Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Neocenitelné pro své léčivé vlastnosti rostlin, aby jejich cesta ven ze země přímo pod našimi nohama. Jedním z těchto bylinných darů přírody, které jsou nejvíce známé nejen foto, může pomoci vyřešit zdravotní problémy. Hlavní věcí je vyhodnotit léčivé vlastnosti a nezapomenout na kontraindikace.

Slaměnka písečná

Má mnoho jmen: písečná píseň, nesmrtelná, sušená vejce, sušené květiny, tlapky žluté kočky, zlaté květy, pantofle, mráz trávy. Tráva imortelle má latinský název Helichrysum arenarium. Jedná se o vytrvalou vzpřímenou, lehce rozvětvenou rostlinu se silnou, pokrytou bělavou pistolí, stonkem a hnědým oddenkem. Květina je malá, zářivě žlutá. Květenství (kulové koše s obvodem do 6 mm) je při počátečním kvetení husté a v plném květu se rozpadá. Pěstovat trvalky preferuje na písčité půdě, nemá rád odstín.

Slaměnka - chemické složení

Slaměnka - léčivé účinky byly známy i lidem starověkého Řecka. Používá se v moderním farmakologickém, kosmetickém, chemickém průmyslu, pro domácí potřeby (jako ochrana před moly), pěstované jako dekorativní květina. Chemické složení nesmrtelnosti je jedinečné. Květy květu slaměnky obsahují polysacharidy, organické mastné kyseliny, flavonoidy (apigenin a naringenin), popel, pryskyřice, taniny, karoten, esenciální olej, kyselinu askorbovou, steroidní sloučeniny, ftalidy, inosin, glykosidy a mnoho dalšího.

Kromě toho výhody nesmrtelnosti způsobené komplexem mikro a makro:

 • makronutrienty: hořčík, draslík a vápník;
 • 10 stopových prvků: bor, železo, mangan, měď, hliník, nikl, olovo, chrom, síra, zinek, selen;
 • vitamíny: C a K.

Slaměné - léčivé vlastnosti

Tradiční a tradiční medicína využívá bohaté složení, užitečné vlastnosti nesmrtelnosti. Léčivé vlastnosti imortel nalezli své použití při výrobě diuretických a choleretických přípravků, které se používají v případech cholelitiázy, cholecystitidy, hepatocholecystitidy (chronické formy) a pro léčbu zánětů ledvin a močového měchýře.

Při léčbě imortel se používá (čaj, tinktura, extrakt) jako diuretikum, hemostatikum, anthelmintikum, antibakteriální činidlo. Léčivý odvar může léčit nachlazení, kožní onemocnění, krvácení, plicní tuberkulózu, revmatismus, cirhózu jater, žloutenku, dnu, osteochondrózu. Tinktury regenerují pokožku, mají uklidňující účinky.

Nesmrtelnost - aplikace

Co mohou být léčeni, jaké jsou jeho blahodárné vlastnosti, jak pít nesmrtelnou, kdy sbírat nesmrtelnou k sušení, jsou nějaké kontraindikace? Pro použití při léčbě květenství shromážděných na začátku období květu. Jsou odříznuty na centimetr od stopky. Sušení se provádí následujícím způsobem: květenství se rozkládá v tenké vrstvě, která se udržuje na tmavém místě až do úplného vyschnutí. Hotové suroviny skladujte v suchu, ne déle než tři roky. Užívání nesmrtelných k léčbě se nejlépe provádí během dne.

Slaměnka s pankreatitidou

Květ aktivuje sekreci, snižuje zánět, uvolňuje tělo při zpracování potravin. Doporučuje se vařit v čajích s přídavkem jiných bylin (například s mátou). Květina by měla mít příjemnou vůni, což naznačuje správné sušení rostliny. Léčivý nápoj je účinný po krátkou dobu, takže ho musíte vařit každý druhý den.

Slaměnka s pankreatitidou snižuje kyselost, působí anestetikum, antispasmodikum. Flavonoidy obsažené v kompozici pomáhají v boji proti rakovinovým formacím, zatímco přírodní antibiotikum snižuje obsah bilirubinu. Přírodní léčitel má nejen blahodárný účinek na slinivku břišní, ale také tonický účinek, je vynikající antidepresivum.

Slaměnka pro játra

Odvar z rostliny můžete léčit téměř jakýmkoliv onemocněním jater. Slaměnka pro játra - protizánětlivé, choleretické, antibakteriální. Užitečný vývar připravit pod víkem na půl hodiny (vodní lázeň), je lepší použít roční poplatek. Před jídlem je třeba užívat (15 minut). Mějte na paměti, že u různých typů hepatitidy se používá různými způsoby:

 • s hepatitidou A, je lepší použít koncentrovaný odvar z kmínu s vodkou (4 lžíce květin na půl sklenice vodky). Složení na dvě hodiny (ve vodní lázni), zředěné vroucí vodou (půl sklenice), filtrováno. Odebírá se 20 kapek, které se denně ředí vodou;
 • Hepatitida Skupina B se připravuje následujícím způsobem: sklenice s květinami se naplní vroucí vodou. Infuze zředěná jablečným octem (1 polévková lžíce), přidejte 2 lžíce medu, mučené dvě hodiny ve vodní lázni. Aplikujte 50 ml denně, každou hodinu;
 • indikace pro použití u hepatitidy C - pevně plněné plechovky (1, 5 l) naplněné vroucí vodou, dejte jemně nasekaný křen, promíchejte. K ochlazené infuzi přidejte sklenici medu (nejlépe pohanky). Použít čtvrtý den od rána do večera na lžičku každé dvě hodiny.

Slaměnka s cholecystitidou

V důsledku přítomnosti kamenů, písku, zánětlivých procesů dochází v žlučníku a jeho přítocích, což může být komplikace gastritidy nebo peptického vředu, pankreatitidy nebo kolitidy. Slabost s cholecystitidou hraje roli choleretického činidla. Zvyšuje sekreci, mění chemické složení, bujón zvyšuje počet cholate, což činí žluč méně viskózní. Pacienti, kteří píšou recenzi, poznamenávají, že nejen bolest zmizí, ale zároveň normalizuje metabolismus, celkovou pohodu, spánek, náladu.

Slaměnka v kosmetologii

Přínos pro lidi, kteří chtějí vypadat dobře, těžko přeceňovat. Slaměnka v kosmetologii se používá ve dvou typech - esenciální olej a extrakt. Je účinný pro ženy při regeneraci kůže, přispívá k tvorbě kolagenu. Listy pomáhají zbavit se modřin. Rostlinný extrakt je častou kosmetickou přísadou. Cmin - protizánětlivé a hojící činidlo. Zlepšuje krevní oběh, proto se aktivně používá v přípravcích lékařské nebo pečující kosmetiky pro citlivou pokožku (krémy, pleťové vody, vlasové přípravky).

Jak vařit nesmrtelnou

Aby bylo možné využít všechny užitečné vlastnosti a neškodit, musíte být dobře zběhlý v dávkových formách a počet jejich příjmu. Používá se v následujících formách:

 • odvar od nesmrtel. Vařte 10 g. suché květy ve sklenici vody;
 • infuze. Trvat na hodině - tři lžičky květin ve sklenici vroucí vody;
 • infuze je studená. Květiny se nalijí vařenou, ochlazenou vodou a infuze se provádí nejméně osm hodin;
 • suchý extrakt, treflan, flamin - farmaceutické formy;
 • dekorace pro douching. Vařte na mírném ohni po dobu pěti minut (dvě lžičky květin na půl litru vody).

Slaměnka - kontraindikace

Slaměnka - má léčivé vlastnosti a kontraindikace, jako jakékoli jiné léčivo. Cmin je písčitá, málo toxická látka, která by měla být užívána v kurzech (do tří měsíců). Kromě toho existují následující kontraindikace imortelle:

 • hypertenze, zvyšuje krevní tlak;
 • onemocnění srdce v akutní fázi;
 • během těhotenství (pouze po konzultaci s lékařem);
 • obstrukční žloutenka.

Video: immortelle - užitečné vlastnosti a kontraindikace

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: