Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Před nákupem ryb do akvária nebo jejich chovem v rybníku se ujistěte, že se předem rozhodnete pro příslušný typ jídla. Nezapomeňte, že každý živý tvor pro jeho rozvoj a další reprodukci by měl mít dobrou výživu. Moderní výrobci nabízejí výběr ze stovek produktů, můžete snadno najít pro vaše účely správné jídlo pro ryby.

Druhy rybích potravin

Někteří majitelé akvárií pěstují ryby pomocí monotónních potravin. Nedoporučuje se to dělat, jinak nebudou domácí zvířata zdravá a mohou zemřít. Je žádoucí diverzifikovat jejich stravu. Každá zakoupená rybí potrava musí být vysoce kvalitní a výživná. Počet zobrazení:

 • Živý. Je nezbytné zahrnout do stravy vodních obyvatel, protože má vysokou nutriční hodnotu a obsahuje ve svém složení nezbytné vitamíny, minerály, které nejsou tepelným zpracováním ničeny.
 • Zmrazené. Výhodnější než naživu, protože všechny patogeny pod vlivem chladu začínají umírat.
 • Čerstvé. Jedná se o rostlinné produkty, které krmí určité druhy ryb: zelená zelenina (špenát, salát, okurka, hrášek). Můžete také krmit své domácí mazlíčky s mrkví, brokolicí, cuketou a cuketou. Další možností jsou nasekané ovesné vločky, vařené s vroucí vodou, drobky stale bílého chleba, krupice krupice. Tato kategorie rybích potravin zahrnuje některé mořské plody: mušle, krevety, čerstvé ryby.
 • Suché Tyto produkty jsou prezentovány v mnoha variantách. Je téměř dehydratovaná, což zaručuje dlouhou životnost a zabraňuje vzniku plísní. Suché výrobky jsou k dispozici v několika formách: tablety, vločky, atd.

Pro akvarijní ryby

Ideální volba pro obyvatele akvárií je považována za živou potravu, protože Je plná základních minerálů, vitamínů. Zemský a vodní hmyz je vhodný pro ryby, které sbírají potraviny z povrchu vody, a pro ty, kteří se živí larvami hmyzu, červy a drobnými korýši. Suché krmivo pro ryby je ideální volbou pro ty, kteří nechtějí skladovat nebo chovat živá jídla.

Pro rybníky

Výrobci nabízejí výběr nejméně širokého sortimentu potravin pro obyvatele rybníků. Jedná se o produkt ve formě plovoucích tyčinek s pšenicí, špenátem, spirulinou a lososem, nebo krmivo ve formě čipů, které je vhodné pro celoroční krmení velkých jedinců masožravých rybníků. Moderní krmiva berou v úvahu potřeby ryb pro potraviny, což zajišťuje jejich dobré zdraví, odolnost vůči chorobám a barevný jas. Potraviny pro rybníky se prodávají ve velkých baleních od jednoho do několika desítek litrů.

Živé krmivo pro akvarijní ryby

Navzdory hojnosti suchého krmiva jsou dravé jedince velmi obtížné bez přirozených a živých složek. Do této kategorie výrobků patří Cortetra, dafnie, červy háďátka, cyklopy atd. Mnohé z nich mohou být sklizeny samy o sobě se sítí s malými buňkami, ale je zde riziko, že se spolu s živinami dostanou do nádrže na vodu i nemoci a paraziti. Můžete se tomu vyhnout tím, že několikrát omyjete vrtulník nebo dafnii tekoucí vodou. Živé potraviny jsou výživnější než suché potraviny.

Klika (společná "Malinka"). Jedná se o larvy komár-dergun, které mají velikost 5-25 mm a mají jasně červenou barvu. Žijí v sedimentech bahna a dna rybníků, řek s pomalým proudem, stojících bažinatých jezer. Klika je jedním z nejcennějších a nejživějších druhů rybí potravy, protože obsahuje až 60% proteinu. Zakoupený krevní červ musí být okamžitě několikrát umyt v tekoucí vodě, vypustit všechny odpadky a odpadky. Odstraňte všechny mrtvé larvy, pak vložte do lednice, poté, co je volně obalíte navlhčeným hadříkem. Spláchnutí můžu denně potřebovat 2 krát. Jak si vybrat:

 • Věnujte pozornost barvě můry, která by měla být jasně červená a lesklá.
 • Pokud se ukáže, že krevní červeň je světle oranžová nebo růžová, je stále nezralá a příliš mladá. V těchto potravinách je relativně málo živin.
 • Pokud jsou krevní červy tmavě červené nebo vínové, znamená to, že jsou staré, a vaše zvířata v akváriu mohou být otrávena.
 • Příliš světlá, tmavá nebo mrkevní barva a nerovnoměrná velikost (v rozmezí od 1 do 2 mm až 7 mm) naznačují, že krevní červ je liman, to znamená, že se shromažďuje v zátokách s fyziologickým roztokem. Má hustý chitinózní obal, který snižuje nutriční hodnotu těchto potravin.
 • Věnujte pozornost mobilitě larev, které se při jejich vystavení začínají pohybovat, kroutit se do kroužků.

Coretra je larva krevního komára, který je méně výživný ve srovnání s krevním červem. Z tohoto důvodu se nedoporučuje krmit rybu pouze sekačkou. Tato larva je v tloušťce nebo na povrchu vody. Coretra je transparentní, nemá žádný odstín, lesklý a velmi mobilní. Tento výrobek nemá žádný zvláštní zápach. Coretra je dravec, takže nemůže být použit jako potrava pro oběžné ryby, jinak bude jíst potěr. Koretr můžete uložit dvěma způsoby:

 1. Chcete-li začít, opláchněte, pak uklidněte v mokré hmotě, umístěte do chladničky.
 2. Larvy dejte do misky s vodou v poměru 2 lžíce korety na 1 litr vody a dejte nádobí do chladničky. Voda se mění dvakrát denně. Při tomto skladování zůstane jádro čerstvé po dobu 3-4 týdnů.

Trubička je prstencový, červenohrdlý červ. Larva tubule je velmi aktivní, má světle růžovou barvu. Doporučuje se uskladnit brčka v misce s vodou, která by neměla zcela zakrýt červy. Opláchněte larvy tekoucí studenou vodou - nasměrujte trysku tak, aby se rozbila hrudka. Krmení ryb pouze výrobcem trubek je nemožné, protože obsahuje velké množství tuku, což může vést k nemoci. Pokud jde o výběr, zdravé jahody má světle růžovou barvu, je aktivně svíjející se ve vodě, a když je vystavena vnějším vlivům, hrudka se začne smršťovat. Skladování:

 • skladovat slámu v chladničce, umístit ji do misky s vodou, ale tak, aby nezakrývala šneky úplně;
 • opláchněte je dvakrát denně tekoucí vodou, pokaždé je rozbijete proudem;
 • Nezapomeňte vypustit znečištěnou vodu, vyčistit mrtvé jedince.

Dafnie (slané sladkovodní korýši) se nachází ve stojatých vodách: louže, rybníky, příkopy, jezera, vodní jámy. Jejich akumulace může být určena barvením vody v šedé, zelené nebo červené barvě. Shell Daphnia se skládá z chitinu - není stravitelný, ale slouží jako hodnotný balast. Obsah bílkovin v dafniích je asi 50% - vysoký a obsah vitamínů, makroživin. Dafnie shromážděné v přírodě jsou uchovávány ve sklenici vody v chladničce po dobu delší než 2 týdny.

Žížaly jsou bezobratlé do délky 3 cm, jedí produkty živočišného odpadu a mrtvé rostlinné tkáně. Jsou široce používány pro chov říčních ryb. Sklizeň žížal není obtížná, hlavní věcí je udržet je před krmením ryb několik dní v mokrém mechu nebo pilinách, dokud nejsou zbaveny zbytků půdy a potravin. Opláchněte žížaly tekoucí vodou, abyste odstranili hlen. Často to nestojí za krmení ryb, protože monotónní strava povede k obezitě, neplodnosti domácích zvířat.

Zmrazené krmivo

Liší se tím, že jsou skladovány po dlouhou dobu a často již rozděleny na porce. Mražené produkty jsou k dispozici v blistrech, briketách, pravoúhlých kostkách. Mražená rybí potrava je lepší pro každodenní výživu, ale pokud si domácí zvířata zvyknou na tuto dietu, bude obtížné si zvyknout na umělý výrobek.

Suché krmivo pro ryby

Takový výrobek má vhodné formáty určené pro plůdky a dospělé ryby, býložravé a predátory. Je ideální pro guppies, petillas, neony, danios, mollies, atd. Akvarista může dělat zásoby suchých výrobků, protože je velmi snadno skladovatelný. Formuláře a funkce:

 1. Vločky. Nejuniverzálnější forma potravin, která se používá ke krmení všech kategorií akvarijních ryb. Vhodné pro každý den. Jedna část vloček se vznáší na povrchu a druhá - klesá na dno a je přístupná obyvatelům ve všech vrstvách vody. Produkty této skupiny mají nízkou výživovou hodnotu díky obsahu želatiny, agaru a lepku.
 2. Čipy. Díky nízkoteplotnímu režimu se stávají nejvíce výživným ze všech suchých krmiv, protože uchovávají maximum vitamínů, makroživin a živin. Čipy neznečišťují vodu, vhodné pro všechny typy dekorativních jedinců.
 3. Granule. Potraviny granulované formy mají jiný průměr, určené pro ryby různých velikostí: od smaže až po velké. Pomalu klesá na dno nádrže. Vhodné pro všechny kategorie vodních obyvatel, včetně bentických. Jemní jedinci, kteří jsou náchylní k onemocněním trávicího systému nebo kteří trpěli nemocí, budou muset granule promočit, protože jsou suché a husté - při rychlém spolknutí mohou granule poškodit oslabený žaludek. Granulované rybí krmivo (například Sera Vipagran) je vhodné pro každodenní použití, je velmi výživné.
 4. Tyčinky. Výživná a hustá forma, která se doporučuje zejména pro velké jedince, kteří potřebují silnou stravu. Tyčinky jsou vhodné pro aktivní i velké ryby, například ostny, cichlidy. V některých případech musí být krmivo namočeno, protože Domácí zvířata mohou zranit zažívací orgány. Tyčinky se osvědčily jako další potravina, ale nejsou vhodné pro potěr.
 5. Mikro podávání. Jedná se o malé částice potravinové zeminy na prach. Dobře se hodí pro mladé a smažit. Velcí a dospělí jedinci v této formě prostě nevidí jídlo. Hlavní nevýhodou je rychlá kontaminace potravin, proto je důležité sledovat dávkování a vyhnout se překrmování.
 6. Desky, pilulky. Jsou těžké a husté, takže rychle klesají na dno. Dobře se hodí pro krmení obyvatel. Tablety a destičky vhodné pro použití s čipy nebo vločky.

Co je v ceně

Produkty Tetra obsahují beta-glukan a omega-3 kyseliny. Jsou ideální pro smažení a zlepšují barvu ozdobných zvířat. Krmivo ze séra obsahuje bylinné složky: vrbovou kůru a olšinu. Akvarijní odrůdy "Biodesign" vícesložkové. Tyto produkty obsahují aminokyseliny, vitamíny, minerální soli, stejně jako tuky, sacharidy, proteiny. Některé typy výrobků obsahují obiloviny, výtažky z rostlinných bílkovin, kvasinky, řasy a dokonce i škeble.

Co je rybí jídlo lepší

Diverzifikovat menu ryb není tak obtížné, zejména k nákupu výrobků z vhodných složek může být v každém specializovaném internetovém obchodě. Pro chladnokrevné jedince, kteří se koupali v rybníku, se nachází speciální linka „TetraPond“. Sinking pilulky se používají pro krmení akvarijních ryb, které milují žvýkat ocasy svých sousedů. Před upřednostňováním jednoho nebo jiného typu krmiva se seznamte s jeho klady a zápory. Bojové druhy potřebují speciální dietu, která nemusí být přesně vypočtena před podáváním.

Výhody a nevýhody

Čerstvý produkt obsahuje mnoho živin, vitamínů, minerálů. Ve stravě býložravců a všežravých vodních živočichů často patří čerstvá okurka, hrášek, špenát. Mezi výhody tohoto typu patří následující body:

 • dobře vstřebává;
 • obsahuje důležité minerály pro ryby, vitamíny;
 • vždy po ruce.

Čerstvé produkty nemají významné nevýhody, ale existuje celá řada produktů, které nelze podávat vodním živočichům. To je způsobeno přítomností škodlivých tuků v jejich složení. Patří mezi ně:

 • chléb;
 • sýry, sýrové výrobky;
 • maso ptáků, savců;
 • cookie.

Živé jídlo splňuje přirozený instinkt ryb, protože aktivněji reagují na pohyb potravin. Potěr některých druhů a dokonce i dospělých jedinců nemusí reagovat na fixní potraviny, tj. pokud jim dáte suché jídlo, nakonec zemřou hladem. Výhody živých potravin:

 • vysoká nutriční hodnota;
 • uspokojení přirozeného instinktu.

Rozšířené získané suché produkty, které jsou prezentovány ve velkém množství. Jeho výhodami jsou:

 • dlouhá životnost díky téměř úplnému nedostatku vody;
 • žádné riziko plísní, plísní;
 • Neznečišťujte akvárium.

Nesprávně zvolené suché krmivo negativně ovlivní zdraví ryb. Neexistují žádné další negativní stránky těchto produktů, pokud budete postupovat podle několika pravidel:

 • s použitím pouze suchých výrobků je snadné překrmovat ryby, proto je nutné dodržovat porce;
 • pokud produkt nabobtná ve vodě, je lepší ho před krmením namočit, jinak se zvětší velikost v žaludku ryb.

Hlavní nevýhodou živého krmení je pravděpodobnost napadení parazitů a nemocí u umělého jezírka. Může obsahovat živé organismy, které se často stávají nositeli bakterií, virů a různých parazitů, například hlístů. Mějte na paměti, že živé organismy nemohou krmit určité ryby.

Mražené rybí potraviny jsou bezpečnější než čerstvé, protože je ozářeno, což vede k čištění od všech druhů parazitů a mikrobů, které mohou ovlivnit ryby. Dobře se hodí pro krmení ryb a potěr. Pros:

 • pohodlí skladování;
 • bezpečnosti

Mínus mraženého produktu je, že by neměl být podáván vodním obyvatelům bez prvního rozmrazení. Provádění takového postupu bude muset být neustále před krmením a bude to nějakou dobu trvat. Nebudete-li tuto potravinu odmrazovat, dojde k poškození nebo přehřátí žaludku. Můžete ho jednoduše umístit pod proud vody, pak se přetvořit a odstranit zbytky organické hmoty.

Co krmit akvarijní ryby

Obyvatelé nádrží by měli mít pestrou stravu. Chov domácích zvířat za to nestojí. Nakrmte je třikrát denně: ráno, odpoledne, večer. Současně bylinožravci potřebují vylepšenou rostlinnou složku, která je obsažena v řasách. Mnoho ryb nemůže dělat bez vláken. Pro zlepšení zbarvení vodních obyvatel použijte speciální sloučeninu s karotenoidy. Nositelé mečů, cichlidy, domácí zvířata a mollies vyberou krmnou směs s rostlinnými vlákny v kompozici.

Viviparous obyvatelé akvária

Takoví obyvatelé umělých nádrží jsou nenároční na jídlo. Hlízy a krevničky jsou pro ně ideální. Velmi důležité jsou také rostlinné složky - sušená kopřiva, spirulina. Prodám speciální potraviny, které nebudou znečišťovat vodu. Ze suchých lahůdek je lepší zvolit si hranolky, vločky. Hlavní věc, že jídlo nebylo příliš velké.

Dravé ryby

Při nákupu dravců pro akvárium si uvědomte, že potřebují dobrou výživu, která je založena na živých potravinách. Lze jej nahradit syrovým masem. Pokud jsou dravci hladoví, mohou se navzájem napadnout. Zahrnout do stravy živých ryb a červů, larvy, můry, atd. Je důležité je krmit v čase s určitým intervalem.

Krmivo pro ryby z dna

Pro takové obyvatele akvária kupujte potraviny, které mohou spadnout na dno. Nejoblíbenější možností jsou suché pilulky. S druhovými preferencemi krmte živočišnými a rostlinnými proteiny. Pokud si všimnete, že domácí zvířata jsou hladová, pak by měla být potrava pro ryby na dně snížena pomocí nálevky s trubicí na dno. V tomto případě upřednostňujte krejčí, korzet, kliku. Z rostlinných potravin vyberte okurky, spirulina, listy salátu.

Představuje smažení ryb

Pro pěstování zdravých obyvatel akvária je třeba vzít v úvahu specifičnost každého druhu. Vyvážený zdroj můžete vybrat z následujících možností:

 • Nematody. Škrkavky, které jsou široce používány jako krmivo pro smažené ryby. V případě potřeby je rozdělte na několik částí.
 • Hrnkové červy.
 • Infusoria pantofle. Dobrá náhrada za živý prach. Současně může být pěstován doma.
 • Živý prach. Obsahuje rotifers, dafnie, nálevníky, atd. Chytí ji sítí, a pak musí být tříděny.
 • Vaječný žloutek. Dobrý doplněk stravy, který musí být bušil do sklenice vody (vařený), pak umýt do průhledného stavu. Potřeba krve pipetou.

Kritéria pro výběr dobrého krmiva

Chcete-li zakoupit vysoce kvalitní a výživný produkt, který není mono-složka, pečlivě prostudujte složení. Věnujte pozornost tomu, jaké konkrétní druhy ryb jsou určeny. Zvažte další doporučení:

 • Věnujte pozornost způsobu výroby. Například, vločky jsou ideální pro malé druhy ryb, a tablety a granule jsou vhodné pro větší.
 • Zkontrolujte, zda je obal zapečetěný a neprůhledný. Kvalitní suché rybí produkty nebudou ucpat akvárium.
 • Při nákupu mražených výrobků dávejte přednost puchýřům nebo „čokoládovým tyčinkám“, ale velké brikety jsou optimální pro akvarijní farmy.
 • Balení zmrazených potravin by mělo být vakuové, protože Zabraňuje pronikání vlhkosti a vzduchu, chrání před oxidací, vývojem mikroorganismů uvnitř produktu.

Co koupit a kolik je jídlo pro ryby

Moderní výrobci nabízejí výběr ze široké škály krmiv, jejichž levým podílem jsou suché výrobky. Pro větší pohodlí, rybí jídlo je prezentováno v různých objemech, takže si můžete koupit malý balíček o objemu 100 ml, a velký s kapacitou 10 litrů nebo více. Současně lze nalézt jak rozpočtové přídavky k rybím dávkám, tak i relativně drahé. Cena se může pohybovat od 50–60 do 2000–3000 rublů a více, v závislosti na výrobci, typu výrobku, objemu.

Výrobce

Jméno

Zobrazit

Složení

Druh ryb

Cena v rublech

Dennerle

Calanus FD Organic (24 g)

Suché

100% arktický zooplankton;

analytické složky: surový protein 67%, surový tuk 35%, surová vláknina 3, 5%, popel 8%, vlhkost 5%.

Akvárium

959

Jbl

Spirulina (156 g)

Suché (vločky)

Vitamín C, vitamín D3, vitamín E, vitamín A, mořské řasy, droždí, vláknina, měkkýši, ryby, cukr, česnek

Akvárium

809

Sera

Vipan (12 g)

Suché (vločky)

Pšeničná mouka, pivovarské kvasnice, kaseinát vápenatý, gammarus, vaječný prášek, rybí olej, mananoligosacharid (MOS 0, 4%), spirulina, bylinky atd.

Všechny dekorativní

36

Tetra

Guppy (100 ml)

Suché (mini vločky)

Výtažky z rostlinných bílkovin, obilovin, kvasinek, škeblí, raků, olejů, tuků, řas, cukru, minerálů

Všechny druhy guppies

173

Xiamen

AQUAV Freeze Dried sušené Tubefex červy (250 ml)

Přírodní (kostky)

Tumbler lyofilizovaný

Všechny druhy sladkovodních ryb

134

Svět Zoo

Pro zlaté rybky (15 g)

Suché (vločky, granule)

Malé korýši, rybí moučka, sójový protein, bylinná mouka, spirulina, komplex vitamín-minerál, atd.

Zlatá rybka

31

ADA

Rybí jídlo AP-3 (70 g)

Suché (velké granule)

Živočišné bílkoviny a rostlinné složky

Všechny ryby

1190

Biodesign

Lněný rybník (1 000 ml)

Suchý (směs 5 druhů vloček)

Koncentrát rostlinných bílkovin, měkkýšů, řas, česneku, vitamínového minerálního komplexu atd.

Dekorativní rybník

156

PRODAC

Tropické rybí vločky (330 ml)

Suché (vločky)

obiloviny, ryby a droby z ryb, sója, korýši, řasy, barviva EHS.

Tropické

162

Video

Recenze

Igor, 28 let

Za 320 rublů jsem koupil sublimované krmivo FD Krill (Krill). Všiml jsem si, že zahrnuje malé druhy krevet, které jsou bohaté na karoten. Upozorním na vysoký obsah bílkovin, takže je vhodný pro zlepšení zdraví obyvatel akvária. Žádné nevýhody.

Anton, 39 let

Koupil jsem ImmunPro 1000 ml (440 g) z ryb a pšeničné mouky, lepku, řas a různých dalších složek. Výživné, hodně bílkovin (více než 50%). Optimální je pro všechny okrasné jedince s velikostí větší než 4 cm.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: