Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Zvláště zranitelná je žena, která očekává dítě. Tělo zažívá zvýšený stres, imunita se snižuje, zvyšuje se riziko infekce. Jedním z nejčastějších onemocnění během těhotenství je drozd, infekce houbami Candida. V tomto případě vzniká objektivní problém - mnoho účinných léků je pro plod nebezpečné a mělo by být používáno velmi opatrně.

Livarol - návod k použití v těhotenství

Livarol je aktivní antifungální lék, který se ukázal být účinný v boji proti drozdi a podobné vaginální kandidóze. U těhotných žen se tento lék doporučuje v raném stádiu s velkými omezeními, aby nedošlo k poškození vyvíjejícího se dítěte. Ve většině případů se ženy musí zabývat drozdem, které se projevuje na pozadí pozměněných hormonálních hladin, oslabené imunity. Livarol by měl být užíván striktně na základě testů, aniž by se změnila dávka nebo průběh bez konzultace s lékařem.

Složení a uvolňovací forma

Svíčky Livarol jsou bílé, bílé a žluté a krémově zbarvené vaginální tablety. Lék je k dispozici v lepenkových obalech, blistrech po 5 kusech (v jedné krabičce je 5 nebo 10 tablet). Účinná látka ketokonazol je 99, 9% složení svíčky, zbývající složky tvoří základ čípku. Možnost alergické reakce na kompozici je minimální.

Ne

Látka ve složení

Funkční role

1

Ketokonazol 400 mg

Účinná látka pro vaginální infekce

2

Butylhydroxyanisol 500 mcg

Pomocná látka

3

Makrogol 1500 (400)

Základ čípku

Drogová akce

Léčivo Livarol účinně působí proti kvasinkám Candida, Pityrosporum a Trichophyton, mikroskopickým hubám Microsporum. Je méně účinný proti stafylokokům a streptokokům. Ketokonazol (derivát imidazol-dioxolan) je topická látka. Má fungistatický a fungicidní účinek: inhibuje biosyntézu ergosterolu a mění složení lipidů plísňové membrány, což jim brání v dalším rozvoji.

Indikace pro použití

Vaginální čípky Livarol během těhotenství předepisuje gynekolog v boji proti plísňovým, kvasinkovým infekcím. Hlavním zaměřením je léčba chronické a akutní recidivující vaginální kandidózy. Přípravek Livarol se také používá k prevenci plísňových infekcí nebo ke změně mikroflóry vagíny během užívání antibiotik nebo jiných antibakteriálních látek během těhotenství. Samostatně existují omezení pro těhotné ženy, které se liší v závislosti na období.

1 termín

Livarol během těhotenství v prvním trimestru se snaží nepoužívat, protože jeho vliv na nově vznikající dítě. Povolil jeho jmenování pouze odborníkem, pokud potenciální přínos pro mateřské tělo významně převyšuje potenciální rizika pro plod. Rozhodnutí o užívání této drogy provádí pouze lékař: samoléčba je plná poškození dítěte (může být riziko potratu) a může také způsobit přetečení drozdu na chronickou kandidózu a další onemocnění pochvy.

2 semestry

Po 12. týdnu mohou být čípky použity k léčbě drozdu. Při intravaginálním podání je vstřebatelnost ketokonazolu v krvi nižší než 1%. Při krátkém průběhu léčby (do 10 dnů) je vstup do plodu minimální. Individuální nesnášenlivost k léku, alergické reakce na složky, hrozba potratu se stává kontraindikací užívání.

3 termín

Během tohoto období se Livarol používá k léčbě vaginální kandidózy nebo rehabilitace porodního kanálu těsně před narozením. Omezení jsou stejná jako v 2. trimestru těhotenství: alergie, nevnímání ketokonazolu a hrozba ztráty dítěte. Krátce před porodem může být Livarol předepsán k prevenci kandidózy, aby se vyloučilo riziko infikování dítěte při průchodu porodním kanálem matky. S normální tolerancí u ženy a plodu se ve většině diagnostických případů statisticky používají vaginální čípky.

Dávkování a podávání

Dávka a doba trvání léčby je předepsána ošetřujícím lékařem. V 99% případů denní dávka - 1 svíčka Livarol během těhotenství denně. Průměrná doba aplikace je 3-5 dnů, ale může být prodloužena na desetiletí. Čípky by měly být odstraněny z obalu bezprostředně před podáním. Svíčka je vložena hluboko do pochvy, ležící na zádech. Lékaři doporučují dělat to v noci a nevystupují z postele. Část léku vyteče, takže je vhodné použít hygienické vložky.

Zvláštní pokyny

Léčivo Livarol se při kojení snaží nepoužívat, protože ketokonazol může přecházet do mateřského mléka (v tomto případě nebyly provedeny klinické studie, účinek na dítě nebyl studován). Při provádění sexuálního života v raném stádiu těhotenství je u člověka možná alergická reakce (hyperémie penisu). Léčba kandidózy by měla být oběma partnery.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Všechny negativní účinky ketokonazolu jsou redukovány na alergickou reakci na složky léčiva (hyperémie, podráždění sliznice vagíny, svědění, kožní vyrážka, kopřivka). Reakce s jinými léky nejsou fixní. Jindy, kdy by měl být lék používán s opatrností pod dohledem lékaře:

  • špatné zdraví ženy (nízká imunita, chronická onemocnění);
  • věk do 12 let;
  • období kojení.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je k dispozici bez lékařského předpisu, ale jeho použití musí být koordinováno s lékařem. Livarol by měl být skladován na suchém, tmavém místě v původním obalu. Doba použitelnosti - 2 roky.

Analogy Livaroly

Ve většině případů je tento lék nahrazen obdobným non-ketokonazolem založeným během těhotenství. Neměli byste si zvolit náhradu sami nebo podle recenzí lékárníka, protože není známo, jak bude ženské tělo reagovat na další léčbu. V některých případech nemůže být Livarol jednoduše nahrazen vzhledem k povaze těla pacienta. Analogy mají nižší cenu, ale ne vždy mají požadovanou účinnost nebo mohou interferovat s jinými léky na genitální infekce. Možná náhrada gynekologa Livaroly během těhotenství:

  • Mykozorální;
  • Nizoral;
  • Sebosol;
  • Čípky Pimafucinu;
  • Ornisid;
  • Flagyl;
  • Sertakonazol.

Cena

Lék je poměrně drahý, takže často hledají jeho analoga. Výrobce Livarola - tuzemská společnost Nizhfarm z Nižního Novgorodu. V průměru lze v regionech lék koupit za 10-15% levnější. Pro Moskvu a region jsou náklady kolem 420 rublů za 5 svíček a 610 rublů. pro 10 ks. Lékárna se může výrazně lišit. Maximální zaznamenané - 1072 rublů / 10 ks, minimálně - 345 rublů / 5 ks.

Video

Recenze

Angelina, 25 let

Ve 4. týdnu těhotenství začaly první známky drozdu (výtok, zápach, svědění). Zaměřil se na recenze on-line, koupil Livarol. Po 5 dnech používání začalo krvácení. Gynekolog už dlouho přísahal, protože bez konzultace jsem se ocitl v nebezpečí potratu. Pak dlouho vysvětlovala, proč tento lék nebyl předepsán během prvního trimestru.

Alexandra, 27 let

Problém se objevil na začátku období, ale lékař zakázal léčbu drozdu až 14 týdnů. V té době byly všechny příznaky kandidózy tak nepříjemné, že Livarol byl předepsán. 5 dní denně dát svíčky. Příznaky úplně zmizely, do narození nedošlo k žádnému relapsu. Hlavní věc, která vysvětlila, v raných fázích je zakázáno používat.

Oksana, 23 let

Livarol byl předepsán ve věku 9 měsíců. Po malém chladu začal drozd a lékaři říkali, že je nutné se ho zbavit, aby dítě neinfikovalo. Lék je drahý, ale příznaky zmizely druhý den. Průběh 5 dnů poctivě skončil a porodil zdravého syna. Strach z užívání drogy není nutné, podle recenzí je to jeden z nejlepších.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: