nejnebezpečnějším stadiem. Pokud můžete žít v asymptomatické formě po dlouhou dobu a šťastně, pak s progresivním AIDS to nebude fungovat. Etiologie abnormálního procesu je zřejmá, specifikovaná v základních pravidlech prevence.

Jak můžete získat HIV

Ne každý ví, jak se HIV projevuje, ale každý vědomý člověk musí jasně pochopit, jaké jsou hlavní metody infekce. Je nesmírně důležité odstranit infekci infekcí vlastního těla. Způsoby přenosu infekce HIV jsou zřejmé - především nechráněným pohlavním stykem s infikovaným partnerem. Pacienti na následujících klinických snímcích byli vystaveni riziku: \ t

 • bakteriální vaginóza;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • traumatický styk;
 • infekce genitálií;
 • menstruační sex.

Dalšími metodami infekce s charakteristickým postižením jsou krevní transfúze, kdy zdravotníci používají nesterilní nástroje a infikovaný biologický materiál. HIV může být infikován během těhotenství, kdy matka a plod mají společný systémový oběh. Drobek se narodil již HIV-infikovaný.

Inkubační doba HIV

Od okamžiku infekce až do konce latentní formy onemocnění čas plyne u každého pacienta jinak. Inkubační doba pro infekci HIV závisí na stavu imunitního systému: čím silnější je imunitní systém, tím dříve se objeví první příznaky. V průměru toto období pokrývá časový interval od 2 týdnů do 10 let života. Pravděpodobnost prvních příznaků infekce se zvyšuje, pokud je přítomna jedna z následujících podmínek:

 • přítomnost chronických infekcí;
 • vysoká produktivita T-lymfocytů - buněk,
 • přítomnost pomocných T-buněk, které se neúčastní imunitních procesů.

Příznaky HIV

Zpočátku není onemocnění vůbec detekováno, virový proces je asymptomatický. To může trvat až jeden rok, dokud se infekce HIV rychle neznásobí, což ovlivní zdravé imunitní buňky. Příznaky infekce HIV se objevují mnohem později a jsou prezentovány přidáním sekundární infekce. Pacient má například anginu, faryngitidu, plísňovou infekci, sinusitidu, pneumonii, průjem, herpes. Infekce HIV se však nezastaví a další symptomy se děsí jen jejich intenzitou.

První příznaky HIV

Pacient může jednoduše nevěnovat pozornost prvním příznakům HIV, které se týkají exacerbace virového nebo katarálního onemocnění. Příznaky infekce vypadají jako klasický bolest v krku: hrdlo začíná bolet, je přítomna horečka a je těžké stabilizovat tělesnou teplotu i při silných drogách. Na takové klinice není na škodu obrátit se na specialistu na infekční onemocnění, včetně testování na HIV. Přítomnost specifických protilátek výmluvně ukazuje, že došlo k infekci virem a v aktivní fázi převažuje onemocnění.

Známky infekce HIV u mužů

Neměli byste povrchně léčit výše uvedené příznaky, protože z takové strašné diagnózy lidé umírají i v raném věku. Pokud je patologie stanovena včas, lékař navrhne několik způsobů, jak prodloužit dobu remise, vytváří pozitivní postoj k nadcházející léčbě. Příznaky HIV u mužů jsou podrobně popsány níže, což vyžaduje zvláštní pozornost:

 • horečka, teplotní skoky;
 • abnormální nárůst lymfatických uzlin;
 • bolesti svalů;
 • infekce reprodukčního traktu;
 • zvýšení počtu nachlazení;
 • masivní vyrážka na kůži, v ústech.

Známky infekce HIV u žen

Dívky by také takový virus neměly vyloučit, zejména pokud se sexuální život odlišuje svou nesrovnalostí. Je skutečné dostat se z infikovaného partnera během nechráněného sexuálního kontaktu, virus není přenášen vzduchovými kapičkami, včetně polibků. Trvání inkubační doby infekce je individuální, zatímco symptomy HIV u žen se často podobají dalšímu pohlavně přenosnému onemocnění. Pokud je nositelem infekce, nemusí být zaznamenány změny jejího celkového zdravotního stavu a v případě relapsu jsou příznaky onemocnění:

 • zvýšení počtu útoků na choroby žen, často virové a infekční povahy;
 • zvětšení lymfatických uzlin;
 • nadměrné pocení v případě poruchy mazových žláz;
 • vyrážka na kůži a sliznicích;
 • zažívací potíže, průjem.

Diagnóza HIV

Vědět, jaké příznaky HIV jsou pozorovány, je důležité neváhat navštívit specialistu na infekční onemocnění. Po komplexním vyšetření a zjištění infekce HIV je možné zvolit účinnou konzervativní metodu pro udržení celkového stavu imunity. Povinná diagnóza HIV zahrnuje následující pacientské aktivity k detekci infekce:

 • ELISA metoda pro detekci protilátek proti patogennímu viru;
 • imunitní blotting pro studium krevního séra pro chemické složení, infekci;
 • PCR pro detekci molekuly RNA viru patogenní imunodeficience;
 • sérologické metody.

Léčba HIV

S pozitivní diagnózou a po konečné diagnóze se otázka, jak se s HIV léčit, stává pro pacienta obzvláště akutní. V opačném případě mohou být zdravotní účinky nejnepříznivější, například nevylučují náhlou smrt pacienta v mladém věku. Proto je důležité okamžitě zahájit léčbu infekce HIV a jejím hlavním úkolem je potlačení aktivity viru, udržení imunitního systému a odstranění exacerbace sekundárních infekcí. Mezi znaky intenzivní péče patří:

 1. Přijetí antivirotik zaměřených na snížení reprodukční aktivity HIV, nebezpečné infekce. Pro správné určení léku je důležité zvážit věk pacienta, příčiny zánětu.
 2. Využití zpevňujících látek a provádění fyzioterapeutických procedur pro zvýšení imunitní reakce organismu, jako doplněk - potravinové doplňky, vitamínové komplexy s HIV.
 3. Lékaři, kteří znají patogenezi charakteristického onemocnění, nedoporučují imunostimulační léčbu HIV. Infekce tak neodstraňujte.

Vyléčí HIV?

Již bylo zjištěno, že toto onemocnění není léčeno a patogenní virus pro život převažuje v těle v aktivní nebo pasivní fázi. Pokud je pacient pouze nositelem, nemusí si být vědom potenciálního zdravotního rizika po mnoho let. Málokterý zájem o to, zda se HIV léčí, či nikoliv. Infikovaný pacient by však měl být léčen, nebo spíše udržovat stát na uspokojivé úrovni. V moderním světě neexistuje žádný lék na HIV, ale vědci světového renomé neztrácejí naději najít všelék, pořádají prezentace a četné testy.

Kolik žije s infekcí HIV

Tato nebezpečná diagnóza okamžitě činí pacienta neplatným, vyvrženým, potenciální hrozbou pro moderní společnost. Hlavní otázka, která zajímá člověka s tímto onemocněním, zní takto: kolik lidí žije s infekcí HIV. Průměrná délka života je 5-7 let, nicméně tento interval se může lišit v závislosti na různých ukazatelích.

Prevence HIV

I dítě by si mělo být vědomo preventivních opatření, která pomáhají vyhnout se infekci virem imunodeficience. Opatření na prevenci HIV jsou vyjádřena ve škole a v jakékoli jiné vzdělávací instituci, podléhají publicitě mezi masami. Je třeba věnovat pozornost těmto ochranným opatřením proti infekci:

 • kontrola při transfuzi krve, dodržování pravidel sterility lékařských přístrojů;
 • vyloučení příležitostného sexu, infekce;
 • řádné řízení těhotenství.

Video: HIV a AIDS

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: