Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V průměru, blíže k 30 let, mnoho lidí začíná přibírat na váze. To platí zejména pro ženy. Nadváha tlačí lidi, aby vyzkoušeli všechny druhy diet a komplexů pro hubnutí. Pak přijde poznání, že to není krátké období, které potřebujete jíst určitým způsobem, ale neustále, celý život. Bez ohledu na zvolený systém, správná výživa pro hubnutí je založena na společných principech. Tady jsou.

Produkty výživy

Výsledek ztráty hmotnosti závisí na správné výživě. Hlavním pravidlem pro úspěšné hubnutí je konzumace méně kalorií, než kolik jich spotřebuje během dne. Správná strava by měla obsahovat nízkokalorické, ale výživné potraviny pro tělo.

Jedná se především o ovoce a zeleninu. Zdravé jídlo pro hubnutí - slunečnicová semena, dýně a vlašské ořechy. Doporučuje se používat chléb z druhů pšeničné mouky, a pokud taková možnost neexistuje, pak jedinou správnou cestou budou sušenky. Mléčné výrobky, vyberte nízkotučné, ne sladké. Nezapomeňte zahrnout do stravy pro hubnutí chudé maso, ryby, obiloviny - jsou nezbytné pro tělo. Doporučuje se pít zelený čaj.

Nabídka oddělené výživy pro hubnutí

Při trávení některých potravin vylučuje gastrointestinální trakt kyselé enzymy, zatímco tráví ostatní, je alkalický. Pokud se produkty obou skupin (bílkovin a sacharidů) dostanou do žaludku, tělo je nedokáže plně strávit. Jídlo je špatně stravitelné, nepřináší nám nic dobrého a je uloženo ve formě tuku. Ve střevě jsou procesy rozpadu, fermentace s uvolňováním plynů. Aby se tomu zabránilo, musí mezi spotřebou nekompatibilních produktů uplynout minimálně 2 hodiny.

K dispozici je speciální tabulka slučitelnosti s potravinami, pomocí které si můžete vytvořit pravé menu pro hubnutí (viz foto).

Zavěsit takový obrázek do vaší kuchyně a použít ho v procesu vaření.

Pro hubnutí je velmi důležité nejen vybrat správné jídlo, ale také je správně kombinovat. Jíst ve wellness systému oddělené výživy, zhubnout, upravit metabolismus těla, získat pocit lehkosti v těle, nárůst energie.

Herbert Shelton, autor teorie samostatné výživy, vyvinul několik možností pro zdravé menu, které podporuje hubnutí. Dodržují pravidla stravování.

Menu 1

 • K snídani - výběr ovoce. Jednoho dne je nechte být kyselé, na druhé - sladké.
 • Na druhé snídani - zeleninový salát bez rajčat a produkt obsahující škrob, například brambory.
 • Na oběd a večeři - salát z různých druhů syrové zeleniny, několik brambor a výrobek obsahující bílkoviny, na výběr (maso, tvaroh, ořechy).

Menu 2

 • Na snídani, jíst ovoce podle chuti a období: meloun, meloun, švestky, pomeranče, jablka, hrozny.
 • Při druhé snídani: zeleninový salát s tvarohem, kyselým ovocem s ořechy, mrkví se zeleným hráškem, mrkví s řepou.
 • Na oběd a večeři, dle Vašeho vkusu - zeleninový salát s ořechy a špenátem, kyselé ovoce s tvarohem, jablka s ořechy, ovocný salát.

Vyvážená výživa

Co lidé prostě nevymýšlejí, aby ztratili ty kiláry navíc! Někteří na hubnutí jít hladoví týdny, jiní sedí na jedné pohanky, jiní na týdny krmení na kefír, odmítá jiné potraviny. Nějaký výsledek, ale jak dlouho? Po krátké době nelze vyloučit zvýšení hmotnosti na předchozí úroveň. Rychlé hubnutí není pro tělo vždy dobré.

Jaká by měla být síla udržet normální váhu? Studie dokazují, že musí být správná, vyvážená. Nejdůležitější pro hubnutí - pochopit, že očekáváte restrukturalizaci moci. Dodržování zásad správné výživy pro hubnutí, nejen zhubnout, ale také zlepšit zdraví. Nezapomeňte, že jíme, abychom žili, ale nežijeme, abychom jedli. Jídlo musí být zároveň chutné a zdravé.

Existují speciální pravidla výživy pro efektivní hubnutí. Když konzumujete jídlo, přemýšlejte o tom, z čeho se skládá. Podle odhadů odborníků na výživu by sacharidy (60%) měly být v potravinách nejvíce, proteiny (10%) by měly být nejméně a 30% v tucích.

Obsah kalorií v produktu a poměr bílkovin, tuků a sacharidů v něm jsou napsány na obalu, stačí správně spočítat. Pokud jsou výrobky vyráběny na domácím trhu nebo zakoupeny na trhu, doporučujeme použít speciální tabulku kalorického obsahu potravin uvedených na fotografii.

Pro průměrné osoby je rychlost kalorií 2400 za den. Pro osobu, která se zabývá hubnutí - 1500 kalorií.

Správná vyvážená strava je postavena tak, aby tělo dostalo nejvíce kalorií na oběd (50%), na snídani a večeři - 25% každý. Je velmi důležité dodržovat správnou stravu.

Pro hubnutí by měl člověk vypít alespoň 2 litry vody denně. Někdy je nahrazena přírodní šťávou. Voda rozkládá škodlivé látky, odstraňuje je z těla.

Jak vyvážit dietu a zároveň zhubnout, viz video.

Odmítnutí sladkostí

Sladkosti ne vždy poškozují zdraví, ale naopak. Jsou přirozeným antidepresivem, přispívají k produkci endorfinů („potěšujících hormonů“). Jejich odmítnutí vede k tomu, že tělo kompenzuje jejich nedostatek přejídáním jiných výrobků, zažívá psycho-emocionální stres. Z toho se výsledek jen zhorší. Pokud si stanovíte cíl zhubnout, je důležité vědět, které sladkosti a v jakou denní dobu máte možnost jíst.

Pro hubnutí bude muset opustit všechny druhy dortů, pečiva, sladkostí, kynutého těsta.

Namísto toho použijeme nesladové ovoce v jakémkoliv množství: hrozny, jablka, grapefruity, kiwi. Cukrové ovoce, jíst ne více než 200 gramů denně.

Pokud opravdu chcete sladké, můžete občas povolit pochoutky s nejmenším množstvím kalorií - marshmallows, marmeládou, sušeným ovocem (sušené švestky, sušené meruňky), medem, halvou, tmavou čokoládou.

Doporučuje se dokončit příjem sladkých potravin před 18 hodinami.

Snídaně se správnou výživou

Mnoho lidí vstává ráno bez velké chuti k jídlu a ignoruje snídani, aniž by vědělo, že brání tělesu, aby zhublo. Správná snídaně je základem vašeho nadcházejícího dne. Dává náladu, energii, zachovává nejen tvar, ale i zdraví gastrointestinálního traktu.

Při hubnutí je třeba jíst správné jídlo k snídani. Není nutné používat v ranní sušenky, tvarohové koláče, bagely. Nejlepší snídaně pro hubnutí je považována za ovesné vločky. Také opékaný bílý chléb s banánem nebo pšeničné cereálie s mlékem.

Není špatné jíst sušené ovoce, jogurt, míchaná vejce se zeleninou, pita sendvič na snídani - balené v něm kuřecí sýr nebo vařená vejce se sýrem.

Dobře-snídani sníží krevní produkci hormonu leptinu, který způsobuje nadměrnou chuť k jídlu. Takže, pokud chcete jíst méně jídla během dne, nezapomeňte mít snídani.

Oběd

Oběd je škodlivý, když chybí. Pokud tělo zůstane déle než 4 hodiny bez jídla, tvoří více než příští jídlo. To platí zejména pro lidi, kteří jsou náchylní ke korpulenci. Proto, když ztrácí váhu, správná výživa je malé porce, ale v krátkých intervalech.

Správný čas na oběd je mezi 12 a 15 hodinami, kdy náš zažívací systém aktivně pracuje. Odborníci na výživu doporučují jíst zeleninový salát k obědu, asi 100 g dušených ryb nebo masa z grilu.

Pokud dáváte přednost polévce na oběd, měla by mít menší brambory, těstoviny, mrkev a řepu. Při hubnutí, aby polévka jedinou misku na oběd.

Večeře

I když přísloví říká: "… a dát večeři nepříteli, " nikdy neodmítněte večeři. Nebudete schopni dosáhnout úspěchu ve ztrátě hmotnosti nebo večeře do 18 hodin, nebo úplného odmítnutí. Poškodíte jen své tělo - mučíte svůj žaludek hladem, takže není příliš dlouho, abyste si vydělali vřed. Je nutné mít večeři, hlavní je, že po jídle je 3-4 hodiny do spánku. Jídlo by nemělo být příliš vysoké v kaloriích, vyloučit houby, maso a luštěniny. Na večeři si vyberte dušenou zeleninu, ryby, sýr, kefír, tvaroh.

Z níže uvedeného videa se dozvíte o vlastnostech snídaně, oběda a večeře při hubnutí, správném výběru jídla.

Dny půstu

Během dnů nalačno „lidský trávicí systém“ „spočívá“, méně energie se vynakládá na trávicí procesy, posílá se do jiného kanálu - aktivuje metabolické procesy, vylučuje toxiny z těla. Dny nalačno jsou velmi užitečné pro hubnutí. Odborníci na výživu radí dělat jeden půst den týdně.

Bude správné jíst jedno jídlo (ovoce, kefír, mléko, ovesné vločky) na půst. Je nutné vybrat produkty s přihlédnutím k individuálním vlastnostem organismu. Například, někteří lidé mají chuť na jablka, neměli by dělat půst den na jablkách. Vyberte si jídlo, které se vám líbí, protože půst je stresující pro tělo.

Kefír

Obsahuje bakterie, které jsou dobré pro střeva a je snadno stravitelné. Jedná se o výživný a imunostimulační přípravek. Vyberte si 1, 5 litru čerstvého kefíru (ne více než 3 dny), rozdělte ho na 5 porcí a pijte je po celý den.

Kefír plus tvaroh

Pětkrát denně pít kefír. Během snídaně, oběda a večeře přidejte 3 lžíce nízkotučného tvarohu. Na oběd přidáme lžičku medu nebo bobulí do tvarohu.

Obr

Den půstu na rýži je zvláště užitečný pro osoby s vysokou kyselostí a trpící chorobami kloubů. Tento produkt neutralizuje soli v těle, léčí bolesti kloubů, obklopuje stěny žaludku. Obrázek zvolte neleštěný, divoký. V den je přípustné jíst až 200 gramů rýže.

 • Nejprve musí být záď dobře umyta, aby byla voda transparentní.
 • Pak namočte přes noc.
 • Ráno vařte bez soli.
 • Konzumujte po celý den.
 • Není nic víc než rýže.
 • Pijte vodu celý den.

Pohanka

Složení pohanky zahrnuje hmotnost stopových prvků a minerálů nezbytných pro člověka - jód, měď, železo, hořčík, draslík. Obsahuje velké množství vitamínu B. Díky svému chemickému složení tento výrobek posiluje naše vlasy, nehty, cévy.

V dolní části výpusti pro hubnutí je vhodné jíst pohanky s kefírem nebo zelenými jablky (3 kusy denně). Pijte alespoň 2 litry vody nebo zeleného čaje bez cukru.

Jablka

Vzhledem k tomu, že jablka mají spoustu vlákniny, sytost přichází rychle. Proto jsou dny půstu pro jablka relativně snadné. Zlepšuje se činnost žaludku a střev, hubnutí je patrné. Cena za den - 1, 5 kg jablek, 2 litry čisté nesycené vody nebo neslazeného zeleného čaje.

Voda

Strávit půst den na stejné vodě není snadné. Pokud se rozhodnete správně "očistit" své tělo, tak vám postačí půst. Než začnete, bude správné se poradit s lékařem, pokud máte jakékoli kontraindikace nalačno. Během dne musíte vypít alespoň 2, 5 litru vody.

Ovesné vločky

Pozitivní účinek ovesných vloček na gastrointestinální trakt je všeobecně znám. Během dne musíte jíst ovesné vločky (1 šálek obilovin denně) s neslazeným zeleným čajem.

Zjistěte více informací o tom, jak strávit dny nalačno pro hubnutí.

Jak snížit chuť k hubnutí

Když si stanovíte cíl zhubnout, musíte jíst méně jídla. Ale co dělat, když je potravinový instinkt zhoršen, pocit hladu vás neustále straší? Tam jsou malé triky pro snadné hubnutí.

 • Jezte trochu přes den, i když nejste příliš hladoví. V tomto případě nebudete jíst mnoho. Pokud trávíte celý den v práci, vezměte si s sebou ovoce nebo sušené ovoce. Můžete zabít jejich chuť k jídlu.
 • Nevynechávejte snídani.
 • Správně vyvažujte své hubnutí. Jezte více zeleniny a omezte sacharidy.
 • Jíst pomalu, důkladně žvýkat jídlo, cítit jeho chuť. Mozek signalizuje tělu příjem potravy pouze 20 minut po začátku jídla.
 • Po vložení jídla na talíř si dejte lžíci zpět. Možná budete překvapeni, ale budete jíst dost v menší části.
 • Pokuste se vzít talíř malého objemu. Pak se vám porce bude zdát obrovská, budete s ní naplněni.
 • Spát více. Tam je vzor - když člověk spí málo, on jí hodně.
 • Při hubnutí používejte více tekutiny nebo zeleniny, ovoce, které obsahuje velké množství vody (vodní melouny, okurky). Někdy naše tělo vnímá nedostatek vody jako hlad. Když se vrátíte domů, pijete pomalu sklenici teplé vody, pocit hladu bude otupený.

Tipy pro výživu

Člověk žije dlouho, pokud poslouchá „biologické hodiny“. Pak je zdravý, plný energie. Vzhledem ke správnému metabolismu je potravina zcela strávena a produkty rozpadu jsou z těla odstraněny. Podle odborníků na výživu je třeba jíst nejméně 3krát denně: snídaně, obědy a večeře. Mezi nimi - občerstvení z lehkých potravin.

Při ztrátě hmotnosti před snídaní bude správné pít sklenici vody při pokojové teplotě a vzít jídlo až po 30 minutách. Mezi snídani a večeří se mohou jíst plody nebo ovoce. Jídla by měla probíhat v intervalech 2-3 hodin. Optimální doba večeře je mezi 17 a 20 hodinami. V této situaci jsou tyto kiláky snadno upuštěny, tělo se stává zdravějším.

Aby bylo možné rychle ztratit tyto kilá navíc, kromě správné výživy, tělo stále potřebuje vykonávat. Je dobré mít hubnutí partnera a vzájemně se podporovat na cestě k cíli.

Pokud máte osvědčené recepty na hubnutí, podělte se o ně v komentářích.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: