Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud se potýkáte s touto nepříjemnou nemocí, pak musíte pečlivě přistupovat k otázce výběru správného léku na pedikulózu. Je důležité, aby droga nejen zabila nits, ale také nepoškozuje vaše zdraví. Například, petrolej v lidech je často používán pro odstranění parazitů, ale je velmi toxický pro lidskou kůži.

Šampon na vši

Tento typ léků parazita je nejčastější. Šampon proti vši se liší od obvyklých v tom, že se skládá z látek, které pomáhají zbavit se vši. Pro každodenní použití nejsou vhodné. Existují určité nuance týkající se použití těchto nástrojů:

 1. Než začnete používat šampon z vši, musíte pečlivě hřeben i suché vlasy.
 2. Požadované množství finančních prostředků aplikujte podle pokynů (není třeba mokrý obličej).
 3. Po celé hlavě otřete dobře šampon, uchopte krk, oblast za ušima.
 4. Udržujte čas uvedený v návodu.
 5. Pak použijte hřeben a rozdrtěte všechny parazity, kteří zemřeli.
 6. Poté můžete vlasy umýt pravidelným šamponem a opláchnout octem (2%). To pomůže zbavit se těch hnízd, které jsou silně přilepené. Po tom, je třeba znovu hřeben.
 7. Podívejte se pozorně na hřeben na dalších 5 dní. Pokud se znovu objeví paraziti, léčba byla neúčinná a měla by být opakována.
 8. Kontrolní kontrola by měla být do 2 týdnů.

Šampon pro vši a nity pro děti

To je nejvhodnější a nejjednodušší způsob, jak se zbavit pedikulózy. Dítě je často ostražité na všechny druhy pilulek, mastí a sprejů, ale šampony na vši a hnízda pro děti jim nezpůsobují žádné obavy. Aplikační metoda je popsána v části výše, detailní instrukce spolu s nástrojem také popisuje algoritmus akcí. Nejúspěšnější možnosti jsou:

 1. Paranit. Může být ve formě spreje / šamponu. Hlavní účinnou látkou je minerální olej Clearol. Složky obklopují vajíčka a hmyz sami, blokují přístup vzduchu. Pro dítě je šampon bezpečný, ale nedoporučuje se jej používat pro děti do 3 let, pro kojící ženy a pro těhotné ženy. Po týdnu se doporučuje zopakovat léčbu, aby byl výsledek vyřešen.
 2. Medfoks. Tento lék je založen na permethrinu, který má neuroparalytický účinek na hmyz. Je nutné aplikovat šampon na vlasové kořínky, nahoře nasadit pevně plastový uzávěr. Po 40 minutách je třeba hřeben rozčesat. Opakujte postup doporučený znovu po týdnu. Dodržujte pokyny, protože látka patří do toxické skupiny.
 3. Pedilin. Ve výrobku jsou dva insekticidy - tetramethrin a malathion. Tyto látky mají silný toxický účinek na hnízda a vši. Užívání dvou léčivých prvků najednou pomáhá, když se parazité vyvíjejí k jednomu z nich. Přístroj by měl být opatrný, protože u dítěte se může objevit alergická reakce.

Přípravky na vši

Když je člověk konfrontován s problémem parazitů, může být zmaten počtem různých léků pro léčbu této nemoci. Lék na vši není nutně jen šampon, existuje několik forem uvolňování léků: aerosolový sprej, krém, lotion, koncentrované emulze. Každá z těchto možností má klady a zápory. Náklady na finanční prostředky jsou odlišné, proto byste se měli řídit vlastnostmi léku, abyste našli správnou léčbu.

Finanční prostředky na vši pro děti

Tato skupina léčiv je izolována odděleně, protože léčba dítěte vyžaduje minimální toxicitu a vysokou účinnost léčiva. Můžete si koupit finanční prostředky na vši a nits v lékárnách, v odděleních s kosmetickými přípravky je nemůžete najít. Existují následující účinné léky na vši dětí:

 1. Nyuda sprej. Považován za jednu z nejbezpečnějších možností pro děti. Hlavní účinnou látkou je dimethikon. Působení látky je podobné silikonu, který obklopuje parazitický film, a dusí se. Poté je nutné hřeben rozčesat. Povoleno používat od jakéhokoli věku. Cena nástroje začíná od 500 rublů.
 2. Plné značky (FullMarks). Tento antiparazitický lék má olejovou bázi, hlavní účinné látky jsou isopropylmyristát, cyklomethikon. Aplikujte lék na pokožku hlavy, suché vlasy. Ve věku 15 minut by měli být mrtví paraziti vyčesáni. Po 7 dnech je třeba znovu zpracovat hlavu. Důležitým plusem plných značek je absence pachu, která je důležitá pro osoby se silnou alergií na zápach, astma.
 3. Pair Plus. Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě aerosolu. Obsahuje tři účinné látky: permethrin, malathion, piperonylbutoxid. To je také populární, efektivní léky pro děti, zabíjí parazity v jedné aplikaci. Abyste se vyhnuli nežádoucím účinkům, musíte se striktně řídit pokyny k použití.

Masť na vši a hnidy

Tato forma finančních prostředků je poměrně levná, ale vyžaduje velké úsilí při zpracování hlavy. Masti na vši a hnidy by měly být rovnoměrně aplikovány na pokožku, vlasy a pak je třeba pečlivě omyt. Je to účinný lék na pedikulózu, ale lékaři to zřídka doporučují kvůli obtížnosti použití. Podle názoru uživatelů dává použití masti stejně výrazný a pozitivní výsledek. Mezi oblíbené možnosti patří:

 1. Nittifor. Permethrin působí jako hlavní účinná látka. Tam je nepříjemný zápach, takže se nedoporučuje používat astmatiky, děti do 5 let.
 2. Nyx Analog výše uvedených prostředků obsahuje méně permethrinu, což ho činí bezpečnějším pro děti. Může být použit k léčbě pedikulózy v každém věku. Hlavní věc - splnit požadavky pokynů.
 3. Borická mast. Používá se s pedikulosózou 5% lék. Tento lék je méně účinný než šampony nebo spreje, ale cena je mnohem nižší. Je kontraindikován u lidí, kteří mají problémy s ledvinami.

Pedikulosový sprej

Mezi uživatelskými recenzemi se věří, že nejlepší volbou je vši a spreje pro děti a dospělé. Lék na pedikulózu ve formě šamponu je také účinný, ale je snazší používat aerosoly. Před použitím by léčba měla být obeznámena s pokyny, někdy existují věková omezení. Mezi oblíbené možnosti patří:

 1. Pedikulen Ultra. Kompozice obsahuje alkohol, který činí lék účinným proti hnisům a vši. Aplikace musí být přísně podle pokynů, cena produktu začíná od 450 rublů.
 2. Pair Plus. Tento sprej je dodáván s hřebenem, takže můžete okamžitě rozdrtit mrtvé parazity. Obsahuje tři účinné insekticidy.
 3. LiceGuard. Tento nástroj nemá silný účinek, často se používá pro dodatečný efekt při použití hřebene pro česání. Cena drogy začíná od 800 rublů.

Lidové léky na vši

Takové množství léků nebylo vždy a problémy s parazity jsou lidstvu již dlouho známy. Existují způsoby, jak odstranit lidové léky na vši. Ne všechny jsou bezpečné, ale účinnost je testována na čase. Zde jsou některé z nich:

 1. Petrolej. Extrémně účinné a toxické řešení problémů s nits, vši. Zředí se slunečnicovým olejem v poměru 1: 6. Roztok se nanese na vlasy a nechá se stát 30 minut. Další hmyz a vejce jsou vyčesány hřebenem. Hlavní nevýhodou petroleje - pravděpodobnost popálení kůže, poškození vlasů. Použití této možnosti u dětí je přísně zakázáno. Nezapomeňte, že petrolej je hořlavá látka, proto je během postupu zakázáno přistupovat k otevřenému ohni.
 2. Ocet Jedná se o levnou, cenově dostupnou variantu, která se používá k odstranění vši u lidí. Zředíme 1 díl octa ve 2 dílech vody, dáme směs na hlavu a přidržíme 5-10 minut. Pak musíte vzít kovový hřeben a vykopat parazity. Hlavním nebezpečím tohoto výrobku je, že pokud jsou proporce nesprávně vypočteny, mohou na pokožce zůstat popáleniny, vlasy hoří, je možná alergická reakce.
 3. Vodka. Alkohol obsažený v něm nezabíjí parazity, ale pomáhá rozpouštět lepek, který fixuje vši na vlasech. Poté bude mnohem snazší hřebenat hřebeny a hřebeny.

Cena léku na vši

Tyto látky se prodávají v lékárně, můžete si je zakoupit v internetovém obchodě, pokud můžete čekat na dodání. Předpis pro nákup není nutné, je vhodné se poradit s lékařem před použitím. Níže je uvedena tabulka o výši nákladů na vši:

Jméno

Formulář vydání

Náklady na

Lůžko terminátor

Aerosol

Cena od 990 str.

Lavina

Řešení

Cena od 690 r.

Limeguard

Šampon

Cena od 350 r.

A-par

Aerosol

Od 290 s.

Borická mast

Mast

Od 4 str.

Medilis-SUPER

Emulze

Od 100 str.

Nix

Krém

Od 430r.

Tady

Sprej

Od 460 s.

Parazidóza

Šampon

Od 260 str.

Hygie

Šampon

Od 190 s.

Jak si vybrat lék na vši

Člověk dostane spoustu problémů, když je infikován parazity, takže si musíte vybrat dobrý lék na vši a hnidy. Zpravidla se hmyz usadí na hlavě, ale v některých případech padají na ochlupení. Infekce je citlivá na děti i dospělé. Parazity se rychle rozmnožují a zanechávají vajíčka, hnidy. Je těžké odstranit vnější obal, takže jednou z vlastností léčiva by měla být schopnost rozpouštět lepek. Pokud zvolíte lék, spoléhejte na následující kritéria:

 1. Toxicita - někdy člověk může udělat více škody než užitku.
 2. Akční rychlost Je nutné, aby procedura netrvala déle než 40 minut.
 3. Vliv na nits. Některé látky zabíjejí pouze hmyz, což může způsobit recidivu.
 4. Složky. Ujistěte se, že ve složení nejsou žádné prvky, které by způsobily alergii.
 5. Potřebuji znovu léčbu. Je lepší, když stačí jedno sezení.
 6. Existují nějaké recenze zákazníků o tomto nástroji.

Video: náprava pro nits

Recenze

Valeria, 38 let

Jednou jsem musel bojovat s parazity, koupili Paranit, protože zabíjí hmyz a neubližuje mu samotnému. Jediný negativní je cena, takže v poslední době si koupili d-95, což je téměř 3krát levnější, a dobře se vyrovná s vši. Spolu s nástrojem v sadě přichází a hřeben.

Andrey, 35 let

Bylo hlášeno, že v mateřské škole byl případ pedikulózy a doporučil, aby bylo dítě léčeno paraziticidem. Nenašel jsem známky hmyzu, ale kvůli prevenci používali Nyuda-Spray. Lék není levný, ale je vhodný pro děti a zaměstnanec lékárny ho velmi doporučil. Naše dítě nemělo pedikulózu.

Victoria, 35 let

Dítě se vrátilo z tábora s vši, takže jsem musel okamžitě běžet do lékárny na šampon. Nabyl Parazidoz, koupil si hřeben na česání. Po prvním použití vyčesali veškerý hmyz, vejce a opětovné podání nebylo nutné. O týden později jsem zkontroloval, moje hlava byla naprosto čistá, lék se vyrovnal se svým úkolem 100%.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: