Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Je známo, že parafín je produktem chemických produktů, které se získávají při zpracování oleje. My všichni používáme přerušovaně svíčky, když vypnou světlo, v zimě se o ně třou sáně, lyže, tak, aby se klouzali lépe a v létě surfují po prknech. Parafín se dokonce používá při výrobě bonbónů, aby se vytvořila lesklá glazura, ale je podrobena hlubšímu čištění. Tento materiál našel uplatnění v kosmetologii a nyní je u mladých dívek populární parafínová terapie doma. Procedura má anti-agingové, hojivé a ochranné vlastnosti.

Co je to parafínová terapie

Přirozeným postupem s vysokým výkonem je parafínová terapie, která umožňuje vyhlazení vnějších nedostatků a defektů a poskytuje terapeutický účinek. Základem je použití filmu, který by měl vytvořit skleníkový efekt. Dříve byl parafín v tekuté formě používán jako masážní olej pro protahování svalů, zranění, pro posttraumatickou rehabilitaci. Díky důkladnějšímu zkoumání vlastností přípravku byl odhalen pozitivní vliv na kůži a nyní je úspěšně používán v kosmetologii.

Kosmetické salony rychle přijaly novou omlazovací proceduru a začali nabízet služby parafínové terapie pro ruce, nohy a obličej. Řídí je mistr pomocí speciálního vybavení - vany a na obličej se používá parafínová maska. Se správným přístupem je možné provádět parafínovou terapii doma, což výrazně sníží náklady na zákrok.

Kosmetický parafín je poměrně levný, ale je ve skupině prvotřídních produktů. Smíchá se s komplexy mikroprvků, vitamínů, minerálů, medu, oleje a ovoce. Od běžného parafínu se liší hlubším primárním čištěním barviv a nečistot. Tato kosmetika zvlhčuje pokožku, hluboce vyživuje, oživuje ji a odstraňuje známky stárnutí a vyblednutí.

Účinek řízení

Účinek horkého parafínu je velmi jednoduchý - zvýšení teploty kůže o 1-2 stupně, což má omlazující účinek. Tento nástroj se používá častěji při provádění speciální manikúry s použitím parafínových koupelí. Při provádění postupu pro pokožku rukou, nohou, obličeje a jiných oblastí kůže, například parafínových obalů pro boj s celulitidou, však není dosaženo méně hmatatelného výsledku. Výhody parafínové terapie jsou následující: \ t

 • hluboká hydratace kůže;
 • lymfodrenážní účinek;
 • bělení kůže;
 • ochrana proti suchu, prasklinám;
 • boj s druhou bradou, gravitační ptóza;
 • korekce mimických vrásek;
 • čištění, omlazení pleti.

Indikace a kontraindikace

Aby nedošlo k poškození těla, musíte dodržovat určité indikace používání parafínu. Pokud se postup neuskutečňuje pro lékařské účely, ale pouze pro kosmetické účely, měl by být kurz 10 sezení. Dále, masky a koupele mohou být dělány každé 2-3 týdny udržovat výsledek, v zimě, možná budete muset dělat více sezení. Parafínové koupele se připravují 1 krát za 7 dní a 1-2 krát se aplikuje obličejová maska.

Pro všechny pozitivní aspekty tohoto postupu existují určité kontraindikace. Parafínová terapie se nedoporučuje pro osoby, které mají:

 • jaterní dysfunkce;
 • různé zánětlivé procesy;
 • ischemické onemocnění;
 • vysoký krevní tlak;
 • infarkt myokardu;
 • cirhóza;
 • exacerbace onemocnění vnitřních orgánů;
 • angina pectoris;
 • otevřené rány;
 • druhá polovina gestačního věku;
 • hyperrichóza;
 • kožní onemocnění;
 • diabetes mellitus;
 • individuální intoleranci nebo alergii na složky nástroje.

Je možné dělat parafínovou terapii rukou a nohou doma?

Zpočátku to byl čistě salonní postup. Parafínová terapie doma je aktivně využívána dívkami. Hlavní výhodou této možnosti je cena. Stačí jen koupit potřebné nástroje, krém, parafín a budete moci navodit krásu tak často, jak chcete. Chcete-li postup provést správně doma, budete potřebovat seznam akcí, který bude probíhat postupně.

Co je pro postup nezbytné

Pro tento postup potřebujeme:

 1. Parafín pro ruce (to je pro obličej, nohy).
 2. Vyživující hydratační krém nebo sérum.
 3. Vana na nohy doma (nebo na ruce), topení nebo vše, co potřebujete pro parní lázeň.
 4. Obličejová maska.
 5. Elektrický nebo elektronický.
 6. Drhnout
 7. Štětec
 8. Ochranné celofánové sáčky.

Jak postup provést

Je lepší ohřát produkt přímo ve vaně nebo pomocí vodní lázně. Za tímto účelem nainstalujte nádobu s parafínem do cedníku nad vroucí vodou, ale tato metoda bude trvat déle než při použití speciálního zařízení. To neznamená, že vodní lázeň je něco horšího, ale ujistěte se, že se voda nedostane do nádrže. Postup činností pro provádění postupu parafínové terapie je následující:

 1. Zahřátým nožem rozřízněte parafínový blok na menší kousky, zahřejte na teplotu 54 ° C, stane se viskózní kapalinou.
 2. Vyčistěte část těla, na které bude výrobek aplikován (ruce, obličej, nohy). Udělejte pre-manikúru, pedikúru, naneste vhodný krém na kůži, ale netřete ji. Nezapomeňte si předem připravit všechny potřebné materiály.
 3. Zkontrolujte teplotu parafínu, neměla by ho spálit.
 4. Pokud budete postupovat pro ruce nebo nohy, musíte je snížit na 3 sekundy v parafínu, pak natáhnout a počkat, až ztuhne. V případě nohou na noze je snadnější aplikovat štětcem. Takže opakujte 3-5 krát, pak položte plastový sáček na ruce nebo nohy, nahoře - termořez nebo tepelné ponožky. Pokud uděláte parafínovou masku, můžete použít pouze štětec.
 5. Po 30 minutách vyjměte rukavici nebo ponožku. Během této doby se zvětšuje průtok krve do částí těla ošetřených parafinem a pak vlna tepla prochází celým tělem.
 6. Opatrně odstraňte masku z obličeje zdola nahoru, z rukou - rukavice, z nohou - ponožky.
 7. Použijte hydratační krém a masáž oblasti těla, na kterém byl proveden postup. Zbývající prostředky musí být vyřazeny.

Při nákupu parafínu věnujte pozornost datu vypršení platnosti - nemůžete použít nízkou kvalitu, zpožděné. Někteří mistři se snaží znovu použít nástroj, ale užitečné vlastnosti takové lázně budou mnohem nižší. Škodlivé toxiny, které absorbovaly parafín, při druhé aplikaci mohou poškodit, takže nelitujte a odpad vyhoďte.

Video o parafínové terapii doma

Bez ohledu na to, co budete dělat, parafínové koupele pro nohy nebo ruce, je důležité dodržovat pravidla postupu doma. Výhody používání této metody omlazení jsou zřejmé, takže zbývá jen vybrat vhodnou variantu parafínu a začít ji používat dnes. Ačkoli technologie jeho použití pro nohy, ruce a tvář jsou v mnoha směrech podobný, tam jsou ještě některé rozdíly. Varianty parafínové terapie, jejich popis a instrukce si můžete prohlédnout na videu níže.

Parafínová maska na ruce

Výkonová technika

Lekce studený parafín

Zpětná vazba na výsledky

Alina, 26 let: Nikdy jsem nemilovala salóny a vždy jsem chtěla dělat péči o ruce doma. Tento postup považuji za nejúčinnější ze všech ke zlepšení stavu kůže rukou. Nejen, že se provádí omlazení, ale také příjemná procedura! Hlavní věc - sledovat teplotu vosku, aby nedošlo k popálení.

Elena, 34 let: Podobný kosmetologický postup jsem již mnohokrát použil. Zatím však jen v salonech, ale nedávno koupil koupel s regulací teploty. Použil jsem vaše instrukce a všechno se neukázalo horší než průvodce. Teď nevidím důvod jít tam a přeplatit, já sám dělám parafínovou terapii.

Katya, 30 let: A já jsem si vyzkoušel parafínovou masku na obličej. Řeknu hned, že bez speciální koupele je to nejen obtížné, ale také nebezpečné, můžete si snadno spálit obličej. Pocity po zákroku jsou vynikající, pokožka se stává měkčí, příjemnější na dotek, ale na chvíli byla zachována zarudlost. Rychle vystoupila, nezbyly žádné stopy. Velmi spokojen s parafínovou terapií!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: