Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Rozhodli jste se strávit dovolenou v zahraničí? Jste šťastní a netrpělivě čekáte na cestu, abyste mohli začít vzrušující cestu do zahraničí a obdivovat zámořské krásy? K překročení hranice Ruska budete potřebovat cestovní pas. Kde je třeba se rozeznat? Kolik času a peněz bude trvat, než tento dokument obdržíte?

Kde mohu získat cestovní pas

Šťastní držitelé pasů v zahraničí vědí z první ruky, že pro jeho registraci ve vládních agenturách je třeba vynaložit velké úsilí. Jak a kde objednávat výrobu dokumentu, jak rychle to bude probíhat? Ruský občan může vydat cestovní pas v místě bydliště nebo bydliště. V prvním případě bude výroba trvat 1 měsíc a ve druhém - 4 měsících po podání přihlášky. A na 1 týden ve vašem pasu můžete zadat své nezletilé dítě.

Kdy je možné naléhavě vydat cestovní pas? Je povinen ji vydat v souladu se zákonem Ruské federace do 3 pracovních dnů, pokud je nutná cesta do jiné země z důvodu naléhavé nouzové léčby nebo smrti příbuzného. Zároveň však musí žadatel předložit cestovnímu úřadu písemný nebo jiný důkaz, který potvrdí naléhavost situace. A pokud člověk odejde do zahraničí, který má podle povahy své činnosti přístup k tajným informacím, státním tajemstvím, pak jeho registrace může trvat 3 měsíce. Občané Ruské federace mohou získat cestovní pas:

 • v FMS;
 • na Ministerstvu zahraničních věcí Ruské federace nebo zastupitelských úřadech;
 • v diplomatických misích Ruské federace v zahraničí.

Okresní úřady FMS

Občané Ruské federace se mohou při registraci obrátit na kanceláře Federální migrační služby v místě trvalého nebo přechodného pobytu. Osoba musí osobně požádat o cestovní pas. Firmy nemohou poskytovat služby pro registraci pasů ve FMS, protože je to nezákonné, ale mají právo pomoci vyplnit žádost. V kancelářích UMVS jsou často dlouhé fronty, takže musíte přijít brzy. Nejjednodušší způsob, jak požádat o registraci pasů na začátku ledna nebo podzimu.

Prostřednictvím internetu na Portálu veřejných služeb

Je vhodné požádat o výrobu pasů na migrační službu Ruské federace on-line: za tímto účelem použijte stránky Jednotného portálu veřejných služeb. Chcete-li získat mezinárodní pas přes internet, musíte se na tento zdroj zaregistrovat. K tomu budete muset zadat DIČ, číslo důchodového certifikátu. Po potvrzení registrace musíte vyplnit přihlášku online a nahrát fotografii do svého účtu.

Po kontrole vaší žádosti FMS obdržíte e-mailem oznámení o datu a čase konání v kanceláři cestovního pasu. Pokud vytváříte dokument starého typu, který se objeví ve stanoveném čase, okamžitě jej obdržíte. A pokud děláte biometrii, pak budete muset přinést potřebné papíry v určený den a nechat si pořídit svou fotografii pracovníkem FMS, a pak znovu navštívit tuto vládní strukturu a vyzvednout hotový dokument.

Druhy pasů a jejich design

V Ruské federaci jsou občanům vydávány pasy nového a starého typu. Liší se tím, že biometrický dokument je vybaven elektronickým čipem, který je umístěn na první plastové stránce, má více stránek a spolehlivou ochranu proti padělkům. V opačném případě jsou tyto dva typy rovnocenné, proto si občan podle svých preferencí vybere typ dokladu, který bude vydán pro cesty do zahraničí.

Starý pas platný po dobu 5 let

Mnoho Rusů dává přednost cestování ve starém stylu. Je prospěšné, když musíte naléhavě jít do zahraničí. Pokud budete stále cestovat do zahraničí za prací nebo jiným podnikáním, bude za 5 let zcela zaplněno vízy a celními razítky, takže bude nutné jej vyměnit. V tomto případě je výhodné vytvořit dokument starého vzorku. Je také rozumné dávat přednost tomuto typu, pokud máte malé děti, protože děti nejsou zahrnuty do nové biometrie.

Nový vzorový pas platný 10 let

Nový mezinárodní pas má v sobě integrovaný malý čip. Tento čip ukládá informace o majiteli, který obsahuje osobní údaje, fotografie, datum vydání. Od roku 2022-2023 uloží mikroobvod na první stránce obraz otisků prstů, takže každý, kdo si přeje obdržet biometrický dokument, podstoupí pro otisky prstů postup otisku prstu. I při odevzdání příspěvků bude nutné vyplnit žádost o mezinárodní pas nového vzorku.

Seznam potřebných dokladů pro získání pasu

Legislativní akty naší země vytvořily jasný seznam dokumentů potřebných pro výrobu pasů. Pro vydávání pasů dětem (mladším 14 let), adolescentům (od 14 do 18 let) a dospělým jsou k dispozici seznamy potřebných dokladů. Použít a obdržet tento dokument dospělí musí pouze sami.

Jak získat pas pro dítě mladší 14 let? Celý postup při podávání žádostí je v tomto případě prováděn rodiči nebo opatrovníky. Registrace je možná i na miminka. Dospívající ve věku 14–18 let platí u jednoho ze svých rodičů / opatrovníků. Balíček dokumentů pro registraci pasu:

- pro dospělé osoby:

 • žádost (2 kopie);
 • foto (4 ks.);
 • kopie cestovního pasu Ruské federace;
 • Příjem platby státního poplatku;
 • kopie záznamů o zaměstnání;
 • formulář č. 32 z vojenského registračního a zapisovacího úřadu (pouze pro muže);
 • kopie stránek důchodového certifikátu;
 • vydán dříve.

- pro mladistvé ve věku od 14 do 18 let:

 • prohlášení;
 • foto - 4 ks.
 • kopie rodného listu;
 • kopie stránek cestovního pasu Ruské federace;
 • původní cestovní pas;
 • dokumenty potvrzující právo rodiče / opatrovníka;
 • Příjem platby cla.

- pro děti do 14 let:

 • prohlášení;
 • kopie rodného listu;
 • kopie cestovního pasu zákonného zástupce;
 • původní cestovní pas;
 • foto dítěte - 4 ks a rodiče - 1 ks.

Kolik stojí získání pasu v roce 2022-2023

Udělat mezinárodní pas starého vzorku je levnější než biometrický. Velikost státní povinnosti v návrhu tohoto dokumentu bude různá pro různé věkové kategorie. Jeho cena při objednání nového typu mezinárodního cestovního pasu pro dospělé a dospívající ve věku 14-18 let je 3500 rublů, a pro děti do 14 let - 1500 rublů. Při sestavování starého typu dokumentu budou občané muset po 14 letech zaplatit 2000 rublů a dětem 1000 rublů.

Video: jak získat pas prostřednictvím veřejných služeb krok za krokem

Už jste dlouho chtěli jít na odpočinek na exotických ostrovech nebo vidět památky slavných měst, ale nemáte pas? Nechcete to dělat, protože jste slyšeli o velkých frontách v kancelářích FMS? Víte, že existuje možnost vytvořit žádost prostřednictvím internetu? Na webových stránkách veřejných služeb můžete jednoduše vyplnit a odeslat žádost do FMS e-mailem.

Po určité době obdržíte odpověď s datem vaší návštěvy v kanceláři FMS, abyste vyřešili otázky týkající se registrace. A bude vám přidělen určitý čas a budete přecházet na zaměstnance FMS bez fronty. Ale jak vyplnit elektronickou přihlášku na webových stránkách veřejných služeb? Po sledování videa to můžete udělat sami a rychle.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: