Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tento lék je široce používán v lékařské praxi v léčbě kandidální balanoposthitis (drozd) v silnějším sexu. Použití Pimafucinu pro muže je považováno za měřítko první linie v boji proti charakteristickým projevům plísňové infekce: pálení, silné svědění a zarudnutí kůže. Viz podrobné pokyny pro tento lék.

Pimafucin pro drozd u mužů

Je spolehlivě známo, že mykóza pohlavních orgánů postihuje nejen ženy, ale také zástupce silnějšího pohlaví. Kandida balanoposthitis, nebo mužský drozd, se vyskytuje pod vlivem aktivní reprodukce plísní rodu Candida. Onemocnění je charakterizováno zánětem hlavy penisu a okolní předkožky. Antifungální antibiotikum eliminuje negativní projevy mykotických lézí, přispívá k úmrtí agens způsobujících onemocnění.

Složení a uvolňovací forma

Aktivní složkou léčiva je natamycin. Tato látka patří do skupiny polyenů - antimykotických látek přírodního původu. Antibiotikum natamycin je účinné proti kvasinkám podobným houbám a dermatofytům. Kromě hlavní látky obsahuje Pimafucin pomocné složky. Konečné složení léčiva závisí na zamýšlené formě jeho uvolnění:

 • Pimafucin 100 mg n20 tab., Entericky potažené;
 • Pimafutsin krém (mast), trubička 30 g

Složení

Kvantitativní obsah látky v 1 tabletě (mg) \ t

Natamycin

100

Bramborový škrob

5

Laktóza

66

PVP

5

Stearát hořečnatý

2.5

Želatina

3.3

Acacia

7.3

Uhličitan vápenatý

30

Kaolin

14.2

Talek

21.7

Bílý včelí vosk

0, 13

Ftalát acetátu celulózy

18

Triacetin

2.70

Sacharóza

122

Oxid titaničitý

3

Složení

Kvantitativní obsah látky v 1 g (mg) \ t

Natamycin

20

Decyloleate

100

Cetostearylalkohol

125

Cetylesterový vosk

50

Laurylsulfát sodný

15

Methylparahydroxybenzoát

2

Propylenglykol

150

Propylparahydroxybenzoát

1

Jak se lék

Účinná látka Pimafucin se nevratně váže na membránové steroly hub a narušuje jejich strukturu. Molekula Natamycin, pronikající do buněčné stěny patogenu, tvoří v ní mnoho malých tubulů, skrze něž dochází k nekontrolovanému pohybu vody, elektrolytů. Na pozadí těchto procesů ztrácí houba odolnost vůči negativním vnějším vlivům a zemře. Natamycin není schopen proniknout systémovou cirkulací přes sliznice, kůži, gastrointestinální trakt - lék má pouze lokální účinky na postiženou oblast.

Indikace pro použití

Léčivo je určeno pro léčbu plísňových onemocnění způsobených mikroorganismy citlivými na natamycin. Použití určité formy léčiva je určeno intenzitou klinických projevů infekce a lokalizací infekčního ohniska. Tablety Pimafucinu se používají k systémové léčbě střevní kandidózy, vnějších pohlavních orgánů u mužů, zatímco mast (krém) s natamycinem je předepsána za následujících podmínek:

 • kožní onemocnění;
 • kožní kandidóza;
 • balanopostit;
 • plísňové infekce uretry.

Dávkování a podávání

Lék ve formě masti (krém) eliminuje výskyt mykózy ve formě zánětu žaluďového penisu a předkožky. Ve většině případů se tato léková forma používá k léčbě počátečních stadií mužské kandidózy. V pokročilých případech je lokální léčba postižené oblasti doplněna užíváním tablet. V tomto případě je schéma a trvání léčby určeno urologem individuálně pro každého pacienta.

Pimafucin krém pro muže

Instrukce k antifungálnímu léku říká, že za účelem odstranění příznaků balanopostitidy je nutné překrýt hlavu penisu jednou až několikrát denně přípravkem. Lékařská praxe ukazuje, že k dosažení co největšího účinku by měla být maska pro muže Pimafucin aplikována v tenké vrstvě na dříve očištěnou pokožku třikrát během dne. S tím všem, instrukce doporučuje léčbu, dokud příznaky nezmizí, po kterém, aby se zabránilo relapsu, prodloužit léčbu na další dva dny.

Bez ohledu na lékovou formu léku je trvání léčby Pimafucinem 1-2 týdny. V tomto případě, muži, kteří mají sex v době léčby, není třeba se vyhnout intimní intimitě. V takových případech lékaři obvykle doporučují používat bariérovou antikoncepci (kondomy). Navzdory tomu, odborníci stále doporučují léčit drozd pro oba sexuální partnery.

Prášky

Použití této dávkové formy je zaměřeno na systematické potírání mužské kandidózy. Prášky mají toxický účinek na játra, proto by měly být používány striktně v souladu se schématem předepsaným lékařem. Podle instrukcí je denní dávka léku při běhu kandidózy u mužů 4 tablety. V situacích, kdy jsou klinické projevy kandidózy mírné, se doporučuje užívat dvě tablety denně. Užívejte pilulky z drozdu pro muže by mělo být nejméně 10 dní.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Pimafucin je zakázán aplikovat na osoby s přecitlivělostí na jeho složky. Soudě podle hodnocení, závažné vedlejší účinky při užívání tohoto léku nedochází. Pokyny ukazují, že v prvních dnech užívání tablet není vyloučen výskyt nevolnosti a průjmu. V případě těchto stavů nepřestávejte užívat léky. Tyto syndromy zpravidla přecházejí po dvou dnech. Lokální aplikace léčiva může způsobit podráždění, které také nevyžaduje symptomatickou léčbu a ukončení léčby.

Co nahradit lék

V současné době nabízí řetězec lékáren obrovský výběr antimykotik podobných Pimafucinu. Se vším tímto problémem nahrazení léku jinou vhodnější je nejlepší konzultovat s odborníkem. V urologické praxi se z větší části používají následující léky s farmakologickým účinkem identickým s Pimafucinem:

 • Klotrimazol;
 • Flucostat;
 • Nystatin;
 • Diflucan;
 • Flukonazol.

Cena Pimafucin

Náklady na lék, především kvůli formě jeho vydání. Tablety Pimafucinu jsou mnohem dražší než stejné masti. Navíc výše finančních nákladů závisí na stupni zanedbávání nemoci u mužů. Takže, pokud jste úspěšně léčit kandidózy v počáteční fázi je zcela možné, bez zapojení tablet v procesu, pak v těžkých případech drozdu, aniž by to prostě nemůže udělat. Náklady na léčbu můžete odhadnout přibližně přezkoumáním cen různých dávkových forem Pimafucinu v lékárnách v Moskvě:

Výrobce

Formulář vydání

Cena (r.)

Temmler Italia SrL

Pimafucin 100 mg n20 tab.

379-386

Pimafutsin 2% 30 g krému d / vnější použití

233

Yamanouchi Pharma SpA

Pimafucin 100 mg n20 tab.

547

Astellas Pharma Inc.

Pimafucin 100 mg n20 tab.

379

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: