Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Unikátní farmakologie této látky se používá k léčbě mnoha negativních stavů. Rozsah použití kafru je velmi široký: od medicíny po kosmetologii. Zjistěte, jaké nemoci lze léčit pomocí tohoto bylinného léku.

Kafr - co to je

Analeptická schopnost specifikovaného produktu rostlinného původu byla použita v době Latinské říše. Málokdo ví, že kafr je ve skutečnosti esenciální olej získaný zpracováním páry japonského vavřínového dřeva. Ta je pro tyto účely vhodná až po dosažení věku 40 let. Lepší produkt se získává ze starších stromů.

V důsledku úpravy páry dostává výrobce několik druhů olejů, z nichž každá je určena pro specifické účely. Pokud tedy používáte lékařský kafrový olej - použití nástroje musí být doprovázeno opatrností. Z tohoto důvodu se tento druh produktu získává z těkavých bezbarvých krystalů s charakteristickým zápachem. Látka bílé barvy se používá v kosmetice a parfumerii a tmavé - v průmyslu.

Kafrový olej - k čemu se používá

Většina léků dnes nabízených lékárnami je rostlinného původu. Syntetické léky nedávají stejný výrazný účinek. Kromě toho chemikálie používané při jejich výrobě přetížují játra a často vyvolávají u pacientů těžké alergické reakce. Použití kafrového oleje pomáhá překonat mnohé nemoci různých etiologií bez takových následků. Lékárny prodávají čistý produkt nebo léky založené na něm:

 • masti;
 • alkoholické tinktury.

Nenechte se však příliš unést kafrem. To by mělo být zohledněno zejména u rodičů malých dětí a osob trpících epilepsií. Je lepší, aby tyto skupiny pacientů nepoužívaly kafrový olej - použití je povoleno pouze ve výjimečných případech, kdy neexistuje jiný způsob, jak tento problém vyřešit. Jinak je přírodní léčivo bezpečné a indikováno pro následující onemocnění:

 • neuralgie;
 • myositida;
 • ischias;
 • radiculitis;
 • myalgie;
 • proleženiny;
 • kolaps;
 • depresivní dýchání;
 • srdeční selhání;
 • otrava hypnotickými léky nebo opiáty;
 • křehké vlasy;
 • zánět kůže.

Pro vlasy

Výrobek je často používán ženami, které sní o svěží účes. Kafrový olej pro růst vlasů se používá společně s kolečkem nebo lopuchem. Hotový přípravek by měl být pečlivě promíchán do pokožky hlavy. Vhodnějším podílem je směs lžíce esenciálního oleje a 2-3 kapek kafru. Z lupů a růžových skvrn aplikujte čistý nezředěný produkt.

Otitis

Pokud máte strach o earache, zkuste odstranit tento syndrom tímto bylinným lékem. Použití kafrového oleje v otitis je velmi užitečné a účinné. Pacienti, zpravidla do jedné hodiny zlepšení stavu státu. Je důležité si uvědomit, že pokud se rozhodnete upustit kafr na dítěti, užívání drogy musí být dohodnuto s lékařem. Pro bolest v uších je lepší použít vatový tampon namočený v léčivé látce.

Pro obličej

Jako součást moderní kosmetiky, můžete často najít tuto rostlinnou složku. Použití kafrového oleje pro obličej se doporučuje pro matnou a ochablou pokožku. Nástroj lze také použít k odstranění věku skvrny, akné, vyhlazování vrásek. Nejjednodušší způsob je přidat kafr do kosmetiky, krémy, masky. Je důležité vybrat si produkty z přírodních surovin a nepřekročit přípustnou dávku: jen několik kapek na jednu porci.

Během těhotenství

Produktová příručka informuje, že díky svému vysokému přehledu látka snadno překonává utero-placentární bariéru, která může vést k závažným vývojovým vadám plodu nebo dokonce k jeho intrauterinní smrti. Z tohoto důvodu je během těhotenství zakázáno užívat kafrový olej. Kromě toho byste měli upustit od používání léčebných kojících matek.

Pro řasy

Před prováděním postupů se doporučuje zakoupit kartáč na řasenku nebo použít starou barvu, která byla dříve očištěna od zbytků. Kafrový olej pro řasy se používá v kombinaci s ricinovým olejem. Je známo, že tato látka se často používá pro zvýšení růstu vlasů. Směs je vyrobena z výpočtu: 4 kapky kafru pro 4 kapky castorca. Kompozice se aplikuje na řasy denně před spaním.

Při kašli

Léčivé vlastnosti této látky pomohou rychle řešit příznaky nachlazení: rýma, bolest hlavy, slabost. Měli bychom také zmínit použití kafrového oleje při kašli. Tento nepříjemný příznak můžete eliminovat pomocí speciálního obkladu. V kafru zahřátém na vodní lázni by měl být navlhčen gázový vícevrstvý ubrousek a pak umístěn na hrudi pacienta. Z výše uvedeného obkladu je nutné dát celofán a zabalit vše teplým šátkem.

Cena

Cena výrobku závisí na kvalitě surovin. Kromě toho je třeba mít na paměti, že konečná, často předražená cena zboží zahrnuje jejich vlastní obchodní zájmy lékáren. Léčba kafrový olej je široce používán v homeopatii - jedné z nejstarších oblastí alternativní medicíny, která obhajuje užívání léků v ultra nízkých dávkách. Pokud jste zastáncem takových metod řešení nemocí, pak bude použití tohoto nástroje mnohem levnější. Ceny produktů se pohybují od 14-27 str. na 30 ml lahvičku.

Video

Recenze

Olga, 37 let

Rozhodl jsem se zažít příznivé účinky kafru, když jsem onemocněl bronchitidou. Dva týdny před spaním aplikovala na hrudi zahřívaný obklad. Léčivé vlastnosti kafrového oleje pomohly zbavit se silného kašle. Cena tohoto bylinného léku je prostě směšná, takže si každý může dovolit průběh léčby.

Elena, 25 let

Poprvé jsem se začal zajímat o to, co je kafrový olej, když jsem se snažil léčit mastopatii tradičními metodami. Současně neustále masírovala hrudník a několikrát aplikovala obvaz celou noc. Účinek byl pociťován téměř okamžitě. Po měsíci od začátku léčby se již nepodařilo odhalit tuleně.

Marina, 28 let

Když dítě onemocnělo otitidou, rozhodla se dát do ucha vatový tampon s kafrem, podle doporučení svých starších. Za cenu penny pak tento nástroj koupil v nejbližší lékárně od domu. Ohříval jsem kafr ve vodní lázni, pak jsem do něj namočil vatu a položil tampon do ucha dítěte. Po několika hodinách příznaky otitis zmizely.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: